Įkraunama...
Įkraunama...

Fotografijos pradžiamokslis

Savaitgali issiusiu ir as nuotrauka kaledu mainams,tikiuosi smarkiai nenusivils gavejas, bet jei tiesa pasakius, tai susisikau su savo nuotrauka.ima nervas, juodai...
Atsakyti
QUOTE(pandre @ 2012 12 06, 09:52)
gruozdio 6 d. mes visi kazko laukiam...darbo dienos pabaigos, sesijos pabaigos, naujo kameros dangtelio, juosteliu, dovanu, sveciu...Sv. Kaledu... laukti liko nedaug...tik 18 dienu...dziugiu laukimo akimirku...

Labai patiko 4u.gif
As nesudalyvausiu Garse, nera minciu visai schmoll.gif doh.gif
Atsakyti
Pamenat, kazkada cia diskutavom apie fotografo etika? Apie tai, kad kartais reikia padeti fotoaparata i sali ir prisiminti, kad esi pirma zmogus, o tik paskui fotografas? Sia savaite ta diskusija vel isiliepsnojo - gal jau ir matete ta garsiaja New York Post nuotrauka, o as tai tik siandien pamaciau... doh.gif Ir kiek beziureciau i ja, taip ir nesuprantu vis tiek, kaip tokiu momentu galima galvoti apie nuotrauka... o gal tikrai, kai esi reportazininkas, tai jau tampa tiesiog refleksu? Kai kurie fotografai, ginantys kolega, butent taip ir sako - kad nebuvo laiko galvoti, kad tai sekundziu reikalas, refleksai... nezinau, man vis tiek galvoj netelpa unsure.gif

Toms, kurios nezino, apie ka as cia sneku - cia ta nuotrauka. O cia straipsnis, is kurio suzinojau apie ja ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jurzole: 06 gruodžio 2012 - 20:31
QUOTE(Jurzole @ 2012 12 06, 20:30)

Šiurpu. Galvoje netelpa kaip žmogus taip šaltai galėjo reaguoti. Jei ten nebuvo aplink daugiau žmonių, kurie galėjo jį išgelbėti, tai dar šiurpiau.. unsure.gif
Atsakyti
"I just started running. I had my camera up - it wasn't even set to the right settings - and I just kept shooting and flashing, hoping the train driver would see something and be able to stop," he said, in an article headlined My Snap Decision.

Aišku db sako bele ką, bet gal iš tiesų niekuo negalėjo padėti g.gif
Atsakyti
QUOTE(Jurzole @ 2012 12 06, 21:30)

As siandien per zinias isgirdau, man irgi baisu unsure.gif fotografo pasiteisinimas, kad ji norejo blykste ispeti vairuotoja.. unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Suprem @ 2012 12 06, 20:49)
Aišku db sako bele ką, bet gal iš tiesų niekuo negalėjo padėti g.gif

As tai tikiu, kad gal ir negalejo, nes nebutu spejes pribegti - bet man tiesiog netelpa galvoj, kad jis tokiu momentu dar apie nuotrauka spejo pagalvoti ir netgi ja padaryti blink.gif Nors gal butent tuo ir pasireiskia fotografo reportazininko profesionalumas? unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Jurzole @ 2012 12 06, 21:30)

Nebuvau girdėjusi šios istorijos. Kažkaip galvoje nesutelpa, kaip galima buvo tik galvoti apie sensacingą foto... Kažkaip jo pasakojimas neįtikina, nes nufotkinta tai tikrai ne bėgimo metu...
Atsakyti
QUOTE(Jurzole @ 2012 12 06, 21:37)
As tai tikiu, kad gal ir negalejo, nes nebutu spejes pribegti - bet man tiesiog netelpa galvoj, kad jis tokiu momentu dar apie nuotrauka spejo pagalvoti ir netgi ja padaryti  blink.gif Nors gal butent tuo ir pasireiskia fotografo reportazininko profesionalumas?  unsure.gif


čia tik jis vienas težino kaip buvo.. jei matė, kad žmogus ten stovi, kol traukinio dar nesimatė, tai tikrai antžmogiška būtų laukti traukinio dėl gero kadro.. o jei žmogų js pamatė kai traukinys buvo tokiu atstumu kaip matosi fotkėj, tai tikrai jis tam žmogui padėt jau niekuo negalėjo.. tokiu atvėju greičiausiai bus taip kaip pasakojo, o kadras gavosi atsitiktinai
Atsakyti
QUOTE(Jurzole @ 2012 12 06, 20:30)
Pamenat, kazkada cia diskutavom apie fotografo etika? Apie tai, kad kartais reikia padeti fotoaparata i sali ir prisiminti, kad esi pirma zmogus, o tik paskui fotografas? Sia savaite ta diskusija vel isiliepsnojo - gal jau ir matete ta garsiaja New York Post nuotrauka, o as tai tik siandien pamaciau...  doh.gif Ir kiek beziureciau i ja, taip ir nesuprantu vis tiek, kaip tokiu momentu galima galvoti apie nuotrauka... o gal tikrai, kai esi reportazininkas, tai jau tampa tiesiog refleksu? Kai kurie fotografai, ginantys kolega, butent taip ir sako - kad nebuvo laiko galvoti, kad tai sekundziu reikalas, refleksai... nezinau, man vis tiek galvoj netelpa  unsure.gif

Toms, kurios nezino, apie ka as cia sneku - cia ta nuotrauka. O cia straipsnis, is kurio suzinojau apie ja  ax.gif



QUOTE(Ka @ 2012 12 06, 20:39)
Šiurpu. Galvoje netelpa kaip žmogus taip šaltai galėjo reaguoti. Jei ten nebuvo aplink daugiau žmonių, kurie galėjo jį išgelbėti, tai dar šiurpiau..  unsure.gif



jaučiu, kad paskutinis dalykas, kurį jis darė, tai GALVOJO. intuityviai įvertino, ar gali padėti, ar ne, ir tada tiesiog fotkino, tikiu, bėgdamas link žmogaus.

smerkti lengva. klausimas, ar Jūs pamatę identišką situaciją mestumėt viską, pamirštumėt, kad turit vyrus ir vaikus bei negalvotumėt apie savo gyvybe bandydamas jį ištraukti ir rizikuotumėt likti su nutraukta ranka rankose, ar suakmenėtumėt saugiu atstumu pasitraukę atbulom ir negalėtumėt nežiūrėti?

kai nesi toje situacijoje, labai lengva aiškinti, kaip šiurpu. aišku, kad šiurpu. šiurpu, kad kažkas jį nustūmė. o kad kažkas nesugebėjo išgelbėti? o jei dar ir profesiniai instinktai suveikė? kas pajėgus įvertinti, kad jei jis nebūtų fotkinęs, tai anas būtų likęs gyvas? greičiausiai nebūtų. nebūtų ir fotkės. kas geriau, ne man spręsti. geriausia, tai kad to žmogaus ant bėgių nebūtų. bet jis buvo. ir pasitaikė šalia fotografas. ir neišgelbėjo. ir tikriausiai ne todėl, kad fotkino tuo metu pasimėgaudamas.
Atsakyti
Hmm... sakot, konkursas baigiasi smile.gif na, reiks grįžus namo nupūst nuo fotiko dulkes ir išsitraukus nuotraukas pažiūrėt, ar yra kažkas gero konkursui. Kažkada praeitą savaitę kai ką fotografavau - būtent, kaip aš įsivaizduoju garso iliustraciją. Bet kaži ar kas bus pavykę smile.gif ot laikai atėjo, net nuotraukoms išsitraukt laiko nebėr smile.gif
Atsakyti
QUOTE(sayonara @ 2012 12 07, 08:57)
smerkti lengva. klausimas, ar Jūs pamatę identišką situaciją mestumėt viską, pamirštumėt, kad turit vyrus ir vaikus bei negalvotumėt apie savo gyvybe bandydamas jį ištraukti ir rizikuotumėt likti su nutraukta ranka rankose, ar suakmenėtumėt saugiu atstumu pasitraukę atbulom ir negalėtumėt nežiūrėti?

Tai juk nesmerkiam (bent as tai ne ax.gif ), diskutuojam tiesiog - o tu iskart su pamokslais mirksiukas.gif

As tikrai nedristu teigti, kad tokiu atveju pulciau gelbeti - su mano reakciju greitumu tai jau siaip ar taip butu per velu, kai susiruosciau, netgi paliekant nuosaly visas egoistines baimes ir savisaugos instinktus blush2.gif Bet mintis fotografuoti tokiu atveju irgi neateitu - ta visgi dristu teigti rolleyes.gif

O isvis tai man sitoj situacijoj baisu buvo ne tai, kad tokia nuotrauka buvo padaryta, o kad ji buvo paskelbta laikrastyje, ir dar su tokia antraste - cia jau net ne pigu, o tiesiog slykstu. Ir fotografui garbes irgi nedaro, kad leido ta nuotrauka skelbti ir dar turbut uzsidirbo is to.
Atsakyti