Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip užsiauginti GERĄ katę? II tema

Kokia esu dėkinga už patarimus ir temą, temas ir kad imatės konsultuoti. Čia toooks didelis AČIŪ, kad sunku apsakyt 4u.gif 4u.gif 4u.gif

įsigijom neseniai neveislinį mažą kačiuką. dar net draskyklės neturim, bet jau įsigysim paskaitę, nes drasko baldus ir lipa užuolaidom.

dėl užuolaidų tai bėda, nes sunku ten ją sukontroliuoti, nes užuolaidos už 2 m lovos. tai ji ten išlenda pro tarpelį ir vanoja jas sad.gif tai vandeniu neapipurksi.. sėdejau kada kiek laiko ir laukiau kada ji ateis, tai pora kartu gavo per ausi, apsnypsciau ir uz pakarpos numeciau tolyn. bet ir tiek.

ir dar.. po visu mano bandymu aukleti ji isvis manes bijo. kol neimdavau uz pakarpos tia vakar net ant keliu miegoti atejo ir tikrai maziau bijojo. o dabar ziuri, miaukia, lyg ir noretu meilumo, bet neprisikalbinu jos, nes tik prisiploja prie zemes, akys padideja ir deda i kojas begte.
nesuprantu kas cia.. :/ ar ji taip ir lakstys nuo musu visu? nes dabar tai tik leidziasi mums visiems kad su ja zaistume su visokiom traukomom pelytem.
Atsakyti
QUOTE(Nereali @ 2011 07 23, 20:33)
As saviskius pradedu aukleti mazdaug nuo 5-6 menesiu.

Radau jūsų citatą smile.gif tai jeigu mūsų 2 mėn, tai nieko nedaryt? blink.gif
žaist ir laukt iki pusės metų, tada užsiimti geros katės darymu? smile.gif
Atsakyti
2 mėnesių kačiukas dar labai mažas kūdikius. Berods, dar ir su mama turėtų gyventi, auklėjimui laaabai per mažas 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Atidela @ 2013 06 14, 16:21)
įsigijom neseniai neveislinį mažą kačiuką. dar net draskyklės neturim, bet jau įsigysim paskaitę, nes drasko baldus ir lipa užuolaidom.
dėl užuolaidų tai bėda, nes sunku ten ją sukontroliuoti, nes užuolaidos už 2 m lovos. tai ji ten išlenda pro tarpelį ir vanoja jas sad.gif tai vandeniu neapipurksi.. sėdejau kada kiek laiko ir laukiau kada ji ateis, tai pora kartu gavo per ausi, apsnypsciau ir uz pakarpos numeciau tolyn. bet ir tiek.
ir dar.. po visu mano bandymu aukleti ji isvis manes bijo.

Sveiki,
Kažkaip keistai čia man skamba apie įsigyto mažo kačiuko auklėjimą g.gif Pasiskaitėme ir kažką darysime schmoll.gif O kaip ji turi nebijoti po tokių auklėjimų? Gyvūnėlis tik stengsis išgyventi besislėpdama, bet nebus nei žaisminga, nei meili
Gal keistai pasirodys, bet kiekvieno gyvo padarėlio auklėjimo pagrindas yra meilė smile.gif Ar numestumėm už pakarpos savo kokių dviejų metukų vaiką, kuris irgi visur lenda, viskas įdomu ir kaip jam paaiškinti, kad čia nėra galima imti, traukti ir t.t.
Kai katinėlį myli, kažkaip neatsiranda ir tų auklėjimo problemų - ir panešioji, ir pamyluoji, ir pažaidi, ir nukeli iš ten kur negalima. Tiesiog žaidžiant susiklosto visos bendravimo taisyklės.
O jeigu jau yra tokių brangių ar prabangių daiktų namuose, tai reiklų pagalvoti, kaip tuos daiktus ir apsaugoti, ką paslėpti, ką patrumpinti, kad nebūtų katinėlio tampymo objektu, gal uždaryti kokį priėjimą prie nepageidaujamos vietos, įvairių spendimų yra, o ne už pakarpos ir per ausį blink.gif
Ir dar - tik paaugusiem vaikučiams mes įrodinėjam, kad taip daryti nedera, tai ko stebėtis, kad katinėlis gal tik nuo kokių 6 mėn. jau gali suprasti, kad čia pasielgė blogai? unsure.gif
Atsakyti
Kažkaip paskaičiau ir prisiminiau, kaip viena boba, kurios vaikai tuo metu buvo jau suaugę, man teigė, kad jei 3 mėnesių kūdikis verkteli, kad pampersas pilnas, reiškia, jis blogai išauklėtas. Reikia jį, sako, auklėti, auklėti, bausti, tada jis visada bus tylus! Atsimenu, kaip man stalčius atpuolė, ir aš tos bobos stogu suabejojau.

Taip ir su dviejų mėnesių kačiukų auklėjimais...
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2013 06 15, 15:53)
2 mėnesių kačiukas dar labai mažas kūdikius. Berods, dar ir su mama turėtų gyventi, auklėjimui laaabai per mažas  4u.gif  4u.gif

hmm.. nu aš katės niekada neturėjus blush2.gif tai nieko nežinau, bet labai noriu stengtis, kad būtų visiems gerai ax.gif

iš pradžių kaip ir viską leidau smile.gif na, kaip ir sakot, kaip vaikui smile.gif bet paskaičius temoje, ką reikai daryti norint turėti gerą katę viską pradėjau daryt.. ir.. matyt persistengiau.. unsure.gif na bet nesu aš kokia blogietė smile.gif myliu ir nešioju savo kacią smile.gif

ačiū už patarimus ir nuleidimą vėl ant žemės 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Atidela @ 2013 06 15, 20:55)
hmm.. nu aš katės niekada neturėjus  blush2.gif tai nieko nežinau, bet labai noriu stengtis, kad būtų visiems gerai  ax.gif
na bet nesu aš kokia blogietė smile.gif myliu ir nešioju savo kacią smile.gif

Dar pridėsime patarimų:
Įsigykite draskyklę, kad ir nedidelę, dar su pakabukais viršuje būna, prineškite katytę prie jos, pabraukykit jos nagučius į draskyklę, galima dar katžole draskyklę įtrinti. Visada nuneškite prie draskyklės ir neleiskite draskyti baldų, taip išmokysit ir baldų draskymas jau nenervins.
Karpykite nagučius, kad ir po nedaug pradžiai, bet vis apkirpkit, žaidžaint neleiskit kandžioti ir draskyti rankų, katytę atstumkit, rankas patraukit, tai ne žaidimas - kąsti ir draskyti. Nupirkit žaisliuką su plunsnelėm, daug pašokinės, geriau miegos naktį, žodžiu, daug galima prigalvoti... Ir sėkmės 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sidabrė: 15 birželio 2013 - 20:19
QUOTE(Sidabrė @ 2013 06 15, 21:18)
Dar pridėsime patarimų:
Įsigykite draskyklę, kad ir nedidelę, dar su pakabukais viršuje būna, prineškite katytę prie jos, pabraukykit jos nagučius į draskyklę, galima dar katžole draskyklę įtrinti. Visada nuneškite prie draskyklės ir neleiskite draskyti baldų, taip išmokysit ir baldų draskymas jau nenervins.
Karpykite nagučius, kad ir po nedaug pradžiai, bet vis apkirpkit, žaidžaint neleiskit kandžioti ir draskyti rankų, katytę atstumkit, rankas patraukit, tai ne žaidimas - kąsti ir draskyti. Nupirkit žaisliuką su plunsnelėm, daug pašokinės, geriau miegos naktį, žodžiu, daug galima prigalvoti... Ir sėkmės 4u.gif

o dėl draskyklės..
MB auginęs daug kačių vaikystėj sako, kad katėm galastis nagus fainiau į natūralų medį, negu į pirktą draskyklę apvyniotą virvėm. tipo daway padarom madinę jai draskykle..
aš kažkaip abejoju.. o ką jūs manot?
Atsakyti
QUOTE(Atidela @ 2013 06 16, 11:41)
o dėl draskyklės..
MB auginęs daug kačių vaikystėj sako, kad katėm galastis nagus fainiau į natūralų medį, negu į pirktą draskyklę apvyniotą virvėm. tipo daway padarom madinę jai draskykle..
aš kažkaip abejoju.. o ką jūs manot?

nemanau, kad medis yra tinkamas nagučių draskymui, jis džiūsta, sukietėja ir nežinau, kas ten gautųsi...tos virvės esmė ir yra, kad gali užkabinti, pagaląsti, kartais ir nulaužti ilgesnį nagą, yra sakoma, kad paaugę nagučiai pradeda niežėti, todėl katinai ir drąskosi
Mūsų vaikystėje daug ko nebuvo, aš irgi prisimenu savo vaikystės kačiukus, bet apie draskykles net supratimo nebuvo, kad tokios yra bigsmile.gif
Be to, tiek veislynuose, tiek pas žmones, auginančius kates, yra padarytos draskyklės iš virvės, negi jie visi tokie nesupratingi g.gif
Atsakyti
Sveiki 4u.gif
Atidela - savo katytei buvau parnešusi nedidelį kelmelį nagams galasti. Katytę pasiėmiau kai jai buvo 5 mėn, iki tol ji lauke gyveno tai pagalvojau kad jai smagiau bus nagus gąlasti į medį. Tai galąsdavo ji nagučius į tą kelmą smile.gif Bet pas mane iš anksčiau jau gyveno katinas - dabar jie du pas mane. Tai mažoji katytė viską darė paskui didyjį katiną. Jis ją ir draskykle išmokino naudotis o kelmu didysis katinas nesidomėjo tai ir mažoji nustojo opaaugusi kelmu visai nebesinaudojo tai ir išmečiau. Dabar katytė nagus galanda į karstykle kartu su katinu taip pat mėgsta pataršyti plaušinį kilimėlį prie durų biggrin.gif Tai tokia patirtis, jums gal kitaip bus nes katytė viena.
drinks_cheers.gif Sutinku su Sidabre - kol medis šviežas ir minkštas gal ir gerai o kai kietėja tai nelabai smagu turėtų būti. Pas mane kelmas su žieve buvo - tai labiau kaip žaidimų objektas buvo - žievę papešiodavo ir tiek
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Magnuna: 16 birželio 2013 - 10:57
QUOTE(Atidela @ 2013 06 16, 11:41)
o dėl draskyklės..
MB auginęs daug kačių vaikystėj sako, kad katėm galastis nagus fainiau į natūralų medį, negu į pirktą draskyklę apvyniotą virvėm. tipo daway padarom madinę jai draskykle..
aš kažkaip abejoju.. o ką jūs manot?

Man atrodo, kad čia katės skonio reikalas. Mano nei vienas katinas virvių nedrasko, o kelmo nėra gavę (net nepagalvočiau biggrin.gif Nors kaip ir logiška, kur laukinės katės virvių gautų?).

Bet vat vienas drasko tiktai skalbinių krepšį iš JYSK biggrin.gif O aš ir leidžiu. Maniau sau perauklėt, o paskui galvoju - kam? Draskyklė kambary - lyšnas gargaras, kam man jo, nei gražu, tik vietą užima, o skalbinių krepšy galima laikyti skalbinius - iš jo yra nauda, ar šiaip, ar taip jo reikia. Sudrožus ar tą, ar aną, kaina panaši. Plius per tris metus drožimo krepšys vis dar gyvas. Tai man geriau patinka krepšių drožimas, nes draskyklės netinka prie interjero biggrin.gif

O kitas katinas ima ir krepšį, bet dar labai mėgsta kiliminę draskyklę, panašiai tokią, ji kaip namelis nenaudojama pas mus:
http://www.petstore....condo-21-inches Virvinės irgi neėmė, nors veislyne jį mama mokė drožti į virvinę ir pati labai gražiai drasko virvinę. O mažiukas draskyklės draskė tik tas kilimuotas dalis, o gavęs kiliminę draskyklę, liko labai patenkintas ir kasdien ją padrožia biggrin.gif Irgi gargaras, bet jis ją taip gerbia, kad man išmest ranka nekyla biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Noa: 16 birželio 2013 - 12:57
QUOTE(Noa @ 2013 06 16, 13:56)
Bet vat vienas drasko tiktai skalbinių krepšį iš JYSK biggrin.gif O aš ir leidžiu. Maniau sau perauklėt, o paskui galvoju - kam? Draskyklė kambary - lyšnas gargaras, kam man jo, nei gražu, tik vietą užima......
Tai man geriau patinka krepšių drožimas, nes draskyklės netinka prie interjero biggrin.gif


Na man interjere gražiau atrodo draskyklė, o ne skalbinių krepšys iš JYSK biggrin.gif . Juolab, jeigu pati katė tinka prie interjero - tai kodėl turėtų netikti jos draskyklė mirksiukas.gif ... Na, o nešvarių skalbinių ir taip nelaikau kambaryje smile.gif . Kai įsigijome katę, pasirūpinome ir draskykle, įprato naudotis dar būdama mažutė ir iki šiol žino kur nagučius galąsti thumbup.gif .



Atsakyti