QUOTE(trauktine @ 2013 01 01, 22:47)
turim problema, del suns serimosi. Esme ta kad seriam super premium maistu, dar va zuvu tauku duodame. Bet seriasi juodai.. nebezinau ka ir daryt. ir sitaip jau daug metu is eiles. Nusiseria pukai tie vadinamieji , o tada pats kailis seriasi, ne kuokstais bet taip tiesiog nuo viso kuno istisai.
suniui 10m., juda pakankamai daug, gyvena bute (rotveilerio misrune). Patarkit ka daryti
Kokiu maistu šeriate? 10 metų šuniui jau reikia senjorams skirto maisto - mažiau baltymingo, mažiau kaloringo, su daugiau ląstelienos. Ir prie superpremium maisto paprastai papildomų vitaminų nereikia, vitaminų perteklius kenkia daugiau nei trūkumas. Plius dabar prasidėjęs šildymo sezonas, taigi bute laikomi šunys šeriasi daugiau nei įprasta dėl sauso oro.
Jei kailio kritimas per stiprus (šitą geriausiai įvertintų veterinaras), būtų gerai atmesti odos problemas - poodines erkutes, grybelį, problemas su hormonine sistema. Aklai bandyti papildus (net jei jie ir padėjo draugui ar kaimynui)prilygsta loterijai: gal laimėsite, o gal ir ne
QUOTE(villijaa @ 2013 01 03, 17:29)
noriu pasiteirauti apie gliukozės kiekio normas šunų kraujyje. Mūsų vetės nebuvo, tad kita telefonu pakomentavo labai nedaug - "viskas normos ribose, diabeto nėra, kalytei nustatyta 2,7 (turbūt mmol/L) norma iki 6". Pasiieškojau internete norma 3,9 - 7,8 mmol/L. Gal kas žinote ar tikrai nieko, kad maniškės skaičiukas mažesnis už normos apatinę ribą? Ir tik dabar susismąsčiau - žmonėms kraują imti geriausia ryte ir nevalgius, o šunims? Nes mums vetė nieko nesakė, ėmė vakare ir maisto šunė dieną buvo gavus ar dėl to rezultatai gali būti netikslūs?
Ir šuniui geriausia kraują imti išalkintam - bet žmonių atveju tai padaryti lengviau, šuo į kliniką atvedamas dažniausiai jau po pusryčių (nebent veterinaras perspėjo iš anksto) ir kraują imi taip, kaip išeina. Svarbu, kad normos neviršytų, t.y., kad kraujyje nebūtų per daug nesuskaldytos gliukozės.
Jei neramu - pasidarykit šlapimo tyrimą. Diabetikams gliukozės paprastai būna šlapime (sveikiems šunims jos neturi būti).
QUOTE(*sim* @ 2013 01 03, 23:52)
Bet nuo ko ji dreba? nuo maisto? nuo vaistuku?
dabar taip nori valgyt, o bijau duoti turiu ir koncervu nupirku tos pacios rusies alergiskiem sunim su antiena. bet jei antiena netinka, tai gal geriau neduot?
gal ir tu vaistu jau nebeduoti nuo elergijos?
Nuo maisto drebėti neturėtų. Daug greičiau tai šalutinis vaistų poveikis. Kokias tabletes ir kokiom dozėm duodat? Jos dažniausiai turi ir dar kelis poveikius - dažnesnį šlapinimąsi ir apetito pakėlimą - duokit gi alkanam šuniui valgyti
QUOTE(Agnnyte @ 2013 01 03, 23:57)
Ką dar geriausia daryt iki rytojaus vizito pas veterinarą?
Žaliai rudas vėmimas - jau nėr gerai. Tai gali rodyti pakraujavimą į skrandį. Gali būti virusiukas (rota? nora?), gali būti ir bakterija ar apsinuodijimas. Kiek suprantu, pas veterinarą važiuosit - iki tol galit duoti Smecta, nuo vėmimo - Cerucal, nuo viduriavimo - Nošpa. Tai pagrindiniai simptominiai vaistai. Be veterinaro antibiotikų nepatarsiu duoti