QUOTE(Zaklada @ 2013 02 11, 11:11)
nepadalinta. Penktadienį su registrų centro darbuotoja darėm pastatų inventorizaciją, matininkai kadastriniams apsimatavo žemę, žodžiu iki bendrasavininkystės sutarties mums dar 3 mėn...
O iki visiško atidalinimo tai metai kokie
Papildyta:
Klausimuks dar toks.. o rekonstrukciją visą jūs nuo lauko ar nuo vidaus pradedat, ar paraleliai? Na ir lauke, tai taip suprantu pamatai-sienos-stogas, toks eiliškumas, o viduje? Grindys-sienos-lubos?
Reik pradėt galvot, nuo ko čia reiks pradėt
va butent, mum irgi daug laiko suvalge tas popierizmas, ir truko daugiau nei 3 men
mes nuo vidaus pradejom, bet taip nepatartina, bent jau stoga reikia pakeisti pirma, kad padarius remonta viduj, nesubegtu apskui
o viduj man regis sienos, lubos ir paskiausiai grindys(bent jau grazioji grindu dalis)>
isbetonuoti grindis reiktu pirmoje eileje, bet deti plyteles ar parketa - paskaiusiai
Papildyta:
QUOTE(Prima-Wera @ 2013 02 11, 09:37)
Kokią gerą temą radau.
Gal ir man greitu metu bus labai aktuali.
Kol kas su MB esam apmąstymų ir paieškų stadijoje. Esam kelias sodybas apžiūrėję - bet kol kas tik iš išorės ir pagal skelbimų nuotraukas bandom kažką spręsti. Aišku reikia nuvažiuoti pažiūrėti viduje kaip kas, bet reikia dar viską apmąstyti.
Jus jau esat su tuom susidurusios, tai gal patarsit kaip ir kas. Sprendžiant iš mūsų numatytų namų būklės, mūsų lauktų vienas iš žemiau išvardintų variantų.
A variantas. Namas rąstinis, senos statybos. Apkaltas kažkokia apdaila, bet velnias žino kas po ja. Luptume visą apdailą lauk, griaučiau kai kurias sienas viduje, keistume viduje išplanavimą, Galima sakyti, kad tik išorinės sienos liktų savo vietoje. Vestume vandentiekį, kanalizaciją, keistume šildymą, galbūt padaryčiau papildomai langų sienose, o senus langus kelčiau aukščiau (kaip žinia senos statybos namuose jie labai žemai įstatyti). Namukas taip ir liktų vieno aukšto. Ar tokiai renovacijai reikalingi kokie nors leidimai, projektai ir t.t.?
Na ir aišku langų, durų, stogo keitimas, namo šiltinimas ir t.t....
B variantas. Viskas tas pats kaip ir A variante, tik dar keltume kažkiek stogą ir darytume palepėje kambarius. Vėlgi - kokius dokumentus reikėtų tvarkyti šiuo atveju?
C variantas. Jei pasirodytų, kad rąstai yra supuvę ir reikia griauti namą iki pamatų. Ant senų pamatų statytume arba naują rąstinuką arba karkasinį namą. Šiuo atveju ko reikia? Leidimo griauti? Naujo plano iš architekto? Leidimo statybai?
D variantas. Ar galimas toks atvejis - nupirktą namą palikti stovėti, kad ir kokios jis būklės būtų, o pastatyti sklype kitoje vietoje naują namą ir tuomet seną nugriauti. (gal ir negriautume, o paliktume jį kaip garažą, sandėliuką...) Šiuo atveju greičiausiai daug popierizmo.
Bet gal verta būtų...
Nesijuokit labai, jei kam pasirods keisti klausimai. Esam dar tik pradedantieji tokiais klausimais.
Aišku jei nurodysit kur galima daugiau sužinoti apie visą tą popierizmą, butume labai dėkingi.
tiek A variantu, tiek B, reikia leidimu. B variantu statybos leidimas butu kaip naujai statybai, nes keiciasi daugiau nei 10proc isores pamatu.
C atveju reikia ir griovimui leidimo, ir naujo plano, ir leidimo naujai statybai. dar gi kiekvienas naujas pastatas turi buti pririsamas prie sklypo, prie komunikaciju ir t.t.
D varinatu reikia konsultuotis ar imanoma taip,jeigu gyvenviete, reikia daug daug visko. visu pirma, reikia vel priristi nauja projekta prie sklypo(kiekvienas projektas numato, kur ziures langai, i siaure, i pietus, kokie bus pamatai ir t.t.), tada reikia su seniunijom ir savivaldybem derinti tokius dalykus, kaip isvaziavimas, taip pat namo stovejimo vieta(turi eiti namu linijoje ar kazkas tokio), jeigu reikalingas atskiras isvaziavimas, vel viska reikia suderinti. taip pat ir komunikacijas suderinti naujai.
visais atvejais, gal tik isskyrus A, reikia kaimynu sutikimo