Įkraunama...
Įkraunama...

Daiktai, palengvinantys vaiko auginimą

QUOTE(olenka @ 2007 04 25, 12:46)
tokie mazuliukai dar tikrai nemoka ir neturi moketi zaisti vieni, max. 15 min. jiems butinai reikia draugijos, bendravimo. arba kad bent matytu mama salia.
man labai padedavo visokie virtuviniai rakandai kai viriau pietus. tiesiog patiesdavau kaldra ant grindu, pridedavau visokiu puodu, samciu, saukstu, ir t.t.. kuo garsiau barska - tuo geriau!
o siaip irgi nieko negalejau pasidaryti, kol nemiegojo...

drinks_cheers.gif Mike, taip, jie gali paguguoti vieni, bet juk liudna... o juk ir uzdaro vaiko turbut nenori uzsiauginti. zinau kaip nervas ima jei reikia kazka pasidaryti, o mazasis reikalauja demesio... manau kilimelis tikrai nera velu. tik pirk su daug barskuciu. jei si mintis nepriimtina, tai suprasciau, nes maniskis vartosi, sliauzioja, nelabai jau barskina, nebent pavargsta, o apsivertes i veidrodi ziuri ir maivosi biggrin.gif maciau toki daikciuka: palapine, o i palapine veda vamzdis tinkliuku aptrauktas, viskas dziungliu tema ismarginta. buvo parasyta, kad nuo 6men. kai maziukas prades ant keturiu vaikscioti butinai nupirksiu. manau jam turetu buti idomu. zinoma, jei pinigine nevarzo pasirinkimo, ieskok tokiu kaip vaikstyniu, ne kur i vidu isodinti, bet kaip senukams. mazius stumia, o ten viskas barska. taip pat ant duru staktos pakabinama "sokdyne" manau turetu buti daiktas, kuris suteikia dziaugsmo bigsmile.gif
pirk tai, kas kelia daugiausiai triuksmo- turetu patikti mirksiukas.gif gaila, kad negamina supyniu ir panasiu dalyku didesnio svorio vaikams, nes sie daiktai tikrai palengvina gyvenima.... verysad.gif
Atsakyti
Aciu, mamytes smile.gif As gerai zinau, kad pats geriausias zaislas yra mama biggrin.gif , tik kad dabar taip reikia bent trupucio laiko padirbeti, tai ir pasiguodziau ax.gif . Nes tik prisedu prie kompo ir uz kokiu 10min jau reikia eiti guosti ir linksminti - visai neiseina susikaupti. Puodyniu orkestra isbandysiu, o del palapines nezinau - labai jau laisve ir erdves manasis megsta lotuliukas.gif O va del sokliuko reiks su vyru ir chirurgu-ortopedu pasitarti - gal nieko blogo nenutiks, jei kokia valandziuke per diena mazasis jame pakybos mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(VILGRA @ 2006 05 26, 11:15)
Šiais laikais yra begale visokių palengvinančių priemonių,tik turėk pinigų.Kai pagalvoji,kaip mus tėvai augino ir tėvus tėvai tai net šiurpas pereina.Juk nieko nebuvo.Sėkmės jums brangiosios toliau auginant gražius stebuklėlius
                  user posted image


o aš kartais pamąstau, koks keistas paradoksas: pvz., afrikiečiai (-tės) nieko neturi, nei tų kėdučių, na visiškai nieko!! o vaikai patenkinti gyvenimu, nekaprizingi, nezirziantys, išmokę patys rasti užsiėmimą. Tuo tarpu pas mus visko yra - tik, anot vienos pašnekovės, pinigų turėk (kas, manau, mumyse jau irgi ne tokia baisi problema - duonai ir žaidimams atsiranda), o vaikai zirzlūs, išlepę ir t.t.
Na, gal čia labai viską apibendrinau, bet kartais pagalvoju, kad tikrai gal reikėtų kartais daugiau fantazijos įjungti, tai ir vaikams ir mums geriau būtų... (neseniai skaičiau patarimą mūsų mamoms: kai važiuojate prie jūros - iškaskite duobutę dar nemokantiems sėdėti vaikams smėlyje, įtieskite paklodę ir įsodinkite, tegu stebi aplinką. čia iš afrikiečių tokia pramoga pasiskolinta: jos, aišku, ne paplūdimyje tai naudoja, o eidamos laukų apdirbti, vaikus pavėsyje į tokias duobutes susodina)

čia šiaip pamąstymai. aš taip pat, kur tik galiu, stengiuosi pasinaudoti civilizacijos išradimais, nors ir kokios prieštaringos nuomonės kartais dėl tų išradimų būna...
Atsakyti
QUOTE(Kaspare @ 2007 04 25, 19:27)
o aš kartais pamąstau, koks keistas paradoksas: pvz., afrikiečiai (-tės) nieko neturi, nei tų kėdučių, na visiškai nieko!! o vaikai patenkinti gyvenimu, nekaprizingi, nezirziantys, išmokę patys rasti užsiėmimą. Tuo tarpu pas mus visko yra - tik, anot vienos pašnekovės, pinigų turėk (kas, manau, mumyse jau irgi ne tokia baisi problema - duonai ir žaidimams atsiranda), o vaikai zirzlūs, išlepę ir t.t.
Na, gal čia labai viską apibendrinau, bet kartais pagalvoju, kad tikrai gal reikėtų kartais daugiau fantazijos įjungti, tai ir vaikams ir mums geriau būtų... (neseniai skaičiau patarimą mūsų mamoms: kai važiuojate prie jūros - iškaskite duobutę dar nemokantiems sėdėti vaikams smėlyje, įtieskite paklodę ir įsodinkite, tegu stebi aplinką. čia iš afrikiečių tokia pramoga pasiskolinta: jos, aišku, ne paplūdimyje tai naudoja, o eidamos laukų apdirbti, vaikus pavėsyje į tokias duobutes susodina)

čia šiaip pamąstymai. aš taip pat, kur tik galiu, stengiuosi pasinaudoti civilizacijos išradimais, nors ir kokios prieštaringos nuomonės kartais dėl tų išradimų būna...

drinks_cheers.gif
bet nuo tikroves nepabegsi Kaspare...
tv rodo tiek reklamu su buriais zaidzianciu vaiku, visu teciai ir mamos jiems nuperka naujausia pokemonu kolekcija, babyborn, barbes ar kokius naikintuvus. musiskiai nori to pacio. man taip baisu ziureti, kai vaikas atiseda vidury gatves ir pradeda bliauti arba ozius rodyti. bet as turbut tokia pati... pamatau nauja kosmetikos preke ar krema ir noriu, tik vienintelis skirtumas tarp suaugusiuju ir vaiku- vaikams tenka zysti, kad ka gautu, tevai patys nusiperka, nes pinigai ju piniginese.
manau daiktai naudojami kudikiams, kad palengvintu mamos gyvenimeli ir jos galetu darbelius nusidirbti tikrai nera nieko blogo. ir vargu ar vaikas tai prisimins... stenkimes nelepinti vyresniuju, daug kalbeti ir problemu su oziukais gal isvengsime ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Mike @ 2007 04 25, 22:01)
Prasau mamyciu patarimo 4u.gif . Kuo galima butu uzimti 7men maziu? Naminej kedutej nesedi - jei prisegi verkia, jei ne - tuoj pat islipa lauk. Su zaisliukais vienas zaisti nenori. I vaikstyne ar sokliuka det nenoriu - padidejes kojyciu tonusas. Lavinamasis kilimelis jau turbut butu nebeidomu tokiam dickiui? g.gif Man dabar tokiu skubiu darbu uzvirto, o nieko nepadarau. Cia pasiskaiciau - tai visi prietaisai atrodo skirti mazesniems vaikuciams. Gal kas turit kokiu patarimu is savo patirties vyresniems maziams? 4u.gif

As kol bunu virtuvej maziu pasisodinu i maitinimo kedute, pridedu kokiu nors virtuves "rakandu" ,zaislu ir galiu uzsiimt maisto gaminimu. Ramu buna kol viskas buna ragaujama ir neatsiduria ant zemes biggrin.gif . O kilimelis jam dar tikrai idomu (6men) Mazesnis nelabai juo domejos o dabar atsigules nuskabo visus zaislus tada ridenas prie veidrodelio paragaut biggrin.gif . Jei mazius jau sedi galima lavinamuoju staliuku ar kokiu kubu pabandyt sudomint mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(mazhulinka @ 2007 04 25, 21:50)
drinks_cheers.gif
man taip baisu ziureti, kai vaikas atiseda vidury gatves ir pradeda bliauti arba ozius rodyti.


kartą varčiau kažkokį užsienietišką žurnalą, radau tokį keistą puslapių nuotraukų derinį. Įtariu, kad ne šiaip sau tos nuotraukos taip "suderintos" buvo.
viename puslapyje - per visą dydį - nuotrauka iš kažkurios kariaujančios šalies (gal Irako, gal Afganistano), nuotraukoje: motina su vaiku, o vaikas rankoje laiko kažkokį baisiai elementarų žaislą, o gal netgi maisto produktą nematytos pakuotės (fone matosi, kaip į žemę iš lėktuvų mėtomi labdaros paketai).
O atverti kitą puslapį - ten taip pat nuotrauka per visą dydį: sėdi vaikas didžiuliame apsipirkimo vežime, vežamas mamos per supermarketą. Šalis - arba JAV, arba kuri nors Europos. O vaikas baisiausiai apsibliovęs, nesvarbu dėl ko (matyt mama kažką atėmė iš rankų).
Kontrastas - milžiniškas.
O mintis: kaip gerai mokėti pasitenkinti mažu...

Nenoriu moralizuoti, bet kažkodėl į filosofiją patraukė.
Ir aš, mažulinka, kartais pro kokią vitriną negaliu praeiti - taip užsimanau kokio skudurėlio ar šiaip daikto!!!.. verysad.gif
Ir - neduokdie, kaip, pamenu, kai agitbrigados buvo, viena grupė tokį jumorą skaldė, kur vienam personažui kas beatsitiktų, jis sakydavo: "kad tik nebūtų karo!". Tai va, neduokdie karas. geriau jau be jo išmokti pasitenkinti mažu, bet...
kai turi, norisi dar daugiau
ech, gerai, užteks čia man
rolleyes.gif
Papildyta:
QUOTE(mazhulinka @ 2007 04 25, 15:09)
maciau toki daikciuka: palapine, o i palapine veda vamzdis tinkliuku aptrauktas, viskas dziungliu tema ismarginta. buvo parasyta, kad nuo 6men. kai maziukas prades ant keturiu vaikscioti butinai nupirksiu.


kažkur skaičiau, kad mažiams baisiai patinka landžioti per visokias landas!!
neseniai su vyru per Ozą vaikščiojom, o ten du vamzdžiai (matyt, šiluminėms trasoms numatyti) guli ant pievos. Tai aš vyrui ir pasakiau: kai mūsų merga paaugs - gal jai vieną tokį vamzduką namo reikėtų partempti?
tik va, reikės išmatuoti, ar į kambarį standartinį tilptų..
lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Kaspare @ 2007 04 26, 14:13)
kažkur skaičiau, kad mažiams baisiai patinka landžioti per visokias landas!!

man aki patrauke ta palapinyte del to, kad pati maza budama labai megau i visokius sandeliukus landzioti. palapine vasara prasydavau sode pastatyti biggrin.gif kai buvau mazyte prie musu namu vyko statybos, dar ir dabar prisimenu, kaip smagu budavo landzioti po suliniu ziedus lotuliukas.gif todel manau, kad ir mazyliai ne ka kitokie thumbup.gif na, kai maniskis isbandys butinai pasidalinsiu su mamom ar pasiteisino ax.gif
Atsakyti
QUOTE(mazhulinka @ 2007 04 26, 20:34)
pati maza budama labai megau i visokius sandeliukus landzioti. palapine vasara prasydavau sode pastatyti biggrin.gif kai buvau mazyte prie musu namu vyko statybos, dar ir dabar prisimenu, kaip smagu budavo landzioti po suliniu ziedus :


ot, kas tiesa, tai tiesa!
mes su broliu, pamenu, kaime vis nuobodžiaudavome, kol kartą neužėjome miške matyt turistų-natūralistų paliktos palapinės. o palapinė buvo tokia: rėmus jai atstojo iš dalies augantys medeliai, iš dalies - iškirsti nestorų medelių kamienai. O viskas apkaišyta (=palapinės sienos) karklų šakelėmis! Ir dar apačioj, vietoj miegmaišių šiaudų pritiesta. Tai mes tą palapinę dėdei parodėme, o jis mums ją "pernešė" prie namų, ir mes iš jos (nes didelė buvo) dvi pasidarėme. Tai iki šiol neblėsta prisiminimai, kaip mes kaskart vis eidavome su broliu karklų, kai tie, kur jau sukaišioti, padžiūdavo. Na, ir šieno prisinešdavome, ir dar visokių prisigalvodavome dalykėlių, kaip pvz. pusryčiai prie palapinės. Iki šiol man mįslė, kaip močiutė pakentė tokias mūsų užgaidas - padėdavo nusinešti tuos pusryčius prie palapinių (ne labai toli, bet vis tiek apie 20-30 metrų). lotuliukas.gif
Atsakyti
naujas mano atradimas....
sokliukas biggrin.gif ir vel mano pamegtos fisher- price firmos. remas, gumos laiko tokia pacia kedute kaip vaikstyne. vaikas gali suktis 360laipsniu kampu, muzika gali groti istisai arba reaguodama i judesius. niu super zinokit, mazius sportuoja kaip paseles, o paskui "nusminga". patartina naudoti, kai vaikas pats atsiseda, max svoris- 12kg. tikrai negaliu atsidziaugti... thumbup.gif tik su kaina kuriozai... USA maciau 80$, UK- £80.... dvigubai doh.gif LT kaip nujauciu kaina bus pastaroji- apie 400lt blink.gif
Atsakyti
QUOTE(mazhulinka @ 2007 04 25, 16:09)
drinks_cheers.gif Mike, taip, jie gali paguguoti vieni, bet juk liudna... o juk ir uzdaro vaiko turbut nenori uzsiauginti. zinau kaip nervas ima jei reikia kazka pasidaryti, o mazasis reikalauja demesio... manau kilimelis tikrai nera velu. tik pirk su daug barskuciu. jei si mintis nepriimtina, tai suprasciau, nes maniskis vartosi, sliauzioja, nelabai jau barskina, nebent pavargsta, o apsivertes i veidrodi ziuri ir maivosi biggrin.gif maciau toki daikciuka: palapine, o i palapine veda vamzdis tinkliuku aptrauktas, viskas dziungliu tema ismarginta. buvo parasyta, kad nuo 6men. kai maziukas prades ant keturiu vaikscioti butinai nupirksiu. manau jam turetu buti idomu. zinoma, jei pinigine nevarzo pasirinkimo, ieskok tokiu kaip vaikstyniu, ne kur i vidu isodinti, bet kaip senukams. mazius stumia, o ten viskas barska. taip pat ant duru staktos pakabinama "sokdyne" manau turetu buti daiktas, kuris suteikia dziaugsmo bigsmile.gif
pirk tai, kas kelia daugiausiai triuksmo- turetu patikti mirksiukas.gif gaila, kad negamina supyniu ir panasiu dalyku didesnio svorio vaikams, nes sie daiktai tikrai palengvina gyvenima.... verysad.gif


O kur tokia palapine matet pirkti? Skamba tai thumbup.gif Butu faina isigyti
Atsakyti
QUOTE(Kaspare @ 2007 04 26, 22:02)
ot, kas tiesa, tai tiesa!
mes su broliu, pamenu, kaime vis nuobodžiaudavome, kol kartą neužėjome miške matyt turistų-natūralistų paliktos palapinės...

thumbup.gif
Atsakyti
Pasisakysiu ir aš- pavardinsiu kelis dalykus, kurie man l.padėjo...žinoma, daug yra dalykėlių, padedančių vienaip ar kitaip sudominti vaikiuką, bet keli esminiai.

Auginu labai judrią, greitą, energingą mergytę. Be galo esam smalsios, drąsios, na, nesvietiškai...žinau, kad dauguma vaikų yra tokie, bet kai mano Kotrynėlė susigretina su bendraamžiais ir net keliais metais vyresniais vaikučiai, matosi, kad ji vistiek greitesnė, staigesnė blush2.gif labai nori dėmesio, nori, kad su ja bendrautum, dirbtum, mažai miega, daug juda...anksti pradėjom ropoti, vaikščioti, čiauškėti...

Kol buvo mažytė- pirmas mūsų didelis atradimas- akvariumas thumbup.gif jis musm be galo palengvino gyvenimą, nes zyzliukė buvo mūsiškė, su viena ranka tekdavo ir valgyt daryt, ir mišinį taisyt, tai vėliau įsodindavau į vežimuką ir priveždavau prie akvariumož- 150 litrų 4u.gif ramu būdavo NET 15 min thumbup.gif dabar akvariumas nebeįdomus, bet dažnai, kol sutvarkau pampersus, suteptus drabužėlius, įdedu mažą į lovytę ir privežu prie akvariumož prasideda žuvyčių gaudymas thumbup.gif

Kitas atradimas- stumdomas triratukas. Daugelis jį perka vėlai, mes gavom dovanų, kai buvom 5 mėnesių....kaip minėjau, dažnai rankose reikėjo nešiot, rankas paskausdavo, nes ne iš lengvųjų, tai man didelis palengvinimas būdavo tas triratis, įsodindavau, muzikikę įjungdavau ir taip persikraustydavom iš kambario , į virtuvę, kur apsitvarkydavau viena ranka, kita vis žainėdavau triratuką.....pakui tai skalbinius sunešiot, tai kokį daiktą padėt- vėl su dviračiu pirmyn atgal thumbup.gif mažė patenkinta ir man lengviau....

Dabar neseniai atradau didelį dalyką (tik reikia atsargiai, vis prižiūrėt)- kepėm kalakutą ir ten buvo toks didelis bemaž 15 cm kaulas, be atpališų, tiesiog masyvus kaulas- daviau jį graužt- visą valandą ramybė buvo, o jau džiaugsmo kiek pupai thumbup.gif vis krykštavo patenkinta thumbup.gif

ir vis augam, tobulėjam, manau ir toliau atrasim visokių įdomybių, nes pasaulis didelis, platus ir įdomus drinks_cheers.gif

Tokie dalykai kaip vaikštynė, šokliukas, mūsų atveju nepasiteisino,nes vaiko tokia natūra- viską darysiu pati, nepatinka visokie tie judesius varžantys dalykai, nes truratuke ir tam vis stovėdavo, o ne sėdėdavo ir vis lipdavo ant sėdynės cool.gif
Atsakyti