Įkraunama...
Įkraunama...

Gyvas maistas / Žaliavalgystė / Raw Food

QUOTE(Tautosaka @ 2013 07 08, 17:15)
viskas bus gerai, vyras juk palaiko Tave  4u.gif

vot kame esme... juk kitaip butu siaubu siaubas...daugelio lauktu tik skyrybos...arba maisto skirtingumai taptu dar vienu toldanciu veiksniu...juokas juokais, bet maistas juk socialinis (vis dar) aktas - aisku, galima susesti kartu ir vagyti skirtinga maista - bet daugeliui juk tai tokia nevienybe - kai negali prie pokalbio dar plius palaimingai istarti-mmhmm, tikrai taip, pasaka, ar ne - valgant ta pati maista - taigi, ir prasideda ivairus niuansai, ypac seimu viduje, toliau draugu rateliuose - ir t.t.
Atsakyti
Taip, vyras palaiko, jam svarbiausia, kad vaikams būtų gerai. Gaminu kokį raw saldumyną - jis visuomet paragauja, bet dar neatradau tokio skanumyno, kurį suvalgytų iki galo. biggrin.gif Smoothie jau geria seniai, patinka, ir šokoladą suvalgė mano pačios darytą - tikrai smagu, kai kažką pataikau, ieškom sveikesnių alternatyvų. Manau, kad laikui bėgant jam norėsis kuo mažiau pirkti to pirktinio gatavo maisto. smile.gif
Dabar naujas etapas - visiškai pakeičiau kremus į naturalius nerafinuotus aliejus, eterinius aliejus. Vaikams irgi tik tokius naudoju - nuo įkandimų, nuo spuogų, nuo egzemos... Ir padeda! wub.gif
given444, mano aplinkoj maistas ir gėrimai irgi ypač socialinis dalykas, kad ir kaip bebūtų gaila. Tai vis dar ieškau to aukso viduriuko. Nors vakar nuėjus į svečius pas artimas gimines, kurios visada prieštaringai tai vertino, mane pavaišino vaisių salotomis. wub.gif
Atsakyti
QUOTE(@Andrea @ 2013 07 09, 14:20)
Taip, vyras palaiko, jam svarbiausia, kad vaikams būtų gerai. Gaminu kokį raw saldumyną - jis visuomet paragauja, bet dar neatradau tokio skanumyno, kurį suvalgytų iki galo.  biggrin.gif


Pati buvau labai nustebusi, kai mano vyras baisingai išgyrė pyragą iš riešutų biggrin.gif nors jis nėra iš tų, kurie būtų už žaliavalgystę biggrin.gif
Atsakyti
Aš tai užjaučiu tiesą pasakius mamas, kurių vaikai bendrauja dažnai su seneliais ir tetomis, kurių nuomonė, kad kuo daugiau vaikui nupirksi saldumynų, tuo laimingesnis jis bus. Arba tas požiūris aš močiutė, tai aš kiek noriu tiek ir lepinsiu. Ir lepinsiu kaip AŠ noriu! Man taip pikta. Nu iki begalybės. Kiekvienas užaugina savo vaiką maitindamas ir auklėdamas jį kaip pats nori, nes tai yra JO vaikas (na vyro ir žmonos), todėl aš manau, kad močiutės savo vaikus užauginusios neturi teisės aiškinti dukrai ar marčiai kaip jai auginti tą vaiką. Todėl tikrai tikiu, kad mamos susiduria su baisiniu spaudimu iš aplinkos. Aš vaikų dar neturiu, bet to momento kai jau turėsiu, tai biškiuką nuoširdžiai bijau.
Aš pati pažaliavalgiauju protarpiais jau metus laiko. Žaliavalge savęs nevadinu, bet tas mitybos būdas man patinka, ir kai tik vaisių ir daržovių atžvilgiu išpuola dėkingesnis sezonas, tai ir krentu į visą tai stačia galva biggrin.gif Mano antra pusė mane palaiko, jam tie visi kokteiliai irgi skanūs, mėgsta valgyt "mano" bananus ar kitus saldžius vaisius, man ne problema žiūrėt kavinėj kaip jis kerta kepsnį, o pačiai gert tik sviežias sultis. Nes mano toks nusiteikimas. Aš nejaučiu, kad save žaločiau ar kažką iš savęs atimčiau. Nesijaučiu nuskriausta. Užtat aplinkiniai mėgsta mane patraukt per dantį, ypač dabar, kai pasakiau, kad nuo gimtadienio, iki kol atšals orai (spalio-lapkričio), valgysiu 100 žaliai. Ir aš taip valgau, man gera, skanu, smagu, jėgų užtenka viskam, nuotaika puiki. Užtat aplinkiniai suka galvas "kuo mane reikės pavaišint, kai atvažiuosiu į svečius", Mama pilna pykčio meta man tokį kraštutinį "argumentą" (beje turbūt niekuo neparemtą, niekur neaprašytą, nu bet...) ji kai supyksta sako: o pas žaliavalgius vaikai išsigimę gimsta! Man pvz liūdna ir net labai liūdna dėl tokio jos požiūrio, kai žmogus sergantis pačiom įvairiausiom ligom jau daug metų (o jai dar net 50 nėra), vis dar tiki cheminiais vaistais mano duotas paskaityt knygas 80/10/10ir natūralus būdas išvengti ligų, išvadino nesąmoningom, nes pasak jos- jau mėsos tai ji tikrai neatsisakys!!! ir toks žmogus man aiškina apie neteisingą mano gyvenimo kelio pasirinkimą.
Tai va, reziumuojant biggrin.gif turbūt nėra tokio žaliavalgio, kuris iš aplinkos nesulauktų JOKIO spaudimo dėl savo mitybos, bet svarbiau yra kaip tas žmogus reaguoja į tas pastabas, kurios ne visad būna švelnios. Aš tai tvirtai laikausi pozicijos, kad man yra gerai, mano antra pusė nors ir visavalgis, bet mane palaiko, aš jaučiuosi puikiai ir žmonės tegu šneka ką nori. Aš tiesiog nesiveliu į diskusijas, leidžiu jiems turėti tavo nuomonę ir ja šventai tikėti, o jau laikas parodys, kur kiekvieną iš mūsų tai nuves smile.gif
Ir man dar labai gaila šeimų, kuriuose vaikams bent kelis kartus per savaitę yra nuperkami čipsai, kitom dienom ledai, dar kitom dienom šokoladai, o va vaisių namie nebūna, nes brangu...
Atsakyti
Šiandien buvo smagi dienelė. Mergičką palikau anytai, o su sūneliu (4m) nuėjome į Raw INN Kaune papietauti. smile.gif Pasiėmėm duonelių su avokadų-agurkų padažu ir migdolų pieno. Pirma jis paragavo pieno, pasiraukęs sako:"Fui, kokį neskanų pieną padarė". biggrin.gif O paragavęs duonelių su padažu net nusipurtė. lotuliukas.gif Taip juokingai iš šalies atrodė... Bet užtat glotnutį skaniai išgėrė, tiko. Čia turbūt panašiai kaip ir su vyru - reikia atrasti kažką, kas jo skonio receptoriams. smile.gif
Taip, man irgi apmaudu tiek dėl savęs, tiek dėl kitų mamų....Mano mama mane palaiko, iš pradžių gal dvejojo tuo reikalu, bet juk mato, kad geriau jaučiuosi ir atrodau... O vat iš vyro giminės pusės doh.gif Šiandien anyta mano dukrytei pašildė koldūnų su "mėsyte", pirktinių koldūnų... Anytai nelabai ką galiu pasakyt labai, jau porą kartą vos rimtai nesusipykom. Praėjo kelti toną. O ji pati, vien pažiūrėjus į ją, neatspindi sveiko gyvenimo būdo. Visuomet ten būna pirktinių saldainių, sausainių, vaikai visada ten nuėję lenda į šaldytuvą sūrelių.... doh.gif Manau, turėtų labiau gerbti mūsų pasirinkimą ir nemaitinti, kaip JAI atrodo geriau,bet turbūt beviltiška jai tai išaiškint, kad pradėtų elgtis kitaip. Pastebėjau, kad iš principo dabar specialiai stengiasi tik mėsas duoti, nes žino, kad pas mane namie jos praktiškai yra, o jei jau yra, tai tik gryna mėsa.
Atsakyti
jezaumarija, as atsilikau vel, kur raw INN kaune yra??????smile.gif

andrea, besisypsanti - vot sakot vyris jus palaiko, o kaip bus su vaikais? vaikams beje zinau kai kurios zaliavalges duoda mesa ir tt. nes del vaiku visi bijo - nes "auganciam organizmui visko reikia". vot butu blogas ir blogas kraujas jusiskiui vaikui, egi spaudimui nepasiduosit...arba bers nuo tu zoliu/riesutu...na vaikus ne taip paprasta zaliavalgiaut versti....manau jiems veganyste butu priimtiniau...as save tokia bent laikau su kuo daugiau, kuo daugiau zalio neapdoroto maisto.
Atsakyti
Geriausia išeitis - pripratinti vaikus prie gryno maisto, kad net nenorėtų į visą šlamštą net pažiūrėti. Buvom pas pažįstamus. Kadangi žino, kad aš nieko panašaus neperku, tai pradėjo siūlyti mano penkiamečiui ir ledų, ir kokakolos ir dar ten kažkokio brudo. O maniškis - "ačiū, - sako, - aš vandenuko norėčiau..." Galvojau susilydysiu iš juoko matydama tos moters veidą... lotuliukas.gif Su vyresniais yra sunku - jų maitinimosi įpročiai jau susiformavę, bet su jaunesniais tikrai galima pasiekti, kad nedėtų brudo į burną.
Atsakyti
Aš irgi laikausi tos pačios nuomonės, jog vaikams reikia gryno maisto. Ir tik savo pačios gamintą, o ne pirktinį paruoštą. smile.gif Vis žingsnelis į priekį. ax.gif
Tautosaka, bet tikrai, kas čia per mada kišti vaikams tai, ko tėveliai neduoda patys?
given444, Raw Inn yra Kauno senamiestyje. Adresas Vilniaus g. 30a (kiemelyje jis įsikūręs). Ten labai jauku ir maisto pasirinkimas gan platus. 4u.gif Įsikūrė beveik prieš mėnesį. Vaikų tikrai neverčiu žaliavalgiauti, bet visokios šviežios uogos, vaisiai, nemažai daržovių juk valgomos grynos. smile.gif O kas liko - stengiuos be gyvūlinių riebalų.
Atsakyti
QUOTE(@Andrea @ 2013 07 09, 18:54)
Šiandien anyta mano dukrytei pašildė koldūnų su "mėsyte", pirktinių koldūnų... Anytai nelabai ką galiu pasakyt labai, jau porą kartą vos rimtai nesusipykom. Praėjo kelti toną. O ji pati, vien pažiūrėjus į ją, neatspindi sveiko gyvenimo būdo.  Visuomet ten būna pirktinių saldainių, sausainių, vaikai visada ten nuėję lenda į šaldytuvą sūrelių.... doh.gif Manau, turėtų labiau gerbti mūsų pasirinkimą ir nemaitinti, kaip JAI atrodo geriau,bet turbūt beviltiška jai tai išaiškint, kad pradėtų elgtis kitaip. Pastebėjau, kad iš principo dabar specialiai stengiasi tik mėsas duoti, nes žino, kad pas mane namie jos praktiškai yra, o jei jau yra, tai tik gryna mėsa.

Apie ką aš ir kalbu... tas aplinkinių požiūris ir brukimas savo gyvenimo būdo doh.gif ypač iš tų, kurie patys sveikata labai gera nepasižymi. Jums daug stiprybės reikės su tokia anyta...

QUOTE(given444 @ 2013 07 09, 23:02)
jezaumarija, as atsilikau vel, kur raw INN kaune yra??????smile.gif

andrea, besisypsanti - vot sakot vyris jus palaiko, o kaip bus su vaikais?

Kaip bus su vaikais? bus sunku biggrin.gif jau dabar tą žinau, bet maitinsiu taip, kaip man atrodo teisinga, o jei vaikas norės mėsos, tai jis jos ir gaus, bet kokybiškos iš ūkininkų, o ne su kokiais koldūnais, kurių viduj neaišku kokia malta mėsa. Bus kaip bus, bet tikiu, kad kaip bebūtų, bus nelengva biggrin.gif
Aš jau irgi buvau Raw Inn, draugą nusivedžiau, po kokteilį pagriebėm, skanu, sotu, patiko smile.gif Šiandien (irgi atsilikus aš) sužinojua, kad jau Pupa Raw atsidarė Laisvės al., tai vat ir ten reikės nupėdint paragaut gėrybių kokių rolleyes.gif
Atsakyti
Tema uždaryta pasiekus maksimalų leidžiamą puslapių skaičių.
Atsakyti