Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip užsiauginti GERĄ katę? II tema

QUOTE(vilkra @ 2014 03 06, 23:41)
matai, purkštukas ne visuomet bus po ranka- u šnypštimas- visada su tavimi... pabandyk. Daug nekainuoja- nustebsi.

Snypsdama tai bijau nugasdinti labai,tik ka suejo 3men... nereali ne karta sake,kad rimtu auklejimu reikia usiimti tik nuo 4-5men verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Cosmopolitana @ 2014 03 06, 22:56)
Snypsdama tai  bijau nugasdinti labai,tik ka suejo 3men... nereali ne karta sake,kad rimtu auklejimu reikia usiimti tik nuo 4-5men verysad.gif


Čia yra normalus katiniškas perspėjimas.. "Nelįsk". kačiukai jo išmoksta ankščiau nei atsimerkia.. Būna paimi tokį aklą pūkuotą kotletuką į rankas- o tas jau šnypšti bando.. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Cosmopolitana @ 2014 03 06, 22:56)
Snypsdama tai  bijau nugasdinti labai,tik ka suejo 3men... nereali ne karta sake,kad rimtu auklejimu reikia usiimti tik nuo 4-5men verysad.gif


o tai ką mama katę įdomu iki to laiko daro? auklėja mirksiukas.gif

ir šnypšteli, ir mosteli, jei reikia... geriau jau dabar auklėkit 4u.gif

P.S. be mostelėjimų, žinoma rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Erendira: 07 kovo 2014 - 08:45
Na nezinau,as siekiu aukleti pagal Nereali principus,kurie yra pirmame temos puslapyje,maniau,kad mes visos taip;)
bet man nesiseka su savo katyte.jai dabar 4menesiai.ir nesuprantu,ar as kazka darau negerai,ar ji pati labai uzsispyrus.
Pvz.:kate soka ant stalo,ne karta esu nupurskus ja vandeniu,bet net man esant salia,ji vistiek drista ant jo lipti.uzsoka,ir vaiksto lyg niekur nieko...nupurskiu,bet ji apsisuka ir savo daro.
Kitas pvz.:kate mane paima ir puola,i pirstus vengia kasti,nes kisau juos jai i gerkle,bet ji paiima ir kanda i ranka salia alkunes,ar auksciau,kur nera pirstu,net tada,kai katik juos kelis kart sukisau i gerkle.nu nepasiduoda ir viskas.kai nepatinka kai kazka darau jai,ar nusibosta,jei glostau,vel ima kasti,tuo pat metu murkdama,kas cia per keistenybe?murkia ir kanda?tada paiimu ja uz ciupros,pakeliu pries akis,spjaudau,snypsciu,kelis kartus,tai jai ne tik kad nebaisu,bet ji ir toliau siekia mano veido kojomis,kad idreksti,tada pradeda su uzpakaline koja siekti mano rankos ir draskyti vel,papurtau uz kupros,vistiek kanda.kai padedu ant zemes,po auklejimo,ji lyg niekur nieko nueina paesti,arba nubega zaisti,lyg nieko ir nebuvo ivyke!arba toliau ima kasti i ranka,ir dar kaip skaudziai,arba ant koju soka,ir gali per snukuti suduoti,tai ji visada atgal duoda,tai kame reikalas???niekas nepadeda is situ budu,jai jau 4menesiai,kuo toliau,tuo labiau nagleja ji.nezinau kaip auklet...
Atsakyti
QUOTE(Cosmopolitana @ 2014 03 24, 21:08)
Na nezinau,as siekiu aukleti pagal Nereali principus,kurie yra pirmame temos puslapyje,maniau,kad mes visos taip;)
bet man nesiseka su savo katyte.jai dabar 4menesiai.ir nesuprantu,ar  as kazka darau negerai,ar ji pati labai uzsispyrus.
Pvz.:kate soka ant stalo,ne karta esu nupurskus ja vandeniu,bet net man esant salia,ji vistiek drista ant jo lipti.uzsoka,ir vaiksto lyg niekur nieko...nupurskiu,bet ji apsisuka ir savo daro.
Kitas pvz.:kate mane paima ir puola,i pirstus vengia kasti,nes kisau juos jai i gerkle,bet ji paiima ir kanda i ranka salia alkunes,ar auksciau,kur nera pirstu,net tada,kai katik juos kelis kart sukisau i gerkle.nu nepasiduoda ir viskas.kai nepatinka kai kazka darau jai,ar nusibosta,jei glostau,vel ima kasti,tuo pat metu murkdama,kas cia per keistenybe?murkia ir kanda?tada paiimu ja uz ciupros,pakeliu pries akis,spjaudau,snypsciu,kelis kartus,tai jai ne tik kad nebaisu,bet ji ir toliau siekia mano veido kojomis,kad idreksti,tada pradeda su uzpakaline koja siekti mano rankos ir draskyti vel,papurtau uz kupros,vistiek kanda.kai padedu ant zemes,po auklejimo,ji lyg niekur nieko nueina paesti,arba nubega zaisti,lyg nieko ir nebuvo ivyke!arba toliau ima kasti i ranka,ir dar kaip skaudziai,arba ant koju soka,ir gali per snukuti suduoti,tai ji visada atgal duoda,tai kame reikalas???niekas nepadeda is situ budu,jai jau 4menesiai,kuo toliau,tuo labiau nagleja ji.nezinau kaip auklet...


Na, paskaičius Jūs TEORIŠKAI lyg ir teisingai bandot auklėt, bet.... yra toks niuansėlis: katės labai jaučia kitus, ir vien išoriniai perskaityti būdai netinka, svarbiau yra vidinis nusiteikimas, net nežinau kaip čia paaiškinus.
Katė mama INSTINKTYVIAI sudraudžia, ir tik kraštutiniu atveju, todėl tas draudimas suveikia, o jūs man pasirodė darot viską užplanuotai - todėl kačiukas tai priima kaip žaidimą. Kačiukai tarpusavyje net grubokai žaidžia, bet kai tas grubumas peržengia tam tikrą ribą - aiškiai ir nedviprasmiškai duoda suprasti, kad toks elgesys nebus toleruojamas (suurzgia ar sušnypščia, įkanda ir pabėga). Net maži, vos mėnesio kačiukai jau moka gintis ir supranta šnypštimą ar urzgimą. Kiek man teko pratinti prie gyvenimo namuose kačiukus - geriausiai veikdavo neplanuoti, instinktyvūs būdai - tie patys: piktas pssssssssssk, pirštu per nosį, paėmimas už čiupros, bet tiesiog žaibiškai kai padaro kažką ne taip ir labai ryžtingai, kad suprastų jog TIKRAI nepakęsit tokių dalykų.... Ir nereikia paėmus kelis kartus spjaudyti ir šnypšti - tai bus priimta kaip žaidimas. Užtenka vieno karto, bet labai staigaus ir su emociniu užtaisu, be jokių abejonių ir dvejonių, kurios matosi net iš Jūsų pasakojimo (o gal ji per maža, gal išgąsdinsiu..)
Kitas dalykas - maždaug iki pusės metų su visais kačiukais dar būna visko, nes jie labai nori dūkti ir žaisti, o tarpusavio žaidimai jų būna gruboki, kaip sakiau... Kačiukas vis tiek norės žaisti. Paskui dauguma išauga ir supranta kas galima ko ne. Kol kas turėkit kuo daugiau žaisliukų, ir vietoj rankų siūlykit peliukus, virveles, kankorėžius (mūsų pvz. jaučia silpnybę keramzitui - iš vazonų visas būna išimtas ir pasidėtas po spintelėmis biggrin.gif Beje, vanduo pvz. jai irgi pats mėgstamiausias žaislas - visi bliūdeliai būna išpilstyti, visos balos išbraidytos... ) Jei matot kad kažkoks būdas neveikia - ieškokit kito, gal net savo raskit, kaip susikalbėti su katyte...
Dar būna labai žaismingų ir nepriklausomų natūrų, nepasiduodančių auklėjimui (turėjom tokią), na kaip kad hiperaktyvūs žmonės, katės gi irgi turi savo temperamentą... Prie tokių tenka kažkiek ir prisitaikyti... Bet tam tikras ribas nustatyti reikia.
Svarbiausias dalykas - JŪS turite jaustis padėties šeimininke ir sąlygų diktuotoja ir tvirtai to laikytis ir pasitikėti savimi, kitaip viskas netenka bet kokios prasmės - gyvūnai nepaiso elgesio, jie jaučia vidinį nusiteikimą.
Sėkmės Jums 4u.gif 4u.gif Nepraraskit vilties, viskas bus gerai. Žinokit, kad tiesiog šitas amžius yra pats aktyviausias, jis praeina....

P.S. Jei glostant kačiukas kanda (tuo pačiu dar ir murkdamas, kaip sakot) - jis nori pasakyti: aš tave myliu, bet nebenoriu kad glostytum mirksiukas.gif Taip jie parodo mamai katei, kad užtenka laižyt kailiuką smile.gif Linkiu abipusio supratimo ir gražaus bendravimo 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Cosmopolitana @ 2014 03 24, 19:08)

as manau, kad Jusu kaciukas tiesiog dar mazas, kad viska suprastu... priima Jusu auklejima, kaip zaidima...

As laikiausi daugelio sios temos patarimu ir turiu nerealiai klusnia kate (aisku, tai ir nuo kates priklauso)... Nesilaikau vieno principo, leidziu kasti i ranka, bet iki tam tikros ribos - jei kanda perskaudziai, gauna per nosi (neskaudziai) ir daugiau nebezaidziu... supranta puikiai thumbup.gif
Atsakyti
Gal tikrai jaucia,kad as nenoriai ja baudziu,mano mama sako,kad reikia negailet,nes jie gi paraziteliai viska jaucia:D gal gal gal....murkia ir kanda,gal net is malonumo,nezinau,buna murkia prie ausies ir kanda nestipriai vos suiimdama,as manau,kad cia demesio jau nori sitaip elgdamasi ryte.
bet kartais taip isiduksta,kad pasisiausia,ir puola visa persikreipus,i veida,i ranka,nustumi-dar labiau kanda,ismeti is lovos grista,kraipos visa tokia pasiputus sonu,ir vel puola,nesusitvarkau,tai tokiu atveju jau paiimu purkstuka....ji tikrai hiperaktyvi....kai buvo mazesne,net kelis kartus ziurejau,ar tik cia ne bernas pagal charakteri:DDDD nes maniau,kad katytes ramesnes,o gavau maza setonaD
Atsakyti
QUOTE(Cosmopolitana @ 2014 03 25, 16:45)
Gal tikrai jaucia,kad as nenoriai ja baudziu,mano mama sako,kad reikia negailet,nes jie gi paraziteliai viska jaucia:D gal gal gal....murkia ir kanda,gal net is malonumo,nezinau,buna murkia prie ausies ir kanda nestipriai vos suiimdama,as manau,kad cia demesio jau nori sitaip elgdamasi ryte.
bet kartais taip isiduksta,kad pasisiausia,ir puola visa persikreipus,i veida,i ranka,nustumi-dar labiau kanda,ismeti is lovos grista,kraipos visa tokia pasiputus sonu,ir vel puola,nesusitvarkau,tai tokiu atveju jau paiimu purkstuka....ji tikrai hiperaktyvi....kai buvo mazesne,net kelis kartus ziurejau,ar tik cia ne bernas pagal charakteri:DDDD nes maniau,kad katytes ramesnes,o gavau maza setonaD


Žiūrėkit pozityviau - gavot sveiką, linksmą, žaismingą gyvūnėlį, kuris Jus myli ir atėjęs žadinti švelniai kibina biggrin.gif
Aprašytas elgesys visiškai atitinka jaunų kačiukų žaidimus. Šiek tiek laiko ir kantrybės (ir aišku ribų nustatymo) - ir viskas susitvarkys 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(zuikis5 @ 2014 03 25, 15:09)

Aprašytas elgesys visiškai atitinka jaunų kačiukų žaidimus. Šiek tiek laiko ir kantrybės (ir aišku ribų nustatymo) - ir viskas susitvarkys  4u.gif


drinks_cheers.gif
Atsakyti
Aciuu smile.gif bandysim gyvent draugiskai:D
Atsakyti
na ką gi-užaugo mano kačiukas į gražų katiną, kastruoti jo nežadu, kadangi žadu jį veisti.
tai va-turiu namie katę, maža dar, tai mano kačiui morčius turbūt. vieną dieną prisisiojo dukters lovą, šiandien ryte atsibundu nuo vandens ant kojų doh.gif apsimiegojus nesupratau kas vyksta-ogi mano kicas sisioja man į lovą...nu šakės. doh.gif
esu turėjus kačių, nu to dar nebuvo, kad ant manęs sysiotų.. blink.gif

negi čia gali būti teritorijos žymėjimas? nu pelkė didžiausia, peršlapo čiužinys, pūkinė kaldra, smarvė baisiausia..
šiaip nėra jis agresyvus, tačiau nebėra ir meilus, kaip kad buvo, stengiasi vengti kontakto, nenori į rankas..
padėkit , paaiškinkit, prašau.



QUOTE(Nereali @ 2012 11 18, 18:41)
jei kanda kišk pirštą į gerklę arba i burną ir spausk pirštu jo liežuvį žemyn. Po keleto tokių kandžiojimų nebebandys.

Pūsk į nosį, apspjaudyk

jei nesileidžia ausų valyt, tai pakelk ir lengvai papurtyk už kupros (nešnypšk ant jo- dar per mažas. Pradės gintis iš baimės) ir vėl valyk.
Beje, jei nėra rimtų problemų tai ausis valyti geriausia tiesiog drėgnomis vaikškomis servetėlėmis. Ant piršto pasimauni ir valai. NEREIKIA ten į ausies gilumas lysti su ausų pagaliukais.

4 mėnesių kačiuką dar turėtų būti labai paprasta suvaldyt. Ir drąskymąsis ir kandžiojimąsis turėtų būti tik iš draugiško žaidimo  g.gif
pas mane dabar yra būrys keturmėnesinių bamblių... nu neturi dar jie to tikro "piktumo", neturi... nemoka dar jie supykti ax.gif

Atsakyti
QUOTE(_Aguona_ @ 2014 03 28, 17:15)
na ką gi-užaugo mano kačiukas į gražų katiną, kastruoti jo nežadu, kadangi žadu jį veisti.

negi čia gali būti teritorijos žymėjimas? nu pelkė didžiausia, peršlapo čiužinys, pūkinė kaldra, smarvė baisiausia..
šiaip nėra jis agresyvus, tačiau nebėra ir meilus, kaip kad buvo, stengiasi vengti kontakto, nenori į rankas..
padėkit , paaiškinkit, prašau.


Tai ko gero prasidėjo morčius, todėl ir žymi visur. Maniškis šitaip sugadino batus ir rankinuką ir kiliminį taką, nes labai sudėtinga pašalinti tą kvapą. Tačiau kai kastravau viskas užsibaigė. O kodėl žadate veisti, jis pas jus veislinis?
Atsakyti