Įkraunama...
Įkraunama...

Ekonomiškas garderobas

Sveikinu visas su Šventėmis, linkiu pagal temos specifiką - būti pačioms pačioms wub.gif

user posted image







QUOTE(Apelsinuk @ 2012 12 24, 16:16)
kad atskirai minejo 13 alga ir premija  smile.gif  o pirma karta dar ir girdziu, kad premijos butu atlyginimo dydzio  smile.gif

Mažokai girdėjai biggrin.gif Premijos dydis priklauso nuo darbdavio. Jis gali būti didesnis už atlyginimą, tai priklauso nuo konkrečios įmonės, įstaigos ar organizacijos tongue.gif

Jei žmogus sako, kad 13 atlyginimas ir premija, tai aš suvokiu, kad jis gavo 13 atlyginimą, t.y. premiją, kurią gauna visi įmonės darbuotojai metų gale, kaip dovaną (tarybiniais laikais buvo populiaru), ir plius kažkokią asmeninę premiją, su kuo ir sveikinu biggrin.gif

Tiek, kiek Dontstop išleidžia, yra labai mažai, tik aš niekaip nesuvokiu, kaip ana sugeba tiek daug nusipirkt už tiek mažai pinigų biggrin.gif Aš, tarkim, šį mėnesį pirkau šiltus žieminius batus, tai jaučiuosi labai stipriai atsibašliavus, o tilpt į 176 Lt - doh.gif Pėdkelnės brangiau kainavo, ofigietj milijonierė bliamba lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Noa @ 2012 12 25, 00:42)


su kuo ir sveikinu biggrin.gif



Ačiū smile.gif Viskas teisingai, Noa - 13 atlyginimas lygus įprastam atlyginimui biggrin.gif , premija mažesnė, bet padori, kitą vertus, tik kartą metuose būna, bent aš gaunu šitoje darbovietėje pirmą kartą..

Aš šiai žiemai pirkau net 3 poras batų - daug biggrin.gif Mokėjau 42 lt (pirkta liepą, paskutinė pora mažiausio dydžio), 69 lt (spalis, 30 % nuolaida), 85 lt (nauja kolekcija, bet parduotuvė visiškas noname). Nei viena iš šių porų nėra natūralios odos ar kailio...

Na ir kad postas į temą būtų - primečiau sąrašą išpardavimams, šį kartą ieškosiu:

1. kelnės į gamtą pavasariui/rudeniui, iš modelio kaip treninginės, bet palapininės medžiagos biggrin.gif

maždaug:

user posted image
2. ilgaauliai aukštakulniai pavasariui/rudeniui
3. botiljonai ant platformos pavasariui/rudeniui, man tokio tipo patinka

user posted image
4. bateliai ant storo kulno dvispalviai, maždaug:
user posted image

5. sportui 2 maikės arba 1 maikė ir bridžų/timpių-maikės komplektas
6. raudonas vidutinio pločio diržas
7. medvilninės pilkos kelnės pavasariui/rudeniui
8. vilnonės pilkos skinny/tiesios kelnės žiemai
9. dvispalvis pieštuko formos sijonas - kur šonai kitos spalvos, na maždaug toks:

user posted image
10 paltukas pavasariui/rudeniui

Beje, vieną iš kalėdinių dovanų gavau čekį į Akropolį, tad arba daugiau nupirksiu, arba mažiau išleisiu biggrin.gif
Atsakyti
Faina tie 13 atlyginimai. Mano vyras seniau gaudavo, bet tas buvo labai seniai, o mano darbovieteje nebuna tokiu dalyku.
Atsakyti
Pas mus taip pat niekas niekada nemoka jokių premijų ar 13 atlyginimų, tik džiaugiesi, kad turi darbą už minimalią algą, dar lyg ir skolingas turi būti, net kai kada reikia dar iš savo lėšų pirkti darbui reikalingas priemones, savo mašiną naudoti, savo kurą..., tad va, žmonės ir jų darbas ne visur vertinamas.... Gerų švenčių smile.gif 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo brita33: 26 gruodžio 2012 - 09:38
QUOTE(dontstop @ 2012 12 24, 16:54)
O vidurkis mėnesio yra 179 lt (vidurkis svyruoja, čia paskutinį kartą skaičiuotas buvo pusmečio vidurkis). Čia yra suma rūbams bendrai su vyru (turint omeny, kad vyras perka tikrai minimaliai).

Jeigu pusmecio vidurkis, tai nedidelis, bet man tas pats toks daznas pirkimas (nepaisant to, kad gal pigius daiktus perkat) neatrodo ekonomiska, vos ne kiekviena menesi kazka naujo smile.gif ar bent jau kas pusmeti labai daug perkat blush2.gif

QUOTE(mergaiciukas1 @ 2012 12 24, 16:56)
Tai kad Dontstop per menesi ne 200 Lt neisleidzia rubams  g.gif  O planavimo dar mokytiss ir mokytis is jos  4u.gif


Aha, bet man neekonomiska ir netaupu atrodo butinai kiekviena menesi kazka naujo vis pirkti, kaip ir net vis kiekviena sezona, as apie tai 4u.gif garderobo praktiskume tai tikrai galima mokytis, nes daugmaz viskas prie visko tinka 4u.gif

QUOTE(Amarcord @ 2012 12 24, 17:12)
Paskutinę radau Ivo Nikkolo. O šiaip esu rašius, kad būna Savitas stilius parduotuvėse geros sudėties ir įdomesnių modelių megztų suknelių.

o kaip kainos tam savitam stiliuj? ir kur randasi? biggrin.gif

QUOTE(Noa @ 2012 12 25, 00:42)
Premijos dydis priklauso nuo darbdavio. Jis gali būti didesnis už atlyginimą, tai priklauso nuo konkrečios įmonės, įstaigos ar organizacijos tongue.gif

Aš, tarkim, šį mėnesį pirkau šiltus žieminius batus, tai jaučiuosi labai stipriai atsibašliavus, o tilpt į 176 Lt -  doh.gif

bet ji ir snekejo apie 13 alga ir premija atskirai. biggrin.gif 13 alga ir yra 13 alga, jos niekas ir nevadina premija. o premiju dydis zinoma skiriasi, bet labai retais atvejais taip buna, kad jos butu lygios algai ir didesnes, ir manau tikrai ne sioje temoje, kai merginos taupo ir stengiasi pirkti pigius daiktus biggrin.gif dabar dazniausiai ismokama gruodzio alga, sausio alga ir premija - kaledine dovana (ir ji toli grazu tikrai ne visose imonese, nors tai jums atrodo populiaru). Mano vyras taip pat gavo dvi premijas, t.y. kaledine dovana siaip visiems darbuotojams ir viena salia atlyginimo, bet tokia gauna kiekviena menesi, nes darbo sutartis tokia, kad fiksuotas atlygis + ten kazkoks procentas nuo darbu.

As rudeni irgi isleidau daugiau nei 179Lt, as vien su kokybiskais batais i tokia suma netilpciau biggrin.gif bet uztat nemanau, kad kita sezona vel tai keisit, tai gausis, kad isleisit nuli g.gif

QUOTE(dontstop @ 2012 12 25, 20:07)
9. dvispalvis pieštuko formos sijonas - kur šonai kitos spalvos, na maždaug toks:
user posted image

man sie labai grazus wub.gif wub.gif

Man atrodo be reikalo save spaudziau su tomis spalvomis, kad sugalvoti ir t.t. kuo maziau prisigalvoji problemu, tuo viskas paprasciau vystosi smile.gif dabar beziuredama daiktus tiesiog bandau pagalvoti, kad tiktu prie visu turimu rubu, ir isivaizduoju, kad spalvos gausis tamsiai ruda/sokoladine + violetine, o gal ji ir ne taip vadinasi + beige/pieno, ai kazkokia ten, bet ne balta, o lengvai gelsva, neutrali.cia jau realius rubus ciupinejau ir taip viskas susigulejo mintyse. Tik dar svarstau ar tikrai verta pirkti zieminius batus ir gal uztektu kokio vieno silto, neutralaus megztinio, tiesiog kasdien darbe uzsimesti ir ant sukneles ir ant dzinsu g.gif nes siaip man tokiu daiktu tai net nereiketu, jeigu ne tas pasales kabinetas lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Apelsinuk @ 2012 12 26, 14:23)
bet ji ir snekejo apie 13 alga ir premija atskirai.  biggrin.gif  13 alga ir yra 13 alga, jos niekas ir nevadina premija. o premiju dydis zinoma skiriasi, bet labai retais atvejais taip buna, kad jos butu lygios algai ir didesnes

Moterie doh.gif Nu ar tu nors gramą buhalterijoj susigaudai doh.gif Mėnesių yra dvylika, supranti, galiu išvardint visus, jei netiki biggrin.gif Trylikto mėnesio nėra biggrin.gif Dėl to tryliktas atlyginimas yra ne atlyginimas, tai yra Kalėdinės/Naujametinės permijos pavadinimas. Jis skaičiuojamas kaip premija ir mokesčiai skaičiuojami kaip nuo premijos, t.y. neatsimeta minimumas.
O sausio mėnesio atlyginimas yra atlyginimas, sutartas pagal DS, tai yra visiškai kas kita.
O kad premija didesnė už atlyginimą - tai šiuo metu labai populiari algos mokėjimo schema, pvz. pardavėjams ir panašiai - minimali alga plius triskart didesnis priedas priklausomai nuo pardavimų - tokia schema labai patogi darbdaviui. Nes šiaip jau atlyginimą sumažinti (kaip nuobaudą, įmonei turint problemų, etc.) yra labai sudėtinga, o premijos gali ir visai nemokėti - DS įrašyta alga, darbo inspekcija neturi tau pretenzijų.

Buhalterijos ir personalo žinias vertinu prastai biggrin.gif

O vat ar ekonomiškiau pirkti daug pigių daiktų ir nuolat juos keisti, ar geriau nusipirkti vieną brangų - tai čia klausimas. Mano patirtis irgi sako, kad ekonomiškiau nusipirkti batus už tris šimtus ir juos nešioti keturis sezonus, negu už penkiasdešimt ir nešioti mėnesį... Čia nuomonės sutampa smile.gif

Kita vertus, gal aš pirkti nemoku.

Kita vertus, yra šansų ir už šimtus nusipirkti nesąmonę ir neužsidėti biggrin.gif

Nors aš asmeniškai daugiau nesąmonių vis tik esu nusipirkus papigiai. Pvz. šitoj temoj rašiau apie Maximos megztinį už keturiasdešimt penkis Lt... Dviem kartam jis buvo sad.gif Ištįso kaip nežinau kas sad.gif
Atsakyti
Sveikos, bigsmile.gif Su šventėm mirksiukas.gif

kelios dienos jau beskaitydama jaučiuos baisi išlaidautoja lotuliukas.gif Jūs čia taip skrupulingai viską suskaičiuojat. Man toli toli iki tokių sudėtingų taupymų. Gyvenam ne itin turtingai, o ir vaikų sočiai turim, bet kažkaip sukamės. Na bet ir mano pačios, o ir panų spintose sočiai rūbų...neįsivaizduoju kaip reiktų su minimumu verstis. Bent jau aš taupumą. Bent jau aš nemažai sutaupau nemažai pirkdama iš dėvėtų rūbų, o reikiamus naujus rūbus stengiuosi pirkti per išpardavimus. Dažniausia perku iš jav - kokybė geresnė. Na o visokias striukes, paltus superku vasarą. Pastebėjau, kad vasarą labai gerai būna pirkti, nes nuolaidos didžiausios, o ir aš pinigų daugiau turiu. Na o didysis neekonomiškumas bent jau man tame, kad rūbas netinka, nenešioji, negražiai jautiesi ir galų gale tenka atiduoti, išmesti ir t.t.



Tiesa, susiradau siuvėją, kuri siuva iš trikotažo, tai po švenčių eisiu suknelės siūtis tongue.gif Su 50lt galima laisvai pas ją prasisukt bigsmile.gif
galvoju apie tokias
user posted image

tą šviesią
user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

o jau čia kaip man gražu tos sagelės wub.gif
user posted image

kaip jum tie mano modeliai, a? bigsmile.gif
Atsakyti
Su šventėm newyear.gif ...

Dėl ekonomiškumo daiktų kainos atžvilgiu yra tokia skaičiuotė: kaina skaičiuojama ne pagal tai kiek laiko rūbas tarnavo, o kokia vieno užsidėjimo kaina. Tarkim sijonas 10 Lt kainavo, spintoje gulėjo 1 sezoną, buvo vilkėtas 10 kartų, vadinasi jo devėjimo kaina 1 LT... sijonas kainavo 50 LT, nors spintoje buvo 5 sezonus, bet užsidėtas retai... viso 10 kartų, tai jo devėjimo kaina 5 Lt... ir žiūrint tokiu kampu sijonas už 10 LT atsipirko labiau. Vat jai sijonas už 50 LT buvo devėtas 50 kartų, jų ekonomiškumas vienodas, jai daugiau nei 50, tai vadinasi apsimokėjo labiau nei už 10 Lt.
Prie donstop dažno pirkimo reikėtų pridėti pardavimo sumą, tai vėlgi prisideda prie taupumo.
O šiaip dažnas pirkimas pigesnių daiktų ir retas brangesnių (jai tiek vieno tiek kito rūbo devėjimo kaina vienoda) labiau manau psichologinis reikalas. Jai žmogus mėgsta rečiau keisti daiktus tai investuot verta, jai daiktai gan greit pabosta... koks tikslas devėti moraliai netenkinantį rūbą? Aš rūbų keisti nelabai mėgstu... nemėgstu ir shopintis... kiti priešingai, jaučia malonumą vien nuo naujų daiktų įsigyjimo. Visi esam skirtingi smile.gif
Dar reikėtų nepamiršt, kad kartais daiktai tampa per maži (mūsų liūdesiui) arba per dideli (mūsų džiaugsmui) ir galimybės juos nunešioti tiek kad atsipirktų kaina nebelieka 4u.gif

inc kažkada labai žavėjausi tų laikų fasonais, net knygą persipiešinėjau iš bibliotekos lobynų... tokie nerealūs man jie atrodė rolleyes.gif Manau kad tai labai moteriška blush2.gif ... bet su mano laikysena tokie siluetai atrodo prastai... neturiu aš tos elegancijos ir minkštumo. Tai atrodžiau kaip babos "išaugtais" rūbais aprengta vargšė... nu ir praėjo man norai juos devėt biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Noa @ 2012 12 26, 15:13)
O vat ar ekonomiškiau pirkti daug pigių daiktų ir nuolat juos keisti, ar geriau nusipirkti vieną brangų - tai čia klausimas. Mano patirtis irgi sako, kad ekonomiškiau nusipirkti batus už tris šimtus ir juos nešioti keturis sezonus, negu už penkiasdešimt ir nešioti mėnesį... Čia nuomonės sutampa smile.gif

dar maisai dovanu ir premiju terminus. keistos tavo buhalterines zinios, tiksliau nuomone labai kategoriska ir keistoka biggrin.gif 4u.gif

Nu gerai,bet net ignoruojant brangius daiktus ir bazinius, batus, striukes, paltus, tai visokius megztinius, kelnes, palaidines, sukneles ir as puse per puse pigias perku, bet vistiek manau nera taupymas juos taip daznai naujus pirkt blush2.gif

Kur perkate ziemines, pukines, kokybiskas striukes? blush2.gif mano paskutinioji pirkta jau senai uk, tai visai nebesigaudau pasirodo, ciupinau aprangos galerijoje lyg striuke, ziemine, nu ir puku pavyzdys pridetas, bet kaina tik 330 ir paciupinus ji tokia plona atrodo unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(bytte @ 2012 12 26, 16:03)
inc kažkada labai žavėjausi tų laikų fasonais, net knygą persipiešinėjau iš bibliotekos lobynų... tokie nerealūs man jie atrodė  rolleyes.gif Manau kad tai labai moteriška blush2.gif  ... bet su mano laikysena tokie siluetai atrodo prastai... neturiu aš tos elegancijos ir minkštumo. Tai atrodžiau kaip babos "išaugtais" rūbais aprengta vargšė... nu ir praėjo man norai juos devėt biggrin.gif

Įdomu būtų pamatyt tą tavo knygelę bigsmile.gif
Aš senokai į panašias žiūrinėjau. Suknelių panašių nesu turėjusi, bet palaidinių ir megztukų turiu tokių, kad pečių zonoje ir rankos plačios ir dažnai taip sukomplektuoju su siaurais sijonais. Aš šiaip save kriauše laikiau ir niekaip nesupratau, kodėl man netinka tie kriaušėms siūlomi patarimai, bet ne taip seniai atradau, kad galiu prisitaikyti sau soft dramatic tipo pasiūlymus. Va šitie man iškart tiko bigsmile.gif Pabandysiu pasisiūt ir žiūrėsim kas gausis. Gi neseniai sugalvojau, kad aš save vis skriaudžiu suknelių neturėdama. Aš jas taip mėgstu, o visai neturiu tinkamų. Tėvai pasakojo, kad net į darželį eidavau su keliom papildomom. Mat neužtekdavo man vienos per dieną lotuliukas.gif Tad nutariau, kad reikai ištaisyt šitą spragą biggrin.gif

QUOTE(Apelsinuk @ 2012 12 26, 16:06)
Kur perkate ziemines, pukines, kokybiskas striukes?  blush2.gif  mano paskutinioji pirkta jau senai uk, tai visai nebesigaudau pasirodo, ciupinau aprangos galerijoje lyg striuke, ziemine, nu ir puku pavyzdys pridetas, bet kaina tik 330 ir paciupinus ji tokia plona atrodo  unsure.gif

aš pūkines perku landsend.com arba landsend.co.uk
Atsakyti
QUOTE(bytte @ 2012 12 26, 17:03)
Dėl ekonomiškumo daiktų kainos atžvilgiu yra tokia skaičiuotė: kaina skaičiuojama ne pagal tai kiek laiko rūbas tarnavo, o kokia vieno užsidėjimo kaina.


Prie donstop dažno pirkimo reikėtų pridėti pardavimo sumą, tai vėlgi prisideda prie taupumo.

O, čia tai labai teisingai, kažkaip panašiai ir įtariau... Ta prasme, man niekada nebuvo gaila pinigų džinsams, bet be proto gaila kokiai balinei suknelei! biggrin.gif

Tai aš nekalbu apie dontstop konkrečiai, nes gal jinai tiesiog taip sugeba, o aš ne. Nes, tarkim, aš, jei perku brangiai, tai dar ne garantija, kad bus superinis daiktas, bet jei perku pigiai - tai stopūdovai būna paskutinis š biggrin.gif

O parduot iš viso nesugebu, man senų daiktų pardavimas atrodo susijęs su baisiai menka nauda ir didelėm laiko sąnaudom - fotografuok, dėk skelbimus, dar niekas neperka, paskui dar derėkis su visokiais idiotais, nešk į paštą... Atsimenu, draugė paprašė parduot naują picard rankinę, kurią ji buvo gavus dovanų, bent už simbolinę kainą - 50 Lt. Ta rankinė buvo baisiai keistos spalvos, kažkokia rūžava, bet šiaip jau nauja - kokie 700. Tai bliamba, dar buvo norinčių derėtis, o davai pigiau biggrin.gif Tai jau tada, atrodo, geriau atiduodi dykai, nors ačiū pasakys doh.gif

Bet vat BFAS skaičiau taisykles, kad brangiai ir kokybiškai reikia pirkti paltus, kostiumėlius, džinsus, batus, diržus ir rankines, o pigiai - maikes visokias, bižuteriją ir visokius ryškius stipriai madingus dalykus, kurie tuoj pat išeis iš mados ir nebenešiosi, kad spalva užkniso... Mol, neverta į tokius investuoti.

QUOTE(Apelsinuk @ 2012 12 26, 17:06)
dar maisai dovanu ir premiju terminus. keistos tavo buhalterines zinios, tiksliau nuomone labai kategoriska ir keistoka  biggrin.gif  4u.gif 

Įmonei visiškai tas pats - dovana ar premija, tai yra tas pats, kaip pavadinsi, čia tik žmogui yra. O šiaip, ar taip, ar taip darbuotojo pajamos.

QUOTE(inc @ 2012 12 26, 18:01)
landsend.co.uk

Oba, apie tokią nežinojau biggrin.gif
Savo tamsiai mėlyną pirkau landsend.com, mokėjau 266 Lt, labai patenkinta smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Apelsinuk @ 2012 12 26, 14:23)
vos ne kiekviena menesi kazka naujo 

Ne vos, o kiekvieną mėnesį perku nuo kelių iki keliolikos naujų daiktų. Bet iš jų aš perku tik 1 - 4 grynai vienam sezonui (ir paskui parduodu). Kitus nešioju bent 3 sezonus (ir paskui parduodu) smile.gif Išskyrus viršutinius rūbus (paltus, striukes), batus, aksesuarus - tuos tai nešioju labai labai ilgai smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Apelsinuk @ 2012 12 26, 14:23)
jeigu ne tas pasales kabinetas  lotuliukas.gif

Į pašalusio kabineto temą biggrin.gif - man reikia bent 3 šalių (dėl spalvos, kad būtų galima priderinti prie bet kokio derinio), tuomet megztinių pakako mažiau nei paprastai - per gruodį išsiverčiau su 2 kardiganais, 1 liemene ir 1 megztiniu. Sausiui jau tikiuosi spėsiu numegzti kažką naujo rolleyes.gif (pas mus darbe +17 doh.gif )
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dontstop: 26 gruodžio 2012 - 17:53