Sveikos, spalvų specialistės
Seku jūsų diskusijas, bandau nagrinėtis paletes, bet kuo toliau, tuo labiau apima jausmas, kad spalvinio tipo teorija yra išsigalvojimų lygio, ir kad praktiškai ja vadovautis ir turėti kokios nors naudos neįmanoma. Potipių kiekvienam tipui - nebe po tris, o gyva galybė su vis kitaip įvardijamais pavadinimais, įtakos iš vieno tipo kitam, ir galiausiai daroma išvada, kad absoliučiai kiekvieno žmogaus tipas yra individualus. Na, bet šitą mes juk ir taip žinome. Kokia nauda iš to, kad sužinai, jog esi, pvz., "cool summer"? Rinkdamasi rūbus parduotuvėje, aš deduosi juos prie veido ir tikrinu, ar tinka, žinoma, turėdama omenyje ir apšvietimą. Paprastai nebūna taip, kad kabotų trys "teal" atspalviai, ir aš, žinodama tą, kuris tinkamiausias mano potipio potipiui, galėčiau jį išsirinkti. Apskritai aš ko gero neatskirčiau tų atspalvių, jeigu jie nebūtų sudėti vienas šalia kito. Mano akys mato mėlynas, mėlynai žalias, tamsesnes, šviesesnes, į pilkumą, bet ne daugiau. Ir aš apibendrintai žinau, kad jos visos man tinka. Kokia praktinė nauda iš tikslaus potipio su visomis išlygomis įvardijimo?
Apskritai aš tą potipį įžiūriu ne pagal savo akių, plaukų, odos atspalvius, o pagal tai, kokios spalvos iš jiems priskiriamų palečių man labiausiai tinka. Bet juk tai turėtų būti potipio žinojimo rezultatas, tikslas, kurio siekiama, o ne atvirkščiai? Pavyzdžiui, iš akių-plaukų-odos man visai neaišku, ar aš esu cool, ar soft sumer - bet lyg ir ne light. Bet kai žiūriu į paletes, atrodo, jog visgi daugiausiai parduotuvėse čiupinėju "soft" paletės atspalvius, joje daugiau tokių, kurie man tinka ir patinka. Nors nagrinėjant vien plaukus-akis-odą, ypač, kai buvo neataugę natūralūs plaukai, svarsčiau ir žiemos, o prisimindama jaunystės išvaizdą - pavasario variantus.
Mano galvosūkis dėl vasaros potipio dar nesibaigęs. Dėl mėlynų, šaltų žalių, pilkų, vyšninių spalvų - čia viskas aišku. Vietoj švarios juodos labiau tinka ne tokia švari - labai tamsiai pilka, labai tamsiai mėlyna, pamaišyta su kuo nors. Pastebėjau, kad labai gražiai atrodo ir juoda, maišyta su auksine. O čia jau vasaros tipo požiūriu būtų nesusipratimas? Ir nepasakyčiau, kad auksiniai papuošalai labai jau netiktų, ypač jeigu žiūri tik ant odos (žiedus).
Dar klausimas - ar renkantis rūbų spalvas pagal tipą, reikia atsižvelgti ir į apšvietimą, kuriame būsi? Prie dirbtinio apšvietimo mano plaukai pradeda atrodyti netgi į ryžumą, šilti. Tada fantastiškai gerai atrodo tamsios mėlynai žalios spalvos, nors dienos šviesoje - ne taip efektingai, nors ir neblogai. Tačiau jeigu didžiąją laiko dalį praleidžiu dirbtiniame apšvietime, tada geriau ką rinktis? Kas tinka "iš tikrųjų", ar prie to apšvietimo?
Ir dar neaišku - sakoma, kad per žmogaus gyvenimą spalvinis tipas nesikeičia. Na, tarkim - bet ar tikrai? O potipis? Jaunystėje ir iki kokių 25 metų, kol pradėjau plaukus dažyti tamsiai, mano plaukų spalva buvo, sakyčiau, panaši į R. Meilutytės, ir spalvinis tipas panašus. O ji juk pavasaris? Bent jau sprendžiant pagal tai, kaip gražiai jai tinka Lietuvos rinktinės žalias švarkas. Bet dabar aš į pavasarį niekaip netraukiu. Ir šviesi vasara negaliu būti. Dabar mano natūralūs ataugę plaukai gana tamsūs. Ar gali taip būti, kad laikui bėgant pakito mano spalvinis potipis (iš šviesios vasaros į soft)?
Kad kalbėjimas nebūtų abstraktus, čia mano foto be makiažo ir prie dienos šviesos. Na tai koks tipas/potipis/įtakos variantas?