Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas - 16 tema

QUOTE(mintas @ 2013 01 06, 11:50)
Neperseniausiai, per akcijas ermitaže  nusipirkau 1.5kW elektrinį radiatorių su termostatu ir taimeriu leisiantį pasiekti norima temperatūrą ir pasiekus automatiškai išsijungiantį, bei leisiantį jį užprogramuoti, kad dirbtų tik naktimis. Kainavo mažiau 100 Lt.

Renkantis el. radiatorių labai svarbu žiūrėti kokia yra šildomų paviršių temperatūra. Kuo aukštesnė temperatūra - to labiau gadina orą. Žemos temperatūros prietaisai yra 3 kartus brangesni. Be to, dizainas irgi turi įtakos.

Antra, ne patartina dėti per galingą prietaisą, ypač jei jis dirba on/off režime. Visada yra gan didelė paklaida nustatant išjungimo momentą. Jei 500W radiatorius išsijungs 15min. vėliau (didesnio tikslumo vargu ar galima tikėtis nuo įmontuotų radiatoriuje termostatų), tai be reikalo sudeginsite tik 0.125 kWh elektros. Jei tą patį padarys 1500W prietaisas - sudeginsite jau 0.375 kWh elektros.
Be to, neatmestina galimybė, kad visi 10  radiatorių įsijungs vienu metu ir išmuš saugiklius.
Atsakyti
QUOTE(DEU @ 2013 01 06, 16:09)
40 C vanduo pakankamai karštas. Į tokios temperatūros vonią nelabai įlipsi. Na bet tai tikriausia individualu.
Dėl talpos reikėtų žiūrėti kokia situacija. Protinga būtų orientuotis į inverterį ir žiūrėti, kad prie minimalaus siurblio galingumo jis dirbtų pakankamai ilgai. Jei siurblys gerokai per galingas net minimaliu rėžimu reikėtų pamąstyti apie akumuliacinę. Bet akumuliacinei jau reikia aukštesnės temperatūros vandens, kas labai mažina siurblio efektyvumą.
Aš tikiuosi, kad akumuliacinės talpos vaidmenį patikėti pamato plokštei. Kol laukia nelabai šalta, suprogramavus, kad nakties metu,  šilumos siurblys vidaus temperatūrą pakeltų 1- 2, galima tikėtis, kad dienos metu jis galėtų ilsėtis. Kuo šalčiau tuo siurblys dirbtų ilgiau ir didesniu pajėgumu. Dėl didelio tūrio plokštė ir 1 - 2 laipsniuose gali sukaupti nemažą kiekį šilumos.

Jei mano boileris atvėsta iki 40C, kranuose tik drugnas vandenėlis, nepamirškite nuostolių vamzdynuose. 40C boileryje ir 40C vonioje yra du skirtingi atvejai.

Aš šildymą naudoju tik naktimis, plokštė ir perdanga puikiai akumuliuoja, net prie -10...-12C lauko situacija nekito. Bet buferį (jūs vadinate akumuliacine) užteks užkrauti tik +30...+35C vandeniu ir laukti, kol cirkuliacinis į grindis išneš iki +25C vandenį tai duos pakankamą laiko tarpą siurbliui pailsėti užuot start/stop kas tris minutes. Man buferio idėja atrodo patraukliau nei inverterio - jei siurblys idealiausiu COP dirba be inverterio tai išnaudokime tai su buferine talpa. Turiu tipo realių bandymų rezultatus prie skirtingų inverterio Hz - labai sudėtinga suprasti kodėl COP taip varijuoja... Nežinau, kodėl ši technologija sparčiai plinta. Rastas tyrimas apie dažnio įtaką COP.
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2013 01 06, 12:50)
Nepamirškime palyginti testuotų siurblių ir PN sukuriamų sąlygų: tikrai nė vienam ne kils poreikis 24000kWh...ir su galia bus bėdos: beveik neabejoju, kad teks gerokai pavargti, kad surastumėt 6kW galios W2W jau nekalbant apie 4kW ar 5kW kas daug arčiau reikiamos galios.

ŠS modeliai prasideda nuo 2.3 kW.
Atsakyti
QUOTE(ed@ @ 2013 01 06, 18:08)
ŠS modeliai prasideda nuo 2.3 kW.

Čia W2W ir A2W?
Atsakyti
QUOTE(Juzex @ 2013 01 06, 13:26)
Sveiki, tai kaip suprantu centrinis šildymas max 0,33cnt/kWh "į vienus vartus" visoms kitoms šildymo rūšims  smile.gif

Jei priskaičiuotumėte visus papildomus mokesčius, pradedant nuo šilumos punkto priežiūros ir baigiant neva bendros paskirties patalpų šildymu - gausite kaina gerokai virš 60ct/kWh. biggrin.gif
Be to, jei tiekėjas truputi pažais su tiekiamo/grįžtamo temperatūromis - išlaidos gali padidėti dvigubai. (Aš jau nekalbu apie elementarų skaitiklių rodmenų klastojimą).
Atsakyti
QUOTE(ed@ @ 2013 01 06, 18:20)
Jei priskaičiuotumėte visus papildomus mokesčius, pradedant nuo šilumos punkto priežiūros ir baigiant neva bendros paskirties patalpų šildymu - gausite kaina gerokai virš 60ct/kWh.  biggrin.gif
Be to, jei tiekėjas truputi pažais su tiekiamo/grįžtamo temperatūromis - išlaidos gali padidėti dvigubai. (Aš jau nekalbu apie elementarų skaitiklių rodmenų klastojimą).

Čia manau turėtas atvejis su nuosavo namo šildymu - bendros paskirties patalpų problema atkrenta.
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2013 01 06, 17:09)
Čia W2W ir A2W?

Bet kurie. Aišku, xxx-vanduo tokio mažo galingumo nėra paplitę, nes vien geriamam vandeniui apie tiek reikia. Man labiausia patinka gruntas-oras su papildomą karšto vandens ruošimo funkcija.
Papildyta:
QUOTE(Vilienė @ 2013 01 06, 17:23)
Čia manau turėtas atvejis su nuosavo namo šildymu - bendros paskirties patalpų problema atkrenta.

Na, tiekėjas nurašys visus neįskaitytus nuostolius (tame tarpo ir savo) į kitą punktą, pvz. - "vandens pašildymą cirkuliacijai" kiekvienam miestelio namukui, jums nuo tuo lengviau?

Visi kiti pelno gavimo būdai vis vien lieka.
Papildyta:
QUOTE(Juzex @ 2013 01 06, 14:35)
... sukišo virš 20 000 lt ir turi tas pačias sąskaitas  blink.gif , nes namai tai kiauri.

Nėra kuo lyginti kiaurą namo su šiltu. Šildymo būdas čia ne prie kuo.
Beje, šildymas dujomis šiais laikais kainoja beveik tiek pat, kiek centrinis ~30сt/kW šilumos. Tad, sakyčiau, jei sąskaitos už kiaurą namą yra panašios kaip ir jūsų - kažkas čia "ne to".
Atsakyti

Nėra kuo lyginti kiaurą namo su šiltu. Šildymo būdas čia ne prie kuo.
Beje, šildymas dujomis šiais laikais kainoja beveik tiek pat, kiek centrinis ~30сt/kW šilumos. Tad, sakyčiau, jei sąskaitos už kiaurą namą yra panašios kaip ir jūsų - kažkas čia "ne to".
[/quote]
Sąskaitos panašios lyginant su jų pačių sąskaitom kaip ir buvo prieš įsivedant dujas.Gal kažkiek sumažėjo dėl geresnės valdymo automatikos, bet 20k litų sukišt ir turėt beveik tą patį rezultatą tai doh.gif
Atsakyti
QUOTE(madwifi @ 2012 12 30, 15:12)
tie elektriniai akmeniniai, akumuliaciniai jei kitaip, siais laikais nelabai - nedidelis skirtumas tarp naktinio ir dieninio tarifo ir tas skirtumas linkes mazet, nebet  uzkurtu AE, bet tas greit nenusimato, jei isvis nusimato. Beto brangus ir dideli sunkus griozdai. pats turiu, retai beijungiu, tik per didesnius salcius, kai oras-oras siurbliai nebeistraukia.


sakykit, ar ta akmeniniu radiatoriu 'akumuliacine' savybe realiai yra efektyvi?

as dabar mastau, ka pasirinkti: gelezinius-elektrinius ADAX ( www.elektriniairadiatoriai.lt ) ar akmeninius-elektrinius Marble Heating ( www.akmensradiatoriai.lt )
Atsakyti
Prieš metus ar du, aš irgi buvau labai stipriai susidomėjęs šia CELEO plėvele. Susidomėjimas baigėsi, kai paskaičiavau investicijos dydį savo namui, jis ir man siekė ~10000Lt.

Pasirinkau paprastas šildomas grindis vandeniu nes:
1. šildymo efektyvumas identiškas CELEO plėveliai, nes grindinis šildymas irgi labiau šildo infroraudonaisiais spinduliais nei kad šildo orą.
2. Šildymo įrengimo kaina. Šiai dienai įrengiau tik pirmame aukšte nes tik ten betonavau grindis, vamzdelių su kolektoriais ir darbu kaina buvo apie 2000 Lt. Visam namui vandeninio grindinio šildymo įrengimas kartu su projektu kainuos apie 4000Lt.
3. Tokia sistema yra ženkliai universalesnė, nes CELEO visada galės veikti tik su elektra, o prie vandeninės šildymo sistemos galėsi pajungti bet kurį šildymo prietaisą, (elektrinį katiliuką, geoterminį ar kitą šilumos siurblį, ar net ir KKK), kas leis apjungti karšto vandens ruošimą kartu su šildymu vienam šildymo prietaisui.

Jei prie vandeninės grindinio šildymo sistemos pridėsi elektrinį katiliuką, tokios šildymo sistemos kaina gausis mažesnė nei 10000 Lt, na su elektrine valdymo sistema sakykim panašiai, kaip ir celeo plėvelė, bet panaudojimo universalumas atperka viską, be to, kaip minėjau, veikimas analogiškas CELEO plėvelės veikimui, ir naudingumo koeficientas taipogi bus analogiškas.
[/quote]

Gal kas domėjotės grindiniu elektriniu šildymu - šildymo kabeliais. Yra ir toks būdas. Jeigu pasyviam namui reikalinga 10 W/m2 šildymo galia, tai 150 m2 namukui tereiktų 1,5 kW galios kabelio. Lengvas galios reguliavimas, programavimas - gal tiktų PN?
Sujungus paprastai 10 el.radiatorių po 1 kW, gali neužtekti namo el. įvado galios, nes reikės galios ir kitiems namo buitiniams prietaisams.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2013 01 06, 10:48)
4. 10 radiatorių išdėsčiau taip: kiekvienoje patalpoje po 1. Žinoma, koridoriuose, drabužinėje, katilinėje jo nebuvo. Po radiatorių į 5 kambarius, 3 san mazgus. Dar 2 palikau rezervui, nes nesu specialistas. Be to, šildymo elektra sistema greičiausiai tikrai kainuotų brangiau nei 2500 Lt, nes reikėtų valdymo sistemų, kad priklausomai nuo temperatūrų šildymas įsijungtų ir išsijungtų pats. Nesinorėtų gi bėgioti ir pačiam užsukinėti ar atsukinėti radiatorius. Manyčiau, kad komfortiškesnė elektros šildymo sistema vis tiek turėtų kainuoti apie 10 000 Lt. Čia nebūtinai radiatoriai.

tuos savo 10 el. radiatoriu nepriklausomai nuo ju tipo is skelbiu-lt tipo svetainiu susipirktum uz 500-800Lt. ir ta sistema butu visai komfortiska, nes 100% jie visi turi termostatus. pamirsk 10kLt ir pasisveikink su 500Lt smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo madwifi: 06 sausio 2013 - 19:01
Kaip ruosiates spresti gartraukio problema PN , ziemos metu svaistyti siluma lauk ar naudoti recirkuliacija...
Atsakyti