Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip užsiauginti GERĄ katę? II tema

QUOTE(AstaRaud @ 2015 01 26, 21:23)
pas mane irgi kapstosi uždaroje: kai kada smarkiau, kai kada ne...

o į vardą reaguoja kai jį šaukiam iš eilės daug kartų, tada teikiasi pasirodyt...ar atbėgt

Aaaaa, aisku. .aciu. Nu ne kas tada;)
Atsakyti
QUOTE(Pusaite @ 2015 01 26, 21:17)
Maniskiai laksto , vaiksto, kur noriu ir kada noriu. Niekaip prisisaukt negaliu. Vardu is vis nereaguoja. Kaip cia su jais sneketis;)

Aš kiekvieną kartą prieš duodama katei maisto, šūkteldavau jos vardą plius ateik ateik ateik. Jei katė būdavo šalia, specialiai nueidavau su maistu toliau nuo jos, kad pašaukus vardu atbėgtų prie manęs maisto. Tą patį darydavau prieš ištraukiant jos mėgstamiausią žaislą. Pasiekiau tiek, kad man šūktelėjus:" Ainu! ateik ateik ateik",- katė atbėga arba bent sužiūra žibančiom akim į mane. Bet jei kitas namiškis taip kviečia, nebūtinai ateina, matyt susidarė refleksas reaguoti būtent į mano balso toną. smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aist: 26 sausio 2015 - 22:45
QUOTE(Pusaite @ 2015 01 26, 21:17)

Turiu klausima. Maniskiai laksto , vaiksto, kur noriu ir kada noriu. Niekaip prisisaukt negaliu. Vardu is vis nereaguoja. Kaip cia su jais sneketis;) gal dar per mazii 5 men?


Zino jie ir tuos vardus, ir save veidrody atpazista (tik pirma karta pamate gerokai nustemba bigsmile.gif ), ir pagal intonacija puse zmoniu snektos supranta thumbup.gif Tik ziauriskai "neprigirdi"... ko nenori girdet biggrin.gif biggrin.gif
--------------------
O maisteli dazniau kates slepia. Taip jau yra, kad laukiniai katinai jeigu tik gali - nemedzioja schmoll.gif Jei rupinas kuo didesne teritorija apmyzciot ir pan., o niamniuka is kaciu atimineja. Tos kur kas geresnes medziotojos! Tai jos ir slepia jei is karto suvartot negali.
Tarp kitko esu girdejes, kad grobio atnesimas seimininkui yra visiskai nebutinai gyrimasis, ar gerinimasis schmoll.gif Is dalies, zinoma, taip, bet 80 proc. tokio elgesio salygoja MAISTO SLEPIMAS!! Kur gi patikimiau paslepsi jei ne pas seimininka tapkej? Ania? bigsmile.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Pusaite @ 2015 01 26, 21:17)
Turiu klausima. Maniskiai laksto , vaiksto, kur noriu ir kada noriu. Niekaip prisisaukt negaliu. Vardu is vis nereaguoja. Kaip cia su jais sneketis;) gal dar per mazii 5 men?

Ir tuliko dezej taip kasas, taip rausias ir bilda.  Kad dxoaugiuos kad uzdaras. ( nu tik dureles patare isimiti). O tai visi namai butu nukloti kraiku;). Pas jus irgi taip neramiai reikalus atlieka?

Maniškiai visi žino savo vardus, aišku neateina pašaukti vardu kaip kad šuo ateitų, bet visada atsisuka, visada į vardą reaguoja. Kol būna mažiukai dažniau šaukiu vardu duodama maisto, paduodama skanuką visuomet šaukdavau vardu. Katės protingos, greitai įsidėmi kad čia į jas kreipiamasi tik ne visada teikiasi sureaguoti kaip mes norime biggrin.gif Yra teką priglausti ir suaugusius aktinus - puikiai įsidėmėdavo savo vardus ir atsiliepdavo smile.gif
Dėl kapstymosi tūlike - vienas maniškis idėjinis ekskavatorininkas turbūt buvo doh.gif Jaunas būdamas kapstydavo taip kad fontanai smėlio skriedavo, tokias kopas prikasdavo doh.gif Paskum suaugo ir suprato kad tą patį rezultatą, t. y. užkasti tai ką tūlike paliko, galima pasiekti ir mažesnėm pastangomis smile.gif Jam tuoj bus 9 m. - jau labai seniai viską užkasa kultūringai ir inteligentiškai, be plačių mostų biggrin.gif Taip kad ir jūsiškiai - išsidūks, išsisiautės, paaugs ir nesibalados tūlik dėžėj teik biggrin.gif o dėl atsiliepimo į vardus - nenustokite vardais šaukti, su laiku pradės į vardus labiau reaguoti. jums čia truputį sunkiau nes turite du vienodo amžiaus kačiukus ir jie daug bendrauja tarpusavyje. Kai namuose vienas kačiukas, jis, savaime suprantama, visą savo dėmesį žmogui sksiria tad ir greičiau vardą įsidėmi. Jūsiškiai ūgtels ir jeigu nenustosit vardais vadinti, pradės į vardus reaguoti smile.gif
Atsakyti
maniskis 8 metu, kai uzkasa dezej, visada dar uz krasto plesia keleta kartu, bet cia jau gal galanda nagus? taip plecsa is visu jegu atrodo biggrin.gif

o jus duodat jiems zolytes pakramtyt? as nupirkau pardej kvieciu zelmenu (sudygusiu), tai labai patiko jam. tik nzn ar cia sveika ?

beje, kol tie zelmenys stovejo ant zemes - neliete, tik uzkeliau ant stalo, iskart pradejo grauzt.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo iewootia: 27 sausio 2015 - 09:39
Taip, želmenėlius labai skaniai valgom http://youtu.be/D3ws7bFqQOc
Sėju vazoną vieną po kito smile.gif Perku turguje kviečius arba avižas ir sėju smile.gif ganosi su malonumu tokioje "pievoje"
Tik nenusigąskit jeigu Jūsų katinas išvems žolies stiebelius - būna kartais priryja nesukramtę ilgų stiebelių ir tuomet dažnai lauk išeina arba žolė dar padeda išvemti kailio gniutulus smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Pusaite @ 2015 01 26, 21:17)
Turiu klausima. Maniskiai laksto , vaiksto, kur noriu ir kada noriu. Niekaip prisisaukt negaliu. Vardu is vis nereaguoja. Kaip cia su jais sneketis;) gal dar per mazii 5 men?

Ir tuliko dezej taip kasas, taip rausias ir bilda.  Kad dxoaugiuos kad uzdaras. ( nu tik dureles patare isimiti). O tai visi namai butu nukloti kraiku;). Pas jus irgi taip neramiai reikalus atlieka?

Atsakau į pirmą klausimą. Įsigijau 4 mėn.rusiuką labai jau prabangiu ir ilgu vardu. Mielas mažylis, pradėjau vadinti Medučiu,tik va nei jam, nei man tas vardas neprilipo. Pastoviai kviestavau amžinatllsio rusiuko vardu...ilgą laiką. Spjoviau į savo sumanymą, sutrumpinau dokumentinį vardą iki 2 skiemenų ir visi esame patenkinti smile.gif
Gal jis nereaguoja, nes vardas per ilgas?
Dar pavyzdys. Sesuo įpiršo katytę-pamestinukę apie 5 metų amžiaus. Galvota (o, kokios mes, pasirodo, katininkės lotuliukas.gif ), tai berniukas, vadinome Petrovičiumi. Ale ž tai mergaitė-po kiek laiko išsiaiškinome. Perkrikštijome į Patriciją. Kuo puikiausia atsiliepia ir į Patriciją, ir į Patį.

Dėl dėžutės. Turiu dar vieną mažylį- netyčiuką-mišruną orientalą (netyčia pas mane apsigyveno), Šiandien jam 3 mėn.sukako thumbup.gif Tai jis ne tik savo "kupetas" užkasa lyg piramides (fig suprasi, kad ten kas yra, nes matosi tik 3-4 smėlio bokšteliai), bet ir vyresniųjų katų "kvapusius" reikalus paslepia. Ir nesvarbu kur tuo metu buvo, vis tiek atbėgs ir padarys tvarką mirksiukas.gif Tvarka turi būti tvarka thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gokusen: 27 sausio 2015 - 21:14
QUOTE(Gokusen @ 2015 01 27, 23:10)

Dėl dėžutės. Turiu dar vieną mažylį- netyčiuką-mišruną orientalą (netyčia pas mane apsigyveno), Šiandien jam 3 mėn.sukako  thumbup.gif Tai jis ne tik savo "kupetas" užkasa lyg piramides (fig suprasi, kad ten kas yra, nes matosi tik 3-4 smėlio bokšteliai), bet ir vyresniųjų katų "kvapusius" reikalus paslepia. Ir nesvarbu kur tuo metu buvo, vis tiek atbėgs ir padarys tvarką  mirksiukas.gif Tvarka turi būti tvarka  thumbup.gif


Aha, pas mus irgi jauniausioji katytė visur daro tvarką biggrin.gif ne tik tualetuose, bet ir maistą nesuvalgytą visur "užkasinėja" - ir kačių, ir šunų blink.gif gal čia jauni kačiukai būna tokie tvarkingi, o gal pagal hierarchiją jiems priklauso g.gif biggrin.gif

O dėl vardo - tai žino savo vardus, ateina, mažoji dar ir atsiliepia kai pašauki (aišku, kai pačios nori ar tikisi kažko). 5 mėnesių katai gal dar ir neįsidėmėjo vardų, o gal tiesiog nenori eiti... nieko čia nepadarysi, nereikia sureikšminti. Pagalvojau, kad vardais aš net ne taip dažnai šaukiu, dažniau kss kss.. ir kažkaip žino jos net, kurią šaukiu biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Gokusen @ 2015 01 27, 21:10)
Atsakau į pirmą klausimą. Įsigijau 4 mėn.rusiuką labai jau prabangiu ir ilgu vardu. Mielas mažylis, pradėjau vadinti Medučiu,tik va nei jam, nei man tas vardas neprilipo. Pastoviai kviestavau amžinatllsio rusiuko vardu...ilgą laiką. Spjoviau į savo sumanymą, sutrumpinau dokumentinį vardą iki 2 skiemenų ir visi esame patenkinti smile.gif
Gal jis nereaguoja, nes vardas per ilgas?
Dar pavyzdys. Sesuo įpiršo katytę-pamestinukę apie 5 metų amžiaus. Galvota (o, kokios mes, pasirodo, katininkės  lotuliukas.gif ), tai berniukas, vadinome Petrovičiumi. Ale ž tai mergaitė-po kiek laiko išsiaiškinome. Perkrikštijome į Patriciją. Kuo puikiausia atsiliepia ir į Patriciją, ir į Patį.


Sako, kad kates geriausia reaguoja i snypsciancius priebalsius: pirmiausia "S" ir "Č", o toliau i visus kitus. Is balsiu - i "I". Gal todel ir atsirado "kis, kis", arba angliskas atitikmuo "iri, iri". Ko gero ir vardus renkant reiktu stengtis, kad tokiu raidziu butu kuo daugiau g.gif Tik vis tiek abejoju ar tai labai pades dresurai biggrin.gif
Musu viena buvo Raisa, o sita - Sarkozy. I varda, zinoma, reaguoja, bet geriau jei dar ir kis, kis, kis pridedi. Saukiama tik pas mane ateina. Ale irgi ne strimgalviais atlekia, o taip... po kurio laiko; nors pati ir labai nori ateit, bet vis tiek turi pademonstruot, kad cia visai ne del saukimo, o todel, kad jin tiesiog susimylejo biggrin.gif
Kai duodam skanesta jokiu maivymusi ar klausimu nebekyla schmoll.gif Bet tada ir pasaukt nespejam: jin jau buna reikiamoj vietoj, tupi ir kniauksi. Is viso Sarkozy baisiai "sneki". Ir ypac nakti doh.gif Bet jin juoda, tai saugos, kad tamsoj kas nors neuzliptu ir turbut taip "signalizuoja" kur jin yra . smile.gif
Atsakyti
mano tai Markizas, fiksuoja ta varda smile.gif
Atsakyti
o as niekad savo katuku nesaukiu kic kic, tik vardu. labai idomu buna kai ateina sveciai ir bando taip katukus prisisaukti, o jie nereaguoja. Į vardus reaguoja. Bet aš galvoju gal labiau reaguoja į skambesį ir balso toną, nes vistiek kai tari vardą visada panašiai tari.
Atsakyti
QUOTE(giedre_giee @ 2015 01 28, 12:22)
o as niekad savo katuku nesaukiu kic kic, tik vardu. labai idomu buna kai ateina sveciai ir bando taip katukus prisisaukti, o jie nereaguoja. Į vardus reaguoja. Bet aš galvoju gal labiau reaguoja į skambesį ir balso toną, nes vistiek  kai tari vardą visada panašiai tari.

AHA! Faina! lotuliukas.gif
Nunai su vaikais susnekom kur kaip kates saukia, o jie pas mane "soumenai" tai biski pasiblasko po pasauli. Juokingiausia pasirode, kad graikai sakydami "kis kis" kate nuvaiko blink.gif (Panasiai kaip pas mus "Skic!"). Sako: "Daaaug kaciu Salonikuose nuvaikem; o norejom tik prisigerint" rolleyes.gif 4u.gif rolleyes.gif
Atsakyti