Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip užsiauginti GERĄ katę? II tema

QUOTE(Lasiux @ 2013 02 21, 10:17)
Aciu, Nereali 4u.gif
Paskaiciau dar internete, kad toki dazna morciavimasi gali sukelti ir pastovi dirbtine sviesa, t.y. mes nakti miegodavom su ijungta staline lempa. tai jau dvi naktys, kaip lemp isjungineju ir atrodo, kad ji nustojo morciuotis biggrin.gif nezinau, ar cia tiesiog sutapimas, ar ne, bet rezultatas man patinka biggrin.gif

dar norejau pasitikslinti, ar as viska gerai darau (kadangi tiek klaidu pridariau, baisu dar labiau viska pagadint):
Kai ji puola mano ranka, jei kanda i pirsta, kisu ji i gerkle, jei kanda i riesa, duodu sprigta i ausi. po sprigto ji atsistoja kaip meskute ant dvieju koju ir pradeda mane "musti" su priekinem letenelem. tada as jai su dviem pirstais duodu per snukuti ir spjaunu ir mes taip musames, kol ji nusileidzia ir pabega. bet tada ji kaip nuprotejus pradeda lakstyt po kambarius. ar as kazka ne taip darau? darau tai tik dvi dienas, bet kol kas ji vis dar megsta pulti mano ranka, dazniausiai ne siaip sau, bet uz tai, kad nuimu nuo stalo ir papuciu i snukuti.


viskas neblogai smile.gif
greičiausiai perdaug atsargiai nuimate nuo stalo ir per delikačiai pučiate į snukutį. Nes normaliai papūtus katė nebebando muštis. Šioje vietoje nebūkite delikati wink.gif Pūskite taip, tarsi bandytumėte ją nupūsti nuo stalo smile.gif

Jei kate atsistojus ant dviejų kojų (bando būti didesnė) bando Jus mušti, jūs irgi ATSISTOKITE (didesnė) ir garsiai apšnypškite/apspjaudykite ja wink.gif
O šiaip jei įsižaidusi katė pradeda SKAUDŽIAI kąsti, trinktelėkite per snukį atgal irgi gana skaudžiai.
kaip minėjau: VEIKSMAS= ATOVEIKSMIS.
aš manau, kad geriau vieną kartą trinktelėti taip, kad nekiltų klausimų, nei savaičių savaitėmis švelniai "žaisti" blush2.gif

ŽINOMA, JEIGU KATĖ NĖRA MAŽYTIS KAČIUKAS 4u.gif
NU vienžo proto faktorius visur turi būti ir ribos irgi wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nereali: 21 vasario 2013 - 16:16
Nesuprantu, is kur jus traukiat tuos agreyvius gyvunus, kad sitiek problemu del elgesio...Kiek turejom gyvunu - sunu, kaciu, veisliniu, neveisliniu, is kiemo paimtu mazyliu ir jau suaugusiu, tai is visu sulaukiam tik svelnumo ir atsidavimo. Gal seimininkui rekia buti meilesniam, tai ir gyvunai atsakys tuo paciu.
Atsakyti
Nereali, aciu labai 4u.gif . as isties siek tiek per atlaidi. man kazkaip sunkiai sekasi ir ja ignoruot, del to matyt ji jaucia ir naudojas tuo.
Jai dabar 9 men.


QUOTE(Pujolis @ 2013 02 21, 17:42)
Nesuprantu, is kur jus traukiat tuos agreyvius gyvunus, kad sitiek problemu del elgesio...Kiek turejom gyvunu - sunu, kaciu, veisliniu, neveisliniu, is kiemo paimtu mazyliu ir jau suaugusiu, tai is visu sulaukiam tik svelnumo ir atsidavimo. Gal seimininkui rekia buti meilesniam, tai ir gyvunai atsakys tuo paciu.


ner ji agresyvi. ji labai meili ir draugiska. visus prisileidzia. bet vat as tiesiog per daug ja lepinau nuo mazumes, nekreipiau demesi i jos nusizengimus. ir gavosi taip, kad ji greiciausiai pasijuto esanti virsiau manes.
Atsakyti
Nu as saviskius irgi lepinau, lepinu ir lepinsiu, bet jie nuo to tik geresni. Jiems niekada nekilo noro nei kast, nei mustis nei kazkaip agresyviai zaist. Tik melinasi ir murkia, daugiau nieko.
Atsakyti
o man atrodo, kad čia nebuvo kalbėta apie agresija, tiesiog apie katytės auklėjimą smile.gif o tai kad žmogus klausia ir domisi tai yra labai šaunu 4u.gif
Lasiux - manau jūs viską darote teisingai ir užsiauginsit nuostabią katytę 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Pujolis @ 2013 02 21, 17:51)
Nu as saviskius irgi lepinau, lepinu ir lepinsiu, bet jie nuo to tik geresni. Jiems niekada nekilo noro nei kast, nei mustis nei kazkaip agresyviai zaist. Tik melinasi ir murkia, daugiau nieko.


Pujoli, labai džiaugiuosi už Jus 4u.gif Man irgi "pasisekė" smile.gif kad mano visi turėti gyvūnai (tame tarpe netgi paauglystėje rastas ir keletą metų augintas strazdas) buvo meilūs ir draugiški, bet deja ne pas visus taip yra sad.gif

Aš pagalvojau, o gal tiek Jūs tiek aš esame namie tarp gyvūnų automatiniai "lyderiai"- gyvūnai tai jaučia ir nusileidžia?
Pvz mano tėtis, niekada nedresuodavo mūsų turėtų šunų (čia buvo mano darbas) tačiau visi turėti gyvūnai jį priimdavo kaip begalinį autoritetą...Nes tėtis ir mums yra autoritetas.

Taip, kad kartais užtenka turėti "vidinę jėgą", kad gyvūnai iš karto pripažintų Jus kaip gaujos vadą. Tačiau iš kitos pusės visada yra gera žinoti kaip TEISINGAI auklėti turimą augintinį wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Nereali @ 2013 02 22, 20:51)
Pujoli, labai džiaugiuosi už Jus  4u.gif  Man irgi "pasisekė" smile.gif kad mano visi turėti gyvūnai (tame tarpe netgi paauglystėje rastas ir keletą metų augintas strazdas) buvo meilūs ir draugiški, bet deja ne pas visus taip yra sad.gif

Aš pagalvojau, o gal tiek Jūs tiek aš esame namie tarp gyvūnų automatiniai "lyderiai"-  gyvūnai tai jaučia ir nusileidžia?
Pvz mano tėtis, niekada nedresuodavo mūsų turėtų šunų (čia buvo mano darbas) tačiau visi turėti gyvūnai jį priimdavo kaip begalinį autoritetą...Nes tėtis ir mums yra autoritetas.

Taip, kad kartais užtenka turėti "vidinę jėgą", kad gyvūnai iš karto pripažintų Jus kaip gaujos vadą. Tačiau iš kitos pusės visada yra gera žinoti kaip TEISINGAI auklėti turimą augintinį wink.gif


As 100 proc. sutinku, kad gerai zinot, kaip auklet gyvuna. Tiesiog svarstau, kodel vieni gyvunai ir auklejami neadekvaciai elgiasi, o kiti vien tik lepinami yra svelnumo isikunijimas g.gif Gal tikrai tai priklauso nuo intuityvios seimininko nuovokos, ko reikia katino sielai lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Pujolis @ 2013 02 25, 16:05)
Gal tikrai tai priklauso nuo intuityvios seimininko nuovokos, ko reikia katino sielai lotuliukas.gif


+100 thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif

P.S. gerai kai žmonės jaučia... gaila, kad ne visiems "dano"
Atsakyti
Aš tai taip tyliai sau mąstau, kad mes irgi šiek tiek "pagadinom" gerą katę. Mažutę parsivežėm tobulą, protingą, ramią (kiek tai įmanoma mažam kačiukui) katytę. Bet namuose du vaikai. Vienai - 4 metukai. katė greitai pajuto, kas čia ir kaip. pradėjo puldinėt vaikus, lyg žaistų su sau lygiu kačiuku. Pajuto, kad vaikai žiauriai bijo tokių "žaidimų", gūžiasi. Nors tai tebūdavo toks žaismingas strakaliojimas. Aš aiškinau, kad reikia nebijoti, purkšti vandeniu ir t.t. Bet kaip mažiukui, 4 metų vaikui, išmuši refleksą bėgti pas mamą, kai kažkas šoka ant galvos. na ji tikrai nebėgs imti purkštuko, o bėga klykdama pas mane. Tada aš apginu.
Įpastai gyvenime būna, kad kačiuką reikia ginti nuo vaikų "meilės", o pas mus - atvirkščiai - vaikučiai jautrūs, švelnūs, tai katė visiškai nebijo, užtenka jai iš už kampo pažiūrėt dideliom akim, o vaikau jau bijo eit pro tą kampą smile.gif
kai katė nedūksta, vaikai visiškai jos nebijo, glamonėja, myli, šeria, lauke kartu laksto.
Dabar jau tai praeitis, bet suprantu, kad daug lengviau auklėt gyvūną, kai namuose visi suaugę. smile.gif

Atsakyti
QUOTE(Odilija5 @ 2013 02 26, 09:10)
Aš tai taip tyliai sau mąstau, kad mes irgi šiek tiek "pagadinom" gerą katę. Mažutę parsivežėm tobulą, protingą, ramią (kiek tai įmanoma mažam kačiukui) katytę. Bet namuose du vaikai. Vienai - 4 metukai. katė greitai pajuto, kas čia ir kaip. pradėjo puldinėt vaikus, lyg žaistų su sau lygiu kačiuku. Pajuto, kad vaikai žiauriai bijo tokių "žaidimų", gūžiasi. Nors tai tebūdavo toks žaismingas strakaliojimas. Aš aiškinau, kad reikia nebijoti, purkšti vandeniu ir t.t. Bet kaip mažiukui, 4 metų vaikui, išmuši refleksą bėgti pas mamą, kai kažkas šoka ant galvos. na ji tikrai nebėgs imti purkštuko, o bėga klykdama pas mane. Tada aš apginu.
Įpastai gyvenime būna, kad kačiuką reikia ginti nuo vaikų "meilės", o pas mus - atvirkščiai - vaikučiai jautrūs, švelnūs, tai katė visiškai nebijo, užtenka jai iš už kampo pažiūrėt dideliom akim, o vaikau jau bijo eit pro tą kampą  smile.gif 
kai katė nedūksta, vaikai visiškai jos nebijo, glamonėja, myli, šeria, lauke kartu laksto.
Dabar jau tai praeitis, bet suprantu, kad daug lengviau auklėt gyvūną, kai namuose visi suaugę. smile.gif


Jums reikia parodyti, kad kate skriaudzia "gaujos vado jauniklius".
jei katė šoka ant vaiko, Jūs turite judesiu "pulti" katę ir garsiai bei labai piktai ant jos šnypšti ir ja tiesiog išginti iš kambario.
ir demonstratyviai apkabinti vaika vis atsisukant i katę ir ją apšnypščiant.

dar galite katę pakelti už kupros papurtyti ir išmest iš kambario.

katė turėtų suvokti 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Nereali @ 2013 02 03, 02:56)
PŪTIMAS kačiukui į snukį.


Labai norejau pasisakyti,kaip mums sekasi 4u.gif

o sekasi thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Jusu metodas labai geras,bet mums veike tik pradzioje,o paskui pusk neputus neveike,bet......
mes susitarem 4u.gif kiekviena syki nukeldama graziai sakydavau,kad nemandagu,kad negrazu ir nereiktu lipti ant stalo smile.gif ir stai siandien diena galiu drasiai palikti viska,nes zinau,kad nelips ant stalo 4u.gif

Aciu Jums uz pasiulytus patarimus smile.gif
Atsakyti
Sveiki,

Temą aptikau senokai, radau labai vertingos informacijos. Pavyko mūsų katuką atpratinti kandžiotis thumbup.gif Po truputį atsikratome ir kitų laukinių manierų. Tačiau yra vienas jam baisiai patrauklus objektas, dėl kurio niekaip nesusitariam - tai dieninės užuolaidos doh.gif Katinas mėgsta lipti ant palangės. Ir nors užuolaidas patieku atitrauktas, jis tyčia lipa ant palangės ten, kur būna užuolaidos ("pasiklojęs" po savimi užuolaidas), ir krapšto nagais, ima voliotis, kol apsivynioja apie save, žodžiu smaginasi. Kitas momentas - užplaukia kažkas ir ima šokinėti ant balkono durų rankenos, lyg norėdamas išeiti (nėra net buvęs jis balkone... doh.gif ). Taigi vėl kenčia užuolaidos ties balkono durimis.

Remontuojamės, artėja laikas naujoms užuolaidoms, bet tai kol kas niekaip... Kaip su juo susitarti? Purtymo ir purkštuvo technika šiuo klausimu, atrodo, neveiksni doh.gif Esu didelė žaliuzių gerbėja, bet šioje vietoje užiolaidos tiesiog būtinos... Gal pasiūlysite dar kokių katiniškų gudrybių?

Katukas operuotas, virš metų amžiaus. Su mumis gyvena nuo poros mėnesių, nuo to laiko "naminukas".
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Namų Fėja: 12 kovo 2013 - 16:43