QUOTE(cibulis @ 2013 01 07, 09:07)
Kas tas "recirkuliacija"?
Recirkuliacija yra tada, kai šildymo poreikis yra didesnis, nei šilumos gali pernešti tiktai vėdinimui skirto oro kiekiai. Tuo atveju, prie šviežio iš lauko paimto ir pašildyto rekuperatoriuje oro, pridedamas recirkuliuojamas oras paimtas iš švarių patalpos zonų ir jau didesni oro kiekiai, kurių užtenka reikiamo šilumos kiekio pernešimui yra pašildomi ir perneša reikiamą šilumos kiekį į visas pageidaujamas patalpas.
Recirkuliacija iš principo turėtų būti pigesnė, nes grindinio šildymo atveju, reikia įrengti absoliučiai naują grindinį šildymą, o orinio šildymo atveju, reikėtų tik "upgreidinti" esamą vėdinimo sistemą. Būsimos, dar neįrengtos sistemos upgreidas iš principo turi būti pigesnis nei naujos sistemos įdiegimas. Bet viskas priklauso nuo įmonės gobšumo, todėl pasiūlymus palyginti būtina.
Papildyta:
QUOTE(*** @ 2013 01 07, 09:16)
Koks reikalingas tarpas tarp gipsiniu lubu ir siltinimo (kalba apie antra auksta) kad patogiai isvedziot vedinimo vamzdzius. Vedinamas plotas ~100m2.
Jai vamzdziai klotus nesildomoje palepeje virs gegniu tai ten vietos sociai ~1m lubos tik klausimas kur geriau?
Ortakių vedžiojimas nešildomose patalpose energiškai efektyvaus namo atveju turėtų būti net nesvarstomas. Beje, įspūdžiai iš neseniai rekuperatorių įsirengusio pažystamo. Jis teigia, kad toje šildomoje patalpoje kur stovi rekuperatorius, gerokai vėsiau nei visose kitose šildomose patalpose. Nieko keisto, kad taip nutinka, nes rekupo gamyklinis apšiltinimas būna tik 5 cm. Manau, kad rekupą namuose būtina papildomai apšiltinti, paliekant galimybe lengvai prie jo prieiti aptarnavimo atlikimui.