QUOTE(Agrefa @ 2013 05 14, 11:20)
nelyginkite visų dalykų su aferomis ir vagystėmis. Kažkurioj situacijoj mes pasielgiame ne pagal taisykles, tiesiog, gal to neužakcentuojame. Nejaugi niekada neviršijote greičio-nedaug, kad ir 2 km/h? Jau tai yra pažeidimas. Tačiau tai nėra tolygu vagystei iš parduotuvės. Taip, kad nereikia taip visko pervertinti ir muštis į krūtinę kaip kokiom davatkom. Ir nereikia smerkti. Mes aplamai tam neturime teisės.
Visų pirma, daugumai rėkiančių čia trūksta tolerancijos ir atsiduoda mužikiškumu. Pasiskaitykite temos pavadinimą ir būkite tolerantiškos kitokiai, nei jūsų, nuomonei.
Žaviuosi
Ajstės pasisakymais-ji kategoriškai prieš diplominio darbo pirkimą, bet savo nuomonę moka išsakyti be galo tolerantiškai ir neįžeidžiamai, daugumai iš jos gražių pasisakymų vertėtų pasimokyti.
Pirmiausia, tai ačiū už pagyrimą
Dėl tolerancijos trūkumo tikrai sutinku, būtų smagu daugiau diskusijos ir mažiau įžeidinėjimų ar įsižeidinėjimų
Iš dalies esate teisi, kad nereikia visko sumesti į vieną katilą, kad kokia žmogžudystė yra toli gražu ne tas pats kaip greičio viršijimas 2 km/h. Bet jei žiūrėsime iš kitos pozicijos, visa tai yra nusižengimas įstatymams, taisyklėms, nuostatoms... Taigi tam tikra prasme tai yra tas pats. Taipogi žiūrint iš moralinės pusės, visi nusižengimai daromi sąmoningai yra nepriimtini. Visgi esame žmonės ir klysti yra labai žmogiška. Nebandau apsimesti šventuole, gyvenime buvo visko, teko duoti kyšių (taip, nekartą), teko naudotis pažintimis, viršyti greitį... Būtent dėl tokių patirčių jaučiuosi turinti teisę pasisakyti šia tema. Nes kai naudojiesi tais dalykais ir paskui pasižiūri į viską iš šono, ateina suvokimas, kad visi aplinkeliai tėra priežastys sukurtai sistemai neveikti, būti ydinga, niekam jos nekeisti, nes kam reikia susitvarko per aplinkui, o tie kas neturi pažinčių ar pinigų lai grimsta gilyn, niekam jie nerūpii tie maži žmogeliai. Pagyvenus užsieniuose tiesiog natūraliai nėra poreikio apeidinėti sistemą, jei kažkas negerai ieškai išeities ir taip smagu ant širdies kai vyksta dialogas, žmogus pamato savo klaidą ir turi progą ją pataisyti ir nebedaryti jos su kitu klientu. Mano supratimu taip prisidedama prie geresnės visuomenės, bendruomenės kūrimo. Na negi jums niekam nerūpi kiti žmonės? Negi nepiktina turinčių valdžią piknaudžiavimas ja? Machinacijos, sukčiavimai, korupcija, kiti nusikaltimai...? Vėl suplaku viską į vieną, nes morališkai tai neatsiejama, viskas prasideda nuo mažų dalykų. Perkantysis darbą galbūt yra puikus specialistas ir savo bei žinančiųjų akyse turi gerų pasiteisinimų kodėl jis tą darbą perka, bet taipogi yra alkanų žmonių kurie vagia maistą, nes nemato kitos išeities (o kiti dėl to, kad kalėjime ir stogas virš galvos ir maistas...). Bet ar dėl to jo vagystė nėra vagystė? Ar dėl to, kad jis alkanas reikia užmerkti akis, nusisukti ir nematyti kaip jis vagia vėl ir vėl? Argi ne geriau būtų panagrinėti kodėl jis neturi iš ko valgyti, kodėl jis padėtį, kad nemato kitos išeities tik vogti? Taip ir su darbų pirkimais, reikia tobulinti sistemą, kad ligotas žmogus gautų lengvatų, kad turintys vaikų turėtų galimybę juos kažkur saugiai palikti kol laiko egzaminą/ginasi darbą, kad stresuojantiems būtų suteikta psichologinė pagalba, kad dėstytojai ir darbų vadovai prisiimtų atsakomybę už prižiūrimus studentus, padėtų ir patartų rengiant darbą, kad nesinaudotų studentų darbais rašydami straipsnius, jų (studentų) neįrašę į autorių sąrašą....? Jokiais būdais neteigiu, kad tai galima pasiekti per dieną, tereikia surašyt naują įstatymą ar pan. Bet kai pradėsime netoleruoti ir būtent netoleruoti nesąžiningumo (juk pirkimas tėra dalis problemos), pradėsime keistis kaip visuomenė
QUOTE(ewacka @ 2013 05 14, 12:02)
Tikrai taip

, kad ir kokia barikados puse palaikytume, nedarykime is temos kazkokio pasizodziavimo, apsivardziavimo vietos
Salutine ar ne tema aptarinejame, ji vis tik yra susijusi su darbu pirkimu. Vysnaites buvo kategoriskai pasakyta, tokia kategoriska nuomone sukele klaustuku

Nėra ko pykti jei nuomonės nesutampa, galima paprastai išsakyti savo argumentus. Na jei dėl kažkokių priežasčių 150 procentų žinoma, kad visa grupė/laida/universitetas nepirko darbų tai būtų įdomu žinoti kaip tai įmanoma (toks užtikrintumas)
Laimės niekam nėra pažadėta. Gyvenimas kiekvienam skiria laiko ir erdvės. Pats žmogus turi pasirūpinti kuo juos užpildyti.