QUOTE(Igr540 @ 2012 12 18, 23:09)
Jeigu stayti kaip atskirą įrenginį gal ir galima būtų sutikti su jumis. Bet rekuperatoriai visai draugiškai kooperuosjasi su žemės šilumokaičiais, kanaliniais šildytuvais(pvz nuo oras-vanduo). Tad teigti, kad jie Lietuvos sąlygom netinkami būtų labai netikslu.
Lyg ir teisingai parašėte - jei prie valties prisukti ratus, galima ir per sausumą plakti. Klausimas tik - kam to reikia? Gal paprasčiau iškart nusipirkti rotorinį rekuperatorių, kuris idealiai tinka Lietuvos sąlygoms (be to - pigesnis) ir nauduoti be jokių papildomų priedų.
Tiesa sakant, dar didelis klausimas kas mažiau energijos suvartos.
Priešpriešiniam nurodoma, kad atstato oro temperatūrą iki 92-95%. Tačiau, tai - kai ištraukiamas oras yra gan drėgnas (60%). Kadangi, šis prietaisas negražina drėgmės, žiema drėgnumas patalpoje gali nukristi iki 20%, ar net - iki 10%. Toks oras savyje turi gerokai mažiau energijos, tad sušildys ateinanti orą pastebimai mažiau, (apie tai kaip "sveika" kvėpuoti tokiu oru aš ne kalbėsiu).
Rotoriniam sąžiningai nurodoma, kad ir grąžinant didesnę dalį drėgmės, patalpoje bus tik 40% drėgnumas, tačiau prie tokių sąlygų jis sugebės pašildyti orą 86-89%. Kiek nukris šilumokaičio efektyvumas, kai drėgnumas patalpoje bus ne 60% o 40% - priešpriešinio rekuperatoriaus gamintojai nutylį.
Bet, ne gyvensite gi su perdžiuvusia gerkle. Įjungsite drėkintuvą, arba pradėsite purkšti vandenį į orą, garinti jį visais įmanomais būdais (plaunant grindys ir t.t.). Tačiau, tam, kad vandenį išgarinti - reikalingą energija.
- Iš kur į atsirandą?
- O gi - iš šildymo sistemos.
Aiškų, rašant reklaminį bukletą, apie nuostolius oro drėkinimui niekas ne užsimina, juk tai vyksta už įrenginio ribų.
Dar tokia smulkmena - pačio šilumokaičio pasipriešinimas yra didesnis. Ventiliatoriai turį dirbti didesnių pajėgumų, naudoti daugiau energijos. Ir tai - ne tik žiemą, bet ir vasara. Bet, sakoma, kad ventiliatoriai dirba vėdinimui o ne oro šildymui, ir jų sąnaudos skaičiavimuose nedalyvauja.
Norint naudoti Lietuvoje, siūlote prikabinti papildomą šildytuvą bei įrengti geoterminį kontūrą. Logiška, kad norint apsaugoti šildytuvą nuo dulkų ir mašalų, reikia prieš jį sumontuoti dar vieną papildomą filtrą. Taigi, vietoje vieno filtro iš šilumokaičio, padavimo linijoje atsiranda po 2.
- Kiek išaugs pasipriešinimas? Kiek pradės "valgyti" ventiliatorius?
- O siurblys, kuris pumpuos vandenį iš po žemės elektros ne naudos?!
Jei ne tingite, susumuokite viską ir palyginkim koks iš šių dvejų aparatų yra ekonomiškesnis Lietuvos sąlygom.