Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip užsiauginti GERĄ katę? II tema

QUOTE(erborista @ 2012 11 21, 14:14)
Ačiū už patarimus smile.gif
Nenorėjau, kad nuskambėtų, jog man juokinga ta nelaiminga vaikystė, tiesiog jis didesnę gyvenimo dalį praleido saugiai ir šiltai, galvojau greičiau pamirš smile.gif

Ne, nenuskambėjo juokingai nelaiminga vaikystė smile.gif Mes su tėvukais prieš pusantro mėnesio parsivežėm iš sodo katytes, dabar jom po 7 mėn. Visą laiką maistelio ir sode turėjo pakankamai ir tikrai nealko bet vistiek iš pradžių namie puldavosi valgyti lyg iš jų kas nors tą maistą atims. Maniškė katytė per porą savaičių nurimo o tėvukai sako kad jų katytė vis dar puolasi prie maistelio. Manau, kad kol augo vadoje su broliukais tai ir joms tekdavo prie maistelio pasistumdyti smile.gif Ir dar dabar turbūt instinktas vis dar veikia biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Magnuna @ 2012 11 21, 13:57)

Dėl agresijos papasakosiu vieno savo katino istoriją - biškį į temą biški ne bet visitek gal bus naudos smile.gif


wub.gif vaje kiek kantrybes reikejo tureti ir meiles katinams
Atsakyti
Sveiki, gal patariste ką daryti man? Perskaičius temą, supratau, kad mūsų katė - gaujos vadas doh.gif Dėja, bet kažką praleidome ir turime štai tokį rezultatą. Katei greitai bus 3 metai. Miega ji kur nori, nesileidžia glostoma, dėmėsio reikalauja kada JAI to reikia ir t.t.
Tačiau tikra problema prasidėjo, kai gimė mažylė. Kai vaikas užsigauna, pargriūna t.y. stipriai pradeda verkt, katė puola, visais nagais ir dantim kabinasi į šalia esantį suaugusį. Dėja tuo pačiu ne juokais kliūna ir vaikui. Aš realiai bijau savo katės, vaikui 1metai 6mėnesiai, tų pargriūvimų bus dar ne vienas, jau dabar nespėja man žaizdos gyti. Prašau patarimo, tikrai nežinau ką daryti, kaip elgtis.
help.gif help.gif help.gif
Atsakyti
QUOTE(extravaganza @ 2012 11 21, 15:33)
wub.gif vaje kiek kantrybes reikejo tureti ir meiles katinams

Extravaganza patikėk katulis buvo to vertas smile.gif Dar nepapasakojau kaip aš tą kudlių šukuodavau biggrin.gif Jo niekas gyvenime iki manęs nebuvo šukavęs, tai pirmiausia pasinaudojau proga kai jį kastravom ir po narkoze nukirpau bo buvo vientisas kaltūnas. Iki jį prisipratinau tai kas savaitę tiesiog iškirpdavau kaltūnus po to jau apsivilkdavau storą chalatą ir dar rankšluosčiu apsivyniodavau, užsidėdavau pirštines ir eidavau kaip kokio drakono šukuoti. Iš pradžių bandė kandžiotis ir braižytis tai ko neiššukuodavau - iškirpdavau. Katinas po tokių karpymų atrodė striošniai biggrin.gif doh.gif Bet po kokių 5 mėn jau mano katulis čepsėdavo iš malonumo šukuojant biggrin.gif
c_ataner - panašu, kad jūsų katė jūsų mergytę gina nuo jūsų. Galbūt Nereali užeis į šią temutę ir jums ką nors patars. Aišku kad jeigu jūs "nuverstumėte" katą nuo gaujos vado sosto - viskas susitvarkytų. g.gif
Atsakyti
QUOTE(Magnuna @ 2012 11 21, 12:57)
(...) Kai aš tą katiną paėmiau jam buvo apie 7-8 metai. Šita istorija aš norėjau pasakyti, kad net katiną, kuris didžiąją savo gyvenimo dalį nugyveno lauke visų ujamas ir mušamas, kuris nei per nago juodymą nepasitikėjo žmonėmis galima pakeisti. (...)


Istorija superine thumbup.gif

is jos galima pasimokyti vieno labai svarbaus dalyko- PAJAUSKITE SIRDIMI KAIP JUMS ELGTIS !!! (as patarineju pries akis turedama viena vaizda, o Jus turite galbut visai kita)

Jei Magnuma butu katina pradejus kelti uz kupros (beje persu tipo- trumpasnukiu- katinu apskritai NEGALIMA kelti uz kupros), purtyti, snypsti ir pan. Jis butu pradejes GINTIS ir dar savyje dar labiau pasitvirtines, kad zmones yra blogis. verysad.gif Taip, kad joks prijaukinimas butu net neimanomas.

Mes kai parsivezeme savo tikrai laukini katina is zoologijos sodo (felis bengalensis euptailura) jam buvo 6 metai. Gimes Rotterdamo zooparke, veliau perkeltas i Rigos zoo, veliau i Joniskio gamtininku stoti is kur pakliuvo pas mus.
Viskas kas buvo pasiekta su juo buvo MEILES deka.
Jis gyveno pas mus laisvai 2 metus, ty nebuvo jokiame narve, gyveno kaip normalus klasikinis naminis katinas (veliau as pastojau ir tiesiog ishsigandau, kad vaikas ropodamas gali ivaryti Valentina i kampa ir pastarasis ji gali pulti).igi Valentinas iskeliavo i Ukraina.

Ka mes pasiekeme pas save:
- maitinima is rankos (jis niekada neede sauso maisto- tik mesa)
- nebebijojima zmoniu, netgi sveciams atejus jis jau islysdavo ir net ateidavo ju apuostyti
- jam sedint ant palanges labai ramiai priejus, ilgai prie jo stovejus buvo galima ji paliesti/paglostyti.
- gamtiniu reikalu atlikima dezuteje.

Kas ivyko dar po poros metu gyvenant seimoje Ukrainoje:
- nakti jis ateidavo i lova ir atsiguldavo salia seimininkes (vyru vistik privengia iki dabar) , jam atsigulus ji ramiai pradedavo ji glostyti

ir visa tai su katinu, kuris visu pirma buvo auginamas zoo parke ty jei reikedavo ji perkelti jis gaudavo elektrosoka arba vaistu doh.gif Paniskai bijojo vyru, veliau ir paaugliu (cia po Joniskio), jo tevai buvo gime zoo arba gamtoje laisveje sito as nezinau.

Katinas gyvenantis vienas (ne gaujoje), patele besirenkantis visam gyvenimui.

tai katinas, kuris visose literaturose yra ivardinamas kaip NEPRIJAUKINAMAS (priesingai nei tarkim Serval'ai arba Gepardai)

Valentinui dabar mazdaug 12 metu. bent pries pusmeti jis buvo sveikas ir gyvas. ir sakyciau ganetinai socializuotas smile.gif


Va kelios Valentino nuotraukos is musu namu:
http://t0.gstatic.co...Wukrefd_TgCTSbs

Cia valgo sirdies gabala man is ranku (po mazdaug 2 menesiu gyvenimo pas mus- beje, kazkas dar fotografavo- taigi buvo dar ir svetimu zmoniu cia)
http://t2.gstatic.co...FMIfGzNboW8B24w

su mano pliksiais sorry uz bardaka fone biggrin.gif
http://www.banga.lt/...f1b6d364bea.jpg

Va cia matosi, kad jo vos vos kitokia kuno sandara
]http://www.banga.lt/files/content/41f1b6fb683ad.jpg
ir akiu forma- jo zvilgsnio kampas daaaug platesnis nei naminiu kaciu
http://www.banga.lt/...f1b71a6212a.jpg

nereaaaliai grazus gyvunas. nepatiklus zvilgsnis
http://www.banga.lt/...f1b74373e18.jpg

cia daugiau nuotrauku>>

Kazkodel neleidzia situ nuorodu sad.gif
Atsakyti
QUOTE(Magnuna @ 2012 11 21, 15:59)
c_ataner - panašu, kad jūsų katė jūsų mergytę gina nuo jūsų. Galbūt Nereali užeis į šią temutę ir jums ką nors patars. Aišku kad jeigu jūs "nuverstumėte" katą nuo gaujos vado sosto - viskas susitvarkytų. g.gif


Aš irgi manau, kad gina, tačiau nuo to niekas nesikeičia schmoll.gif reikia kažko imtis...Bet ko??? Tikiuosi, kad Nereali turės man patarimą blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo c_ataner: 21 lapkričio 2012 - 15:30
QUOTE(c_ataner @ 2012 11 21, 16:29)
Aš irgi manau, kad gina, tačiau nuo to niekas nesikeičia schmoll.gif reikia kažko imtis...Bet ko??? Tikiuosi, kad Nereali turės man patarimą  blush2.gif

O nebandėt priemonių, kur temos pradžioje Nerealios surašyta: pasinaudoti vandens purkštuvėliu kai katė rodo jums agresiją arba apšnypšti ir apspjaudyti katę. Mano tėvų katinas bandydavo tėvams pavadovauti tai aš mamai Nerealios postus buvau atspausdinus tai kai mama paskaičius pirmą kartą pati katiną apšnypštė - tas tiesiogine prasme iš nuostabos atsisėdo biggrin.gif Čia aišku ne vienos dienos darbas perauklėti gaujos vadą. Siūlyčiau pradėti nuo mažų dalykų - parodyti katei, kad jūs galite patraukti ją iš vietos kur ji susirango pagulėti. Jeigu nesileidžia glostoma - prieikit ir perbraukit trumpai delnu per kailiuką - jeigu šnypščia ant jūsų - šnypškit atgal, jeigu bando kirsti letena - apipurškite vandeniu. Pradžiai jums reikės daug kantrybės nes jūsų katė bandys atsikovoti savo statusą. Iš pradžių nesileiskit į ilgą kontaktą - turiu omenyje, nebandy glostyti ilgai per prievartą - perbraukti delnu ir stebėkit reakciją. Jeigu jums po susidūrimo priversti katę nusisukti ir nueiti - jau turėsit tašką savo naudai, nes gaujos vadas niekada negali atsukti nugaros. Mano katinas nuvažiavęs pas tėvus ten visiems vadovauja tai pastebėjau, kad kiek brolis jį beerzintų, maniškis niekada nenusisuka, urzgia ir spjaudosi iki paskutinio.
Atsiprašau jeigu padrikai parašiau, nes mano katytė ant kompo guli ir "padeda" biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(c_ataner @ 2012 11 21, 14:41)
Sveiki, gal patariste ką daryti man? Perskaičius temą, supratau, kad mūsų katė - gaujos vadas  doh.gif Dėja, bet kažką praleidome ir turime štai tokį rezultatą. Katei greitai bus 3 metai. Miega ji kur nori, nesileidžia glostoma, dėmėsio reikalauja kada JAI to reikia ir t.t.
Tačiau tikra problema prasidėjo, kai gimė mažylė. Kai vaikas užsigauna, pargriūna t.y. stipriai pradeda verkt, katė puola, visais nagais ir dantim kabinasi į šalia esantį suaugusį. Dėja tuo pačiu ne juokais kliūna ir vaikui. Aš realiai bijau savo katės, vaikui 1metai 6mėnesiai, tų pargriūvimų bus dar ne vienas, jau dabar nespėja man žaizdos gyti. Prašau patarimo, tikrai nežinau ką daryti, kaip elgtis.
help.gif  help.gif  help.gif


Keli patikslinimai:
Vaikas verkia viename kampe kate yra kitame. Ji atbega ir puola Jus ar vaika?
Kaip ji reagavo kai mazyle dar buvo kudikis?
Kai mazyle pradejo ropoti?
kaip reaguoja jei vaikas lenda prie kates ir bando ka nors jai padaryt (pvz ausis apziuret, uz uodegos patampyt).

Kaip kate reaguoja karpant jai nagus?
Kokiais dar atvejais kate rodo agresija?

Atsakyti
QUOTE(Nereali @ 2012 11 20, 18:23)
Nors šiaip yra kačių (suaugusių) kurių praktiškai neįmanoma pripratinti prie kelionių.


maniškės tokios.. kelionės joms toks košmaras, kad aš net skiepyt kviečiu veterinarą į namus.
Apie baisingą kniaukimą važiuojant jau ir kalbėt neverta. Bet vieną dar ir pykina visąlaik, ji vemia. Abidvi apsišlapina, o kartais ir išsituština.. Antrajai nuo streso putos pradeda dribti.. vienąkart susirgusią atvežiau pas veterinarą, tai tas iš pradžių gydyt atsisakė, nes nutarė, kad ji pasiutusi doh.gif
Tai va ir stengiuosi nevežiot, nebent ekstra atveju..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saintlina: 22 lapkričio 2012 - 09:42
QUOTE(Nereali @ 2012 11 22, 02:47)
Keli patikslinimai:
Vaikas verkia viename kampe kate yra kitame. Ji atbega ir puola Jus ar vaika?
Kaip ji reagavo kai mazyle dar buvo kudikis?
Kai mazyle pradejo ropoti?
kaip reaguoja jei vaikas lenda prie kates ir bando ka nors jai padaryt (pvz ausis apziuret, uz uodegos patampyt).

Kaip kate reaguoja karpant jai nagus?
Kokiais dar atvejais kate rodo agresija?


Taip, net jei vaikas verkia viename kambaryje, o kete yra kitame, ji atbėga. Puola ne vaiką, o šalia esantį žmogų (dažniausiai tai būnu aš). Šnypščia ir užšoka ant nugaros, kojų, kur jai gaunasi, kanda. Tuo pačiu yra ne juokais užkabinusi ir ant rankų paimtą verkiantį vaiką. Vaiko specialiai ji nepuola.

Kai gimė mažylė ji labai stresavo. Į kambarį, kur būdavo vaikas užeidavo tik jei ten nėra mažylės. Po dviejų mėnesių jau galėjo miegoti šalia mergytės. Pirmą mėnesį po dukros gimimo aš negalėjau paglostyti katės, ji pauostydavo mano rankas ir bėgdavo šalyn. Po mėnesio, jau atėjo pasimyluoti.

Kai dukra pradėjo domėtis kate, labai stebėjau, bijojau, kad nenuskriaustų. Tačiau mažylėi leista daugiau nei mums t.y. ji kantriai guli ir ''kenčia'', kol vaikas ją glosto ar čiupinėja. Vizgina nepatenkinta uodega, bet guli, kol neapsikenčia ir pabėga. Kelis kartus yra visgi ir jai įdrėskusi.

Nagų kirpti nesileidžia (tai didelis išbandymas mums abiems), šukuotis irgi sutinka tik kai jai tai tinka...pagal nuotaiką. Negali tiesiog paimti ir pašukuoti katę, reikia ištaikyti momentą, kai jai reikia meilės, kai leidžiasi glostoma doh.gif
Agresija? Na pvz. sedi kažkas iš namiškių prie tv, ateina katė, nachališkai užlipa ant kelių, murkia, gerumas, rankas laižo...ir capt, kanda ir drasko ranką. Yra mane užpuolusi, kai nešiau maišą su kraiku, gal išsigando kažko? Nors darau tą kasdien...Vienu žodžiu pradedu prisibijoti savo augintinio, juk tai nenormalu.
Atsakyti
QUOTE(c_ataner @ 2012 11 22, 09:42)
Taip, net jei vaikas verkia viename kambaryje, o kete yra kitame, ji atbėga. Puola ne vaiką, o šalia esantį žmogų (dažniausiai tai būnu aš). Šnypščia ir užšoka ant nugaros, kojų, kur jai gaunasi, kanda. Tuo pačiu yra ne juokais užkabinusi ir ant rankų paimtą verkiantį vaiką. Vaiko specialiai ji nepuola.



katė gina vaiką, vienareikšmiškai. Mano katė, kai maudydavau mažąjį ir jis verkdavo, irgi atbėgus man į koją kąsdavo. O mažiuko nėr nuskriaudus niekada. Jūs irgi rašot, kad kantriai kenčia, kai vaikas ją glosto.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saintlina: 22 lapkričio 2012 - 10:35
P.S. PASTABA: SITAME POSTE RAŠOMA APIE SUAUGUSIĄ KATĘ, KURIOS ELGESYS GALI BAIGTIS VAIKO SUŽALOJIMU. TAI PATARIMAI, KAI JAU REIKIA "PERAUKLĖTI" SUAUGUSIĄ, KUPINĄ BJAURIŲ ĮPROČIŲ KATĘ, VISĄ GYVENIMĄ GYVENUSIĄ TUOSE PAČIUOSE NAMUOSE.

NE-NAU-DO-TI KAČIUKAMS AR KATĖMS, KURIŲ AGRESIJA YRA IŠ BAIMĖS IR NESAUGUMO JAUSMO (pvz jei paėmėte katę iš prieglaudos ar gatvės ir ji pas Jus dar tik kelios savaitės ar mėnesiai).
Aš jau iš praeitos temos šiek tiek prisibijau patarinėti, nes žmonės pradeda taikyti "sunkiąją artileriją" poros mėnesių kačiukams, kuriuos apskritai reikia tik bučiuoti, niurkyti ir mylėti doh.gif


Joo panašu, kad katė gina vaiką, bet nuo to, kad mes žinom elgesio priežastį ji mažiau kandžiotis nepradės g.gif

Žinau ne vieną atsitikimą kai katės "įsisūnijo/įsidukrino" žmonių vaikus. Pati turėjau tokią katę, o mūsų pirmoji orientalė gyvenanti dabar pas draugus jų vaiką netgi mokino gaudyti peles, nešdama tokias apygyves ir dėdama vaikui po nosį "nu mokykis" lotuliukas.gif

bet šiuo atveju jums reikia išaiškinti, kad tai JŪSŲ o ne jos JAUNIKLIS mirksiukas.gif

Ką galima padaryti:
1. ) Nagų nukarpymas labai sumažintų daug rizikų, bet kaip suprantu su šita "ponia" tai yra misija neįmanoma. Gal pabandykite uždėti jai plastikinius nagučius- antnagius- "Cat claws"?
SM komentarai apie juos
Žinoma pagalbos juos uždedant tikrai reikės, tačiau tai bus gana ilgam. Apsisaugosite nuo ziauriai aštrių nagu= gilių žaizdų.
Kaip sakant nors nuo vieno ginklo - nagų pavyktų apsisaugoti. O dėl dantų aiškinamės toliau

2 ) reikia įrodyti, kad tai Jūsų jauniklis ir jos gynybos čia nafig nereikia.
Taigi, pirma reikia biški Jūsų autoritetą pasikelt wink.gif Na kad katė bent jau suvoktų, kad Jūs irgi turite kažkokius ginklus ir kad nesate "moliai" ir galite duoti atgal. Tada ji bent jau šiek tiek prisibijos taip drąsiai puldinėti Jus (savisaugos instinktas suveiks)

QUOTE(c_ataner @ 2012 11 22, 09:42)
Taip, net jei vaikas verkia viename kambaryje, o kete yra kitame, ji atbėga. Puola ne vaiką, o šalia esantį žmogų (dažniausiai tai būnu aš). Šnypščia ir užšoka ant nugaros, kojų, kur jai gaunasi, kanda. Tuo pačiu yra ne juokais užkabinusi ir ant rankų paimtą verkiantį vaiką. Vaiko specialiai ji nepuola.


Pasidėkite visur po ranka tuščių plastmasinių butelių (nuo mineralinio vandens). Ir katei puolant tiesiog duokite jai atgal buteliais- skausmo nėra, garsas didžiulis. Esmė ką Jūs turite padaryti: Jūs turite nugalėti, ty jums reikia ją išginti iš kambario. Ji turi nuo Jūsų bėgti, o ne atvirkščiai.
Dar pasidėkite puodeliu su vandeniu ir tiesiog pilkite ant jos. Nors itariu siuo atveju buteliai padetu labiau.

QUOTE
Nagų kirpti nesileidžia (tai didelis išbandymas mums abiems), šukuotis irgi sutinka tik kai jai tai tinka...pagal nuotaiką. Negali tiesiog paimti ir pašukuoti katę, reikia ištaikyti momentą, kai jai reikia meilės, kai leidžiasi glostoma  doh.gif
Agresija? Na pvz. sedi kažkas iš namiškių prie tv, ateina katė, nachališkai užlipa ant kelių, murkia, gerumas, rankas laižo...ir capt, kanda ir drasko ranką. Yra mane užpuolusi, kai nešiau maišą su kraiku, gal išsigando kažko? Nors darau tą kasdien...Vienu žodžiu pradedu prisibijoti savo augintinio, juk tai nenormalu.


O Jūsų katė sterilizuota???

Jei katei užsilipus ant kelių ji bando drąskyti pūskite į ją arba spjaudykitės ir DUOKITE ATGAL, be to rėkite ant jos ! Atsistokite (ty tapkite labai "dideliu"), mostaguokite rankomis, meskite į ją savo tapkę ar pagalvėlę, keikitės, ŠNYPŠKITE ir agresyviai palinkę judėkite link jos kol ji bus išginta iš kambario. Tada grįžkite ir atsisėskite, bet būkite budrūs ir stebėkite katę. Aš siūlyčiau nuėjus į virtuvę prisipilti i puodelį vandens ir turėti rankose. Katė gali pabandyti pulti, bet ji jau nebesijaus taip drąsiai ir čia ant jos užpiltas vanduo būtų labai į temą, kad apskritai užgęsinti norą pulti.

Po tokio veiksmo JOKIU BŪDU nekalbinkite katės, tegul ji "įsižeidžia", išsigąsta, ignoruoja jus, bėga nuo Jūsų. Tai nesitęs amžinai. Ignoruokite visiškai kol nepastebėsite kad katė bando "taikytis". Realiai tą dieną nesikalbėkit, o kitą dieną jau galite elgtis lyg niekur nieko, tačiau be reikalo nelyskite prie katės. Pvz maistą padėjote, bet nepašaukėte.

VEIKSMAS=ATOVEIKSMIS.
Ji meili- jus malonus
ji kandziojasi= juos duodate atgal.
Tai yra NORMALU.

Beje, kazkurioje situacijoje jei snypsite ant kates tai butinai tuo metu turekite plastmasini bambali rankose, nes kate gali jus pulti. Kadangi, snypstimu jus pasakete kazka nemalonaus jos kalba biggrin.gif O turedami bambali atsiginsite ir kaip minėjau visada kovą turite laimėti Jūs ty katė turi būti IŠGINTA iš JŪSŲ teritorijos (pvz kambario)

Labiausiai pritariu, kad nenormalu yra bijoti savo augintinio. ir atsiminkime, kad katės gyvena ne 1 ar 2 metus, jos gyvena 10-18 metų.
Taigi, geriau pusmetis "kovojimo", bet paskui ramybe ir harmonija. Ar geriau dešimt metų teroro iš katės pusės?
Bet labai svarbu, kad visa šeima laikytusi VIENOS STRATEGIJOS. Ty kai Jūs katę "mušate" plastikiniu bambaliu, Jūsų antroji pusė neturėtų tuo metu rėkti ant Jūsų ir bėgti guosti "nuskriaustos katytės"

Jei nebūtų vaikų tai dar aš nieko nesakyčiau, bet kai ant svarstyklių yra katė ir vaiko saugumas........ g.gif



Atsakyti