Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas - 16 tema

QUOTE(cibulis @ 2013 01 07, 10:13)
Kas tas "recirkuliacija"?

Recirkuliacija, tai procesas, kai tas pats skystis/dujos panaudojamas daug kartų, cirkuliuoja ratu. Vėdinime tai reiškia, kad sistema ima ne tik šviežią, bet ir patalpų orą kurį pašildo/atvėsina. Rekupo tiekiamas tarkim 200m3/h šviežias, prie jo kanalinis ventiliatorius dar "pakabina" 500m3/h iš patalpų, juos pašildo/atvėsina, ir į patalpas tiekia 700m3/h. Automobilyje turite EGR vožtuvą, kuris dalį išmetamų dujų recirkuliuoja - tiekia į įsiurbimą tam, kad pakartotinai sudegintų, čia ekologijos požiūriu pliusas švaresniuose šalinimo dujose.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2013 01 07, 10:45)
Pats pripažįsti, kad PN šildymo reikia, nors ir labai mažo (paryškinau tavo teiginį).


Teisingai, minimalaus šildymo reikia.
QUOTE
Vadinasi, kažkas tą labai mažą šilumos poreikį vis tiek turi patenkinti. Tam PN sukūrė orinį šildymą per ortakius... O tai yra ne kas kita, kaip šildymo sistema, orinė šildymo sistema pasyviam namui.


Cibuli, Cibuli, aš tau pasakiau kaip yra ir net oficialų šaltinį iš PN šventovės pateikiau, o tu man teigi, kad tavo filosofavimas yra teisingas. Nu ir ką man tau pasakyti. Pasiskaitinėk daugiau, ir remkis tuo, kas jau išrasta ir kur dėl pavadinimų jau susitarta, o neišradinėk dviračio ten, kur jis yra ne tik išrastas bet ir ištobulintas iki tau, kaip vienam išradėjui, lygiagrečiai išradinėjančiam naują PN teoriją, nepasiekiamų aukštumų.


QUOTE
Visai kas kitą būtų, jei rekūpas neturėtų tenų, nes šilumą atgautų 100 proc. Tuomet tie keli W, kuriuos rekupas sunaudoja vaikydamas orą, jokiu būdu nebūtų šildymo sistema. Tai būtų tiesiog ventiliacija.


Namas šilumos netenka ne tik per vėdinimą, tad reikia ir tuos nuostolius padengti.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2013 01 07, 08:45)
Ar kiekvieną kartą, kai projektuoji savo vėdinimą, prieš atiduodamas projektą surenki visą sistemą gyvai, kad galėtum įsitikinti savo skaičiavimo tikslumais?

Realizuojant kiekvieną savo projektą, aš žiūrių kaip išėjo ir ruošiant sekantį galiu daryti reikiamas išvadas. Tad, per tiek metų teko gyvai pačiupinėti tikrai ne vieną namą. Bet, ne apie tai šneka.
QUOTE
O dėl temperatūrų pojūčio, persiskaityk ...

Rodos, tau reikėtu padaryti pertrauką. Nustok skaityti ir pagalvok savo galva:
Tarkim, pas tave kambarį yra +23. Šildai, tarkim, radiatoriais. Jie yra savo vietoje, vėdinimas virš jų tvarkingai maišo orą ir visoje ertmėje yra vienoda temperatūra. Visi daiktai patalpoje, tame tarpe ir grindys, yra įšilę nuo oro ir turi tą pačią temperatūra - 23'C (grindys, savaimė aišku, yra gerai izoliuotos ir gerai laiko kambario temperatūrą). ...Na, ok - paimkim realesnės sąlygas. Tarkim, vėdinimas yra ant tiek mažas, kad nesusitvarko. Palubėje yra kiek šilčiau, o grindų temperatūra yra tik 22'C.
Tad, stovėdamas ant grindų, kurių temperatūra yra +22'C, o oras aplinkui yra +23'C - tu savo pojūtį įvertintum kaip +23'C.
Dabar sulyginkim šį pojūtį su tavo aprašytais grindinio šildymo parametrais:
grindys - 21.5'C, (prieš +22'C pirmame variante)
oras - 20'C, (vietoje +23'C)
Iš kur tu gali pajusti didesnį komfortą, jei ir oro ir grindų temperatūrą yra žemesnė?
Kas tau turi suteikti tą papildomą komforto jausmą? Straipsnis vikipedijoje?
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2013 01 07, 09:30)
Jei tik jis apsiims paskaičiuoti, tikrai galiu nusiųsti asmeniškai. Ar apsiimate, ponas ed@ai?

Kiek suprantu, dar nėra nei namo brėžinių, nei suskaičiuotos visų atitvarų šiluminė varža. Nematau prasmės spėlioti. Kai galėsite pateikti tos duomenis, tada galima bus suskaičiuoti kiekvienos patalpos šilumos nuostolius bei projektuoti šildymo sistemą.

Suprantama, ko išsamesnius duomenis pateiksite, to realesnis rezultatas gausis.
Pvz. visai praverstu lentelė, kur apskaičiuojami kokie yra natūralus šilumos pritekėjimai ir kokia jų dalis yra įvertinta, skaičiuojant šilumos poreikį. Kartu reikėtu pateikti reikalavimus sistemai - kokia temperatūrą numatoma palaikyti ir kiek leidžiama nukrypti jei susiklostys nepalankios sąlygos (tuo atveju, jei ne tenkina standartinės sąlygos: +23'C, svyravimas -2'C).
Jei langai/duris yra skirtingi - patartina duoti kiekvieno lango laidumą atskirai (ypač - jei dalis iš jų nėra atidaromi).

Tačiau, įmanoma sukurti tiek daug įvairių sistemų, bei sugalvoti tiek įvairių sprendimų kiekvienam konkrečiam mazgui, kad geriausia tai atlikti betarpiškai bendraujant, aptariant siūlomus variantus bei pasirenkant labiausiai tenkinančiu sprendimus. T.y. - rengiant konkretų darbo projektą. O kai projektas yra parengtas, tad jau galima suskaičiuoti ir sąmatą. Kokia prasmė skaičiuoti be projekto?
Pvz. vien panašių ŠS kaina, gali svyruoti nuo 6 iki 20 t. Lt.
- Kokią kainą siūlytumėte įtraukti? 6 ar 20?

P.S. Jei domina kaina kažkokio svetimo varianto, tai galite atsiusti namo eskizą bei orientacinė šildymo galią (maksimalia), pabandysiu surasti ką nors panašaus ir paskelbti skaičių.
Atsakyti
QUOTE(ed@ @ 2013 01 07, 17:40)

Dabar sulyginkim šį pojūtį su tavo aprašytais grindinio šildymo parametrais:
grindys - 21.5'C, (prieš +22'C pirmame variante)
oras    - 20'C,    (vietoje +23'C)
Iš kur tu gali pajusti didesnį komfortą, jei ir oro ir grindų temperatūrą yra žemesnė?
Kas tau turi suteikti tą papildomą komforto jausmą? Straipsnis vikipedijoje?


Jei lauke šalta, kambario sienos ribojasi su lauku, visai reali situacija, kad jų temperatūra nukrenta iki 16C. Tokioje patalpoje palaikant 23C oro temperatūrą jausiesi, taip pat, kaip kambaryje, kurio oro temperatūra tik 20 laipsnių ir sienos tik 20. Netiki, dar kartą žvilgtelk į pateiktą lentelę.

Dar galiu pateikti pavyzdį, kaip stipriai jaučiasi sienų šiluma. Ar teko kada būti pirtyse? O kai baigi procedūras ir atidarai visas angas kad pirtis greitai prasivėdintų. Atsistok atviroje angoje, kad tik šviežias į pirtį plūstantis oras tave suptų. Oras ten pasikeičia labai greitai, bet kol sienos neatvėsusios, ten vis tiek labai karšta. Taip kad savijautai tikrai ne tik oro temperatūra turi įtakos.

Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2013 01 07, 09:45)
O ar norėtum kvėpuoti bezdalais? Juk nėra garantijos, kad grynas, šviežias pašildytas lauko oras bus maišomas tik su neprikvėpuotu, švariu oru patalpų oru. Kur garantijos? Man atrodo jokių.

Keistokas pamąstymas. Šiaip, oras namuose laisvai vaikšto po kambarius jei duris yra atdaros. Nei, jei uždaros - vaikščiojant pirmyn-atgal, su kiekvienu mostelėjimų durimis, mes išmetam iš kambario porą kubų oro. Tad jei kur atsiras koks jautrus kvapas, tai jis gan greitai pasklis ir kitas patalpas.
Be to, paduodant, tarkim, orą į vaiko miegamąjį, o traukiant virtuvėje - visas namas akimirksnių sužino kad, dukrą nutarė nulakuoti nagus savo kambaryje o ne vonioje. biggrin.gif
Visa tai - be jokios recirkuliacijos.
Norint nekvėpuoti bezdalais, reikia mažiau bezdėt.

O recirkuliacijai oras dažniausiai paimamas iš holo šalia svetainės. Jei ir išleisite kokį kvapą, nemanau, kad per tokį atstumą galima bus ką nors pajusti. Be to, kondicionieriuje tas paimamas oras yra filtruojamas, dar labiau atskiedžiamas oru iš lauko ir po to išdalinamas mažomis porcijomis po visus kambarius. Kambaryje, kaip suprantate, tas paduodamas oras nėra pučiamas jums tiesiai į nosį o susimaišo su didžiuliu, esančiu patalpoje, oro kiekiu.
Aišku, jei svetainėje prirūkysite taip, kad akys ašaros, tai po kurio laiko kitose patalpose oras bus ne daug geresnis. Bet, paprastai recirkuliacija įtakos nedaro.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2013 01 07, 18:59)
Jei lauke šalta, kambario sienos ribojasi su lauku, visai reali situacija, kad jų temperatūra nukrenta iki 16C. Tokioje patalpoje palaikant 23C oro temperatūrą jausiesi, taip pat, kaip kambaryje, kurio oro temperatūra tik 20 laipsnių ir sienos tik 20.

Tai tu senas ketini šildyti ar grindys? biggrin.gif
Be to, pirma išmatuok sienų temperatūrą bent "kiaurame" name, o po to rašyk skaičius.
QUOTE
Dar galiu pateikti pavyzdį, kaip stipriai jaučiasi sienų šiluma. Ar teko kada būti pirtyse? O kai baigi procedūras ir atidarai visas angas kad pirtis greitai prasivėdintų. Atsistok atviroje angoje, kad tik šviežias į pirtį plūstantis oras tave suptų.  Oras ten pasikeičia labai greitai, bet kol sienos neatvėsusios, ten vis tiek labai karšta. Taip kad savijautai tikrai ne tik oro temperatūra turi įtakos.

Na, va! Pagaliau nors vieną mintis iš praktikos! Tik išvada yra visai ne logiška.
Po pirties aš galiu nubėgti per sniegą į prūdą ir man nebus šaltą. Ar manai, kad spinduliavimas iš pirtelės pasiekia iki ten?
Be to, nepastebi "nedidelio" skirtumo tarp pirties ir kambario sienų temperatūros? O gi spinduliavimas yra proporcingas temperatūrai.
Atsakyti
Įdomu kodėl šildymo sistemų pasirinkime vertiname tik patalpų šildymo sąnaudas, o šilto vandens ruošimas neįtraukiamas. Juk vandenį tikrai teks šildyti. Ir Cibulis skaičiavimuose, kur šildymas vien elektra po 15 metų šiek tiek 'pirmauja' prieš kitus šilumos šaltinius, pridėjus karšto vandens ruošimą situacija gali tapti visiškai priešinga.
Atsakyti
QUOTE(ed@ @ 2013 01 07, 19:31)
Be to, pirma išmatuok sienų temperatūrą bent "kiaurame" name, o po to rašyk skaičius.


Esu matavęs, žinau.
Papildyta:
QUOTE(ed@ @ 2013 01 07, 19:31)
Be to, nepastebi "nedidelio" skirtumo tarp pirties ir kambario sienų temperatūros? O gi spinduliavimas yra proporcingas temperatūrai.


Nuostabu, pagaliau ir Jūs teisingas išvadas darot smile.gif. Todėl kambarį maloniai šilta, o pirtį net ir su vėsiu vėdinamu oru vis tiek nemaloniai karšta. Viskas priklauso nuo kokios oro ir atitvarų temperatūros, kaip pavaizduota pateiktam paveikslėlį.

Akyse tobulėjat ed@ai smile.gif.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 07 sausio 2013 - 20:27
QUOTE(ed@ @ 2013 01 07, 20:11)
Norint nekvėpuoti bezdalais, reikia mažiau bezdėt.

Kadangi "Metų" ir "mėnesio" frazės nominacijos jau užimtos, Cibulis šią idėją begali paskelbti "savaitės fraze" lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(ed@ @ 2013 01 07, 19:11)
Keistokas pamąstymas.

Gana tos teorijos. Nuo jos jau vemti norisi. Geriau pateikite kažkokio projekto sąmata kaip žadėjote. Tai bus daug geriau.
Papildyta:
QUOTE(Igr540 @ 2013 01 07, 20:14)
Įdomu kodėl šildymo sistemų pasirinkime vertiname tik patalpų šildymo sąnaudas, o šilto vandens ruošimas neįtraukiamas. Juk vandenį tikrai teks šildyti. Ir Cibulis skaičiavimuose, kur šildymas vien elektra po 15 metų šiek tiek 'pirmauja' prieš kitus šilumos šaltinius, pridėjus karšto vandens ruošimą situacija gali tapti visiškai priešinga.

Labai teisingai. Reikės kada paskaičiuoti. Gal savaitgalį.
Papildyta:
QUOTE(Vilienė @ 2013 01 07, 20:32)
Kadangi "Metų" ir "mėnesio" frazės nominacijos jau užimtos, Cibulis šią idėją begali paskelbti "savaitės fraze" lotuliukas.gif

lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2013 01 07, 21:53)
Gana tos teorijos. Nuo jos jau vemti norisi.

O tai jau neabejotinai "dienos frazė" doh.gif Be teorijos nebus ir praktikos, šūdas gausis jei pradžioj montuosite o tik tada projektuosite. Be teorijos - nė žingsnio 4u.gif
Atsakyti