QUOTE(ed@ @ 2013 05 09, 13:22)
Jei prisimintumėte fizikos pagrindus, suprastumėte kad parašėte nesąmonė. Kaip kondensacijos taip ir garavimo proceso metu gaunamas švariausiais distiliuotas vanduo. Tai visai ne įtakoja oro užterštumo.
O dulkės, kurios jus galite pamatyti absoliučiai visuose įrenginio kanaluose - tai yra smulkės dalelės, kurios sugebėjo prasiskverbti per filtrus. Deja, praktika rodo, kad labiau užteršta yra oro tiekimo linija, nes smulkių sodžių, kurios sugeba prasibrauti per filtrą, žymiai daugiau yra lauko ore. Ar vyksta kondensacija ar ne - tos dulkės vis viena yra kanale ir patenka į patalpas. Jei valysite rekuperatorių iš vidaus bent kartą per 3 mėn, kartu keičiant filtrus - tos problemos nebebus.
(Tiesa, problema nėra didelė. Vis gi pro filtrus prasibrauna viena-kita dulkelė. Turint omenyje didžiulį namo turį, keletas dulkelių įtakos nedaro. Jei atidarysite langą ir įleisite visai nefiltruotą orą, dulkių bus dešimteriopai daugiau. Tai baisiai atrodo, kai viskas kas pateko į įrenginį per kelius mėnesius nusėda nedideliame plote.
)
Beje, kondensato surinkimo indas - pačia didžiausia blogybė, kuria gali būti vėdinimo įrenginiuose. Šis mazgas turi tiesioginį ryšį su kanalizacija, be to dažnai kondensato nuvedimas nėra padarytas idealiai ir sistemoje randasi užsistovėjęs vanduo (ypač - vandens užrakte). Kadangi šioje zonoje beveik nėra šviežio oro cirkuliacijos, drėgnoje užuovėjoje pradeda veistis įvairus mikroorganizmai. Ypač - kai įrenginys sustabdomas. Nežinau ant kiek pavojingas yra šios problemos mastas, tačiau daugybė gydytojų pasisako prieš kondicionierius būtent dėl šios priežasties.
Rotorinis rekuperatorius neturi kondensato surinkimo indo. Distiliuota drėgmė iškart grąžinama į tiekiamą orą. Maksimum kas gali atsitikti - ištraukta iš patalpos dulkelė, jei sugebės prasibrauti pro filtrą ir ne išlėks į lauką su išmetamų oru o prilips prie rotoriaus - bus grąžinta atgal į patalpą.
P.S. Kaip rotoriniame rekuperatoriuje taip ir plokšteliniame yra oro srautų maišymas. Teigiama, kad plokšteliniame maišymas yra 2-3 kart mažesnis. ...Skamba gražiai. Tačiau, praktiškai - nėra jokio skirtumo, kadangi kalbama apie 0.1-0.2% prieš 0.4-0.5%. O jei kalbėti ne apie naują, specialiai paruošta bandymams įrenginį o apie tai kas vyksta realybėje, tai plokštelinio rekuperatoriaus konstrukcija yra tokia, kad tarp kanalų yra daugybė sujungimu su tarpinėmis. Laikui bėgant tarpinės pradeda leisti orą ir maišymasis padidėja iki kelių %. Tas pats - jei įstatant šilumokaitį buvo kiek pažeista tarpinė, arba jei mazgai pagaminti ar surinkti šiek tiek kreivai.
Tiesa sakant, mitas apie oro pamaišimą gerokai atsibodo. Tai grynai reklaminis triukas. Pačiuose patalpose yra daug didesnis oro maišymasis nei te kelį procentai, kurie galėtų atsirasti vėdinimo sistemoje. O jei reikia visiškai išvengti oro maišymosi - tai skirtingos patalpos vėdinamos skirtingais įrenginiais. Ne vienoje ligoninėje nerasite kad skirtingi skyriai būtu vėdinami tuo pačių įrenginiu.
Kaip žinantis netik fizikos pagrindus galiu pasakyti, kad distiliuotą vandenį gamina visai ne taip paprastai kaip jūs čia bandote apibudinti.
Iškvėpuotame ore yra ne tik vandens garų, bet ir daugybė organinės kilmės junginių dujų pavidale, anglies dvideginio.
Visas šis kokteilis kondensuojasi nukritus temperatūrai (ne tik vanduo), o pakilus temperatūrai vėl gali išgaruoti (rotoriniame šilumokaityje).
Net ir už geriausių mechaninių filtrų iš patalpų pašalinamame ore kondensavesis skystis nė iš tolo neprilygtų distiliuotam vandeniui - koks jūsų teigimu turėtų būti, jeigu ore nebūtų dulkių.
Toks skystis iškart turėtų bjaurų kvapą, nereikėtų nei laukti. Ant rotoriaus kondensavesi lašiukai niekaip negali būti vadinami distiliuotu vandeniu.
Pačiupinėkite rankomis šlapią rotorių praktiškai ir suprasite, kad tai ne vanduo su dulkėmis, bet daug įdomesnis mišinys.
Nereikia painioti kondencionieriaus su plokšteliniu rekuperatoriumi.
Plokšteliniame rekuperatoriuje kondensatas susidaro išmetimo kanale, o kondicionieriaus - padavimo kanale.
Šia prasme kondicionierius labiau artimas rotoriui, nes rotoriaus padavimo kanale taip pat yra kondensato (ant rotoriaus).
Nereikėtų teigti kad rotoriniame rekuperatoriuje srautai maišosi tik simboliškai ir tai nėra juntama žmogui.
Dar vienas paryškintas pavyzdys būtų žmogaus plaučiai, garinantys vandenį iš žmogaus organizmo.
Tas pats iškvėptas tik "praskiestas" oras išeina per rekuperatorių į lauką.
Tokį orą atšaldžius kondensavesis skystis tikrai neprilygtų distiliuotam vandeniui.
Rotorius kaip tik ir grąžina tą kondensuotą kokteilį atgal į patalpas.
Dalies kvapų kilmė yra ne oro srautų maišymasis, bet kondensate ištirpusių sieros junginių išgarinimas į paduodamą patalpoms orą.
Gal nereikėtų taip smulkiai aiškintis niuansų, nes jie nėra tokie reikšmingi ir kasdieną juntami. Čia kiekvieno žmogaus pasirinkimas ar filtruoti vandenį, ar filtruoti orą, ar grąžinti kažką iš iškvėpuoto oro atgal į patalpas.
Gal galite pasakyti kur tuomet reikėtų naudoti plokštelinius rekuperatorius, kurie tiekia išsausintą orą žiemos metu? Kokioms patalpoms jie skirti?