QUOTE(Gaspadine:) @ 2013 04 23, 18:34)
ačiū,kaip čia jūs greitai atsakėte
na,tų visokių augalinių rapsų ar su genetiškai modifikuotomis sojomis seniai nebeperku,salotoms- alyvuogių,o kepimui -saulėgrąžų,na,kaip suprantu, pastarasis irgi tikti turėtų(nerafinuotas)
tai,va,labiausiai ir norėtųsi pasiskaityti tuos mokslinius pagrindimus
deja, kepimui tinka tik kokosų aliejus, visi kiti augaliniai turi per daug nestabilių polinesočiųjų riebiųjų rūgščių, kurios kaitinant oksiduojasi, peroksiduojasi. O jau saulėgrąžų -tai totalus blogis . Omegų netinkamas santykis , dominuoja polinesočiosios omega6. Mūsų maiste ir taip jų perdaug. O tai kelias į skausmus ir uždegimus.
QUOTE
Artritas, žvynelinė, trombozė, serotonino ir katecholaminų perteklius, silpna kraujo ląstelių kilerių veikla, alergija, visų rūšių skausmai, PMS, širdies kraujagyslių ligos, uždegimai ... tai ligos, kurias įtakoja medžiagos, medicinoje vadinamos prostaglandinais (PG). Prostglandinai skirstomi į tuos, kurie:
1.Slopina uždegimus (PG1).
2.Skatina uždegimus (PG2).
3.Blokuoja PG2. (PG3).
Normaliai funkcionuojančiame organizme prostaglandinų santykis turi būti toks:
PG1/(PG2+PG3) = 1/1
Tai vėlgi akivaizdžiai pasireiškianti priešybių vienybė. Pažeidus šį santykį į vieną ar kitą pusę turėsime fizinius skausmus.
Nuo ko priklauso šis santykis organizme? Nuo jame sintetinamų arba gaunamų iš išorės polinesočiųjų riebiųjų rūgščių Omega6 ir Omega3, kurios yra gamybinė medžiaga prostaglandinams. Sveikame organizme jų santykis turi būti 1:1. Daugelį amžių mūsų maiste šis santykis toks ir buvo, tačiau atėjo pramonės revoliucija su savo presais ir mus taip užspaudė, kad šis santykis mūsų maiste tapo 10:1, o kai kam (pvz, pigaus saulėgrąžų aliejaus mėgėjams) ir 25:1.
Kepant ant taukų-ir toks geras dalykas kaip cholesterolis oksiduojasi ir virsta oksicholesteroliu. Troškinant temperatūra būna tokia, kad dar to nenutinka.
Papildyta:
QUOTE(Gaspadine:) @ 2013 04 23, 18:57)
o, čia,jau aiškiau darosi
na,o kaip tada su kitomis krakmolingomis daržovėmis-morkos,burokėliai,moliūgai?
moliūgo beveik nenaudoju, o morkose bei burokėliuose krakmolo perpus mažiau nei bulvėse, o juose esantis karotinas neutralizuoja cukraus poveikį.
Dar tokių pastarnokų užsiauginu. Tai pagrindinės mūsų žiemos daržovės+ kopūstas.