Įkraunama...
Įkraunama...

Kas lemia žindymo sėkmę?

QUOTE(crazy brains @ 2013 08 07, 13:35)
laba diena,

norejau paklausti kokia itaka (teigiama/neigiama) daro sportas zindant? esu kazkur skaicius, visiskai niekuo nepagrista minti, jog sportuojant sutrikdoma pieno gamyba ir jis gali palaipsniui dingti. kiek tiesos yra tokiame teiginyje? ir jei jis tikrai teisingas, ka patartumet norincioms sportuoti ir kartu toliau sekmingai zindyti? is anksto dekoju uz atsakyma.

Miela crazy brains,
Sportuojant pagyvėja/suintensyvėja kraujotaka visame kūne, taigi ir pro krūtis prateka daugiau kraujo, čia atnešančio pieno gamybą skatinančius hormonus ir vandenį bei pieno gamybai reikalingas medžiagas. O kad jų netruktų, sportujančiai mamytei reika pačiai atitinkamai daugiau (paisant apetito) atsigerti ir pavalgyti.
Labai intensyviai sportuojant, raumenyse gaminasi daugiau pieno rūgšties. Nedidelė jos dalis galinti patekti į pieną, nėra pavojinga žindomam kūdikiui, tačiau gali parūgštinti pieno skonį, o tai ne visiems kūdikiams patinka.
Ir, aišku, sportiniai judesiai neturėtų fiziškai traumuoti krūtų, nes laktacijos laikotarpiu jos būna daug jautresnės sutrenkimams, sukrėtimams ir suspaudimams.

* * *
Mielas savo vaikelių gimimo dar laukiančias
ir jais jau besidžiaugiančias KLAIPĖDIETES mamytes ir tėvelius kviečiu į paskaitą antradienį, rugsėjo 3 d.
Atsakyti
Laba diena gyd. K. Vitkauskai,

Mergyte gime neisnesiota 34-35 savaiciu.. Svere 2.285kg. Nuo pirmu dienu buvo maitinama is buteliuko, kadangi pati nepajege istraukti. Isejus is ligonines,mergaite pratinau prie kruties. zinde, taciau pro antspeni. Nustojau nutraukineti pieneli, krutys sumazejo. Suejus lygiai menesiui, pradejo zysti pati, be jokios pagalbos. Krutine vel padidejo. Taciau seimos gydytoja patare ja primaitinti misineliu. Prasidejo irzlumai, nes is buteliuko traukdavo lengvai, o kruti imdavo su pykciais. Pienelio dar labiau sumazejo. Tad misinelio duodavau tik ant nakties ir dazniau duodavau kruti. Imdavo daznai kas valanda, dvi, kartais kas pusvalandi. Svoris pakilo, bet per mazai. Siuo metu jai 2 menesiai ir 2 savaites, sveria 4.473. Pediatre patare vel nutraukineti pienely. nuo siandienos traukiu pieneli ir duodu tik is buteliuko. Kaip pagelbeti mergaitei, kad priiaugto svorio ir vel pradetu zysti kruti? Ar protinga vel duoti tik is buteliuko? Kas kiek laiko duoti valgyti? Kiek ml arbateles galima isgerti per para?

Atsakyti
QUOTE(ciutte1 @ 2013 09 03, 11:54)
Laba diena gyd. K. Vitkauskai,

  Mergyte gime neisnesiota 34-35 savaiciu.. Svere 2.285kg. Nuo pirmu dienu buvo maitinama is buteliuko, kadangi pati nepajege istraukti. Isejus is ligonines,mergaite pratinau prie kruties. zinde, taciau pro antspeni. Nustojau nutraukineti pieneli, krutys sumazejo. Suejus lygiai menesiui, pradejo zysti pati, be jokios pagalbos. Krutine vel padidejo. Taciau seimos gydytoja patare ja primaitinti misineliu. Prasidejo irzlumai, nes is buteliuko traukdavo lengvai, o kruti imdavo su pykciais. Pienelio dar labiau sumazejo. Tad misinelio duodavau tik ant nakties ir dazniau duodavau kruti. Imdavo daznai kas valanda, dvi, kartais kas pusvalandi. Svoris pakilo, bet per mazai. Siuo metu jai 2 menesiai ir 2 savaites, sveria 4.473. Pediatre patare vel nutraukineti pienely. nuo siandienos traukiu pieneli ir duodu tik is buteliuko. Kaip pagelbeti mergaitei, kad priiaugto svorio ir vel pradetu zysti kruti? Ar protinga vel duoti tik is buteliuko? Kas kiek laiko duoti valgyti? Kiek ml arbateles galima isgerti per para?

Maniškis irgi gimė 34 sav. 2 mėn svėrė 4,1 kg, nors gimė žymiai didesnis - 2,55 kg.
Kodėl sakot, kad svoris mažas? Mane barė, kad per didelis g.gif
Arbatėlių neduodu ir dar neduosiu bent pora mėnesių.
Atsakyti
QUOTE(~Astartė~ @ 2013 09 03, 12:12)
Maniškis irgi gimė 34 sav. 2 mėn svėrė 4,1 kg, nors gimė žymiai didesnis - 2,55 kg.
Kodėl sakot, kad svoris mažas? Mane barė, kad per didelis g.gif
Arbatėlių neduodu ir dar neduosiu bent pora mėnesių.




O mane vakar isbare, kad per mazas... verysad.gif Kiek daktaru tiek ir nuomoniu smile.gif
Atsakyti
Laba diena ,

Niekaip nesuprantu nuo ko priklauso vaiko svoris ,vieni priauga valgydami MP virs kilogramo ,o kiti maziau.Dukryte maitinu diena kada nori ,o nakti reciau,nes gaila zadinti vaika,o ir ji patraukia ir luzta .Gimem 3500 g iseje is ligonines 3360 g.pirma men priaugom 800 g.o antra tik 600 g.bijau ar nepermazai.Na gal blogai darau kad nakti mazai zindau g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Prince: 05 rugsėjo 2013 - 14:57
Miela ciutte1,
Jūsų dukrytė per 2,5 mėnesio priaugo 2,2 kg. To tikrai užtenka. Geriau mergytę žindykite pati, tada ir ir taip ilgai, keik ji nori - pagal PAKLAUSOS IR PASIŪLOS DĖSNĮ. Ir būtinai pasitikrinkite ar tikrai ji ŽINDA, O NE ČIULPIA.
Motinos pienas kūdikiui yra viskas - ir maistas ir gėrimas. Todėl arbatėlėmis jo girdyti nereikia.

Miela Prince,
Jūsų dukrytė irgi auga gerai

* * *
Mielas PLUNGIŠKES
į nemokamą paskaitą apie naujagimio ir kūdikio maitinimą kviečiame rugsėjo 10 d 17:30 val. PLUNGĖS rajono visuomenės sveikatos biure
J.Tumo-Vaižganto g. 93-2 (ligoninės teritorijoje)
Registruotis prašome telefonu 8 448 52034 arba el. paštu :jaunimas@plungesvsb.lt
Atsakyti
Sveiki,

norėčiau pasitarti dėl savo 5,5 mėn. dukrytės. Ji gimė 3280 g svorio, nuo pat gimimo valgo MP, svoris augo puikiai (po 700g - 1,5 kg per mėn). Dabar staiga sustojo svorio augimas g.gif Nuo trečio iki 4 mėn priaugo 1 kg, tuo tarpu nuo 4 mėn iki 5,5 mėn - tik 50 gramų...
Pieno užtenka, šlapinasi gerai, tuštinasi kas kelias dienas (neviduriuoja), raida normali, atrodo sveikai, gal kiek irzloka. Žinda taip pat, kaip visada - labai godžiai, nors nedažnai ir trumpai (taip maitinosi nuo pat gimimo, neįmanoma jai įsiūlyti išbūti prie krūties ilgiau). Gydytoja siūlo pradėti papildomą primaitinimą košėmis. Mergytė turi du dantis, maistu labai domisi ir noriai jį griebia, tačiau pati kol kas nesėdi ir dar neturi 6 mėn. Ar laikas įvesti košes?


Dukrytės svoris dabar - 7350 g, ūgis - 65 cm
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo manjana: 09 rugsėjo 2013 - 10:56
Mūsų dukrytė tokio pat amžiaus, sveria 7, 6 kg, per pusė mėnesio priaugo tik 100 g. ir aš nesuku galvos, laukiu kol sueis 6 mėnesiai ir tada bandysiu pasiūlyti košės. Šiuo metu per tinklelį duodu ragauti obuolį ir bananą smile.gif
Atsakyti
Aš norėčiau pasidžiaugt šia tema. Skaičiau pakankamai paviršutiniškai, bet man viena kas įstrigo ir ką taikom - rami mama, rami ir dukra smile.gif Pati žinau, kad pienelio užtenkam, nesvarbu ar pavyksta nusitraukt papildomai ar ne ir jo visad užteks jei tik dukrytė norės žįsti cool.gif
Atsakyti
Norėčiau padėkoti gyd. Vitkauskui už knygą ir už išsamius atsakymus į mano pateiktus ilgus klausimus šiame forume. Visa tai man labai padėjo.
Taip pat, norėčiau paklausti, ar neplanuojate vesti paskaitos apie naujagimio ir kūdikio maitinimą Vilniuje? smile.gif
Atsakyti
Gerbiamas gyd. K. Vitkauskai,

Noreciau padekoti jums uz jusu knyga, kuria rekomendavau daugeliui zmoniu 4u.gif
Bet turiu jums klausima. Vaikeliui mano jau 1.5 men. Maitinu pati. Bet pradejau jausti skausma krutyse. Jis gan pastovus. Pats pirmas isisiurbimas , buna skausmingas, bet po keliu sekundziu nurimsta. Bet pazindziu kokias 10 min pradeda skaudeti, bet ne spenelius o pacia krutine. Vaikui nustojus valgyti skausmas islieka. Bet jis nera pastovys, o tokie kaip labai skausmingi spauzmai, tokio stiprumo, kad net neeina uzmigti. Speneliai dar jautrus, bet nenugrauzti, netraumuoti. Net nezinau kaip sau padeti. Paima krutine vaikas atrodo teisingai g.gif Kas tai galetu buti ? Gal pieno gamyba, ar nervai kokie pazeisti ? g.gif


Busiu dekinga uz atsakyma 4u.gif aciu 4u.gif
Atsakyti
Gerb. gyd. K. Vitkauskai,

Situacija tokia: žindau vaikelį, noriu taisyti dantis, keisti senas plombas, protezuoti, galbūt balinti. Ar galima žindyvei, ar geriau palaukti?
Ar patenka i pieną naudojami vietiniai anestetikai? O rentgenas?

P.S. Mano odontologas sako, jog galima biggrin.gif Man labai svarbi jūsų nuomonė.

ačiū
Atsakyti