QUOTE(mintas @ 2013 05 15, 23:14)
Drystu nesutikti
. Nors į paskutiniu metu pagrinde man adresuotas ed@`o žinutes atrašinėju negatyviai, bet šiuo klausimu, pilnai palaikau jį ir mieliau rinksiuosi mažesnio galingumo šilumos siurblį nei per didelio. Jei jau taip nutiks, kad porai valandų per metus pritruks to ŠS galingumo, tai nenubiednėsiu ir nuo elektrinio supporto.
Pasirodo, dar kažką prisimenate iš pokalbio. Ne dažnai taip nutinka.
Tačiau, vieną dalyką vis gi supainiojate. Atsarginis elektrinis šildytuvas, toli gražu, ne visada yra būtinas. Jei kalbame apie gerai apšiltintą namą, turinti didelę akumuliacinę masę, tai temperatūra jame krenta labai ne greitai. Jei kokia naktį temperatūra kelioms valandoms nusileistų žemiau nei gali pavežti ŠS, tai nieko baisaus ne nutiks. Gal iš ryto kambariuose bus pusė laipsnio vėsiau. Net jei, skaičiuojant buvo stipriai prašauta dėl ŠS galingumo ir jo pakanka, tarkim, kad užtikrinti +22C, kai lauke bus -20C, o atsitiko taip, kad lauke keletą dienų iš eilės yra -23C, tai viso labo reiškia, kad patalpose temperatūra po dienos-kitos galėtų nukristi tais pačiais 3 laipsniais, kiek "prašovė" skaičiuojant. Ar tai būtu pasaulio pabaiga, jei kambariuose vieną dieną temperatūra būtų +19C?!
(Aš jau ne kalbu apie tai, kad jei trūksta vos kelių šimtų Wt, tai kiekvienas žmogus, esantis namuose - tai yra papildomas 100 Wt galingumo radiatorius ir naktį, kai visa šeima namie, jie pilnai gali prišildyti patalpas, jei ŠS-iui truputi trūksta galios).
Elektrinis tenas naudojamas visai kitu atveju. Pvz., galima sąmoningai parinkti mažesnio galingumo ŠS, kad jis pilnai užtikrintu šildymą prie -5С (tokia yra vidutinė žiemos temperatūra). Mažesnis siurblys kainotų žymiai pigiau. O tomis dienomis, kai lauke bus šalčiau, elektros tenas padės ŠS-iui sušildyti patalpas. Įvertinant tai, kiek sutaupėte, perkant mažesnį siurblį, jums pilnai galite sau leisti sumokėti keliasdešimt papildomų Lt, kurios "suvalgys" tas papildomas tenas.
Šį tema aktualiausia, pasirenkat "oras-oras" ŠS. Galima nusipirkti ŠS už 5000Lt ir kanalinį el. šildytuvą už 500Lt vietoje to, kad išleisti 25000Lt kokiam Mitsubishi, kuris gales pasireikšti tik porą savaičių per 210 dienų šildymo sezoną.