Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip užsiauginti GERĄ katę? II tema

Ir vel is ryto puikus siurprizas, praktiskai kai tik atsikeliau iskart prikakojo i ta pacia vieta po lempa, nors ir buvo ir dezutej pakakoje neseniai. Vel isvaliau, nu nesuprantu.
Atsakyti
QUOTE(Lona @ 2014 04 01, 06:18)
Ir vel is ryto puikus siurprizas, praktiskai kai tik atsikeliau iskart prikakojo i ta pacia vieta po lempa, nors ir buvo ir dezutej pakakoje neseniai. Vel isvaliau, nu nesuprantu.

Galbūt daro todėl, kad dėžutėje nešvaru? Yra tokių kačių švaruolių, kurios į jau pridarytą dėžę neis. Pastatykite antrą dėžę su kraiku.
Atsakyti
Pabandysiu, siandien jau man gana sudu, vel pavare i vaiko lova ir po ja. Pastaciau antra deze, nors ir pirmaja valom pora kart per diena. Vnz nzn, nebezinau ka daryt.
Atsakyti
QUOTE(Lona @ 2014 04 01, 21:48)
Pabandysiu, siandien jau man gana sudu, vel pavare i vaiko lova ir po ja. Pastaciau antra deze, nors ir pirmaja valom pora kart per diena. Vnz nzn, nebezinau ka daryt.


Truputį per anksti nuo mamos atskirtos gal stresuoja naujoje vietoje, dėžutė antra aišku nepakenks, bet gal dar ir mažinkit teritoriją. Pradžiai laikykite tik viename kambaryje arba virtuvėje jeigu yra galimybė duris uždaryti. Kai jau susitvarkys reikalai su WC leistiną erdvę didinkite. Į kambarius leiskite tik kai patys matote ir galite stebėti, kad nepridarytų kur nereikia.
Atsakyti
QUOTE(zuikis5 @ 2014 03 25, 09:58)
P.S. Jei glostant kačiukas kanda (tuo pačiu dar ir murkdamas, kaip sakot) - jis nori pasakyti: aš tave myliu, bet nebenoriu kad glostytum mirksiukas.gif Taip jie parodo mamai katei, kad užtenka laižyt kailiuką  smile.gif 

O kaip jūs auklėjate senas kates kai pradeda gesti jų charakteris? Mano katei (burmai) virš 15 metų, niekada neturėjau su ja problemų - pirkau ją giliai įsitikinusi kad ne katė tarnauja šeimininkui, o šeimininkas katei, ji man sudėstė kas jai patinka, kas ne, aš kažką pakoregavau biggrin.gif Nuolat kąsti glostant pradėjo gal prieš 2-3 metus - glostai, po kažkiek laiko pradeda kąsti (skaudžai, kartais rankoje net lieka skylutės), jei nustoji glostyti ar nustumi nuo kelių - suranda ranką, žiūri man į veidą ar matau ir kanda dar smarkiau biggrin.gif Žino kad blogai daro - kai pradedu barti prisimerkia (kai buvo jauna už tokį elgesį gaudavo per nosį tai refleksas liko biggrin.gif )
Aš aišku dabar jai labai smarkiai nusileidžiu (kiek gi jai beliko ir sveikata ne ideali unsure.gif ), apart lengvo pabarimo (kuris jai vienodai šviečia) nelabai sugalvoju kaip nubausti, bet norisi ir rankas sveikas turėti rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Lona @ 2014 04 01, 20:48)
Pabandysiu, siandien jau man gana sudu, vel pavare i vaiko lova ir po ja. Pastaciau antra deze, nors ir pirmaja valom pora kart per diena. Vnz nzn, nebezinau ka daryt.

Dar gali but, kad dezute joms netinkancioj vietoj padeta. Vis tik kates nori siek tiek uzsislept kai savo reikalus atlieka. Kai kurios nedaro jei kraigas netoli maisto bliudelio.
Tik labai mazi tie Jusu kaciukai. Gal dar neisicinkino kas prie ko? smile.gif
Jei jau "stabilizuosis" butent kazkur dergt, tada galima megint ta vieta paslakstyt su citrinos sultim. Sako, nemegsta citrusiniu.
Aba toj vietoj kur dergia padet kartonine pakuote nuo valeriono. Ar ne Nereali kazkada rase, kad "Tada ta vieta katei pasidaro kaip baznycia, o baznycioj gi nieks nemyza" biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(ORNELLA @ 2014 04 02, 03:28)
  Nuolat kąsti glostant pradėjo gal prieš 2-3 metus -  glostai, po kažkiek laiko pradeda kąsti (skaudžai, kartais rankoje net lieka skylutės), jei nustoji glostyti ar nustumi nuo kelių - suranda ranką, žiūri man į veidą ar matau ir kanda dar smarkiau  biggrin.gif Žino kad blogai daro - kai pradedu barti prisimerkia (kai buvo jauna už tokį elgesį gaudavo per nosį tai refleksas liko  biggrin.gif )
Aš aišku dabar jai labai smarkiai nusileidžiu (kiek gi jai beliko ir sveikata ne ideali  unsure.gif ), apart lengvo pabarimo (kuris jai vienodai šviečia) nelabai sugalvoju kaip nubausti, bet norisi ir rankas sveikas turėti  rolleyes.gif


Manau, katė supranta kad nusileidžiat ir tokie pasidarė jos žaidimai... nors gal čia ir su sveikatos būkle susiję, gal jai skauda kažkur g.gif Žinau tik kad seną katę perauklėt net ir auklėjant gerokai sunkiau jei mažą kačiuką pripratint, bet įmanoma.

Aš Jūsų vietoj gal tiesiog stengčiausi išvengti, neleisti kandžiotis. Pabarimus ir moralizuojančius pasisakymus, beje, mano katės priima kaip pokalbį su jomis ar žaidimą biggrin.gif O jei noriu sudrausmint - būna tiesiog griežtas šnypštelėjimas ir atitinkama reakcija (Jūsų atveju - rankos atitraukimas, švelnus sprigtas nosin ar pan.)
Beje, draugai turi katę irgi jau virš 10 metų, kuriai rankų kandžiojimas taip ir liko žaidimu... Tai kai būnam svečiuose - žaidžiu su ja tol, kol prasideda kandžiojimasis. Pas mus jau 5 metus gyvena jos dukra - tai niekada jokiomis aplinkybėmis nėra įkandus - nei žaisdama, nei kai nepatinka kas. Specialiai net neauklėjom, tiesiog skatinom kitokius žaidimus...
Atsakyti
QUOTE(zuikis5 @ 2014 04 02, 12:50)
Pabarimus ir moralizuojančius pasisakymus, beje, mano katės priima kaip pokalbį su jomis ar žaidimą  biggrin.gif 

lotuliukas.gif Kai aš savo Lotą mėginu įtikint, kad manęs nereikia bučiuoti visą naktį, tai kartais net pereinu ant mokslinių argumentų lotuliukas.gif Sakau, Loteli, ar tu pameni, kaip tu sulaižei visą kriaušės gabalą, beliko skūra - taigi suėdei - kodėl tu, glušiau, manai kad gali ėsti mano žandą???

Bet taip, tai nepadeda ir jo meilės nei kiek nenumuša lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(zuikis5 @ 2014 04 02, 12:50)
Manau, katė supranta kad nusileidžiat ir tokie pasidarė jos žaidimai... nors gal čia ir su sveikatos būkle susiję, gal jai skauda kažkur  g.gif  Žinau tik kad seną katę perauklėt net ir auklėjant gerokai sunkiau jei mažą kačiuką pripratint, bet įmanoma.

Dėl sveikatos tai jokių rimtų didelių sutrikimų ar skausmų pas ją nėra, ant komodos ar stalo dar užšoka, su šunimis laksto ir žaidžia, sausą maistą valgo normaliai.
Anksčiau tokių nuolatinių kandimo (ir kitokių) problemų nebuvo, taigi nebuvo ką ir auklėti smile.gif Visada galėjau su ja daryti ką reikia ar ko man norisi - "tąsyti", kirpti nagus, valyti ausis ir t.t. jokių drėskimų, kandimų ir pan. nebuvo ir nėra. Charakteris sugedo būtent tik į senatvę - jei kas nepatinka ar nervuoja tuoj rodo balsą. Kanda būtent tik glostant, kitais atvejais niekada nėra sau to leidusi.

QUOTE(zuikis5 @ 2014 04 02, 12:50)
Aš Jūsų vietoj gal tiesiog stengčiausi išvengti, neleisti kandžiotis. Pabarimus ir moralizuojančius pasisakymus, beje, mano katės priima kaip pokalbį su jomis ar žaidimą  biggrin.gif  O jei noriu sudrausmint - būna tiesiog griežtas šnypštelėjimas ir atitinkama reakcija (Jūsų atveju - rankos atitraukimas, švelnus sprigtas nosin ar pan.)

Šnypštelėjimo ji nesupranta - ateina ir žiūri prisikišus į veidą, tipo "šeimininke, tau su galva viskas gerai" biggrin.gif
Jei atitraukiu ranka tai ją suranda ir vėl kanda. Jei sprigteliu tai užsimerkus palaukia kol "egzekucija" baigsis tada atsimerkia, nusipurto, susiranda ranką (net jei paslepiu už nugaros) ir kandą. ta prasme tas kandimas yra būtent "tikslinis" bet jis nerodo kad ji nori kad nustočiau glostyti, nes jei nustoji sėdi toliau, murkia ir laukia, jei ilgai neglostai kanda vėl ir žiūri į mane smile.gif Man įdomu ką toks jos elgesys reiškia "katiniška" kalba g.gif
Atsakyti
QUOTE(arvydas. @ 2014 04 02, 09:37)
Dar gali but, kad dezute joms netinkancioj vietoj padeta. Vis tik kates nori siek tiek uzsislept kai savo reikalus atlieka. Kai kurios nedaro jei kraigas netoli maisto bliudelio.
Tik labai mazi tie Jusu kaciukai. Gal dar neisicinkino kas prie ko? smile.gif
Jei jau "stabilizuosis" butent kazkur dergt, tada galima megint ta vieta paslakstyt su citrinos sultim. Sako, nemegsta citrusiniu.
Aba toj vietoj kur dergia padet kartonine pakuote nuo valeriono. Ar ne Nereali kazkada rase, kad "Tada ta vieta katei pasidaro kaip baznycia, o baznycioj gi nieks nemyza"  biggrin.gif

Deze kaip ir nieko, siandien vakare kol kas nieko nepridaryta, ir giriu ziauriai kai jos padaro i deze ir snack'a duodu. Ir dvi dezes stovi. Nu tikekimes toliau tik geriau bus. Tfiu tfiu kad neprikalbeciau.
Atsakyti
QUOTE(Lona @ 2014 04 02, 20:47)
Deze kaip ir nieko, siandien vakare kol kas nieko nepridaryta, ir giriu ziauriai kai jos padaro i deze ir snack'a duodu. Ir dvi dezes stovi. Nu tikekimes toliau tik geriau bus. Tfiu tfiu kad neprikalbeciau.

Siamines (arba buvusios netoli to) ir taip gerokai sustresnes uz paprastas dvarniaskas. Jos ir greitesnes, ir plesresnes, bet ir savarankiskesnes. Niu, bet uz tai jos ziurkes dziobina!! Tik, aisku, is pradziu dar reikia ir tu ziurkiu is kazkur gaut. biggrin.gif
Pas mus kieme prie sunio voljero buna krysu; tai 2 radau uzmustas ir graziai prie garazo suklotas, o paskui uzmaciau ir procesa: pasigauna, nusinesa i pievute, paleidzia, vel ismeta i virsu, pasivolioja, patyko kol begs, vel atsinesa kur, kad nepaspruktu ir taip kol galutinai numucina. Ir ziurke ne ka uz kate mazesne smile.gif
Bet cia kaimynu siamine. Musu namine dvarniaska. Ir "Geros kates" ivaizdi gal tik ant kokiu 10 proc. atikinka:
1. Miega lovoj (nes savo neturi). Ir dargi pas gaujos "favoritus" yra konkurencija pas ka miegos!
2. Soka ant peties is visu poziciju. Bet as gi ja pats taip isdresiravau!
3. Jei per ilgai miegam,- lenda buciuotis ir t.t.
4. Pirmoji puola ant svetimu, jei ja per staigiai bando pakibint...
Bet su seima nutarem, kad jei kate nedarytu visokiu zbitku,- tai kam ta kate? Tada chamiako uztektu. Neee, kate turi ne tik murkt, bet dar ir kokiu nors atrakciju prasimanyt bigsmile.gif (Kad man butu ka veikt likviduojant padarinius) lotuliukas.gif
P.S. Aisku, jei namie kaciu daug tada jau geriau, kad visos butu "GEROS" smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo arvydas.: 03 balandžio 2014 - 09:25
Nutiko su mano katuku įdomus dalykas. Truputi priešistorės: katinas - Britų trumpaplaukis, gegužės mėnesį jam bus 5 metai. Pirkom iš veislyno, augo su mumis nuomojamam bute. Labai ramus, baikštokas, su mumis lovoj nemiegojo ir šiaip net šalia ne itin būdavo, toks labiau pats sau katinas. Bijojo svetimų žmonių, vos išgirdęs durų skambutį lėkdavo į kampą už stalo ir retai kada išlysdavo, kol svečias būdavo. Niekaip nesuprasdavau kodėl jam trūksta meilumo, draugiškumo, net liūdna darėsi, kad jis tarsi nepasitiki mumis, savim. Toks jis buvo iki praeitos savaitės smile.gif Įvykis pakeitęs katino elgesį buvo - išsikraustymas į naują vietą gyventi (tiesa, nauji namai ne nuosavi, kol kas irgi dar laikini). Per vieną vakarą katinas kaip naujai gimęs - smalsus, draugiškas, drąsus (durų skambučio bijo, bet slepiasi jau už kambario užuolaidos ir stebi kas vyksta). Ateina drąsiai į lovą, šalia daugiau būna. Atsikraustymo dienos vakarą įsidrąsino per porą valandų ir tyrinėjo naujus namus. Nors buvau nusiteikus, kad iš baimės slėpsis porą dienų.
Labai dėl tokių pokyčių džiaugiuosi, bet nesuprantu kodėl tai įvyko. Gal anam bute kokie energetiniai laukai buvo netinkami ir veikė katiną. Gal kas turi kokių paaiškinimų ar pamąstymų šiai situacijai?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo auksine_roze: 04 balandžio 2014 - 08:15