Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip užsiauginti GERĄ katę? II tema

QUOTE(Nereali @ 2013 09 12, 11:59)
Turiu tokia minti  blush2.gif Jau seniai "kirba" Sakai pirktu? ax.gif

Aš pati gal 30-čiai žmonių linkus į tą temą daviau, ir didelis kiekis jų pasakė - ačiū. Asmeniškai man ji buvo nesvietiškai naudinga, nes išsaugojo mano katino sveikatą, be to, stipriai padėjo juos auklėjant. Užtat galiu drąsiai kiekvienam sakyt, kad jie puikaus būdo ir niekam nekeršija, nes neturi tiek razūmėlio.

Tikrai nusipirkčiau.
Atsakyti
Naudinga tema.
Galima prie originalaus teksto, pridėti papildimus iš nuorodų ir komentarų ir tiesiog atspausdinti (kartu su nuorodom į temas), įteikiant kartu su kačiukais.
Nes daug žmonių, net neįsivaizduoja apie tai. unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo esarmy: 12 rugsėjo 2013 - 13:44
Perskaičiau ir ko gero taip ir padarysiu - atspausdinsiu ir įteiksiu naujiesiems šeimininkams, kurie atvyks pasiimti mūsų globojamo kačiuko.... Manau prireiks, nes katinėlis matosi su charakteriu, o pasiimti jį žada kačių neturėjusi šeimyna su vaikais, tiesa gan pasiutusiais ir palepusiais... g.gif
Bet mes turim kitą problemą - katę kuri pagal hierarchiją yra ant žemiausio laiptelio: klauso visų šeimos narių, įskaitant ir šunį, o dabar jaučiasi labai liūdna ir išduota verysad.gif
Aš labai norėčiau pasilikti mažą švelnią katytę (jai dabar netoli 3 mėnesių) iš trijų rastinukų (du jau rado namus), deja per 2 mėnesius, kol mažyliai pas mus augo, mūsų 4 metų katė taip ir nesusitaikė, vis tebebijo jų doh.gif Neina į namus, o jei ir atbėga paėsti - tai visa išsigandusi, krūpčiojanti, vos pamačius mažylius, kuriems aišku smalsu pažiūrėti "kas čia do padaras" - lekia tvorom kur akys mato. Bandžiau ant rankų atsinešti ją į namus - tai tarpdury susidūrus su mažyliais aišku apšnypštė (o jie apšnypštė ją...), bet paskui vos jie pasitraukė - išsliūkino tokia susigūžus, kad atrodė ten siaubūnas kažkoks tyko... ir dėjo į kojas... Aplinkui kažkur ji vis vaikšto, matyt vis pareina "patikrinti" ar dar čia kačiukai, pareina paėsti, eina žvejoti prie netoliese einančio tvenkinuko su MB ir šunim... Bet prie namų nesiartina nei dieną nei naktį.

Galbūt situaciją apsunkino tai, kad mažylius įkurdinom prieškambary ir jai atrodė visas namas okupuotas, plius dar šuniukas juos priėmė kaip savus ir katę nuvydavo vos ji bandydavo prisiartinti, o ir mes aišku saugojom juos kol buvo visai maži... Prisidėjo dar ir tai, kad teko ją savaitei priverstinai "įkalinti" antram aukšte savaitei, nes susižeidė koją belakstydama kažkur, teko koją siūti ir laikyti ją su gaubtu kol sugis...
Žodžiu, pakliūnu jau antrą kartą į tokią situaciją (pernai irgi buvom priglaudę du pamestus katinėlius), ir nežinau kaip elgtis su kate. Nesinori kad ji skriaustų mažylius (pradžioj ji aišku šnypščia, urzgia pamačius "atėjūnus", tai neileidžiam, nuvejam - gal čia klaida? Bet labai jau maži buvo tie kačiukai...), tačiau kai ji taip išgyvena - tai irgi skaudu matyti. Būčiau labai dėkinga jei kas duotų kokį patarimą... Ir kažin, ar yra vilties, kad ji priims tą mažylę ir grįš pati?
Šiaip tai esu mačius ją sėdinčią kieme ir stebinčią kačiukus, kol jie miega arba žaidžia ir jos nemato. Bet vos tik jie pastebi ją - ji šnypščia ir sprunka.... Įtariu, mes visi jai atrodom išdavikai, priglaudę "atėjūnus", o ją atstūmę...
Kitą savaitę katinėlis turėtų iškeliauti pas šeimininkus, liks tik mažoji katytė - galvoju ją paskiepyti ir nebelaikyti prieškambaryje, leisti vaikščioti laisvai po namus ir kiemą. Kai durys bus "laisvos", tikiuosi gal pareis ir mūsų užsispyrėlė, bet šiek tiek neramu, ar ji nekeršys mažajai, neskriaus jos? Turim "tvarkdarį" šuniuką (kalytę), kuris su katinu užaugęs ir dabar katėm rūpinasi biggrin.gif tai daug konfliktų išsprendžia ir visus į savo vietas pastato triniti.gif Bet gal kačių psichologijos žinovai patartų, kaip reikėtų teisingai elgtis tokioje situacijoje? Turbūt padarėm klaidų pradžioje - žinočiau nors kitam kartui, o ir dabar kaip nepabloginti situacijos, jei pasiliktume mažylę?
Atsakyti
QUOTE(Noa @ 2013 09 12, 11:47)
Vajetus doh.gif
Kai aš išgirstu apie blogą katės charakterį ir kerštą, man išsijungia tolerancija ir šeimininkus priploti norisi doh.gif Aš suprantu, kad nuo senų laikų, betgi laikai tai keičiasi, jo majo. Dievaičiui Perkūnui nebesimeldžia, klumpių nebenešioja, žiemos vakarais plunksnų neplėšo, o katės pas nekuriuos kaip keršijo, taip keršija doh.gif

Įdedu dar nuorodą į pirmą temą, jei žmonės negali susirasti:
http://www.supermama...?...732142&st=0
Aš ją išleisčiau knygute ir priversčiau perskaityt kiekvieną prieš įsigyjant katę...
O svarbiausius momentus aplamai ant stulpų iškabinčiau, *****...

Nugis mano katinui Kuzmai taip neatsitiko TIK dėl to, kad aš tą temą skaičiau doh.gif Bet kadangi skaičiau, tai mikliai sureagavau, ir dabar sau sveikas laimingas vaiko lovoj miega biggrin.gif

aciu puiki nuoroda ,ne tik as viena ja aukleju ,bandai ja aukleti vaikas labai ja myli tai labai uzstoja tai ir ragiukus ygijo ,bet ir nuveziu patikrinti kad tikrai nebutu nieko blogo ,ir bandysiu pasinaudojus jusu patarimais kazka taisyti ,
Atsakyti
Radau viena sena gera tema kitame forume >> apie pasiutusia kate smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Nereali @ 2013 09 26, 04:02)
Radau viena sena gera tema kitame forume >> apie pasiutusia kate smile.gif


thumbup.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Nereali @ 2013 09 26, 03:02)
Radau viena sena gera tema kitame forume >> apie pasiutusia kate smile.gif

blink.gif Ir gyvena gi žmonės blink.gif Ir dar problemų nelabai mato, jiems taip gerai blink.gif
Aš jaučiu nė nemačius tokios katės pas nieką blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Noa @ 2013 09 12, 14:35)
Aš pati gal 30-čiai žmonių linkus į tą temą daviau, ir didelis kiekis jų pasakė - ačiū. Asmeniškai man ji buvo nesvietiškai naudinga, nes išsaugojo mano katino sveikatą, be to, stipriai padėjo juos auklėjant. Užtat galiu drąsiai kiekvienam sakyt, kad jie puikaus būdo ir niekam nekeršija, nes neturi tiek razūmėlio.

Tikrai nusipirkčiau.

ačiū tau 4u.gif , nes man kaip neauginusiai kačių, buvo labai naudinga ši tema, todėl ir auklėjam savąją neklaužadą ir rezultatai tikrai matosi, be šito nežinau kas iš tos trispalvės būtų išaugę... biggrin.gif
Atsakyti
Sveikos, vakar mano katinėlis, kurį turiu 3-čia dieną, pridarė ant kilimo... O prieš tai darė savo dėžutėje. Pagavau aš jį vakar nusikaltimo vietoj iš kart purkštuką panaudojau, surikau fu, pakėliau už pakarpos ir pradėjau urgzt ir nunešiau į jo dėžutę.. Atsikeliu ryte, vėl toje pačioje vietoje pridaryta... Gal turėjo įtakos, kad pakeičiau kitokią dėžutę? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Kikavaida @ 2013 10 02, 10:01)
Sveikos, vakar mano katinėlis, kurį turiu 3-čia dieną, pridarė ant kilimo... O prieš tai darė savo dėžutėje. Pagavau aš jį vakar nusikaltimo vietoj iš kart purkštuką panaudojau, surikau fu, pakėliau už pakarpos ir pradėjau urgzt ir nunešiau į jo dėžutę.. Atsikeliu ryte, vėl toje pačioje vietoje pridaryta... Gal turėjo įtakos, kad pakeičiau kitokią dėžutę?  g.gif


Pirmiausia tai neparašėt kokio amžiaus katinėlis.... O antra, tai mano nuomone, trečią dieną naujuose namuose, ir dar kaitaliojant dėžutes - tai taip drastiškai, su purkštukais ir urzgimais - tikrai nereaguočiau blink.gif Būkit jam atlaidesnė, ramiai parodykit, o tai išgąsdinsit ir tiek. "Nusikaltimo" vietą išvalykit, aš gal net ką nors ten padėčiau, kad neprieitų. Ir ramiu balsu, gražiai paaiškinčiau, kad čia jo nauja dėžutė smile.gif
Na, ir gerai įsiskaitykit į tuos patarimus, kokiais atvejais juos naudoti vis tik.... Jie skirti ne bausmei, man rodos, tuo labiau - mažam kačiukui, trečią dieną naujuose namuose... Jam reikia padėti apsiprasti ir susivokti kur kas, leisti pajusti kad yra mylimas. Mažyliai ir be bausmių labai stengiasi mums įtikti - pasistenkit rasti su juo ryšį gražiuoju, mano toks palinkėjimas 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(zuikis5 @ 2013 10 02, 11:45)
Pirmiausia tai neparašėt kokio amžiaus katinėlis.... O antra, tai mano nuomone, trečią dieną naujuose namuose, ir dar kaitaliojant dėžutes - tai taip drastiškai, su purkštukais ir urzgimais - tikrai nereaguočiau  blink.gif  Būkit jam atlaidesnė, ramiai parodykit, o tai išgąsdinsit ir tiek. "Nusikaltimo" vietą išvalykit, aš gal net ką nors ten padėčiau, kad neprieitų. Ir ramiu balsu, gražiai paaiškinčiau, kad čia jo nauja dėžutė  smile.gif
Na, ir gerai įsiskaitykit į tuos patarimus, kokiais atvejais juos naudoti vis tik.... Jie skirti ne bausmei, man rodos, tuo labiau - mažam kačiukui, trečią dieną naujuose namuose... Jam reikia padėti apsiprasti ir susivokti kur kas, leisti pajusti kad yra mylimas. Mažyliai ir be bausmių labai stengiasi mums įtikti - pasistenkit rasti su juo ryšį gražiuoju, mano toks palinkėjimas  4u.gif



Jo dėžutė toje pačioje vietoje, tik kita smile.gif Na aš buvau apsidžiaugusi, kad jis darė pirmą dieną į ją... O dabar šitaip padarė...
Atsakyti
QUOTE(Kikavaida @ 2013 10 02, 09:38)
Jo dėžutė toje pačioje vietoje, tik kita  smile.gif  Na aš buvau apsidžiaugusi, kad jis darė pirmą dieną į ją... O dabar šitaip padarė...

1. KOKIO AMŽIAUS?
2. Nekeitinėkit visko kas pusdienis doh.gif
3. Ribokit teritoriją, kol apsipras. Neleiskit iškart į visus kambarius. Naujas patalpas leiskit įsavinti per laiką. Tą vietą, kur atsitiko nelaimė, pravalykit su actu.
4. Kai padaro į dėžutę, labai girkit ir glostykit. Katinus ne tik bausti galima. Jiems ir pagyros veikia.
Papildyta:
Mano katinėlis Lotusas, pas mane patekęs 4 mėnesių, pirmiausia pradėjo žaisti su jau gyvenusiu namuose dideliu katinu Kuzma. Prieš tai, aišku, parodėm, kur tualetas, bet jis nelabai rūpinosi, draugelį radęs smile.gif Jie pradėjo bėgioti, vienas kitą vaikytis, išdykauti (Kuzma įvertino, kad naujokas vaikas). Ir bebėgiojant atsitiko atsitikimas ne tualete biggrin.gif

Aš jį iškart čiupau už karšienės ir nunešiau į tualetą, aiškindama, kur reikia myžti. Lotusas į tą tualetą įėjo, pakasė, bet jau nemyžo.

Paskui po kokių 15 min. vėl jį ten nunešiau, kalbėdama, koks jis bus geras katinas, jei ten pamyš. Ir jis pavaikščiojo, pakasė ir pamyžo. Tada gyriau gyriau biggrin.gif Ir aplamai keliskart išeinantį iš tualeto gyriau.

Paskui jis metus laiko išėjęs iš tualeto pagyrų laukdavo ir jausdavosi labai teisiai pasielgęs laugh.gif

Už draskyklės padraskymą giriu iki dabar. Sakau - Loootusai, koks tu geras katinas, geras, protingas katinas, kaip tu gražiai moki draskyti draskyklę! biggrin.gif
Užtat mano baldai labai sveiki nail.gif
Atsakyti