QUOTE(Milao @ 2013 01 07, 19:18)
Orinis šildymas nepatinka ne dėl triukšmo. ... Darbe naktimis, savaitgaliais šildymas susilpninamas, viskas įšąla. Ateini, nusistatai 25, po kiek laiko pultelis jau rodo 25, jau dušna darosi, o vis dar šalta.
Čia kalta ne sistema o dideli šilumos nuostoliai ofise kartu su neribotu noru sutaupyti.
Jei savaitgaliui, ar porą valandų prieš išeinant iš darbo išjungtumėte grindinį šildymą (kad nustotu šildyti iškart kai išeinate iš darbo) - būtu dar blogiau. Kai nėra šilumos šaltinio visi baldai, grindys, sienos atšąla nepriklausomai nuo tuo, ar prieš tai kambarys buvo šildomos grindimis ar fankoilu. Kai iš ryto įjungsite šildymą, tektų porą valandų laukti kol įšils grindys, po to pradėtu šilti oras ir tik nuo jo įšils kėdės, stalai bei sienos. Kol to neatsitiks komforto jausmo ne bus. Tad, su bet kokiu šildymu nepatartina nedarbo metų nustatinėti gerokai mažesnė temperatūrą. Arba, bent jau - užprogramuoti sistemą taip, kad įsijungtų iš anksto, kad iki darbo dienos pradžios spėtu įšildyti ne tik orą, bet ir visus daiktus patalpoje (grindis ir sienas - taip pat).
Aišku, jei šitaip taupyti, fankoilas, pučiantis šiltą orą į viršų, kažkokių momentų kiek pralaimi grindiniam. Is pradeda šildyti patalpą iš viršaus. Pirma pripildo karštu oru palubę (tai jums nesuteikia jokio komforto). Po to - pradeda šilti sienos. Tai jums irgi didelės įtakos nedaro, kadangi tas, jūsų mylimas, spinduliavimas sudaro tokią mažą dalelė, kad jo pokyčių pajusti neįmanoma (tai, kai temperatūrų skirtumai sudaro keliasdešimt laipsnių - tada spinduliavimą galima pajusti).
Tuo tarpu karštas oras pripildo palubę tiek, kad jūsų galva atsiduria šiame debesyje, pasidaro tvanku, bet apatinė dalis vis šąla. Bijot padėti ranką ant stalo, nes jis yra šaltas. Sienos yra storos, šyla ilgai. Jei jos buvo stipriai atšalusios - jos greitai pasiimą šilumą iš palubės ir fankoilas vos spėja pripusti bent tiek šilto oro kiek buvo. Daviklis ant sienos vis rodo, kad situacija negerėja. Tuomet fankoilas nusprendžia pakelti galingumą iki maksimumo ir patalpa vis daugiau prisipildo šiltu oru, tačiau tas oras yra juntamai per karštas. Jūsų galva prakaituoja, stalas pamažu pradeda šiltį, tačiau iki kojų šiluma atkeliaus dar negreitai.
Kažkurio momentu fankoilas supranta, kad persistengė ir mažina galingumą. Oras kambaryje pasidaro ne toks karštas ...bet gi daviklis kabo ne prie grindų. Grindys išlieka šaltos, kas tikrai neprideda komforto. Ne viena valanda praeis, kol jos juntamai įšils.
Vienu žodžiu, jei būsite patalpoje tuomet, kai fankoilas bando sušildyti visus atšaldytus paviršius - praeisite septinius pragaro ratus. Geriau ateiti į ofisą, kai visas tas darbas jau bus atliktas.
Klasikinė orinio šildymo schema numato, kad šiltas oras paduodamas iš viršaus į apačią. Tada, bent jau prie lango, grindys įšyla pirmos. Kiek toliau nuo lango ne iki galo atvėsęs oras kyla į viršų, pakeliui maišydamas patalpos orą. Tokiu būdu, didesnėje patalpos dalyje nusistato komfortiškos sąlygos. Tik pačioje patalpos gilumoje daiktai ilgesnį laiką išlieka šaltesni. Tačiau, kaip jau minėjau, būti patalpoje tuomet, kai šildymo sistema bando sušildyti per daug atvėsintą patalpą - ne pats geriausias sumanymas.
Įprastu režimu komfortas kambaryje ne kiek ne nusileidžia, tarkim grindiniam šildymui, net jei šnekam apie prastai apšiltintą namą. Skirtumas tas, kad su tokių orinių šildymu ta pusė kambario kuri yra arčiau langų bus puse-vienu laipsnių šiltesnė (taip pat ir grindys ten bus šiltos). Nemanau, kad tai yra juntamas skirtumas.
Be to, sistema neturi inercijos. Ar saulė prišildys patalpas, ar susirinks daugiau žmonių, ar įjungsite orkaitę - ji tuojau pat pareguliuos tiekiamą šilumos kiekį. Tas pat vakarė, kai laukė staiga atšals. Su grindinių reakcija vėluos porai valandų.
O grindinio šildymo atveju, atvirkščiai - prie langų bus juntamai šalčiau (ir grindys - tai pat), tačiau patalpos gilumoje - grindys bus šiltesnės už orą o pats oras bus tos temperatūros, kokia nustatėte (bent jau tame taške, kur kabo daviklis).
Priklausomai nuo tuo, kas jums svarbiau - ar aktyviai naudoti visą kambario plotą ir visada turėti pastovią temperatūra, ar voliotis ant grindų (bet tik patalpos gilumoje) - pasirenkate vieną ar kitą sistemą.
QUOTE
Grindinį komfortabiliausiu daug kas vadina, tiek tarp pažįstamų, tiek čia SM. Nedaug girdėti neigiamų atsiliepimų apie grindinio eksploataciją.
Tik viena pastabėlė. Dažniausia žmonės su naujais namais lygina gyvenimą senos statybos butuose ar namuose, kur dėl natūralaus vėdinimo per orlaidės buvo traukiamas šaltas lauko oras ir palei grindis keliaudavo į WC. Sienos būdavo irgi prastai izoliuotos ir nuo jų irgi nusileisdavo atvėsęs oras ir vaikščiodavo palei grindis. Buvo mada įrenginėti nešildomus rūsius, tačiau niekas grindų gerai ne izoliavo. Tad, grindų temperatūra galėjo būti žemesnė ne 1 laipsniu, o visais 5-6. O tai jau - rimtas diskomfortas.
Moderniuose namuose, šilumos nuostoliai yra labai maži. Jei siekiama PN standarto - nemažą dalį šildymo sezono tie nuostoliai yra padengiami natūraliomis šilumos pritekėjimais. Tad, didesnę dalį laiko šildymo sistema yra išjungta, arba dirba labai mažu pajėgumu. Suprantama, kad tuomet kai sistema yra išjungta - jus negalėsite mėgautis šiltesnių grindų privalumais. Net jei jų temperatūra bus kokių 1 laipsnių didesnė už kambario - vargu ar pajusite skirtumą. Tai kam tada laidoti pinigus grindyse, jei pasimėgauti galėsite tik retkarčiais, tik kai kuriuose vietose, ir priedo teks taikstytis su visais žinomais minusais.
QUOTE
Ir nesuprantu kur grindinio šildymo brangumas.
Žr. temą Grindinis šildymas