QUOTE
O tokios kaip mano sioje temoje mineta blondine, kad ir perka darbus, iki finiso retai kad nusigauna, kadangi to neuztenka, reikia (bent jau daug kur) dalyvauti seminaruose, diskutuoti, galu gale egzamina islaikyti...Tai jeigu zmogus ,,atkeliavo" iki finiso tiesiosios ir pats sugeba, pasiryzta rasyti darba saunu, bet nereikia teisti tu, kurie si malonuma ,,perleidzia kitiems" 

duodu 99,9 procentus, kad tas, kuris perka VISKĄ, visus darbus ir pan (nors nelabai įsivaizduoju kaip egzamino rezultatus ar diskusijos paskaitose rezultatus galima nusipirkt, nors...ne paslaptis, kad dauguma dėstytojų "dovanėles" mėgsta, tai turbūt įmanoma) nedirbs pagal savo specialybę. Nes tokiam žmogui tiesiog reikia aukštojo mokslo diplomo, belekokio. Ir iš dalies aš ir tokius žmones suprantu, nes dabar Lietuvoj tokia situacija, kad valytoja naktiniam klube turi turėt aukštojo diplomą ir mokėt 4 užsienio kalbas...
QUOTE
QUOTE(laukianti29 @ 2013 02 18, 20:47)
O toliau seka daugybė kitų dalykų, tokių kaip gebėjimas suderinti daug veiklų, protas, mokėjimas pasirinkti ir suderinti su katedra patinkančią temą (o ne "na, ką davė, iš to ir rašiau...toks mėmės požiūris, sorry), darbštumas, užsispyrimas....etc.
Dažnai dėstytojai nesutinka kuruoti pačio studento pasiūlytos temos, argumentuodami, kad ji "neaktuali", "nebus ką rašyt", "niekam neįdomu" ir t.t., tačiau metai iš metų tie patys dėstytojai diplominiams darbams siūlo kone identiškas temas, tik vieną kitą žodelį pakeičia. Ir beje, sutinku, kad diplominio rašyme atsiskleidžia darbštumas ir užsispyrimas (o, tiesa, kaip ir visose kitose paskaitų užduotyse, pasiruošimuose egzaminams ir t.t. Ir dar - protas tuose dalykuose turbūt atsiskleidžia dar labiau negu diplominio rašyme).
QUOTE
Wnderbar, o kaip Jūs rinktumėtės tą gydytoją? Iš kur žinotumėt apie jo situacijos kontrolę ir t.t.? Kaip galite būti tikra, kad jis nenusipirko visų darbų, egzaminų ir t.t. ar kad nėra vienos medicininių dinastijų atstovų, kuri tik už pavardę pažymys išauga?
Ištikus dideliai bėdai (sveikatos) aš turbūt kaip ir beveik visi kiti žmonės skambinčiau greitosios pagalbos numeriu. Ir jau koks bus gydytojas, toks bus. Jeigu sveikatos problema būtų kitokio pobūdžio, taip sakant " ne staigi", tai internetas išrastas, atsiliepimus gali rasti, kitas dalykas - susitikus su gydytoju ir su juo pabendravus, tikrai galima susidaryti šiokią tokią nuomonę apie jo profesionalumą, vien iš to, kuo jis grindžia savo veiksmus etc. Ir dar - tema apie diplominio darbo rašymą, o ne apie visus egzaminus ir darbus.
QUOTE
Taigi lavinamas gebėjimas mąstyti, ieškoti informacijos, atskirti kokybišką informaciją nuo pvz užsakytų straipsnių, vertinti informacijos šaltinį bei jo patikimumą, vertinti prieštaringą informaciją ir jos svarbą, vystomas sugebėjimas naudojantis turima informacija suformuluoti ir pateikti savo mintis tinkamose vietose naudojant citatas ir nurodant informacijos šaltinius (kad skaitytojas galėtų pats pasitikrinti pateiktą informaciją), mokomasi pateikti reikiamą informaciją, o ne atkartoti ištisus tekstus, lavinamas nagrinėjamos sferos supratimas, parodoma, kad žmogus gali susikoncentruoti ties pateikta užduotimi/tema ir iki galo ją atlikti/išanalizuoti ir t.t.
Dar kartelį pasikartosiu - visų jūsų aprašytų gebėjimų lavinimas ne ką praščiau vyksta ir praktikos, pasiruošimo egzaminams bei rašto darbams, seminarams ir t.t. metu.
QUOTE
Išvis, kodėl sustoti ties diplominių/kursinių pirkimais? Įveskim sistemą, kad visi nenorintys rašyti darbų, laikyti egzaminų ar išvis eiti į paskaitas galėtų susimokėti kažkam kitam (gal pačiam universitetui?) ir viskas, ateis po 4 metų pasiims diplomą, o visi aplink plos katučių kaip gerai, tikras specas
Tik diplomai jiem irgi turėtų būti specialūs, kur parašytas, kad už viską susimokėjo, o ne padarė.

Kiek man žinoma, diplominių/kursinių pirkimai nėra "įvesti į sistemą" kaip jūs rašote. Tiesa, labai daug buvusių studentų pažįstu, kurie jaučiasi lyg būtų tiesiog "sukišę" pinigus universitetui. Jie darbus visus patys darė ir baigiamuosius patys rašė, bet kad naudos iš to - beveik jokios. Turi popierėlį, bet jokių gilesnių žinių dėstytojai nesugeba tau duoti (o kur sugebės, kai dėstytojas ateina į paskaitą ir klausia "ka matėt per telika?"), tad žinai tik tiek, kiek pats iš knygų pasiskaitei - rodos ir teisingai (juk pats turi norėt mokytis) tik esmė, jog už 20-30 tūkst.litų norėtųsi kažko daugiau...
QUOTE
Jei sistema netinkama, neveikia ir t.t. sukišti galvas į smėlį ir apsimesti, kad viskas gerai nėra išeitis. Reikia keisti sistemą. O dabar matyt visiems patogu apsimesti, kad universitetinis išsilavinimas visada yra super, kad diplomuotas žmogus yra specialistas, kad darbų pirkimas yra gerai, tais žmonėm galima pasitikėti, jie savo darbą žino, tik tingėjo rašyt didelio čia daikto 

O ką gi reikia daryti? Kelti "kipišą"? Įdomu kaip


QUOTE
na manau sita tema atspindi problema, kad aukstasis mokslas Lietuvoje yra pasiekiamas ir gebantiems ten mokytis, ir atsitiktinai ten papuolusiems. Jeigu butu maziau vietu universitetuose istoti bet kam, gal nekiltu tokiu klausimu. Manau, kad diploma gali pirkti tik tiek, kurie nori ji pasikabinti ant sienos ar palikti kokiai kitai dulkiu surinkimo vietai. Normalus studentai supranta, kad tik tam tikra laika gali plaukti darbo rinkoje be ziniu ir gebejimu bei stengiasi juos igyti universitete. Sutinku, rasto darbai nuobodu, bet juos rasyti verta ir normalus studentai nenuvargsta to darydami 

Dar kartą - kalba ne apie DIPLOMO, o apie baigiamiojo darbo pirkimą. Va turiu aš savo diplomą, ir mano diplome Baigiamiojo darbo įvertinimas teužima vieną eilutę. Taip, jei dėstytojai "geri" tada gausi žinių, gal net patarimų protingų ateičiai - per PASKAITAS, o ne rašant baigiamąjį darbą.
QUOTE
QUOTE(Ajste @ 2013 02 18, 23:10)
Na tai kad dauguma juk patys parašo ir gyvi lieka, tik klausimas, kokia nauda iš to diplominio darbo rašymo pačiam? Įsivaizduokime situaciją, kad būtų leidžiama pasirinkti - nori rašai bakalauro darbą, nenori - nerašai, o sakykim turi keliom savaitėm ilgesnę praktiką? Kažkaip abejoju, kad būtų labai daug norinčių jį rašyti.