QUOTE(DEU @ 2013 01 06, 10:34)
1. Pirmiausia reikėtų būtinai įtraukti energijos poreikį karšto vandens ruošimui. Jis yra apie 3500 - 4000 kWh vidutiniai šeimai per metus ir prilygsta visoms metinėms išlaidos šildymui.
2. Dėl medžio. Beržo kaloringumas turėtų būti dvigubai mažesnis kg - 2,5 kW. Tam, kad pasiekti 15 procentų drėgnumą medis turi būti sausai laikomas 18 mėnesių. Po 6 mėnesių džiovinimo drėgnumas būna apie 30 procentų, o kubo svoris 710 kg. Taip pat derėtų atsižvelgti, kad deginant malkas naudingumo koeficientas yra 70 - 80 procentų.
Išlaidas mediena reikėtų pasidauginti iš 2,5 - 3. Paprastai laikoma, kad kWh iš medienos kaina apie 10 cnt.
3. Geoterminio vidutinis naudingumo koeficientas su vandens ruošimu yra 4, oras vanduo 3.
4. Elektrai 10 radiatorių gal ir daugoka, pilnai pakanka vieno patalpai. Bet reikėtų boileriuko vandens ruošimui su pajungimu.
1. Labai teisingai - aš irgi dabar galvoju, kad būtina įtraukti krašto vandens ruošimą. Be jo, skaičiavimai nėra tikslūs.
2. Galbūt jūs ir teisus, bet aš ėmiau, ką man pavyko rasti internete. Dėl medžio svorio ėmiau aplinkos ministerijos 2002 m. patvirtintą kažkokį skaičiavimą. Be to, ėmiau tik labai sausą medieną, nes jei malkų poreikis toks mažas, tai tikrai galima 20-30 Lt permokėti ir nusipirkti pačias geriausias malkas.
3. Labai tiesingai, bet kiek žinau tai veikiau teoriniai skaičiai. Aš kažkur buvau aptikęs, kad gruntas vanduo realus NVK yra apie 3. Oras-vanduo labai prieštaringa sistema, nes krentant temperatūrai smarkiai krenta jos našumas. Kuomet oras toks, kaip buvo šią savaitę, tai NVK oras-vanduo gali ir 3 ar 3,5 siekti, bet pašalus iki -5 ar -10 jau greičiausiai liks tik 2,5 ar 2. O kažkur girdėjau, kad nuo -15 realiai NVK jau tik 1. Čia vat ir yra didžiausias šios sistemos minusas man asmeniškai. O ir tas lauko balvonas (kur gaudo šilumo iš oro) labai negražiai atrodo ir greičiausiai mėgsta patriukšmauti.
4. 10 radiatorių išdėsčiau taip: kiekvienoje patalpoje po 1. Žinoma, koridoriuose, drabužinėje, katilinėje jo nebuvo. Po radiatorių į 5 kambarius, 3 san mazgus. Dar 2 palikau rezervui, nes nesu specialistas. Be to, šildymo elektra sistema greičiausiai tikrai kainuotų brangiau nei 2500 Lt, nes reikėtų valdymo sistemų, kad priklausomai nuo temperatūrų šildymas įsijungtų ir išsijungtų pats. Nesinorėtų gi bėgioti ir pačiam užsukinėti ar atsukinėti radiatorius. Manyčiau, kad komfortiškesnė elektros šildymo sistema vis tiek turėtų kainuoti apie 10 000 Lt. Čia nebūtinai radiatoriai.