QUOTE(Milao @ 2013 01 11, 22:11)
Kadangi ortakis turi būti izoliuotas, vadinasi variantas tiesiog įlieti į betoną kokį tai segmentą atkrenta. Vadinasi reiks grūsti kartoną. Arba kokią malką, įsuktą į kartoną. Visgi be malkų apsieiti nepavyks.
Nebūtinai tam reikalui naudoti besimetančias statyboje šiukšles. Apvaliai angai patogiau naudoti didesnio skersmens ortakį. Jį bent jau nereikės išmušinėti iš sustingusio betono.
QUOTE
Kad ir koks plonas mūras bebūtų, bet kokiam storiui galima parinkti atitinkamą vamzdį. Klausimas tik vamzdžių kiekyje. ... Kadangi jau esu praktiškai įkalbėtas atsisakyti 1000m3/h, tai ne tiek jau ir daug tų vamzdžių prireiks.
Mažiems ortakiams nėra prasmės mažinti jų skersmens. Tarkim, sumažinsite nuo 125 iki 100mm. Sutaupysite tik 25 mm storio (iš 200, kurie reikalingi kartu su izoliaciją bei užtaisymu). Tačiau, kiek išauga mazgo kaina, gręžiant 2 angas!
Be reikalo jus net negalvodami, pasiduodat įtakai, išgirdė iš kaimynų vieną-kitą gandą. Juolab, kad šie "ekspertai" realybei iki galo ne įrengė nei vieno namo, tik skaito brošiūrėles.
Pasyvus vėsinimas yra gan patrauklus dalykas. Skirtingai nuo ŠS jis leidžia vėsinti namą neeikvojant elektros "šalčio" gamybai. Jus nemokamai gausite iki 3.5 kW šaldymo galingumą, tuomet kai kondicionierius tam reikalui valgytų ~1kW elektros. Dirbant 100 dienų po ~10val. per parą, tai kainuotų papildomus 400Lt per sezoną. (Be to, prieš tai reikėtų papildomai investuoti į kondicionieriaus įrengimą).
Be to, turint tokia atsarga, jus visada galite minimalią apykaitą padidinti 5 kartus, kai panorėsite geriau išvėdinti namą. Tam kad pasimėgauti grynu oru nereikės atidarinėti langų (ir kentėti nuo mašalų, o jei šalia judri gatvė - taip pat nuo dulkių bei triukšmo).
QUOTE
Uždengimui apie tinkavimą net negalvojau, vieną variantą tik žinau - g/k...
... buvom prigąsdinti, kad naujas namas sės, sienos trūkinės...
Jei išlaikyta statybų technologija, namas ne "sėda". Tačiau, aš šneku apie plyšius dėl kitos priežasties. Keičiantis temperatūrai medžiagos plečiasi ne vienodai ir tokių skirtingų medžiagų sudūrimuose gali atsirasti plyšių. Juolab, kad dėl esančio ten ortakio, to fragmento temperatūra gali gerokai skirtis nuo šalia esančios sienos.
G/k, aišku, uždengti galima, bet tai - papildomos išlaidos.
Pakartosiu: nesakau, kad neįmanoma sumontuoti grotelių palangėje, tačiau tai gan brangiai kainoja bei užima nemažai laiko, ypač - pasiruošimo stadijoje.
QUOTE
O su oro srautais pro palangę - negi ten taip jau viskas idealu, kad niekas apie tai nė žodžio?
Skirstant šaltą orą - tai yra idealu. Bent jau, tada kai kalbam apie nedidelį srautą. Didesnei apykaitai vis gi nerekomenduojamą pusti daug oro į lango nišą, jei jį yra nedidelė ir gili. Geriau tai daryti šalia lango, kad orui būtu daugiau erdvės kur pasiskirstyti.
O, gėliems tą idėja ne patiks.