Įkraunama...
Įkraunama...

Vėdinimas šiuolaikiniame name 2

QUOTE(Giords @ 2012 12 19, 22:33)
Man prieš nemažai metų pačiam truputį teko dirbti su vėdinimu, tai kiek teko kalbėtis su vėdinimo specialistis (projektuotojais), tai jie apie rekuperacinę vėdinimo sistemą atsiliepdavo ne itin palankiai - to priežastis, kad kai vėdinamas visas namas, neatsižvelgiant į realų atskirų patalpų vėdinimo poreikį, iš to energijos sutaupymo per rekuperatorių šnipštas gaunasi... Juk vėdinimo esmė - vėdinti tas patalpas, kuriose žmogus tuo metu būna, nes tik jis pats (kvėpuodamas, prakaituodamas ir dar kitaip  blush2.gif ) ir jo veikla (skalbimas, virimas, WC...) teršia patalpų orą. Kai vakare susirenka visa šeima svetainėje, ten turėtų būti intensyviausias vėdinimas, kai miegama - turėtų vėdintis tik miegamieji. Mano galva geriausia istema, reaguojanti į žmogaus buvimą patalpose, yra prancūzų Aereco (kitos panašios neteko girdėti). Jos trūkumas - tiesioginis oro paėmimas iš lauko. Man vis neduoda ramybės sukergti rekuperatoriaus sistemą su Aereco oro šalinimo įrenginiais - turėtų gautis beveik ideali sistema: įėjo žmogus į kambarį - atsidarė oro šalinimo įrenginys, patalpoje prasidėjo intensyvesnis vėdinimas (oras paduodamas pašildytas iš rekuperatoriaus), išėjo iš patalpos - po 20 min. įrenginys užsidaro. Yra jų oro šalinimo įrenginių, kurių atsidarymo angos plotą galima reguliuoti pagal dažniausiai patalpoje būnančių žmonių kiekį.
Sukritikuokit, jei klystu. Gal kas yra kažką panašaus pasidarę?


Aereco yra modifikuotas natūralus vėdinimas, neįmanoma jo sukergti su rekuperacija, beje, ir kaina to "natūralo" yra didesnė už visą sistemą su rekuperacija. Tikrai nevertas dėmesio pinigų švaistymas.

Tai kad paduoti orą ten kur yra žmogus,galima ir kitaip. Paduodam orą vienam namo taške, paimam kitam. Nesvarbu, kuriam namo taške bus žmogus, jis pastoviai gaus tą pačią šviežio oro dozę.
Atsakyti
Na dabar jau visiskai pasimeciau. Gal kas nepatingetu su manimi terliotis ir isaiskintu, nes alasca puslapyje neberandu informacijos. Ziurineju irenginuka vedinamam plotui iki 150 m2. Principe ziurineju amalvos ir alasca produkcija. Alasca apie eco H400B raso "dviejų kasečių šilumokaitis" - cia plokstelinis kryzminiu srautu? O R500 serija cia jau rotacinis? Nes jei 20 proc nuolaida, tai galbut verta pamastyti ir apie alasca teigiamai ax.gif (kol kas nuomone po Jusu patarimu linko prie amalvos rego 400VE rotacinio).
P.S. Zinau zinau, bet sunku gi issirinkti daikta kai nesi specas...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kojotty: 20 gruodžio 2012 - 09:31
QUOTE(kojotty @ 2012 12 20, 09:28)
Na dabar jau visiskai pasimeciau. Gal kas nepatingetu su manimi terliotis ir isaiskintu, nes alasca puslapyje neberandu informacijos. Ziurineju irenginuka vedinamam plotui iki 150 m2. Principe ziurineju amalvos ir alasca produkcija. Alasca apie eco H400B raso "dviejų kasečių šilumokaitis" - cia plokstelinis kryzminiu srautu? O R500 serija cia jau rotacinis? Nes jei 20 proc nuolaida, tai galbut verta pamastyti ir apie alasca teigiamai   ax.gif (kol kas nuomone po Jusu patarimu linko prie amalvos rego 400VE rotacinio).
P.S. Zinau zinau, bet sunku gi issirinkti daikta kai nesi specas...

Rekomenduociau sugaisti siek tiek laiko ir apvaziuoti pardavejus, paciupineti gyvai kiekvieno gamintojo rekuperatorius.
"Ciupinejant" atkreipti demesi i:
1. Gaminio korpusa. Kaip tiksliai suleisti kampai, koks korpusas, kokios sudedamos dalys.
2. Valdymo automatikos galimybes. Ar yra savaitinis programavimas. Ka butent galima uzprogramuoti, ar tik irenginio ijungima/isjungima, ar galima laisvai suprogramuoti irenginio greicio/temperaturu rezimus?
3. Valdymo pultelio ergonomika, dizaina.
4. Ar turi rekuperatorius aktyvavima is kito isorinio tasko (pvz. WC apsvietimas, gartraukio ijungimo, zidinio uzkurimo ir tt.) ?
5. Na ir zinoma techniniai parametrai. Apie juos jau diskutuota nemazai, kas geriau plokstelinis, ar rotacinis, jums patiems spresti...
Svarbu nepainioti dvieju dalyku t.y. kurioje vietoje yra montuojamas sildytuvas, ar uz rekuperatoriaus ir jis naudojamas daugiau kaip komforto salygoms uztikrinti, kad tikrai pusti norima tiekiama oro temperatura, ar sildytuvas montuojamas pries rekuperatoriu ir jo paskirtis daugiau apsaugine, kad neuzsaltu rekuperatorius.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Raituzas: 20 gruodžio 2012 - 11:43
QUOTE(mintas @ 2012 12 20, 00:54)
Pagaliau dašilo, kurioje kompanijoje dirbat smile.gif.

5-20 W tai nėra labai daug, bet ir nemažai, palyginus su 16-60 W visa ALASCA ECO V200 B sunaudojama energija, nes tas 5-20 W bus tik rotoriui sukti, o kur dar elektros sąnaudos ventiliatoriams.

Beje, minėtame ALASCA ECO V200 B nėra elektrinių tenų, taip kad elektros sąnaudos tikrai neišaugs ir niekaip neviršys rotacinio rekuperatoriaus sąnaudų. O ir celiuliozinis šilumokaitis puikiausiai gražins ir drėgmę.

O ir kaina, dabar akcijos metu iki 20% mažesnė, taip kad nemačiau nei vieno teisingo argumento, įrodančio, kad ALASCA ECO V200 B, nors kiek blogesnis už rotornį.

Nelabai supratau, kaip cia susiejote mano darbo vieta su rotoriaus suvartojama elektros energija? biggrin.gif
Rotoriu suvartojama elektros energija, priklauso nuo rotoriaus bugno dydzio, kuo jis didesnis tuo reikalingas didesnis sukimo momentas. Taip pat, priklauso koks yra naudojamas rotoriaus sukimui variklis. Ar naudojamas varikliukas su reduktoriumi (toks elektros vartoja daugiau) ar naudojamas varikliukas su zingsnine pavara (analogas EC varikliams, tokia pavara vartoja labai mazai el. energijos, didesnis sukimo momentas).

Del Alasca deklaruojamu techniniu parametru, cia reiketu padisukuoti veliau, kai turesim daugiau laiko. Esme tokia, kad jau ne viena karta esu pastebejes, apie ju deklaruojamu parametru nesutapimus t.y. kiek pagristi ir teisingi ju technines charakteristikos as nezinau...
Is pateiktu ju techniniu parametru, nesimato:
prie kokiu darbo rezimu deklaruojamas irenginiu triuksmingumas;
Nesimato varikliu el. suvartojimo prie tam tikro uzduoto oro kiekio;
nematau kokios gi istikro pus temperaturos ora, jei lauke bus pvz. -10C ar -20C.


Atsakyti
QUOTE(Raituzas @ 2012 12 20, 12:13)
Nelabai supratau, kaip cia susiejote mano darbo vieta su rotoriaus suvartojama elektros energija?  biggrin.gif


Nepergyvenkit smile.gif, juk nerašau savo įtarimų wink.gif. Ne pirmus metus šią temą seku, susidariau savo nuomonę wink.gif.
Atsakyti
QUOTE(Raituzas @ 2012 12 20, 12:13)
Del Alasca deklaruojamu techniniu parametru, cia reiketu padisukuoti veliau, kai turesim daugiau laiko. Esme tokia, kad jau ne viena karta esu pastebejes, apie ju deklaruojamu parametru nesutapimus t.y. kiek pagristi ir teisingi ju technines charakteristikos as nezinau...


ok, pasirinkim vieną didžiausių Lietuvos rekuperatorių gamintoją Amalvą. Jos puslapyje pateikti duomenys patikėkit irgi yra labai netiksliai surašyti. Ką kalbėti apie jų atitikimą testams, kai net atvertus puslapį, matai vienus duomenis apie pasirinktą modelį, o atsivertęs tame pačiame puslapyje, esančio to pačio rekuperatoriaus pdf failą pamatysi visai kitas charakteristikas.

Tai kodėl manot, kad smulkesnis gamintojas turi pateikinėti tikslesnius duomenis, jie juk lygiuojasi į geriausius, bet kai geriausi ne pavyzdys...

Nors iš kitos pusės, raskit nors vieną pasaulyje gaminamą rekuperatorių, kurio deklaruojami duomenys atitiktų realybę.
Atsakyti
QUOTE(Raituzas @ 2012 12 20, 12:13)
1. Nesimato varikliu el. suvartojimo prie tam tikro uzduoto oro kiekio;
2. nematau kokios gi istikro pus temperaturos ora, jei lauke bus pvz. -10C ar -20C.


1. Matosi, atsiverskit mano jau nurodytą rekuperatoriaus pavyzdį ALASCA ECO V200 B. Ten duota lentelė su Jūsų pasigestais dydžiais. Buvau pas juos nuvaževes gyvai pažiūrėti naujosios "eco" serijos modelių, paliko gerą įspūdį, nors surinkimo kokybė nepasakyčiau, kad ideali. Nors iš kitos pusės, apžiūrinėjau gyvai ir komfovent įrenginį, tai galiu pasakyti, kad surinkimo kokybė paliko įspūdį, tarsi būtų surinktas tomis pačiomis surinkimo linijomis, kaip ir praeito amžiaus kinietiška kompiuterių dėžė, šiais laikais kinietiški produktai kokybiškiau gaminami.

2. šio parametro pasigendu ne tik pas juos.
Papildyta:
QUOTE(Raituzas @ 2012 12 20, 11:42)
1. Gaminio korpusa.  Kaip tiksliai suleisti kampai, koks korpusas, kokios sudedamos dalys.
2. Valdymo automatikos galimybes. Ar yra savaitinis programavimas. Ka butent galima uzprogramuoti, ar tik irenginio ijungima/isjungima, ar galima laisvai suprogramuoti irenginio greicio/temperaturu rezimus?
3. Valdymo pultelio  ergonomika, dizaina.
4. Ar turi rekuperatorius aktyvavima is kito isorinio tasko (pvz. WC apsvietimas, gartraukio ijungimo, zidinio uzkurimo ir tt.) ?
5. Na ir zinoma techniniai parametrai. Apie juos jau diskutuota nemazai, kas geriau plokstelinis, ar rotacinis, jums patiems spresti...
6. Svarbu nepainioti dvieju dalyku t.y. kurioje vietoje yra montuojamas sildytuvas, ar uz rekuperatoriaus ir jis naudojamas daugiau kaip komforto salygoms uztikrinti, kad tikrai pusti norima tiekiama oro temperatura, ar sildytuvas montuojamas pries rekuperatoriu ir jo paskirtis daugiau apsaugine, kad neuzsaltu rekuperatorius.


1. Restoje ir dabar ant dienų apžiūrėjau ne vieno gamintojo. Man, kaip ne specialistui nekrito į akį nei vienas iš gamintojų, kaip gaminantis ką nors išsiskiriančiai kokybiškiau už kitus.

2. Na čia jau aiškiai į komfovento pusę lenkiat smile.gif. Tai kad Alascoje teiravausi, tai sakė, tik mokėk, su kokia nori automatika sukomplektuos smile.gif.

Nepasakysiu kad esu susidomėjęs "saldos" ar kitų Lietuvos įmonių produktais, tad negaliu tiksliai paskyti, ką jie gali pasiūlyti, bet spėju, kad bus kažkas panašaus.

3. deje, nemačiau nei vieno Lietuviško produkto pultelio, kuris mane būtų sužavėjęs savo dizainu. Ergonomika irgi daugumos apgailėtina. Pabandžiau intuityviai atspėti, kaip valdoma komfovento pultelis, patikėkite, nieko panašaus į lengvai, intuityviai perprantamą valdymą. Dujinio katilo programavimą ženkliai greičiau ir lengviau perpratau be RTFM skaitymo.

4. čia man informacijos trūksta, bet negi čia kažkas išskirtinio?

5. Būtent, kiek žmonių, tiek nuomonių, o kuo tikėt?

6. Ar išvis teno nėra.
Papildyta:
QUOTE(Raituzas @ 2012 12 19, 00:47)
Daug kartu jau buvo minėta, kad rotaciniame rekuperatoriuje yra teorine galimybe pasimaišyti siek tiek oro srautui. Praktiskai, kvapu pasimaisymo tikrai nera.
Kaip irodyma, vienas is Lietuvos rekuperatoriu gamintoju neuzildo turi gauti Passive hause sertifikata rotaciniam rekuperatoriui.. Tai dar karta patvirtins, kad jokie srautai rotoriuje nesimaiso. Beje, jei neklystu, tai butu vienas is pirmuju "passivhaus" sertifikuotu rotaciniu rekuperatoriu Europoje.


Nepasakyčiau kad sertifikavimas pasive hause institute, yra kažkas tai įpatingo. Lietuvoje greitai bus keliami A++ namo reikalavimai. Iš tikrūjų būtent į šiuos reikalavimus reikėtų orientuotis.

Neskaitant to, kad ten radau nesamonę, kad taip apšiltintam namui daleidžiama galimybė vėdinimą organizuoti be rekuperacijos, bet jei naudojamas rekuperatorius, jam keliami tikrai aukšti reikalavimai, rekuperatoriaus naudingumo koeficientas turi būti ne mažesnis už 0,90, o rekuperatoriaus ventiliatoriaus naudojamas elektros energijos kiekis turi būti ne didesnis už 0,45 Wh/m³.

Pasakykit, koks rotacinis rekuperatoriaus modelis atitinka šiuos reikalavimus? Orientuojuosi į 150-300m3/h
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 20 gruodžio 2012 - 17:32
QUOTE(mintas @ 2012 12 20, 17:11)
1. Matosi, atsiverskit mano jau nurodytą rekuperatoriaus pavyzdį ALASCA ECO V200 B. Ten duota lentelė su Jūsų pasigestais dydžiais.

Palyginkime. Man rodos Alasca bei Komfovent produkcija skiriasi lygiai tiek, kiek skiriasi šių grafikų kokybė
[attachmentid=225997]
[attachmentid=225999]

Kaip atrodo, ar galima tikėti grafikų jei jį nubraižęs žmogus net nežino, kaip vertėtu jį apiforminti ir ką pavaizduoti? biggrin.gif

O jei rimtai - labai panašu, kad Alasca nubraižė ventiliatoriaus našumo grafiką. Iš nurodyto slėgio reikia minusuoti keletą šimtų paskalių filtrams, šilumokaičiams ir t.t
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ed@: 20 gruodžio 2012 - 18:36
QUOTE(mintas @ 2012 12 20, 18:24)
komfovent įrenginį, tai galiu pasakyti, kad surinkimo kokybė paliko įspūdį, tarsi būtų surinktas tomis pačiomis surinkimo linijomis, kaip ir praeito amžiaus kinietiška kompiuterių dėžė, šiais laikais kinietiški produktai kokybiškiau gaminami.


Šį teiginį, kaip dabar madinga sakyti, laikinu biggrin.gif Iš asmeninės patirties - gryna tiesa verysad.gif pažiūrėjus daiktą ir palyginus su kompanijos imidžu - neatitikimas akivaizdus. Gal ten prie Lentvario tik kinietiškos produkcijos sandėliai ir komplektavimo cechutis? lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vilienė: 20 gruodžio 2012 - 18:11
QUOTE(ed@ @ 2012 12 20, 17:57)
Palyginkime:


Kaip atrodo, ar galima tikėti grafikų jei jį nubraižęs žmogus net nežino, kad vertėtu takiau pažymėti slėgio reikšmės ant ašies?  biggrin.gif

O jei rimtai - labai panašu, kad Alasca nubraižė ventiliatoriaus našumo grafiką. Iš nurodyto slėgio reikia minusuoti keletą šimtų paskalių filtrams, šilumokaičiams ir t.t




Grafikai skirti ne tik specialistams, bet ir vartotojams. Alascos schemą supras eilinis vartotojas be specialių lentelių. Čia taip sakant iš "intuityvios" serijos.

Amalvos grafikus, kad suprastum, nežinau, aukštuosius mokslus turbūt reikia baigti. Nepasitikiu aš specialistais, nepyk ed@`ai, bet turiu tam rimto pagrindo. Retas Lietuvoje specialistas rūpinasi vartotojo poreikiais, o nebando prakišti jam labiausiai parankų produktą. Todėl aš tikrai nepirksiu aklai nieko, ką man pasiūlė specialistai. Būtinai viską išsiaiškinsiu pats. Deja, bet pažiūrėjęs į amalvos schemas, nuo jų turi nusukti nevilties pilnas akis, nes šalimais nėra jokių paaiškinimų, kaip į tas schemas reikia žiūrėti.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2012 12 20, 18:31)
Grafikai skirti ne tik specialistams, bet ir vartotojams. Alascos schemą supras eilinis vartotojas be specialių lentelių. Čia taip sakant iš "intuityvios" serijos.
Amalvos grafikus, kad suprastum, nežinau, aukštuosius mokslus turbūt reikia baigti.

Eiliniam vartotojui, aplamai nėra ko žiūrėti į grafikus. O specialistams ir tiems, kas nori kiek įsigilinti, amalviečiai parašė instrukciją kaip reikia skaityti tokius grafikus. Nuorodą į vieną iš tokių instrukcijų kaip tik tilpo į kadrą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ed@: 20 gruodžio 2012 - 18:43
>>Mintas

Pagal Ed@ pateiktą Amalvos rekupo charakteristiką, gali pasiskaičiuoti, kiek ventiliatorius suvartos elektros energijos. Skaičiuoti reikia taip. Imkim oro padavimą. Tarkim tavo suprojektuotos sistemos pasipriešinimas paduodamam orui yra 150Pa (pasipriešinimą irgi nesunkiai galima paskaičiuoti). Tau reikia, kad rekupas pūstų 200m3/h (dirbs ne 100%, o kažkiek mažiau, kadangi pagal grafiką prie 150Pa gali pūsti 270m3/h). Grafike reikia žiūrėti kur yra susikirtimas statinio slėgio ir oro srauto (mėlyna kreivė). Matome, kad tas susikirtimas yra šiek tiek virš SFP 0,5 kreivės. Tarkim susikirtime SFP bus maždaug 0,55. Po grafiku yra formulytė, į kurią reikia susistatyti skaičiukus. Gauname: 0,55[kW/m3/s]*0,056[m3/s]= 0,0308kW arba 31W

Juodos kreivės yra triukšmo lygis decibelais.

P.S. Amalva teikia, kad slėgio/srauto priklausomybių grafikus pateikia prie vidutiniškai užsiteršusių oro filtrų.
Atsakyti