QUOTE(ed@ @ 2013 07 22, 23:55)
Grįžtant prie šilumokaičio ir ten vykstančio
proceso, yra labai svarbu kaip vyksta tie šilumos mainai, koks yra temperatūrų skirtumas ir t.t. Ko mažesnis temperatūrų skirtumas, tuo daugiau pastangų reikia įdėti kompresoriui, kad šiluma galėtų būti perduodama minėtu 5 kW greičiu. Čia kaip - bandant prapumpuoti 5 litrus vandens pro ploną žarną. Norint tai padaryti tokių pat greičiu, kaip ir per storą žarną - reikia arba imti keletą tokių plonų žarnelių, arba reikia kompresoriaus, išvystančio proporcingai didesnį spaudimą, kad atitinkamą kartų kiekį padidėtų vandens greitis plonoje žarnoje.
Pateiktas pavyzdys su šilumokaičiu neturi nieko bendra.
"Freono" srautą reguliuoja ne kompresorius, o išsiplėtimo vožtuvas.
Skysčių ar dujų greitis šilumokaičio paviršiuje turi įtakos šilumos perdavimui, bet tai aktualu daugiau dujų (oro) atveju. Skysčio greitis turės žymiai mažiau įtakos nei šilumokaičio plotas. Šilumokaičio plokštelės yra banguotos, kad sukeltų turbulenciją ir padidintų skysčio greitį prie plokštelės paviršiaus paduodant tą patį skysčio greitį į šilumokaitį.
Hidrauliniai nuostoliai plokšteliniame šilumokaityje yra labai maži ir jokių pastangų, kaip teigiate, kompresorius čia neįdeda.
Esant tam pačiam temperatūrų skirtumui ir tai pačiai galiai "freono" srautas ir greitis bus lygiai tas pats nesvarbu kam perduodama šiluma, orui ar vandeniui.
Vanduo "sugeria" šilumą daug efektyviau nei oras, todėl ir šilumokaičio plotas, ir vandens greitis bus daug mažesni, nors jūs bandote įteigti priešingai.
Tai, kad vanduo sušyla lėčiau nei oras yra lengvinanti aplinkybė, kuri mažina šilumokaičio plotą.
Sunkinanti aplinkybė yra tai, kad vandens kontūras dirba ne atmosferiniame slėgyje.
Jeigu kainų skirtumą sudarytų tik šilumokaičių skirtumas, tai jį galima būtų paskaičiuoti pažiūrėjus kiek kainuoja tie šilumokaičiai perkant atskirai.
Akivaizdu, kad šilumokaičių kainų skirtumas yra nepalyginamai mažesnis nei oras-oras ir vanduo-vanduo šilumos siurblių skirtumas, todėl priežastis slypi kažkur kitur.
Latvijoje šiais metais pradėjo gaminti plokštelinius šilumokaičius. Pažiūrėsim kokias kainas siūlo.