Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštynų planavimas 2013m,

Bet kaip idomu ir is vienos puses net nesazininga, gimdytojai gali buti nesusituoke ir tai netrukdys kunigui pakriktyt vaiko, o jau krikstateviai butinai turi buti "sliubavi", nors mama mano sake, kad prie sovietmecio butinai gimdytojai turejo imt sliuba, kad kunigas vaika pakrikstytu g.gif
Atsakyti
Na, musu dukrytes kriksto tevai irgi nesusituoke.Tiesa sakant, jie tik tuomet ir susipazino, kai papraseme tapti kriksto tevais.Kriksto mama - mano geriausia ir sielos draugyte, o kriksto tetis - geriausias musu tecio draugas.O Katedroj kunigas net nepaklause ar jie susituoke ar ne smile.gif
Atsakyti
QUOTE(puma @ 2013 01 23, 10:45)
Bet kaip idomu ir is vienos puses net nesazininga, gimdytojai gali buti nesusituoke ir tai netrukdys kunigui pakriktyt vaiko, o jau krikstateviai butinai turi buti "sliubavi", nors mama mano sake, kad prie sovietmecio butinai gimdytojai turejo imt sliuba, kad kunigas vaika pakrikstytu g.gif



Kiek zinau, tai vaikelio gimdytojai gali buti, net ir nekrikstyti arba neispazistantys tikejimo, taciau kunigas vis tiek turi vaikeli pakrikstyti, nes atisakyti suteikti vaikui kriksto del gimdytoju t.y. tevu, kunigas neturi teises, nes tevu vaikelis negalejo samoningai pasirinkti.
O kriksto tevus juk jam tevai samoningai parenka, tad sie privalo buti uoliais tikinciaisiais,buti pazyzdziu,kad ismokytu Katalikisko gyvenimo tiesu. Juk didziausia kriksto tevu pareiga yra perteikti vaikui katalikisko gyvenimo taisykles savo gyvenimo pazvyzdziu. Stai kokia visu tu taisykliu esme 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Raselija @ 2013 01 23, 11:47)
Na, musu dukrytes kriksto tevai irgi nesusituoke.Tiesa sakant, jie tik tuomet ir susipazino, kai papraseme tapti kriksto tevais. Kriksto mama - mano geriausia ir sielos draugyte, o kriksto tetis - geriausias musu tecio draugas.O Katedroj kunigas net nepaklause ar jie susituoke ar ne  smile.gif


Tai tame nera nieko blogo. Nes kriksto tevai gali buti is skirtingu seimu arba nesusituoke. Svarbu, kad jei jau renkates is vienos seimos, tai jie turi buti besilaikantys katalikisko gyvenimo principu, autoritetingi, gerbiami visuomenes ir baznycios asmenys. Nes butent jie tampa tevais, atsakingais uz vaiko dvasini gyvenima, o tikrieji tevai tik uz kuniskaji. Tad, jiems patiketa misija yra is ties svarbi, tad todel ir atranka tokia yra 4u.gif
O jei jau Jums kazkuris asmuo atrodo itin tinkantis buti dvasiniu vaiko vadovu, ismanantis katalikisko gyvenimo normas, taciau ju del vienu ar kitu priezasciu gyvenime nesilaikantis, tuomet toki asmeni siulyciau kviesti kriksto liudininku. Vietoje kriksto mamos arba kriksto tecio. Nes krikstyti gali ir vienas asmuo pvz. tik kriksto mama ir liudininkas arba gali krikstyti net kelios poros pvz viena kriksto tevu, kita pora, kuri laikantis baznycios kanonu negali tapti vaiko dvasiniais globejais, gali tapti liudininkais 4u.gif
Vienu zodziu noriu pasakyti, jog jei Jums ir atrodo, jog vienas ar kitas asmuo butu puikus Jusu vaukui draugas, puikus pasnekovas ir t.t., tai to dar nepakanka, jog jis galetu tapti Jusu vaiku kriksto tevu. Svarbiausias krikterijus baznycios akimis yra ispazistantis tikintysis 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Jovita - @ 2013 01 23, 13:54)
Vienu zodziu noriu pasakyti, jog jei Jums ir atrodo, jog vienas ar kitas asmuo butu puikus Jusu vaukui draugas, puikus pasnekovas ir t.t., tai to dar nepakanka, jog jis galetu tapti Jusu vaiku kriksto tevu. Svarbiausias krikterijus baznycios akimis yra ispazistantis tikintysis 4u.gif

Tai vat tai tik baznycios akimis... ax.gif nezinau kaip cia tolerantiskiau issireiskus...kiekvienas is musu yra tikintis, ir tikejima puoseleja seimoje, taip auklejami vaikai...ir musu seimos asmeninis reikalas, kiek mes puoselesim dvasini gyvenima savo erdveje, ir to mokysim savo vaikus, man svarbiausia kad busimi kriksto tevai yra dori, saziningi ir tikintys zmones, mylintys mano vaika, trokstantys buti arciau jo (o, ne ju asmeninis gyvenimas, tiksliau kokioje santuokos formoje jie gyvena)...bet manau per daug didelio vaidmens auklejant mano vaika, jie netures...nes vaikas turi tevus wink.gif
O kunigams viskas tai tik formalumai, ir pasikartosiu daug priklauso nuo kunigo, ju supratimo...apie kai kuriuos net patylesiu, nes jiem baznycia tai kaip asmeninis versliukas, kuriam nereikia kasos aparato... blush2.gif
Nezinau, ar suprasit ka parasiau ax.gif bet nenorejau nieko papiktint ar izeist...jei kas neisku galit klaust, patikslinsiu ka norejau pasakyt... rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(puma @ 2013 01 23, 14:48)

O kunigams viskas tai tik formalumai, ir pasikartosiu daug priklauso nuo kunigo, ju supratimo...apie kai kuriuos net patylesiu, nes jiem baznycia tai kaip asmeninis versliukas, kuriam nereikia kasos aparato... blush2.gif
Nezinau, ar suprasit ka parasiau  ax.gif bet nenorejau nieko papiktint ar izeist...jei kas neisku galit klaust, patikslinsiu ka norejau pasakyt... rolleyes.gif

Labai tiksliai pasakyta,pritariu tau kiekvienu zodziu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(evesunny @ 2013 01 23, 07:24)
Aš irgi manau, jog tai nesąžininga. Iš esmės suprantu, kad išsiskirdama pažeidžiau "gyvenimo pagal tikėjimą reikalavimą". Bet nemanau, jog esu mažiau dora katalikė vien dėl to, kad nepasisekė gyvenime. Ir nemanau, kad tas kuris gyvena bažnytinėj santuokoj, bet pastoviai vaikšto į kairę bei gyvena tikrai nuodėmingiau nei aš, pagal bažnyčią vistiek yra vertesnis būti krikštatėviu už mane. verysad.gif 

O kad nebūčiau čia visiškai ne į temą, pasidalinsiu viena idėja.

Reikia maišiukų (arba dėžučių) su vaiko vardo raidėmis ir tuose maišiukuose daikčiukų (bet kokių, ką tik neša fantazija), kurie prasidėtų ta raide, pvz. vaiko vardas JONAS
J-javainis
O-obuolys
N-nosinaitė
A-akvarelė
S-saga
Svečiai turi įspėt kas tuose maišiukuose, kas atspėja tam atitenka maišiukas su prizu. Visus tuos maišiukus sukabint taip kaip rašosi vardas J O N A S. Arba galima tą patį žaidimo TAIP ir NE principu, visi klausinėja, vedantysis sako taip ar ne kol atspėja kas ten.


Tai va, būtent drinks_cheers.gif

Šitas visai smagus reikalas bigsmile.gif Man irgi patinka 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(puma @ 2013 01 23, 14:48)
O kunigams viskas tai tik formalumai, ir pasikartosiu daug priklauso nuo kunigo, ju supratimo...apie kai kuriuos net patylesiu, nes jiem baznycia tai kaip asmeninis versliukas, kuriam nereikia kasos aparato... blush2.gif
Nezinau, ar suprasit ka parasiau  ax.gif bet nenorejau nieko papiktint ar izeist...jei kas neisku galit klaust, patikslinsiu ka norejau pasakyt... rolleyes.gif


Pritariu, jog tikrai, deja, yra tokiu kunigu, kuriems ir patiems iki idealaus katalikisko bendruomenes nario paveiklo dar ir kaip toli. Bet yra ir kitokiu, tokiu, kurie tikrai atsidave ir verti pagarbos.
Atsakyti
QUOTE(Jovita - @ 2013 01 23, 17:35)
Pritariu, jog tikrai, deja, yra tokiu kunigu, kuriems ir patiems iki idealaus katalikisko bendruomenes nario paveiklo dar ir kaip toli. Bet yra ir kitokiu, tokiu, kurie tikrai atsidave ir verti pagarbos.

Yra, bet gaila, kad kuo toliau tai ir kunigu karta keiciasi... ax.gif
Atsakyti
QUOTE(puma @ 2013 01 23, 14:48)
O kunigams viskas tai tik formalumai, ir pasikartosiu daug priklauso nuo kunigo, ju supratimo...apie kai kuriuos net patylesiu, nes jiem baznycia tai kaip asmeninis versliukas, kuriam nereikia kasos aparato... blush2.gif

Vat tokiems dazniausiai ir yra dzin ka ir kaip krikstyti ir kas to vaiko tevai ir krikstateviai ax.gif Pas mus panasiai taip baznycioj yra. O, pvz., Pukutuvenu vienuolyne, nuvaziuoji, kalbi prie puodelio arbatos, kas, kaip, kodel, labai daznai ikalbama krikstyjant vaika ir tevams susituokt. Pinigu neima i rankas, kiek paaukosi vienuolynui tiek... Kazkaip visai kitaip ir tikejimas pradeda atrodyt ax.gif
Geda, bet mes nesam praktikuojantys tikintieji, tad mus tiks ir musu neklausinejantys, bet pinigus emantys kunigai blush2.gif

O kriksto liudininkai ar krikstateviai bus parasyta, ar kam yra skirtumas? Tarpusavy vistiek kriksto tevais vadint niekas neuzdraus ir bendravimas nuo uzraso popieriuke nepasikeistu ax.gif

Zaidimukas su raidemis linksmas thumbup.gif Esam zaide bendradarbiu baliuje, su restorano pavadinimu, kuriame dirbame biggrin.gif
Reikes ilist i popierius savo, susirast zaidimu, buvau daug pririnkusi, prisirasiusi, manau, kazka pritaikysiu krikstynoms ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Alegria*: 24 sausio 2013 - 10:48
QUOTE(*Alegria* @ 2013 01 24, 11:44)
Vat tokiems dazniausiai ir yra dzin ka ir kaip krikstyti ir kas to vaiko tevai ir krikstateviai ax.gif Pas mus panasiai taip baznycioj yra. O, pvz., Pukutuvenu vienuolyne, nuvaziuoji, kalbi prie puodelio arbatos, kas, kaip, kodel, labai daznai ikalbama krikstyjant vaika ir tevams susituokt. Pinigu neima i rankas, kiek paaukosi vienuolynui tiek... Kazkaip visai kitaip ir tikejimas pradeda atrodyt ax.gif
Geda, bet mes nesam praktikuojantys tikintieji, tad mus tiks ir musu neklausinejantys, bet pinigus emantys kunigai blush2.gif


Esmė tame, kad aš esu praktikuojanti katalikė. Lankausi bažnyčioje, malda yra svarbi mano gyvenime, stengiuosi gyventi pagal Dievo įsakimus, į krikštatėvių pareigas žiūriu tikrai ne į kaip baliaus organizatorę ir paskui dovanų dovanotoją per gimtadienius. Todėl pikčiausia man ir yra, kad paimamas vienas faktas - nepasisekusi santuoka, ir vsio esi nurašomas kaip nedoras katalikas.
Žinoma, kad daug šitoj sutiacijoj priklauso nuo kunigo, vienas paklaus, kitas ne. Bet man pačiai būtų moralinė dilema nutylėti ar ne, o juo labiau meluoti krikštyjant mažą vaikelį unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(*Alegria* @ 2013 01 24, 11:44)
O kriksto liudininkai ar krikstateviai bus parasyta, ar kam yra skirtumas? Tarpusavy vistiek kriksto tevais vadint niekas neuzdraus ir bendravimas nuo uzraso popieriuke nepasikeistu ax.gif

drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif ale jau ne pirma karta musu mintys identiskai sutampa lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Papildyta:
QUOTE(evesunny @ 2013 01 24, 12:39)
Todėl pikčiausia man ir yra, kad paimamas vienas faktas - nepasisekusi santuoka

man pačiai būtų moralinė dilema nutylėti ar ne, o juo labiau meluoti krikštyjant mažą vaikelį  unsure.gif

Ramiau, ramiau.. biggrin.gif biggrin.gif as sakau dar karteli, jeigu viskas butu, pagal baznycios istatymus, puse musu vaiksciotu nekrikstytu, nesusituokusiu baznycioje, ir pan.nes tiesiog musu neprileistu... rolleyes.gif svarbiausia, kad Jus pati sirdyje tikite, meldziates, ir puoselejate savo dvasini gyvenima, o jau nenusisekusi santuoka,- na ka jau padarysi?- nieko, nuo to Jus tikrai ne prastesne tikincioji patapot...
As zaviuosiu Jusu saziningumu, ir matau Jusu uzsidegima buti krikstomama.. 4u.gif
Atsakyti