Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip užsiauginti GERĄ katę? II tema

2 mėn.
Atsakyti
QUOTE(linada @ 2014 04 14, 14:27)


Ne toks ir mažas... šiaip jau vieno mėnesio katinėliai supranta kas yra tualetas. Bet vat Jūsų parašyme vieną grubią klaidą pastebėjau: kad stengiatės pagaut ir nubaust. Gal todėl mažylis ir bijo, slepiasi? Ne bausti reikia, o skatinti už tinkamą elgesį, jei norit kad suprastų ko iš jo tikitės... Mažyliai paprastai atlieka reikalus neilgai trukus po maitinimo - maždaug pusvalandį pastebėkit. Kai jau ieško dėžutės (o galit ir kol neieško, praėjus kokiai 10 min) nunešti į dėžutę, nuraminkit, galit jo letenėle pakapstyt kraiką... Jie visi labai greitai supranta, tik aišku aplinka turi būti rami, tualetas tinkamoj vietoj, ne per toli ir ne šalia maisto. Ir aišku jokių gąsdinimų, bausmių... doh.gif
Atsakyti
na bausti mes labai ir neketiname, gaudome - tai yra akylai stebime o ne per butą paskui lakstome, kad pagavus nunešt į dėžutę. ir giriam ir džiaugiamės. tik vistiek "slapukų" pasitaiko sad.gif
Atsakyti
QUOTE(linada @ 2014 04 14, 13:47)
na bausti mes labai ir neketiname, gaudome - tai yra akylai stebime o ne per butą paskui lakstome, kad pagavus nunešt į dėžutę. ir giriam ir džiaugiamės. tik vistiek "slapukų" pasitaiko sad.gif


o mes pastatem dezute ten, kur pasisiojo ir i kraika idejom servetele su kuria pavalem sisiuka... kur nenorejau, kad darytu, pavalius papurskiau savo dezodorantu - nebejo... thumbup.gif
Atsakyti
aš tą patį dariau - eina biggrin.gif
Papildyta:
aš tą patį dariau - eina biggrin.gif

kame matau bėdą kad aplamai jį mums per mažą atidavė.
visų antra pas mus jau gyvena 8 mėn. katė - gal jos kvapas nepatinka, ji aišku visomis dėžutėmis naudojasi. nors jie sutaria. daug žaidžia, nėra priešiškai nusiteikę.
sakyčiau kraikas nepatinka - bet eina kartais, daro. na nupirkau silikoninį, bet tai jis šiugžda taip nemaloniai.....pažaisim.
sakyčiau plotas buto per didelis - bet kiekvienam kambary po dėžutę doh.gif
sakyčiau pedantas - bet valyti dažnai stengiuosi.
daugiau tiesiog neišmanau kas gali būti. nes katės šiaip jau tvarkingi padarai.
o prisisiojęs yra į tapkę, ant bato, ant apkloto ant žemės doh.gif šiaip ant grindų
Atsakyti
QUOTE(linada @ 2014 04 14, 15:11)
aš tą patį dariau - eina biggrin.gif
Papildyta:
aš tą patį dariau - eina biggrin.gif

kame matau bėdą kad aplamai jį mums per mažą atidavė.
visų antra pas mus jau gyvena 8 mėn. katė - gal jos kvapas nepatinka, ji aišku visomis dėžutėmis naudojasi. nors jie sutaria. daug žaidžia, nėra priešiškai nusiteikę.
sakyčiau kraikas nepatinka - bet eina kartais, daro. na nupirkau silikoninį, bet tai jis šiugžda taip nemaloniai.....pažaisim.
sakyčiau plotas buto per didelis - bet kiekvienam kambary po dėžutę doh.gif
sakyčiau pedantas - bet valyti dažnai stengiuosi.
daugiau tiesiog neišmanau kas gali būti. nes katės šiaip jau tvarkingi padarai.
o prisisiojęs yra į tapkę, ant bato, ant apkloto ant žemės doh.gif šiaip ant grindų


sunku pasakyt g.gif vos mėnesio kačiukus išmestus turėdavom - nunešus po maitinimo ir parodžius, antrą kartą nebereikdavo aiškint... jie tikrai tvarkingi padarai, čia tai pritariu. Bet gal per daug jam tų dėžučių ir kambarių vis tik? gal pabandykit apribot vis tik plotą vienu kambariu pvz. su viena dėžute? Aš daug dėžučių nesu praktikavus - kaip tik stengdavausi kad įsidėmėtų vieną vietą, kur yra tualetas
Atsakyti
QUOTE(zuikis5 @ 2014 04 14, 13:18)
sunku pasakyt  g.gif  vos mėnesio kačiukus išmestus turėdavom - nunešus po maitinimo ir parodžius, antrą kartą nebereikdavo aiškint... jie tikrai tvarkingi padarai, čia tai pritariu. Bet gal per daug jam tų dėžučių ir kambarių vis tik? gal pabandykit apribot vis tik plotą vienu kambariu pvz. su viena dėžute? Aš daug dėžučių nesu praktikavus - kaip tik stengdavausi kad įsidėmėtų vieną vietą, kur  yra tualetas

g.gif Menesio? g.gif Teoriskai kates ismoko kaciukus savo reikalus vietoj atlikt. ("Medziot" irgi mamos ismoko). Gal ir yra racijos, kad Linados katinukas per mazas. Bet yra kaip yra.
O yra taip, kad niekada (tfu, tfu, tfu) mazu katinuku namuose neturejau, todel sita posta prasom priimt tik kaip neismanelio postringavima. smile.gif
Uz tai turejau keleta suniuku vadu. Kol nepradedi papildomai maitint - kales visus kakaliukus pacios sueda ir non stop daboja, kad koks trydaliukas prie jos kudykeliu nepriliptu. VISKA islaizo! Manau ir kates turetu panasiai elgtis??
Esu skaites, kad kai pirmasis kaciukas padaro i dezute, visa "gauja" (iskaitant ir mama) labai entuziastingai puola uzkapstinet. Turbut cia ir yra savotiskas pagyrimas.
Blogesnis atvejis jei kaciukas paimtas is gatves kur jokiom dezutem net nekvepejo. Tada jau sunkiau, nes jis neturi igudziu taikyt i tam skirta vieta sad.gif Ismoks, bet uztruks.
O toji didesne kate tikrai jo neengia?? Praktiskai (jei pati yra ne pernelyg maza) turetu padet mokint mazgi. Gal verta ir ja po kambarius pagainiot jei mazasis ne vietoj padaro? g.gif
-----------------
Pasidalinsiu sunu auklejimo patirtim. Tingus (kurie tingi ciucki isvest pasivaiksciot) sunu savininkai visa kambari iskloja laikrasciais. Kai suniukas pridirba,- ji labai giria, bet ta laikrasti nuima. Ir taip tesiasi tol, kol kambary lieka tik vienas laikrastis toj vietoj, kur daryt jau galima.
Sunims toks bajeris veikia 100 proc. Mazu ir katinukui suveiktu? g.gif Bet tik teisingai gulbeles sako: pasidukimo plota deretu sumazint iki minimumo. Bent jau kol neipras. PVZ mano kate net lauke nemyza, o verziasi i dezute. Ir ta dezute kur noriu galiu slept, o jin vis tiek susiranda biggrin.gif Kitas dalykas jei naujas daiktas atsiranda aba jai katino norisis. Bet pats kaltas, kad curva pasigavau ir dar ant skalperio "paekonominau" biggrin.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(arvydas. @ 2014 04 16, 12:01)
Bet pats kaltas, kad curva pasigavau ir dar ant skalperio "paekonominau" biggrin.gif mirksiukas.gif

O tu pataupyk. Pataupyk ant to skalpelio, dėk centą prie cento, ir žėk, gal surinksi tą 100 litų po kokių metų biggrin.gif
Atsakyti
Aš pasiėmiau ir 2 mėn. ir dar be mamos augusią, tai tvarkinga, tik porą kartų pasitaikė "netyčiukų" bet ten su maišeliu užsižaisdavo dideliame krepšyje, o šiaip viskas tvarkingai, o pačią pirmą savaitę palikau tik virtuvėje, kai mūsų nebūdavo namie kartu su maistu ir dėžute.
Atsakyti
[quote=Noa,2014 04 16, 11:48]
O tu pataupyk. Pataupyk ant to skalpelio, dėk centą prie cento, ir žėk, gal surinksi tą 100 litų po kokių metų biggrin.gif
[/quote
Jokiu sansu sitiek daug susitaupyt schmoll.gif schmoll.gif Matai, as (skirtingai negu daugelis) turiu fantazijos, tai viska investuoju dar nepasiekus popieriniu kupiuru nominalu. drinks_cheers.gif mirksiukas.gif
Asta, jums nerealiai pasiseke thumbup.gif Mano nuomone kaciu nei sekundei negalima palikt be "Budriosios akies"; o jei ir nepaliksi jin vis tiek isigudrins kur nors myztelt ir paskum vaikscios akytes isvertus lyg niekur nieko tokio baisaus ir nenutiko. biggrin.gif Dargi piktinsis kam bari! Tipo gal pats ten ir primyzai?.. O as kai niekad nesu garantuotas tai ir neinu draskytis biggrin.gif Vat jums tai dar reikia pritupt (kas visumoj jau yra komfortas), o man... Nu logiskai mastant is kur gi imanoma atsimint kur pasiusini?? biggrin.gif
Atsakyti
Na, jei myžimas - ne problema, tada gerai biggrin.gif

O jei yra kvapas, bet neaišku, kur primyžta, yra būdas rasti. Tik reikia įsigyti tą ten fluorescensinį žibintuvėlį, ar kaip jisai ten, black light angliškai. Ybėjuj pilna, gal ir pas mus yra, nžn. Tamsoje su tuo pašvietus katės myžis kažkiek švyti. Ne tiek, kad diskoteką daryt eitų, bet rasti įmanoma...
Atsakyti
QUOTE(Noa @ 2014 04 16, 18:09)
Na, jei myžimas - ne problema, tada gerai biggrin.gif

O jei yra kvapas, bet neaišku, kur primyžta, yra būdas rasti. Tik reikia įsigyti tą ten fluorescensinį žibintuvėlį, ar kaip jisai ten, black light angliškai.  Ybėjuj pilna, gal ir pas mus yra, nžn. Tamsoje su tuo pašvietus katės myžis kažkiek švyti. Ne tiek, kad diskoteką daryt eitų, bet rasti įmanoma...

thumbup.gif Gal as tokio kruto ziebtuvelio neturiu, bet su kinietisku (18 centu uz tuzina) sviecia visur. Smirda panasiai kaip nuo troleibusu stoteles iki Manheteno ir atgal. O as pats "spinduliuoju" ne ka prasciau uz Dievo motina sv. Marija visu nuodemiu atpirkeja. Bet dar neapsisisisi...
Kuom pasipurkst?? biggrin.gif mirksiukas.gif
P.S. Nebukit ZIAURIOS!! 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti