Įkraunama...
Įkraunama...

Lėliukai ir lėlytės svetur

QUOTE(Isabelle @ 2013 03 06, 23:39)
o kaip amerikonai tartu ji nepataisius .......vaidzas.....?

raskyte gyvenam tai mes visi cia.....bet dauguma vardus trumpina arba persidaro...pvz Gintare-Amber ir tt.... biggrin.gif Dainius-Dennis....Mindaugas-Mark ir t.t.....


Gal priklauso kur gyveni, as nepazistu nei vieno, kuris taip padare. Mes gyvenam mieste kur kas trecias vardas egzotiskas, tai tikrai nemanau, kad su tuo lietuvisku vardu kazka stebinam. Paziuresim kaip jis pats paauges reaguos ... Cia pas mus buvo susitikimas su "Kitos svajoniu komandos" rezisierium, jo vardas Marius (gimes ir uzauges LA), tai jis sako, kai buvau vaikas, nepatiko mano vardas, priekaistavau tevams, o dabar labai patinka, dziaugiuosi, kad originalus.

Aisku, jeigu bus problemu, padesim savo vaikui jas isspresti. Manau zmogus puosia varda, o ne atvirksciai.
Atsakyti
QUOTE(balticgirl @ 2013 03 07, 16:41)
Del vardo, tikrai pritariu priklausys nuo vaiko ir dalinai nuo tevu, nors jie nera visagaliai jei vaikas savim nepasitiki... Vien lietuvisko asmeniskai nedeciau, nors kai zinau atveju kai zmones turi tuos vardu ar duoda vaikams, as zaviuosi ju isskirtinumu. As pirmus vardus vaikams davusi amerikietiskus, bet vidurinius dejau lietuviskus (ziurejau tik, kad nebutu grynai lietuvisku raidziu, kad neissikraipytu vardas). Ir prireike grizti gyventi i Lietuva, tie vardai labai praverte nes su pirmais butu pajuoka ir LT... Dabar vyresnioji grieztai nori buti vadinama tik lietuvisku vardu, kuris yra tarptautinis tai ne beda, bet varde yra "J" (Viktorija) todel jei kas pamato parasyta, tikrai neistaria ir nepersiorientuoja, kad cia "Victoria". Bet jai kazkaip vienodai sviecia del to, ir mokykloje visi jau ismoko rasyti jos varda lietuviskai nes ji pirmo vardo nebenori. Maniske nera drasi ar issisokus, anaiptol, bet del vardo pareiske, kad "Viktoriju yra daug zvaigzdziu per TV todel as noriu tokia ir likti", o su kitu vardu matai nezino nei vienos izymybes todel jai ne lygis lotuliukas.gif

O mano pacios vardas kad ir tarptautinis skaitos, bet lietuviska rasyba su viena T ne dviguba (kaip rasytusi angliskai), todel aerouoste ar pas gydytojus sedziu itempus ausis, visada pasauks skirtingai doh.gif Pavarde mano angliska, deja buna nepaskaito ir tos gerai lotuliukas.gif

Baltic girl, matai Viktorija yra Viktorija, vardas internacionalinis ir nesvarbu kaip jis "isspelintas". Tikrai nemanau kad kam nors uzklius kada ir ras kaip issisaipyti schmoll.gif Daug gi cia vardu kur tariasi lyg taip pat, bet "spelinasi" kitaip kaip pvz. Shawn-Sean, Carlie- Carlee ir kt.
Vaikams cia uzkliuna "kitokie", negirdeti vardai, o ne skirtingas "spelinimas"...

Mrs., Marius amerikoje tariamas Marijus...retas, bet tokiu vardu cia yra...mano vaiku mokykloje yra Marius- ne lietuvis.
Atsakyti
QUOTE(Mrs. @ 2013 03 07, 12:37)
Gal priklauso kur gyveni, as nepazistu nei vieno, kuris taip padare.


Visų pirma - tai sveikinimai susilaukus mažylio 4u.gif Papasakok daugiau, kaip auga, valgo, miega?

Vardas labai gražus - nežinau, kaip jį spelins, su kokiom kliūtim susidurs vaikas, bet lietuviškai skamba labai gražiai wub.gif Pas mus buvo atvykus kažkokia Daiva ar Dalia, ji berods gyvena Bostone, gimus ar augus Kanadoj, atsakinga už Lietuvių bendruomenės kultūrinius rentginius. Tai jei nemaišau, jos vienas iš sūnų taip pat Vėjas.

O aš irgi nesusidūriau nei su vienu žmogum, kuris vadintųsi kitų vardu. Nu pas mus irgi kas trečias emigrantas, tai ir vardų visokių pilna. Nu kokia Jurgita susitrumpina iki Jurgos, bet ir Lietuvoj tai normalu. MB vardą visi ištaria, ir net tie, kurie mato kelis kartus per metus. Gal pakartoja pora kartų, bet tai normalu. O spellinam mes visų mūsų 4 vardus ir pavardes, jei kažkur reik užrašyt.

O šiaip čia juk nėra problemų tą vardą pakeist.

Atsakyti
QUOTE(D.H. @ 2013 03 07, 10:48)
Mano dalis bendradarbiu ne nezino, kad mano tikras vardas ne Eva  biggrin.gif ; security zino, nes ant leidimo tikrasis uzrasytas ir dar pora zmoniu. Kas karta aiskinti visiems koks tas mano vardas ir dar su J  nusibodo... Sporto saleje pasakiau treneriui tikraji varda, spekite kiek laiko jis ji atsimine, kita karta pasakiau, kad Eva, tai sako ne toki sakei pirmakarta, bet Eva vardo  nepamirso  biggrin.gif



va va butent, su tikruoju vardu as irgi daznai bunu "pamirsta". tikrai niekas net prie geriausiu ketinimu neatsimena is pirmo karto, ir tikrai ne karta esu macius, kad zmones vengia aplamai kreiptis tiesiogiai,nes neatsimena paprasciausiai vardo, nors kelis kart pries tai klause. O siaip jei trumpiniu tai atsimena visi is pirmo karto ir pati matau, kad bendrauja daznai zmones naujai sutikti kur kas lengviau ir paprasciau kai zino kaip kreiptis...
Atsakyti
Sveikutes 4u.gif


Kas liecia del vardu , sunku buvo isrinkti mergaitem vardus kad tiktu ir lietuviskai ir amerikoniskai. Bet as pasirinkau tokius varjantus, kad vietoje J butu I. Emilia, Danielle ir Gabia , tai kazkaip problemu neturim.Visi istaria gerai, J raidem grieztai atsisakem schmoll.gif Mano vardas Evelina lengvai tariamas amerikonams, va o vyro Vytautas, sunkiau, bet pagrinde Vytas tariia ir istaria be problemu.
As noreciau viena tema paklabeti su jumis. Kaip jus susisenekat su savo vaikais, ar jusu klauso verysad.gif pagrinde nuo 3 iki 5 metu tokiu vaiku. doh.gif Nu siaubas as visai su joms nesutariu, nesuprantu, neklauso nei velnio, ar graziuoju ar piktuoju su joms kalbet, kokias bausmes vaikams darot kai neklauso, o gal jusu geri vaikai ( tada pavydziu) bigsmile.gif Tiesiog saiposi is manes , turbut as joms per gera, kai mano mama sako per svelnus tavo balsas biggrin.gif tai joms visiskai vienodai. Bet jeigu jos ko uzsimano nu tai griuk mirk turi but, nesuprantu ka daryt
Atsakyti
QUOTE(EvelinaZ @ 2013 03 07, 15:12)
Sveikutes  4u.gif
Kas liecia del vardu , sunku buvo isrinkti mergaitem vardus kad tiktu ir lietuviskai ir amerikoniskai. Bet as pasirinkau tokius varjantus, kad vietoje J butu I. Emilia, Danielle ir Gabia , tai kazkaip problemu neturim.Visi istaria gerai, J raidem grieztai atsisakem schmoll.gif Mano vardas Evelina lengvai tariamas amerikonams, va o vyro Vytautas, sunkiau, bet pagrinde Vytas tariia ir istaria be problemu.
As noreciau viena tema paklabeti su jumis. Kaip jus susisenekat su savo vaikais, ar jusu klauso verysad.gif  pagrinde nuo 3 iki 5 metu tokiu vaiku. doh.gif  Nu siaubas as visai su joms nesutariu, nesuprantu, neklauso nei velnio, ar graziuoju ar piktuoju su joms kalbet, kokias bausmes vaikams darot kai neklauso, o gal jusu geri vaikai ( tada pavydziu) bigsmile.gif Tiesiog saiposi is manes , turbut as joms per gera, kai mano mama sako per svelnus tavo balsas  biggrin.gif  tai joms visiskai vienodai. Bet jeigu jos ko uzsimano nu tai griuk mirk turi but, nesuprantu ka daryt


nelabai klauso, atrodo kartoji, kartoji, ir vel viskas is pradziu, bet labai padejo pabuvimas garaze uz neklausima, jei dabar pagrasinu garazu, tai pradeda truputi klausyti, ir dar pasakymas kad televizorius bus isjungtas ilgam irgi padeda.
Atsakyti
EvelinaZ rask kas jas sutabdytu,tai yra pvz atimi (laikinai) megiama zaidima ar lele ,kol neprades klausyti,kalendoriai uz gera elgesi irgi gerai,bet tuo paciu ir paciai kantrybes r uzsispyrimo reik,kad jie pasakei,kad gausi tokia bausme uz neklausyma,ja reik ir ivykdyti,nesvarbu, kad jos rekia ir namus zada padegti lotuliukas.gif na ir zinoma vyras turi buti tavo pusej,nes jei vienas i kaire kitas i desine jos labai greitai perkas kas i kur mirksiukas.gif Sekmes 4u.gif
Atsakyti
EvelinaZ, mano vaikas turbut geras, bet buna, kad isveda is kantrybes smile.gif As gana griezta, jei jau pasakau, kad bus, jei nesustos to ir ano, tai ir ivykdau. Jei labai prisidirba, 7 dienas negauna filmuku ir neleidziu pas drauge. Buna, kad neinam ir i koki restorana, jei pries tai oziuojas, nors bunam pazadeje is pat ryto. Nu zodziu, jei jau man zodis issprusta, tai jo laikaus. Kartais padeda tiesiog jai leist pabut vienai, apsiramint. Kartais tiesiog ignoruoju (negirdziu, nereaguoju, keiciu tema). I tamsias vietas neuzdarau, nes MB nuo vaikystes turi del to psichologiniu baimiu, tai nenoriu traumuot vaiku ir nemanau, kad tai pades. Jei pradeda ji ant manes vaziuot ir MB yra namie, tai jis praveda paskaita apie motinos gerbima ir pasekmes, jei mamos neklausys.
O siaip kazkaip po Sandy Hook tragedijos turbut mano poziuris pasikeite, tai nuo to laiko nelabai kyla nesutarimu. Kai ji pradea savo dramas, as tiesiog mintyse padekoju Dievui, kad ja turiu ir kad ji tokia velniskai sveika, kad sugeba aiskinti man biggrin.gif
Atsakyti
Buvo pas mus tas nelemtas periodas cool.gif mastem apie karine mokykla toli toli , kad sutramdytu biggrin.gif kokius pora menesiu truko. Net negera pasidaro prisiminus.
Uztat dabar mazai tolerancijos - pasakau, pakartoju, vykdau cool.gif
Padejo kalendoriaus ivedimas. Is pradziu labai jis ja nervino. Bet as sakiai, kad cia jis man, ne jai, kad as seksiu, kada ji klauso ir kada ne. Dienos gale, jei klause, iklijuoju lipduka i ta diena. Buvau atemus kazka, ko ji labai norejo. Pasakiau, kad atgaus po dvieju klausymo savaiciu, istisiniu. Tai galu gale atgavo. Ir gal suvoke prasme, nes pradejo klausti, ar gaus lipduka siandien. Dabar renkam lipdukus gelem- pati pasirinka, ka gaus (aisku pasitarus), kai surinks - sikart nori geliu puokstes biggrin.gif
Taip pat, nieko nerodziau per tv. Mes mazai ziurim siaip, bet ji ziuredavo princeses ir t.t. Kelios savaites praejo, kai leidau sesame street paziureti.

Siaip zaislu atemimas nelabai veikia mums, nes ji uzsispyrus, ir sako ok, atimk, tada ji susiranda kazka kita, po kiek laiko pamirsta isvis, ir tada as lieku ant ledo biggrin.gif padeda trumpam, ir padedu, kad matytu, bet nepasiektu, kad nepamirstu biggrin.gif

Ir dar - ji bande daryti visa tai, nes mate, kaip vienas berniukas taip elgiasi mkloj. Padejo, kai issiaiskinom (is nevilties paklausiau, kas taip elgiasi, ir ji atsake - Jack at school doh.gif ), su mokytoja kalbejom, gal ir mokytoja su ja.

"laukiu nesulaukiu" paauglystes cool.gif doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Katu @ 2013 03 07, 12:24)
Visų pirma - tai sveikinimai susilaukus mažylio  4u.gif  Papasakok daugiau, kaip auga, valgo, miega?



Aciu, Katu! Na cia mano pirmas, iki tol net pamperso nebuvau keitus, tai sunku palyginti, bet manau gana ramus vaikas. Tikras vyriskis- megsta pavalgyti ir miegoti, bet jeigu keiti ar rengi ar maudai, is kart i dudas. Tik vat dabar pradejo verkslenti ir kojytes riesti, toks vaizdas lyg jam pilveli skauda, nezinau, ar cia jau taip vadinami diegliukai. Ar jus duodavot kokius lasiukus?


QUOTE(MichGirl @ 2013 03 07, 15:50)
va va butent, su tikruoju vardu as irgi daznai bunu "pamirsta". tikrai niekas net prie geriausiu ketinimu neatsimena is pirmo karto, ir tikrai ne karta esu macius, kad zmones vengia aplamai kreiptis tiesiogiai,nes neatsimena paprasciausiai vardo, nors kelis kart pries tai klause. O siaip jei trumpiniu tai atsimena visi is pirmo karto ir pati matau, kad bendrauja daznai zmones naujai sutikti kur kas lengviau ir paprasciau kai zino kaip kreiptis...


MichGirl - na aisku, buna ir mane pamirsta, tai pasako Ms. ar kaip panasiai, nesuteikiu tam per daug reiksmes, su tuo kuo daznai bendrauju, tokiu problemu nekyla. Gal ir nera idealu, bet kitoj situ svarstykliu pusej -duoti toki varda, kad nesuprastu musu tevai/seneliai ir kiekvienakart liezuvius lauzytu. Man tas nera priimtina... mergytems gal dar lengviau neutralius vardus parinkt, berniukams tokiu vardu pasirinkimas gana ribotas.


Atsakyti
Aciu mamytes uz patarimus, bet jus nezinot mano mergu doh.gif ypac vyriausios doh.gif dar vidurine palyginus nebloga, tik kad ji viska dao ka vyresne. Maziausia ismoko mustis, nu vienu zodziu mamai sleptis po pernyksciais reikia. Bandau as visokiom baumsem, bausti, netgi salia dirza pasiimu, dar neteko panaudot, bet kai pasiimu tai saipymaisi baigiasi ir tada pkalauso gal kokiai 10 min. Nu absoliutus ignoras ka prasau daryti, dar su tokiais pasisaipymais, kad kartais jau nebegaliu. As labai ramus ir taikus zmogus stengiusi graziuoju bet kad viskam yra ribos. Jeigu vakare as jau nueinu i dusa ( man ten ramiausia buna) gerai isiverkiu ir galvoju ka as netaip darau. Siandiena atejo liepto galas, sakiau nera manes namuose, prasau nesikreipti, valgyt neduosiu subiniu nevalysiu verysad.gif Mama to, mama ano, jeigu nepaduodi riksmai didziausi. Bet jeigu as paprasau ko, nu vamzdiec, tada tipo pati ir darykis viska. Didziausia betvarke , zaislu netvarko, paspiria koja ir viskas., nors zinau kad moka. Emilija mano nori visur vadovauti, visur but pirma, musa seses jeigu tik nepirma. Visom reguliuoja gyvenima, Bandau, neduodu ipado, ar kokio multiko neijungiu, bet joms dzin, tada namus siaucia ir mane diorgina. Nupirkau siandiena 3 zaislu dezes targete, doh.gif zaislu pilnos siknos, nezino kur deti. Bet siaip kiekviena diena apsikabina ir turbut kokia 50 kartu pasako kad myli wub.gif nu tas aisku nuginkluoja mane wub.gif nu bet kaip laviruoti tarp to grieztumo ir gerumo. Kad jos nors kiek klausytu manes verysad.gif kada mamos zodis joms butu paskutinis ir mane gerbtu
Atsakyti
QUOTE(EvelinaZ @ 2013 03 08, 07:21)
Nupirkau siandiena 3 zaislu dezes targete,  doh.gif  zaislu pilnos siknos, nezino kur deti. 

Kazkada skaiciau, kad vaikai tampa tiesiog "overwhelmed" nuo per didelio zaislu kiekio ir tiesiog nebezino kaip su jais zaisti, nes visko per daug. Patarimas buvo drastiskai sumazinti zaislu kieki, drastiskai... ax.gif palikti kelis zaislus, kitus i dezes ir i garaza, paskui keisti juos...zaislai staiga pasidaro idomesni ir prisedama su jais pazaisti, vaikai nusiramina.
Mes nezinom visos tavo situacijos, bet kai vaikai taip neklauso kaip tu aprasai, tai dazniasiai buna demesio stoka...jiems truksta bendravimo is tevu puses. Tik nesupyk...ne mano isgalvota+ nezinau kiek tu su jom asmeniskai uzsiimi, kiek laiko lauke praleidziat, vazinejat su dviraciais, zaidziat su kamuoliu ir t.t. Bet del kazko vaikai maistauja... g.gif Dabar persikelet i nauja nama, tau darbu begales manau, norisi susitvarkyti, issipakuoti, issidelioti tai gal jos ir maistauja kad truksta mamos demesio? Slow down kaip saka, atsipalaiduok...liks neispakuota deze ar pan., bet prisesk su jom extra valandelei ir ziurek ar pasikeis kas 4u.gif
Mano mazius (2metai) jei pradeda isterikuoti tai tik del to, kad nori kad mes su juo masinytes stumdytumem, lego statytumem ir t.t., o tuo metu negalim...kartais buna sunku nes reikia pietus padaryti, skalbiniu kruva ir t.t. ir pan. Bet pvz. iseinam i lauka, tai auksinis vaikas...nors imk palapine statyk ir gyvenk su juo lauke biggrin.gif
O siaip vaikai yra vaikai, nemanau kad buna tokiu kurie klauso pirmo tevu sudraudimo kiekviena miela karta...Duksta maniskiai, laksto, atrodo 100 kartu sakyta namie nelakstyti sitaip, bet jie negirdi...klausiu kodel, sako smagu ir sustoti negalim..."we just want to have fun" sako. Galvoju turetumem rusi, tai gyvenimas lengvesnis visiems butu- lakstytu jie ten ir man vienodai butu biggrin.gif KAmbariu aisku irgi nemegsta tvarkytis + ju supratimas kas yra "TVARKA" visai kitas...as ieinu i kambari ir sukauju kas cia per bardakas, o jie "kas? viskas gerai" biggrin.gif
Atsakyti