[quote=diwol,2013 01 27, 02:38]
Be to, visiškai neaišku ant kiek, pagarsinta suma 1000Lt, atitinka tikrovės, (kiek tiksliai suskaičiuota, apie kokio galingumo sistemą šnekama ir su kokia buvo lyginta, ar įvertintos karšto geriamo vandens gamybos kaštai, ar sistema yra naudojama kondicionavimui ir ar tai yra įvertinta palyginime ir t.t.).
[/quote]
Aš lyginu savo ir netolimų kaimynų išlaidas .Kvadratūra panaši, šeimos narių tiek pat,skirtumas tik šildymo sistemose. Mes mokame iki 500 lt, jie- 1000. Dėl ko parašiau 200 lt skirtumą? Aš atsižvelgiu į tai, kad pas juos šiek tiek mažiau apšiltintas namas ir ne visur grindinis šildymas.
[/quote]
Nesusilaikiau, noriu ir aš įsiiterpti i šią jūsų subjektyvią diskusiją. Tokie tvirti pareiškimai, kaip apie 1000lt permokįjimas už šildymą, turėtų turėti ir aiškius paaiškinimus, duomenis, o ne "šiek tiek mažiau apšiltintas namas ir ne visur grindinis šildymas", dar plius įrangos naudingumas, naujumas ir kt. yra skirtingas. Tad tokie postringavimai, subjektyvi nuomonė nieko neįrodo, o tik sukelia žmonėms papildomas abejones, klausimus. Ko pasekoje, gali visiškai pakeisti pasirinkimą. Zmogus, kuris turi abejonių dėl to, kad moka per daug pvz už šildymą, turi kalbėtis ne su kaimynu, Jonu, Petru, bet su tos srities specialistu. Nustokim vaidinti visų galų meistrus. Tada visiems bus geriau.
Grįžtant prie šilumos siurblių temos, 180m2 šildomam plotui, varža apie 6, katilinė ir laukas kainuoja su darbais vidutiniškai: ORAS/VANDUO 25000-28000lt; GRUNTAS/VANDUO 35000-40000lt. Jei gręžinys, dažniausia gaunasi keleta tūkstančių brangiau. Kalba eina apie aukšto lygio įranga (kompresorių), dažniausia japonišką.
Sąnaudos vidutiniškai: GRUNTAS/VANDUO sistema yra ekonomiškesnė, nes naudinugumo koeficientas yra daugmaž pastovus ir žiemą, ir vasarą. ORAS/VANDUO sistema mažiau ekonomiška, nes naudingumas svyruoja. Vidutiniškai žiemą naudingumas skiriasi 10-20% (gruntas/vanduo naudai). Vasarą - apie 10% (oras/vanduo naudai). Tad visumoje, vidutiškai per metus GRUNTAS/VANDUO yra ekomiškesnis apie dešimtadalį, bet ne trečdalį ar daugiau. Tad tokio dydzio name GRUNTAS/VANDUO turės dirbti be gedimų kol atsipirks daugiau nei 10 metų.
Reikia pabrėžti, kad kiekvienas atvejis yra unikalus ir reikalauja individualių paskaičiavimų. PVZ į pasyvų 180m2 namą geoterminio šildymo montuoti neapsimoka; PVZ į 300m2 vidutinės varžos pastatą, su dideliu karšto vandens poreikiu žiemą labiau apsimokės montuot geoterminį šildymą.
Tad reziumuokime, kad kiekvienas pastatatas, įranga, norai, poreikiai ir galimybės yra skirtingi. Tad sprendimą priimkit ne su "kaimynų", o su specialistų pagalba.