Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip užsiauginti GERĄ katę? II tema

QUOTE(Atidela @ 2013 11 07, 10:44)

dėl valymo. na išvalom kasdien vakare. bet didelis tas jos namas ir vietos kapstytis pakankamai. o ji ten kasdien nedaug pridarius ir būna.
ar jai reikia būtinai kokios šikimui įvairovės? biggrin.gif nesamone kokia.


Mano katinas pradėjo nekakot ten, kur jau pasisiojo. Jei, pvz, nueidavo visko kartu daryt, tai pasisiodavo į dėžutę, o prikakodavo šalia. Teko pastatyt švaruoliui wub.gif antrą wc ir viskas susitvarkė smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Mascara @ 2013 11 07, 12:00)
Mano katinas pradėjo nekakot ten, kur jau pasisiojo. Jei, pvz, nueidavo visko kartu daryt, tai pasisiodavo į dėžutę, o prikakodavo šalia. Teko pastatyt švaruoliui  wub.gif  antrą wc ir viskas susitvarkė  smile.gif

drinks_cheers.gif pas mano tėvus dviem katinams 3 dėžutės stovi nes irgi tas pats biggrin.gif Taigi ir čia gali būti priežastis g.gif tuo labiau kad mažas kačiukas daug dažniau tuoletan eina nei suaugęs katinas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Atidela @ 2013 11 06, 14:37)

beje, o kaip sakote, jeigu po vonia acto pripilčiau. gal gerai būtų? nes ten yra daiktu prikista, bet ji vis tiek telpa ir už jų daro, kampuose, kur sunku net pasiekt išvalyt. sad.gif


Mano katytė, kai tik atsivežiau (bet ji pas mane dar labai mažutė tada buvo) iš pradžių kol suprato ir išmoko , tai priprato daryti po rašomu stalu ir po vonia. Tada aš patiesiau polietileno maišus (didelius tokius, kur drabužius deda) ir dar ištepliojau drabužių minkštikliu Lenor (kažkur buvau skaičiusi, kad tas kvapas atbaido). Tai daugiau ji ten nėjo ir užteko kelis kartus nunešti į kraiko dėžutę ir viskas.
Bet jei katytė jau didelė, tai vėl gi gali būti įvairių priežasčių.

Papildyta:
QUOTE(Atidela @ 2013 11 06, 16:53)

dėl sterilizavimo yra variantai tokie:
1. leisti vieną kartą turėti kačiukų ir sterilizuoti jau tokią kaip brandesnę katę. nes esu girdėjus, kad kai sterilizuojama tokiam pamišusiam amžiuje tai ir lieka tokie nebrendylos lakstantys pamišėliai. o sterilizavus jau po kačiukų neva būna rimtos meilios katytės.
kiek tiesos nežinau.
2. pažįstama sakė, kad gali gauti mums 100 lt nuolaidą sterilizacijai tai laukiu.. tik neturiu kaip su ja susisiekti ir bijau, kad gali būti, kad ji pamiršo apie savo pasiūlymą išvis. bet dar laukiam smile.gif


o kam leisti turėti kačiukų vadą ? maniškės abi sterilizuotos jaunos ir niekada neturėję kačiukų ir viskas su jomis gerai
Atsakyti
ačiū ačiū merginos, kad jūs visos taip noriai man patariate aciuks.gif

QUOTE(Magnuna @ 2013 11 07, 11:53)
Maniškis pvz. mėgsta priekines ir vieną galinę ant tūliko bortelio susikelti ir tiap mandrai savo reikalus dirbti ir vėliau kartu apsigyvenusią katytę taip išmokino  doh.gif 

lotuliukas.gif čia tai bent akrobatai lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Atidela @ 2013 11 07, 23:32)
ačiū ačiū merginos, kad jūs visos taip noriai man patariate aciuks.gif
lotuliukas.gif čia tai bent akrobatai  lotuliukas.gif

aga, akrobatai biggrin.gif Vienas akrobatas kai buvo dar jaunas ir nepatyręs, keletą kartų per matyt daug į priekį pasislenkė bestenėdamas ir užsivertė sau ant kupros tūliką su visu kraiku doh.gif Akys kaip bliūdai buvo blink.gif kai atbėgau žiūrėti kas atsitiko biggrin.gif Dabar turi XXXL tūlkiką (dyyyydelį) kad būtų stabilu ir patogu ir be avarijų biggrin.gif
Atsakyti
jėzusmarijašvenčiausialelija, kaip gerai, kad man parodė šią temą cool.gif kaip tik porą ar tris savaites turim katę, kurią paėmėm iš prieglaudos. neagresyvi, gana tvarkinga, švari, bet jau kelis kartus primyžo ant sėdmaišių. vieną kartą todėl, kad vyras tuliko prieš naktį neišvalė - estetė, nedaro, jei pakakota ir neišvalyta, o kitą kartą - šiandien, spėju, todėl, kad vakar vyro draugas jai nagus nukarpė; kerštauja tam sėdmaišiui, ant kurio draugas visą vakarą sėdėjo. nes aš, matote, pagailėdavau fyfos ir tik vieną nagą esu nukirpus, o ji atliko drama queen funkciją. dabar man aišku, kodėl ji vakar kaip pabučiuota sėdėjo pas vyro draugą ir leidosi karpoma - nes jis ją prispaudė prie žemės prieš tai ir tvirtai su ja elgėsi. o aš taip moteriškai - susitarti bandžiau. be šansų. dabar aiškiau viskas ir tikiuosi, kad mūsų žvaira mielybė po nurodytų auklėjimo priemonių nebekels problemų..smile.gif

beje, kaip elgtis, jei ne pagauni myžančią, o pamatai po visko, kad primyžo? kokia rekomenduojama veiksmų seka? peržymėti teritoriją? 4u.gif
Atsakyti
sayonara - nu nepagautas, ne vagis biggrin.gif Šiaip tai čia jau mums žmonėms dažniau atrodo, kad katės mums už kažką kerštauja, tačiau dažniausiai jos visai ką kitą nori pasakyti tokiu būdu. Dėl tuoleto, tai galit pastatyti savo švaruolei dar vieną dėžutę, kad turėtų atsarginę jeigu ką. Dėl Jūsų vyro draugo, tai manau katytė ant sėdmaišio kur jis sėdėjo padarė todėl, kad tas žmogus jai asociajavosi su nemaloniais prisiminimais ir tuo labiau jis ne jūsų šeimos narys, kuris kaip ir turi teisę su ja taip elgtis, vat ji ir nusprendė panaikinti jo kvapą pažymėdama sėdmaišį. Vienas mūsų katinas yra privaręs mano tėčiui į tapkes naktį po to kai mes su mama iš kiemo priglaudėme kitą katinėlį. Nemanau, kad tokiu būdu jis tėčiui keršijo, kad tas leido katinėlį parnešti namo (tėtis mūsų katino buvo geriausias draugas smile.gif ). Manau kad greičiausiai katinas norėjo atkriepti tėčio dėmesį arba tapkes pažymėjo duodamas suprasti naujam katinui, kad nesikėsintų į patį brangiausią kas jo nuomone yra bute biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Magnuna @ 2013 11 12, 10:14)
sayonara - nu nepagautas, ne vagis  biggrin.gif  Šiaip tai čia jau mums žmonėms dažniau atrodo, kad katės mums už kažką kerštauja, tačiau dažniausiai jos visai ką kitą nori pasakyti tokiu būdu. Dėl tuoleto, tai galit pastatyti savo švaruolei dar vieną dėžutę, kad turėtų atsarginę jeigu ką. Dėl Jūsų vyro draugo, tai manau katytė ant sėdmaišio kur jis sėdėjo padarė todėl, kad tas žmogus jai asociajavosi su nemaloniais prisiminimais ir tuo labiau jis ne jūsų šeimos narys, kuris kaip ir turi teisę su ja taip elgtis, vat ji ir nusprendė panaikinti jo kvapą pažymėdama sėdmaišį. Vienas mūsų katinas yra privaręs mano tėčiui į tapkes naktį po to kai mes su mama iš kiemo priglaudėme kitą katinėlį. Nemanau, kad tokiu būdu jis tėčiui keršijo, kad tas leido katinėlį parnešti namo (tėtis mūsų katino buvo geriausias draugas  smile.gif ). Manau kad greičiausiai katinas norėjo atkriepti tėčio dėmesį arba tapkes pažymėjo duodamas suprasti naujam katinui, kad nesikėsintų į patį brangiausią kas jo nuomone yra bute  biggrin.gif


lotuliukas.gif

tai va, reik psichologiją jų išmanyt...
o aš sugrūdau jai nosį į balutę, nes pagavau ne myžančią, o jau po visko, bet ką tik buvo baigus, vaikas man parodė - sėdėjo po sofa ir aiškiai buvo susinervinusi, kad pridirbo; taukštelėjau per snukį, papurčiau, pabariau ir nunešiau prie dėžutės, tipo, blin, nežinai, kur myžt reik? biggrin.gif tai labai nelaiminga po to jautėsi, vyras sakė, kad labai labai liūdna buvo.
na, dabar jau paskaičiau ir geriau žinosiu, kaip ten jas švelniai duchint reik biggrin.gif gera tema smile.gif
Atsakyti
Sveikos, prisireikė ir man konsultacijos smile.gif

Situacija tokia: gyvena pas mus keturi pūkienojai, pirmoji yra sena sterilizuota persė, ji buvo viena katė 8 metus, tad priglaustą paauglį katinuką priėmė labai priešiškai, šnypštė, mušė, na bet ji niekad nebuvo labai draugiška. Apsiprato. Katinėlis buvo bais pozityvaus charakterio, tad apluptas apsisukdavo ir... vėl kibdavo prie katės biggrin.gif
Po poros metų paėmėm išmestą gatvėn suaugusią katę, maždaug trejų metų - t.y. panašaus amžiaus kaip katiną. Katė buvo klaikiai įbauginta, bijojo visko - garsų, judesių, pereiti per kambarį... Senoji katė vėl pasiuto pykt, kas naujokei kėlė didžiulį siaubą. Apsiprato ir naujokė, meilybė begalinė, katinas jos atžvilgiu pasirodė labai geranoriškas, tad tiedu susidraugavo.
Dar esam laikę kelis mažiukus globotinius laikinai - po savaitę ir panašiai, visada katinas pabūdavo jiems auklyte, žaisdavo ir draugaudavo, abi damos būdavo baisiai piktos.
Artėjam prie esmės biggrin.gif
Vasarą atsirado mūsyse ketvirta gyventoja: mažulytė apie 1,5 mėn. katytė. Senoji katė sureagavo netikėtai abejingai, katinas - tradiciškai draugiškai, trečioji katė - netikėtai mamiškai. Viskas buvo labai gražu, bet va neseniai smarkiai pasikeitė: katinas pasidarė piktas ir nedraugiškas su visais - nebeateina pas dukrą į lovą, kaip buvo įpratęs, ant visų urzgia ir šnypščia, dažniausiai tūno dviaukštės lovos viršuje. Užeina jam noras žaist, tada murkaudamas kviečia mažiukę, pasivarto su ja, ir vėl pasidaro piktas pusdieniui. Trečioji katė irgi metė savo mamiškus įpročius - prausimą ir dūkimą su maže, pasidarė pikta urzgalė, mažės nebeprisileidžia. Tik senosios katės elgesys nepasikeitė.
Klausimas: kas nutiko? Ar gali tai būt dėl to, kad mažoji bręsta (jai jau apie 6 mėn.), gal kvepia kitaip? g.gif Visi trys vyresnieji kastruoti/sterilizuoti, mažoji dar ne.
Labai norėtųsi susigrąžinti kačių meilumą, nes dabar kaip zoosode uždaryti plėšrūnai abu vyresnieji: riaumoja, spjaudosi, ir vengia kontakto.
Atsakyti
aha, o aš susirgau, grįžau namo ir ėmiausi auklėjimo. tai po pašnypštimo už draskymą mano katė manęs kaip maro vengia, laksto, isteriškai bėgioja, jei bandau artintis ar bent pro šalį einu. kaip tokiu atveju elgtis? ji akivaizdžiai bijo manęs po rytinio taukštelėjimo ir popietinio pašnykštimo. ji tikriausiai mano, kad man stogą nurovė biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(sayonara @ 2013 11 12, 15:57)
aha, o aš susirgau, grįžau namo ir ėmiausi auklėjimo. tai po pašnypštimo už draskymą mano katė manęs kaip maro vengia, laksto, isteriškai bėgioja, jei bandau artintis ar bent pro šalį einu. kaip tokiu atveju elgtis? ji akivaizdžiai bijo manęs po rytinio taukštelėjimo ir popietinio pašnykštimo. ji tikriausiai mano, kad man stogą nurovė biggrin.gif


Ji tikriausiai mano, kad esi visa ko valdovė- pikta valdovė, todėl bando nesipainioti po kojomis. Valdovės kojomis. Juk ji naujokė, nelabai dar žino Tavo namų taisyklių. Pripras.
Atsakyti
QUOTE(vilkra @ 2013 11 12, 15:07)
Ji tikriausiai mano, kad esi visa ko valdovė- pikta valdovė, todėl bando nesipainioti po kojomis. Valdovės kojomis. Juk ji naujokė, nelabai dar žino Tavo namų taisyklių. Pripras.


ale ji pas mus trečia savaitė.. priprato gana greitai, meilybė visiška, tik šposininkė ir truputį pajautrinta (nenuostabu, nauja gyventoja), vis ką pridirba. kai paauklėjau du kartus, pasidariau pikta valdove.
Atsakyti