QUOTE(Raituzas @ 2012 12 20, 12:13)
1. Nesimato varikliu el. suvartojimo prie tam tikro uzduoto oro kiekio;
2. nematau kokios gi istikro pus temperaturos ora, jei lauke bus pvz. -10C ar -20C.
1. Matosi, atsiverskit mano jau nurodytą rekuperatoriaus pavyzdį
ALASCA ECO V200 B. Ten duota lentelė su Jūsų pasigestais dydžiais. Buvau pas juos nuvaževes gyvai pažiūrėti naujosios "eco" serijos modelių, paliko gerą įspūdį, nors surinkimo kokybė nepasakyčiau, kad ideali. Nors iš kitos pusės, apžiūrinėjau gyvai ir komfovent įrenginį, tai galiu pasakyti, kad surinkimo kokybė paliko įspūdį, tarsi būtų surinktas tomis pačiomis surinkimo linijomis, kaip ir praeito amžiaus kinietiška kompiuterių dėžė, šiais laikais kinietiški produktai kokybiškiau gaminami.
2. šio parametro pasigendu ne tik pas juos.
Papildyta:
QUOTE(Raituzas @ 2012 12 20, 11:42)
1. Gaminio korpusa. Kaip tiksliai suleisti kampai, koks korpusas, kokios sudedamos dalys.
2. Valdymo automatikos galimybes. Ar yra savaitinis programavimas. Ka butent galima uzprogramuoti, ar tik irenginio ijungima/isjungima, ar galima laisvai suprogramuoti irenginio greicio/temperaturu rezimus?
3. Valdymo pultelio ergonomika, dizaina.
4. Ar turi rekuperatorius aktyvavima is kito isorinio tasko (pvz. WC apsvietimas, gartraukio ijungimo, zidinio uzkurimo ir tt.) ?
5. Na ir zinoma techniniai parametrai. Apie juos jau diskutuota nemazai, kas geriau plokstelinis, ar rotacinis, jums patiems spresti...
6. Svarbu nepainioti dvieju dalyku t.y. kurioje vietoje yra montuojamas sildytuvas, ar uz rekuperatoriaus ir jis naudojamas daugiau kaip komforto salygoms uztikrinti, kad tikrai pusti norima tiekiama oro temperatura, ar sildytuvas montuojamas pries rekuperatoriu ir jo paskirtis daugiau apsaugine, kad neuzsaltu rekuperatorius.
1. Restoje ir dabar ant dienų apžiūrėjau ne vieno gamintojo. Man, kaip ne specialistui nekrito į akį nei vienas iš gamintojų, kaip gaminantis ką nors išsiskiriančiai kokybiškiau už kitus.
2. Na čia jau aiškiai į komfovento pusę lenkiat
. Tai kad Alascoje teiravausi, tai sakė, tik mokėk, su kokia nori automatika sukomplektuos
.
Nepasakysiu kad esu susidomėjęs "saldos" ar kitų Lietuvos įmonių produktais, tad negaliu tiksliai paskyti, ką jie gali pasiūlyti, bet spėju, kad bus kažkas panašaus.
3. deje, nemačiau nei vieno Lietuviško produkto pultelio, kuris mane būtų sužavėjęs savo dizainu. Ergonomika irgi daugumos apgailėtina. Pabandžiau intuityviai atspėti, kaip valdoma komfovento pultelis, patikėkite, nieko panašaus į lengvai, intuityviai perprantamą valdymą. Dujinio katilo programavimą ženkliai greičiau ir lengviau perpratau be RTFM skaitymo.
4. čia man informacijos trūksta, bet negi čia kažkas išskirtinio?
5. Būtent, kiek žmonių, tiek nuomonių, o kuo tikėt?
6. Ar išvis teno nėra.
Papildyta:
QUOTE(Raituzas @ 2012 12 19, 00:47)
Daug kartu jau buvo minėta, kad rotaciniame rekuperatoriuje yra teorine galimybe pasimaišyti siek tiek oro srautui. Praktiskai, kvapu pasimaisymo tikrai nera.
Kaip irodyma, vienas is Lietuvos rekuperatoriu gamintoju neuzildo turi gauti
Passive hause sertifikata
rotaciniam rekuperatoriui.. Tai dar karta patvirtins, kad jokie srautai rotoriuje nesimaiso. Beje, jei neklystu, tai butu vienas is pirmuju "passivhaus" sertifikuotu rotaciniu rekuperatoriu Europoje.
Nepasakyčiau kad sertifikavimas pasive hause institute, yra kažkas tai įpatingo. Lietuvoje greitai bus keliami A++ namo reikalavimai. Iš tikrūjų būtent į šiuos reikalavimus reikėtų orientuotis.
Neskaitant to, kad ten radau nesamonę, kad taip apšiltintam namui daleidžiama galimybė vėdinimą organizuoti be rekuperacijos, bet jei naudojamas rekuperatorius, jam keliami tikrai aukšti reikalavimai,
rekuperatoriaus naudingumo koeficientas turi būti ne mažesnis už 0,90, o rekuperatoriaus ventiliatoriaus naudojamas
elektros energijos kiekis turi būti ne didesnis už 0,45 Wh/m³.
Pasakykit, koks rotacinis rekuperatoriaus modelis atitinka šiuos reikalavimus? Orientuojuosi į 150-300m3/h