QUOTE(Skraido @ 2013 01 07, 12:28)
Laba diena,
prašau patarimo.
Sūneliui 15 dienų. Gimdymas buvo paskatintas oksitocinu, neištvėriau skausmo - pasirinkau epidūrinę nejautrą, nes pabijojau, kad išvis nusikankinsiu ir nesugebėsiu išstumti vaikiuko. Vaikas gimė "natūraliai", jeigu galima tai taip pavadinti - kirpo tarpvietę. Gimdžiau beje - Olandijoje, atrodytų labai draugiška gimdyvėms, motinoms ir žindyvėms bei jų kūdikiams šalis.
Tik gimęs labai greitai susirado krūtį ir laaaabai ilgai žindė. Taigi turi tikrai stiprų žindimo refleksą.
4-tą dieną buvau įtikinta primaitinti mišinuku, nes vaiko svoris nukrito 9 proc. (nuo 4000 g iki 3700 g). Trečią dieną turėjome 2 šlapias ir 1 prikakotą sauskelnę. Pradėjom nuo 35 ml mišinuko, duodavau tik po maitinimo krūtimi, tada sumaitindavom per "vamzdelį", kuris taip pat paduodamas su krūtimi. Taigi pradėjom primaitinti. Naktį mišinuko niekada neduodavau, apsieidavo tik krūtimi. Matinti stengiuosi ne rečiau nei kas 3-4 valandas, visada žadinu, maitinu krūtimi apie 30-45 min vieno maitinimo metu kas 5-7 min keičiant krūtis (taip patarė laktacijos specialistė, nes kūdikis pasak jos turi būti aktyvus žindėjas) tik naktį duodavau pamiegoti, nes lakatacijos specialistė sakė, kad naktį galima daryti 6 val pertrauką. Po tų 30-45 min (buvo ir taip, kad ant kiekvienos krūties praleisdavo po valandą laiko) duodu mišinuką. Ketvirtą dieną iš viso gavo 155 ml mišinuko, penktą - 135 ml, šeštą - 140 ml, septintą - 130ml, aštuntą - 220 ml, devintą - 220 ml... Dabar gauna iki 200 ml.
Vakar taip pat gavo 200 ml, bet jam to tikrai neužteko - visą naktį pramaitinau tai iš vienos krūties tai iš kitos (neribojau laiko, miegojom drauge), bet per naktį nei vieno karto nepasišlapino. Tai mane labai išgasdino, prieš tai naktį porą kartų pasišlapindavo.
Po maitinimo pradėjau nusitraukinėti pieną, išsinuomavau elektrinį pientraukį. Pirmą kartą nusitraukiau 2ml, sekančius kartus po 7 ml. Laktacijos specialistė liepė nusitraukinėti bent 4 kartus per dieną, bet tokiu atveju aš tik ir galvoju kaip viską suspėti: pamaitinti krūtimi, sumaitinti papildomai mišinuką, nusitraukti... Ir vėl reikia maitinti. Nepailsiu, ima skaudėt spenelius. Su kiekvienu traukimu pieno daugiau nenutraukiu. Prieš ir po maitinimo svėrėm vaikiuką. Iš pradžių pasvėrus paaiškėjo, kad daugiausiai iš abiejų krūtų jis gauna 20 ml mano pieno, o kartais svarstyklės ir nieko nerodydavo, nes paklaida 10 g. Po vienos nakties miegojimo drauge su vaiku - pasvėrus paaiškėjo, kad vaikiukas pritraukė 30 g pieno.
Jaučiu didelį spaudimą dėl vaiko svorio - jis turi augti, o mano pieno nepakanka. Gydytojai grasina, kad jeigu neprimaitinsiu - jis nusilps ir susirgs, kad sauskelnių su koncentruotu šlapimu nebegali daugiau būti, o jeigu maitinu tik krūtimi - jam neužtenka skysčių. Nebežinau ką ir daryti. 11-tą dieną atgavom savco svorį - 4010 gr, dabar vėl pakritom iki 3970 g.
Gavau patarimą, kad maitinant reikia išsirengti nuogai ir išrengti kūdikį, oda-oda kontaktas skatino pieno gamybą. Nelabai padėjo. Gal galite patarti, ką daryti, nes visi aplink spaudžia (pribuvėjos, seselės), kad vaikas turi augti (t.y. priaugti svorį) ir aš turiu pasirinkti kas svarbiau: jis (t.y., kad jis priauga svorį, reiškia, kad aš duodu mišinuką) ar aš (patenkinu savo norą maitinti jį natūraliai, nes pieno neturiu, reiškia kankinu vaiko iš egoizmo). Nors man atrodo, kad aš būtent dėl jo ir stengiuosi nenutraukti maitinimo krūtimi ir atiduodu kiekvieną lašą, kurį turiu, o tik tada primaitinu.
Bijau marinti vaiką, dėl to jaučiu stresą ir galvoju, kad tikrai ne visoms motinoms duota savo vaikus natūraliai maitinti... Vyras palaiko, padeda labai, bet pieno kaip nedaugėja taip nedaugėja...
Miela Skraido,
pradžia (
Tik gimęs labai greitai susirado krūtį ir laaaabai ilgai žindė) buvo labai gera. Tačiau paskui, jeigu teisingai spėju pagal tekstą, labai greitai buvo peršokta į ydingai retą maitinimą su didelėmis pertraukomis:
ne rečiau nei kas 3-4 valandas gamtos programos fone reiškia labai labai retai, tik kas 3-4 valandas, o
6 val pertrauka naujagimiui yra vos ne amžinybė. Pirmosiomis dienomis jam reikėtų leisti būti prilipusiam prie mamytės (lotyniškai
mamma reiškia krūtis) beveik nuolat. O
vieno maitinimo metu kas 5-7 min keičiant krūtis kūdikiui leidžiama gauti tik pradinį liesesnįjį pieną...
Jūs tikriausiai dabar jau nebe ligoninėje, o namie, ir kiekvienos Jūsų minutės nebekontroliuoja gydytojai ir olandiškos laktacijos konsultantės. Siūlyčiau nurimti, atsipalaiduoti, pasimelsti už visą pasaulį ir pasikliauti tą pasaulį sutvėrusiu Dievu/Gamta. Pasikliauti, tai reiškia daryti kaip ji. O kaip gamtoje elgiasi laukinės mamos? Būna visą(!) laiką su savo naujagimiu, visur nešiojasi su savimi, guldo/migdo tiktai šalia savęs. Neskaičiuoja gramų, neturi elektrinių pientraukių ir kontrolinių svarstyklių, nežiūri į laikrodį... sunerimusius nedelsdamos glaudžia prie krūties, nes kūdikio riksmas džiunglėse būtų ir pranešimas grobuonims kur yra kūdikis.
Aišku, Jūsų namai ne džiunglės, tačiau Jūs
homo sapiens, tikriausiai žinote , jog žmogaus, kaip biologinės rūšies, genai nuo urvinių laikų beveik nepasikeitė, ir Jūsų naujagimis tebėra laukinis. Taigi ir elkitės su juo kaip su tokiu... Turite gerą vyrą, pasinaudokite jo pagalba paprašykite sudaryti kuo daugiau sąlygų Jums būti laukine mamyte.
Sėkmės visiems!
P.S.
Tarp teorinių atkaklios hipogalaktijos (nepakankamos pieno gamybos) priežasčių yra ir placentos liekana gimdoje. Tikriausiai to neatsitiko?
Dar labai labai svarbu, kad kūdikis
NE ČIULPTŲ, o ŽĮSTŲ