Įkraunama...
Įkraunama...

Ekonomiškas garderobas

QUOTE(Noa @ 2012 11 17, 19:43)
Kad medvilnė, tai seniai žinojau biggrin.gif
Tik maniau, kad ne specialiai apdirbta, o specialiai austa, kitokiu audimu.
O ką, dar ir apdirbta? biggrin.gif

Ne apdirbta, o išdirbta biggrin.gif

Įlindau į anglišką wiki, pasirodo, jie skiria sateen (tas medvilninis, kur patalynei) ir satin (tas poliesterinis) blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Amarcord @ 2012 11 17, 19:56)
Ne apdirbta, o išdirbta biggrin.gif

Įlindau į anglišką wiki, pasirodo, jie skiria sateen (tas medvilninis, kur patalynei) ir satin (tas poliesterinis)  blink.gif

O tai nebus tai tiesiog audimo būdas? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Noa @ 2012 11 17, 20:49)
O tai nebus tai tiesiog audimo būdas? g.gif

Taip, audimo (tą ir turėjau omeny sakydama "išdirbimas"), bet, matai, dar rašo, kad mercerizuoja (kaip tai lietuviškai, nežinau) - apdoroja su natrio hidroksidu, kad audinys žvilgėtų, būtų tvirtesnis.
Atsakyti
iš tarptautinių žodžių žodyno:
satinas [pranc. satin],
atlasinio pynimo glotnus, blizgantis audinys iš medvilninių arba chem. pluošto verpalų;

iš tekstilinio aiškinamojo žodyno keli variantai pateikiami:
Satinas (1)
Tankus, vidutinio sunkumo medvilninis audinys lygiu paviršumi, išaustas atlasiniu / satininiu pynimu iš plonų verpalų.
Satinas (2)
Tankus, blizgus, lengvas audinys lygiu paviršiumi, austas atlasiniu / satininiu pynimu. Pavadinimas duotas pagal lotynų kalbos žodį „seta“ („žvilgantis, blizgus“).
Satinas (4)
Šilkinis satinas yra bendras terminas labai blizgiam, lygiam audiniui, austam iš plono šilko atlasiniu pynimu (metmeniniu arba ataudų). Pagal savybes išskiriame dvipusį satiną, satino diušesę, satiną façonné, įspaustinį satiną, satino krepą ir satino otomaną. Naudojamas moteriškoms suknelėms, kostiumėliams ir apsiaustams.
Satinas (5)
Plonas, lengvas vilnonis audinys labai blizgiu paviršiumi; kartais smulkiu įstrižiniu arba vertikaliu pynimo raštu arba juostomis iš priešingo sukrio verpalų. Penkių arba aštuonių metmenų nyčių austas atlasiniu / satininiu pynimu iš plonų, pavienių šukuotinių verpalų. Naudojamas moteriškoms suknelėms, dėvimoms oficialiomis progomis.

...tai išeina kad satinas audimo būdas g.gif
Atsakyti
QUOTE(Amarcord @ 2012 11 17, 21:04)
Taip, audimo (tą ir turėjau omeny sakydama "išdirbimas"), bet, matai, dar rašo, kad mercerizuoja (kaip tai lietuviškai, nežinau) - apdoroja su natrio hidroksidu, kad audinys žvilgėtų, būtų tvirtesnis.

Bet merserizuoja ne tik satinui. Kojinėms irgi merserizuoja biggrin.gif Gi ant dažnų vyriškų kojinių parašyta "merserizuota medvilnė".
Tik jos, aišku, neblizga biggrin.gif Tiesiog būna tokios slidesnės.
Dar yra ant kurių parašyta - šukuotinė medvilnė. neįsivaizduoju, kas tas yr, bet merserizuotos brangesnės biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Noa: 17 lapkričio 2012 - 21:18
Laba vakara, užsukau pas jus į svečius, nes manau, kad galit man padėt mirksiukas.gif
Kažkada naršydama nete buvau radusi puslapį, kur yra programėlė padedanti nusistatyti savo spalvinį tipą. Ten reikia įsikelti savo nuotrauką, gal kuri žinot apie ką kalbu? smile.gif
Atsakyti
...radau kad <Merserizavimas – tai ištempto audinio apdorojimas šaltu 18-25% koncentracijos natrio šarmo tirpalu. Merserizuoti audiniai įgauna šilkinį blizgesį, tampa higroskopiškesni, geriau dažosi. Merserizuojami šukuotiniai audiniai ir audiniai, išausti iš karštinių verpalų satininiu ar atlasiniu pynimu... Šis procesas gavo pavadinimą „merserizavimas“, jo autoriaus, anglų chemiko Džono Merserio, garbei>...kaip suprantu mercerizuojami tiek siūlai, tiek jau visas audinys.
Atsakyti
QUOTE(Ivy* @ 2012 11 17, 22:35)
Kažkada naršydama nete buvau radusi puslapį, kur yra programėlė padedanti  nusistatyti savo spalvinį tipą. Ten reikia įsikelti savo nuotrauką, gal kuri žinot apie ką kalbu? smile.gif

Ne. Bet ateis Inc, o ji viską žino smile.gif

QUOTE(bytte @ 2012 11 17, 23:05)
kaip suprantu mercerizuojami tiek siūlai, tiek jau visas audinys.

Ir kojinės! biggrin.gif

O mes perkam ir džiaugiamės, oi, medvilnė, oi, kaip natūralu biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Noa @ 2012 11 17, 22:53)
Ne. Bet ateis Inc, o ji viską žino smile.gif


nea, tokios, kad nustatytų aš nežinau biggrin.gif o tu, Noa, neprasivardžiuok tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(Noa @ 2012 11 17, 17:32)
O kokios tu buvai spalvos? bigsmile.gif

Aš su tokia palaidine buvau smile.gif
user posted image

Na, batus žiemai nusipirkau Mole (ačiū dontstop už rekomendaciją jo nuolaidų), tik realybėje daug geriau atrodo g.gif Čia nuotraukoj ir spalvos kažkokios, ir modelis keistai atrodo unsure.gif
user posted image

O paltą nusižiūrėjau šitą ax.gif Nes Lietuvoje nieko neradau schmoll.gif
user posted image
Atsakyti
QUOTE(groovy @ 2012 11 18, 14:08)
O paltą nusižiūrėjau šitą ax.gif Nes Lietuvoje nieko neradau schmoll.gif

man ta rankine prie paltuko labai čiotka biggrin.gif

įmečiau į kitą spalvinio tipo temą apie lūpdažių spalvas . jei įdomu http://www.supermama...;#entry59293564
Atsakyti
QUOTE(groovy @ 2012 11 18, 14:08)
O paltą nusižiūrėjau šitą ax.gif Nes Lietuvoje nieko neradau schmoll.gif


koks gerulis? kokia jo kain ten?
Atsakyti