QUOTE(DEU @ 2013 01 02, 23:26)
Manau vyručiai čia keletas esminių netikslumų įsivėlę.
1. Kam imti 8 kWh šilumos siurblį kai kalbate apie maksimalų šildymo poreikį 2 - 3 kW prie -25. Paimkite realaus dydžio geoterminį ir kaina bus tie paties 25 000 lt. Brendinis geras siurblys viskas viename su boileriu ir puikiu valdymu 15 - 18 t., 80 - 100 m gręžinys 5500 - 6500.
2. Bus Lietuvos rekordas jei jums pavyks pasiekti 30 kWh/m2 per metus. Manau kur kas realiau būtų orientuotis į 40. Galima tikėtis, svajoti, melstis gal pasiseks. Bet skaičiuoti tikrai reikėtų žemiškus Lietuviškus skaičius.
3. Elektra jau šį mėnesį pabrango 10 procentų. Reikėtų orientuotis į kainas kurios bus bent po 5 - 10 metų. Naivu tikėtis, kad tokios ir liks.
1. Na, 8 kWh siurblį perša jų pardavėjai. Kol realia neperku, tai ir nesiginčiju su jais. Jų argumentas: vis tiek pasyvaus nepastatysi, tai imk su atsarga.
2. Dėl kWh. Šiuo metu kaip tik vyksta skaičiavimai su PHPP. Žiūrėsim, ką pavyks išspausti popieriuje. Taip pat puikiai suprantu, kad realių statybų metu 15 kWh popieriuje gali virsti 30 kWh.
3. Skaičiavimuose įtraukiau būtent pabrangusias elektros kainas. Konkrečiai elektrą - 0,5 Lt. Kokios gali būti kainos po 5-10 metų nežino nei Kubilius, nei Sekmokas, nei Grybauskaitė, nei Butkevičius
Papildyta:
QUOTE(ed@ @ 2013 01 02, 23:40)
Suprantu, kad smagu žongliruoti skaičiais. Ypač, jei nėra ką veikti. Bet, kad iš šalies neatrodytu visai juokingai, būtu gerai neprarasti tikrovės jausmo ir mastyti ant kiek realus yra tie skaičiai, kur naudojate.
Paprastas klausimukas: jei metinis poreikis yra 2055 kWh, vadinasi vidutiniškai namui reikia tik ~0.4kW/h (!) šilumos. Vidutinė sezono temperatūra yra -1'C, kambaryje - +21'C, tad skirtumas yra 22 laipsniai. Prie -23'C lauke, skirtumas bus dvigubai didesnis - 44 laipsniai, vadinasi nuostoliai irgi bus dvigubai didesnį - 0.8 kW/h. (Realiai bus truputi kitokie skaičiai, bet - ne esme). Tokiu būdu, pačio mažiausio kondicionierius galingumas, net tada kai dėl šalčio jo galingumas nukris dvigubai - yra ~2 kartus didesnis nei gali prireikti pačia šalčiausia diena.
Už 27 t. galima įrengti tokius kondikus visoje gatvėje, ...o jus skaičiuojate tokias investicijas vienam namui?!
Aš skaičiais nežongliruoju. Man namą projektuoja atestuoti PHPP planuotojais. Jais labiau pasitikiu nei jūsų sapalionėmis. Kaip tik šiuo metu vyksta PHPP skaičiavimai.
Aš matau esminę problemą, į kurią nedaugelis atkreipia dėmesį. Taigi: kaip pastatyti pasyvų namą.
1. Geras projektas: architektūra ir PHPP skaičiavimai.
2. Geras konstruktyvas: teisingas medžiagų parinkimas, įdėmus probleminių mazgų sprendimas.
3. Kruopščios statybos.
Aš kol kas bandau įgyvendinti tik 1 ir 2 punktus, nes kaip jau sakiau: bet kuris namas prasideda nuo gero projekto, o ypač - energetiškai efektyvus. Todėl pirmiausia bent popieriuje pabandykime pasiekti tai, kas vadinama pasyviu namu.
P.S. O visas šis anot jūsų žongliravimais skaičiais buvo tik dėl to, kad lengviau apsispręsčiau: su kaminu statyti namą ar be kamino.