Įkraunama...
Įkraunama...

Odos vėžys - melanoma

Na vat, aš jau po operacijos smile.gif Viskas praėjo puikiai, jaučiuosi gerai thumbup.gif Atsakymai bus po 12d. Lauksiu ir tikėsiuos paties geriausio rolleyes.gif Gydytojas nieko nekomentavo, bet nuramino, kad bent plika akimi išplitimo nematyt thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(myliu @ 2008 12 01, 21:51)
Na vat, aš jau po operacijos smile.gif  Viskas praėjo puikiai, jaučiuosi gerai thumbup.gif  Atsakymai bus po 12d. Lauksiu ir tikėsiuos paties geriausio rolleyes.gif  Gydytojas nieko nekomentavo, bet nuramino, kad bent plika akimi išplitimo nematyt thumbup.gif  thumbup.gif  thumbup.gif


Laikykis,viskas bus tikrai gerai. console.gif Mano vyras šią diagnozę išgirdo beveik prieš du metus, irgi viskas prasidėjo nuo nekalto apgamėlio ant smilkinio, kurį nuolat trynė akinių kojelė ir jis pradėjo didėti.Melanoma buvo peraugus keturis odos sluoksnius, tada atrodo žemė pradėjo slysti iš po kojų, ypač kaip pasiskaičiau apie šią baisią ligą-paskui metus teko leistis interferoną, dabar nuolat tikrinasi kas tris mėnesius. Šiemet prie ausies atsirado guzelis, toje pačioje pusėje, kur buvo melanoma-tai visus privertė supanikuoti doh.gif Teko išgyventi dar vieną operaciją, pašalino su tuo guzeliu ir sritinius limfmazgius, bet kažkokio stebuklo dėka, tyrimų metu nebuvo rasta jokių piktybinių lastelių. Nekalbėsiu ką išgyvenau aš, kol sulaukėm atsakymų (reikėjo laukti 2 sav.), nervindamasi pakenkiau tik sau-praradau mūsų vaikiuką, kurio laukiausi verysad.gif Dabar laukiam tik kitų ir tikiuosi mūsų šeimai geresnių metų.Jei reiks kokios konsultacijos-visada rašyk.
Atsakyti
QUOTE(aire-armante @ 2008 12 01, 23:16)
Laikykis,viskas bus tikrai gerai.  console.gif

Ačiū už palaikymą smile.gif Kažkaip, kažkodėl jaučiuosi visiškai rami g.gif Išpjovė auglį ir atrodo, kad viskas tuo baigėsi blush2.gif Bet nelabai suprantu, kas laukia toliau. Kai gausiu atsakymą ir, kaip labai tikiuosi, jis bus ne pats blogiausias, tai kas tada? Ate, ačiū, kad apsilankėt ir psio? g.gif Ar skirs man kokius vaistus jei tas auglys nebuvo išplitęs? Nes kažkaip būtų neramu gyvent, jei neskirtų jokio gydymo g.gif
Atsakyti
QUOTE(myliu @ 2008 12 02, 11:00)
Ačiū už palaikymą smile.gif  Kažkaip, kažkodėl jaučiuosi visiškai rami g.gif  Išpjovė auglį ir atrodo, kad viskas tuo baigėsi blush2.gif  Bet nelabai suprantu, kas laukia toliau. Kai gausiu atsakymą ir, kaip labai tikiuosi, jis bus ne pats blogiausias, tai kas tada? Ate, ačiū, kad apsilankėt ir psio? g.gif  Ar skirs man kokius vaistus jei tas auglys nebuvo išplitęs? Nes kažkaip būtų neramu gyvent, jei neskirtų jokio gydymo g.gif


Labas 4u.gif

Vaistų gali ir neskirti, jei tikrai viską išpjovė... unsure.gif Mano mamai išpjovė piktybinį apgamą gal prieš 6 metus, berods jokių vaistų ir neskyre, bet bijau pameluot, tada ji apie tai mums nesakė. Tiesiog kas 3 mėn. darėsi viso kūno echoskopiją, žiūrėjo ar nieko neatsiranda. Tik galvos tomografijos niekada nesidarė... po kokių 5 metų atrado ten keleta piktų auglių. verysad.gif

Bet ką gi, gyvenam... po kelių operacijų, chemoterapijos, ir dar tikiu, labai tikiu ir tikiuosi, kad ilgai gyvens, nes Ji stipri... eina į darbą net...

Kažkaip pradėjau optimistiškiau į viską žiūrėti, juk yra žmonių, kurie su vėžiu net labai ilgai gyvena. Gal nebe tie laikai, kai tai iš kart reiškė mirties nuosprendį. Berods žymusis dviratininkas, kur draugavo su Sheryl Crow, nuo to laiko, kai jam prieš daugelį metų atrado vėžį, ir 3 vaikų spėjo susilaukt, ir laimėt daugybę apdovanojimų, ir padraugaut su krūva gražuolių smile.gif

Taip kad, išvada tokia, kad reik gyventi ir džiaugtis kiekviena diena, nes tai šventė (kad ir krizė ant nosies). O kiek kam lemta būti šioje Žemėje, nežinia... Taip kad neverta sau taikyti internete rastų istorijų ar diagnozių, net ir gydytojais ne visada verta tikėt (kai sako ką bloga). 4u.gif

Laikykis myliu, sėkmės Tau dideliausios console.gif
Atsakyti
QUOTE(Snape @ 2008 12 02, 12:59)
Labas 4u.gif

Tik galvos tomografijos niekada nesidarė... po kokių 5 metų atrado ten keleta piktų auglių.  verysad.gif



O tai atsiprašau už kavailumą, bet aš galvojau, kad plinta ir metastazės atsiranda pirmiausia aplinka kažkur, o tik paskui tolyn keliauja g.gif Tai kaip čia dabar galvoj yra, o kitur nėra unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(myliu @ 2008 12 02, 13:33)
O tai atsiprašau už kavailumą, bet aš galvojau, kad plinta ir metastazės atsiranda pirmiausia aplinka kažkur, o tik paskui tolyn keliauja g.gif  Tai kaip čia dabar galvoj yra, o kitur nėra unsure.gif


Myliu, tu saunuole. Po operacijos, o nepasiduodi liudesiui ir depresijai, nors informacijos mazai, bet tikrai purenasi viltis, kad viska pastebejai laiku ir liga prigreibei laiku gun_bandana.gif gun_bandana.gif

Taip, vezio bjaurumas tas, kad per limfa, krauja vezio lasteles gali pasiseti po visa kuna. Pagal ta pasisejimo laipsni ir skiriamos stadijos. Kiek zinau, pirma stadija tvirtinama tada, kai visame kune nerandama jokiu metastaziu. Jei randama viena metastaze- tai mazdaug antra, o jei daugiau - trecia ir ketvirta. Aisku, dar priklauso nuo vezio tipu, pagal tipus ir metastazes budingos tam tikruose organuose, ir stadijos skiriamos kiek kitaip.

As labai tikiuos, myliu, kad pats Dievas tau pasiunte ta apgameli, kad laiku pastebetum liga ir uzkirstum jai kelia. Dabar tu privalai labai savim rupintis, daznai tikrintis, ir nieko nepraleisti nepastebejus.

Ir viskas bus gerai!!!
Atsakyti
QUOTE(myliu @ 2008 12 02, 12:00)
Ačiū už palaikymą smile.gif  Kažkaip, kažkodėl jaučiuosi visiškai rami g.gif  Išpjovė auglį ir atrodo, kad viskas tuo baigėsi blush2.gif  Bet nelabai suprantu, kas laukia toliau. Kai gausiu atsakymą ir, kaip labai tikiuosi, jis bus ne pats blogiausias, tai kas tada? Ate, ačiū, kad apsilankėt ir psio? g.gif  Ar skirs man kokius vaistus jei tas auglys nebuvo išplitęs? Nes kažkaip būtų neramu gyvent, jei neskirtų jokio gydymo g.gif


Tavo stadija priklausys nuo to, kiek milimetrų gilyn bus prasiskverbusi melanoma, jei ji bus 1 mm, tai gydymas bus tik chirurginis, nes tikimybė, kad galėjo per kraują pasklisti metastazės lygi 0. Mano vyrui buvo nustatyta 4 mm melanoma (vis per tą vyrišką bailumą nueiti pas gydytojus doh.gif o kiek buvo kalbėta ir prašyta doh.gif )Todėl jam buvo operuotas apgamas plačiai, išpjautas nemažas lopas odos ant smilkinio ir imtas nuo rankos kitas ir priaugintas-žodžiu daryta plastinė operacija. Vėliau taikytas gydymas interferonu (vaistai kompensuojami, leidžiami po oda tris kartus per savaitę).Jei tau daryta neplati operacija,nešalinti sritiniai limfmazgiai tai reiškia, kad tai tik pati pradžia ir nereikia panikuoti, viskas labai laiku.
Atsakyti
Ačiū visoms už palaikymą 4u.gif O kaip nustato metastazes? Nes man jų niekas neieškojo g.gif Išpjovė maždaug cm aplink apgamą ir psio, liepė laukt atsakymo. Nieko aš nesuprantu, o tas ir baisiausia doh.gif
Atsakyti
QUOTE(myliu @ 2008 12 02, 19:35)
Ačiū visoms už palaikymą 4u.gif  O kaip nustato metastazes? Nes man jų niekas neieškojo g.gif  Išpjovė maždaug cm aplink apgamą ir psio, liepė laukt atsakymo. Nieko aš nesuprantu, o tas ir baisiausia doh.gif



Jei būtų įtariamos metastazės, tai būtų šalinami sritiniai limfmazgiai aplink melanomos židinį. Metastazių išplitimą į limfmazgius parodo jų padidėjimas. Aišku save nuolat stebėk, čiupinėkis, kartą per tris mėnesius pasidaryk vidaus organų ekoskopiją. Bet aš tikiu, kad pas tave dar pati pati pradžia ir tau nėra ko bijoti-bet kuriuo atveju viską parodys tyrimas, o tada gydytojai spręs ar reikia tau kokių vaistukų ar ne.Kaip sakiau, jei ji tik pačiam pirmame odos sluoksnyje buvo paplitusi, tai apie metastazes net galvos nesuk, nes ji dar nepasiekė kraujo. O gal dar tyrimas parodys, kad tai net ne melanoma g.gif Nes tiksliausias tyrimas ir melanomos išplitimas bus nustatytas po jos pašalinimo.
Atsakyti
Vakar išknisau visą internetą ir nieko labai naujo nesužinojau verysad.gif Visi straipsniai tik mirtim grasina verysad.gif verysad.gif verysad.gif Bet aš nepasiduosiu mirksiukas.gif Kažkoks apgamėlis manęs taip lengvai nepaims biggrin.gif Kaip supratrau, tai turėtų man paskirt echoskopą ir rentgeno tyrimus. O kituose straipsniuose parašyta, kad neapsimoka jų darytis, nes tik 0,1% pacientų jie parodo metastazes doh.gif Painiava visiška schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(myliu @ 2008 12 03, 11:10)
Vakar išknisau visą internetą ir nieko labai naujo nesužinojau verysad.gif  Visi straipsniai tik mirtim grasina verysad.gif  verysad.gif  verysad.gif  Bet aš nepasiduosiu mirksiukas.gif Kažkoks apgamėlis manęs taip lengvai nepaims biggrin.gif Kaip supratrau, tai turėtų man paskirt echoskopą ir rentgeno tyrimus. O kituose straipsniuose parašyta, kad neapsimoka jų darytis, nes tik 0,1% pacientų jie parodo metastazes doh.gif  Painiava visiška schmoll.gif


Būk gerutė, tik neskaityk tų baisių straipsnių, jau gana aš prisiskaičiau doh.gif Pasiskaityk geriau apie gerus pavyzdžius užsienio puslapiuose, dabar yra google ir vertimas, aišku verčia košmariškai, (bet gali suprasti ką nori pasakyti),be to ir šiame forume irgi lankosi moteris, kuriai melanoma pašalinta prieš dešimt metų ir ją primena tik didelis randas.Ekoskopą tai būtinai skirs,bet manau jie pirmiau nori ištirti kiek gilyn augliukas peraugo odą ir kokia yra išplitimo tikimybė.Bet ko man atrodo, kad tavo liga laiku pagriebta, nes gydytojai, įtardami, kad melanoma gali būti išplitusi, šalina iškart ir sritinius limfmazgius, nes ji pirmiausia metasi ten, o tau to nedarė, nes matyt nematė tam reikalo. g.gif Neapsikrauk savęs spėlionėm-lauk atsakymų, žinau kaip ilgu laukti. Ir pranešk, kaip tau sekasi. Mano vyras, tai žinok toks optimistiškai nusiteikęs, kad viskas gerai, čia gal aš daugiau stresuoju, prisiskaičius straipsnių apie baisias pabaigas doh.gif
Atsakyti
Aš toks jau žmogus, kad man reikia viską žinoti doh.gif Jau geriau tikėtis blogiausio ir išgirst, kad viskas nėra taip blogai smile.gif Negu būt nepataisoma optimiste ir išgirst mirties nuosprendį verysad.gif
Atsakyti