Įkraunama...
Įkraunama...

Blokeliai

QUOTE(Oksana79 @ 2013 03 16, 18:38)
.
Tai ten naudojami buvo M24- o santropez šneka apie M18.
Labai panaši ir mūsų situacija,projekte pažymėti Arko M18 blokeliai-1 aukšto namelis,bet kažkaip vis labiau linkstam link keramikos-Lode 17,5. Keraminiai blokai didesni,lengvesni nei Arko,o ir stiprumu nė kiek nenusileidžia. Kol dar turime laiko pamastymas-tai ieškom,skaitom,klausinėjam...

vyras sako pasiliekam prie fibo, kaimynas salia 2 beveik aukstu statys ir nebijo, kad namas sugrius, o mes cia del vieno pergyvenam, per siandien reikia galutinai nuspresti, nes kita sav jau bus uzbaigtas projektas, nors man kazkodel sirdis linksta prie silikato, plius pigiau, bet kai yra dvi skirtingos nuomones, tai tenka kazkam nusileisti blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(santropez @ 2013 03 17, 07:05)
vyras sako pasiliekam prie fibo, kaimynas salia 2 beveik aukstu statys ir nebijo, kad namas sugrius, o mes cia del vieno pergyvenam, per siandien reikia galutinai nuspresti, nes kita sav jau bus uzbaigtas projektas, nors man kazkodel sirdis linksta prie silikato, plius pigiau, bet kai yra dvi skirtingos nuomones, tai tenka kazkam nusileisti  blush2.gif


Projekte įršo kad bus siena iš blokelių, bet net kai gautas statybų leidimas, kol statybos nepradėtos, dar galima galvoti apie tai, kokius blokelius naudoti. Bet kai jau bus daromas pamatų techninis projektas, statybinė medžiaga, bent jau jos svoris turi būti žinomi.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2013 03 17, 00:44)
Tai kad tuomet Jūs nieko negirdėjot. Faktas kad putplastis yra geresnė termoizoliacinė medžiaga už akmens vatą.
Papildyta:
Prisijungėt visai neseniai ir tendencingai "varot" ant putplasčio jį šmeiždami išsigalvotomis nesamonėmis. Negi jau tokie prasti reikalai pardavinėjant vatą  lotuliukas.gif .

Nieko keisto, greitai jos niekas ir nepirks, nes yra putplastis, kuris už vatas geresnis visais atžvilgiais.

Dėl briedo apie nuodus iš putplasčio. Tai konkretus briedas, priešingai nei kalbant apie vatas, kurios gaminamos naudojant formaldehidus, kurie yra tikrai labai nuodingi ir yra onkologinių ligų priežastis.

Pelės puikiausiai gyvena ir vatose, ne ką prasčiau nei putplastyje, tad jei jau kalba apie graužikus, nėra skirtumo, tai vata ar putplastis, anei jokio.

O dėl šilumos sulaikymo, tai sienos apklijuotos putplasčiu šilumą laiko keleriopai geriau už sieną padengtą akmens vata.

Jei jau tiek prisiskaitėt apie vatą, turbūt žinot, kad vata yra laidi orui, todėl norint apsaugoti sieną apšiltinta vata nuo konvekcijos būdu nuo namo išnešamos šilumos, ji iš abiejų pusių turi būti apsaugota plėvelėmis, bet problema ta, kad jei vatos sluoksnis storesnis, konvekcija prasideda pačioje vatoje tarp tų plėvelių, kas visiškai eliminuoja vatos naudą, tad absoliučiai nėra prasmės dėti bent kiek storesnį apšiltinimo sluoksnį iš akmens vatos.

Putplastis nėra laidus orui, todėl kokio storio putplastį uždėsi, tokią šiluminę varžą ir turėsi. Todėl tik su putplasčiu, PIR ar PUR bus galima statytis tikrai šiltus namus, atitinkančius A+ ar A++ reikalavimus, su vatos pagalba tokių šiltų namų pastatyti nepavyks.

Įšsamiai ir aiškiai thumbup.gif
Santropez- o kodėl negalvojot apie keramiką? Matmenys atitinka silikato,stipris irgi....
Atsakyti
QUOTE(Oksana79 @ 2013 03 17, 14:04)
Įšsamiai ir aiškiai  thumbup.gif
Santropez- o kodėl negalvojot apie keramiką? Matmenys atitinka silikato,stipris irgi....


kazkaip nezinau del ju, per daug nesigilinau smile.gif mes jau nusprendem, pasiliekam prie fibo smile.gif per akis bus to stiprumo vieno auksto namui smile.gif
Atsakyti
Na liaudis jus ir pavarot, statotes vienaaukscius, dviauksciu namus ir verkiat kokius blokelius pasirinkti, kad nenugriutu, nenugrius liaudis nei vienas, jeigu gero pachmielo statybininkai is ryto nepadaris ir viska padaris, kaip priklauso, negi taip visus viltuvukas ar kaip jis ten vadinas isgasdini, kuris del nesuprantamu priezasciu savo nama issarde pastatyta is arko, atsirado skilusiu blokeliu keleta ir del to griauti reikejo-humoristas yra, juk forume vienas ar viena paskaiciavo, kad is blokeliu, kurio stiprumas yra 5 galima astunauksti pastatyti, o va del kitu parametru galima ziureti.
O tai svaiguoliai del vatos turbut pripudrina vadzybininkai apie kvepuojancius namus, kad geriausiai vata sildyti ir svaigsta, juk jeigu, kazkur koks nesandarumas ir praeina siluma is namo, tai iskarto apsarmajo, apledeja, tas ledo luitas tik dideja, atodrekis suslampa vata dar labiau ir daugiau, ir geriausiu atveju vasara tik isdzius. O peles labai gerai vatoje gyvena, pas mane darbe puikiai isikurusios, nespeju nuodu pirkti. Prikalba tokiu nesamoniu ir tiki zmones kaip kurie, juk visokiu yra, Giedruole juk buvo imetus viena karta, kaip viena blondine internete klausinejo, koki kura pilates dyzeli ar benzina, tai gavo pasiulymu ir dujas uzsipilti, tai po visu siulymu i benzinini automobili prisipyle dyzeliuko, tai varikliuko remontas kainavo 10 t.lt., ten pasisakymu buvo dar daugiau juoko man uzteko kelioms dienoms.
Atsakyti
QUOTE(Noriukas5 @ 2013 03 17, 15:24)
Na liaudis jus ir pavarot, statotes vienaaukscius, dviauksciu namus ir verkiat kokius blokelius pasirinkti, kad nenugriutu, nenugrius liaudis nei vienas, jeigu gero pachmielo statybininkai is ryto nepadaris ir viska padaris, kaip priklauso, negi taip visus viltuvukas ar kaip jis ten vadinas isgasdini, kuris del nesuprantamu priezasciu savo nama issarde pastatyta is arko, atsirado skilusiu blokeliu keleta ir del to griauti reikejo-humoristas yra,

Niekas ir negalvoja,kad nugrius,tuolab,kad ir tas viltuvukas nieko čia neišgąsdino savo pasakojimu.
Šiais laikais yra tokia įvairovė blokelių(o gal ir visada tiek buvo g.gif ),kad sunku nuspręsti,kuriuos geriau pasirinkti g.gif Vieni lengvi,kiti sunkūs,vienus lengva mūriti-su kitais daugiau vargo,ant vienų lengva kabinti sunkius daiktus,o ant kitų-jau spec priemonių reikia ir t.t. Nevisi esame statybų "specai",todėl kai kurie klausymai-žinovams-gali pasirodyti juokingi biggrin.gif PAsikartosiu-kas geriau gali paaiškinti/patarti-kas ir kaip -nei tas ,kuris jau praėjo tai(statėsi,ar dirba toje srityje). O ir žmonių visokių yra-vieniems pasakyk-kad iš to...ir jie daugiau nebesiieško,neklausinėja... O yra ir tokių,kuriems reikia ne vieno argumento,kad pasirinktų būtent tą ar šitą medžiagą (ypač,jei tai pirmas namas ) 4u.gif
Atsakyti
QUOTE
Niekas ir negalvoja,kad nugrius,tuolab,kad ir tas viltuvukas nieko čia neišgąsdino savo pasakojimu.
Šiais laikais yra tokia įvairovė blokelių(o gal ir visada tiek buvo  ),kad sunku nuspręsti,kuriuos geriau pasirinkti  Vieni lengvi,kiti sunkūs,vienus lengva mūriti-su kitais daugiau vargo,ant vienų lengva kabinti sunkius daiktus,o ant kitų-jau spec priemonių reikia ir t.t. Nevisi esame statybų "specai",todėl kai kurie klausymai-žinovams-gali pasirodyti juokingi  PAsikartosiu-kas geriau gali paaiškinti/patarti-kas ir kaip -nei tas ,kuris jau praėjo tai(statėsi,ar dirba toje srityje). O ir žmonių visokių yra-vieniems pasakyk-kad iš to...ir jie daugiau nebesiieško,neklausinėja... O yra ir tokių,kuriems reikia ne vieno argumento,kad pasirinktų būtent tą ar šitą medžiagą (ypač,jei tai pirmas namas ) 

blokelius reikia rinktis taip - stoga ir perdanga atlaikys - atlaikys. tada renkiesi pigiausius, o namo siltuma pasieki per pasiltinimo sluoksni,
o "lengvi, sunkus, kreivi ar tiesus" cia statybininku pasakos. ar tokie ar anokie, vistiek vienodai mokesit.
Atsakyti
1.Putų polistirenas yra degi medžiaga, kuri įkaitusi skleidžia ypač nuodingus dūmus.
http://moduleconcept...pu-palyginimas/
Akmens vata yra nedegi.
2.Šiltinant namą putomis reikia įrengti ventiliuojamą fasadą: apdailinė plyta, apkalimas dailylentėmis, apskardinimas arba uždengimas fasadinėmis plokštėmis. Tinkuoti teoriškai galima, bet praktiškai dėl susidariusių nelygumų to padaryti negalima. Putos, priklausomai nuo jų tankio, yra laidžios garams, „kvėpuojančios". Ventiliacinis tarpas uždarų porų putoms nereikalingas, bet dėl susidariusių nelygumų jis būna.
Eligijus, Švykai, UAB.
3.Polistireninis putplastis ir akmens vata yra dažniausiai naudojamos šiltinimo medžiagos. Pateikiame tiek vienų, tiek kitų šiltinimo medžiagų pliusus ir minusus.
Polistireninis putplastis (PP) - santykinai nebrangi ir efektyviai šilumą taupanti medžiaga (geras kainos ir kokybės santykis), todėl investicija energijos taupymo atžvilgiu atsiperka greičiau. Su šia medžiaga, lyginant ją su akmens vata, daug lengviau dirbti. Todėl PP labiau mėgstamas darbininkų, atitinkamai ir darbo įkainiai yra šiek tiek mažesni. Geros kokybės PP daug paprasčiau ir lengviau įsigyti statybinių medžiagų parduotuvėse visoje Lietuvoje, net ir nedideliuose miesteliuose, nėra problemų ir dėl PP plokščių storio, tiekimas patikimas ir greitas. Dėl savo plataus paplitimo, žemesnės kainos ir paprastesnio darbo instaliuojant PP plokštės yra mažmeninės prekybos lyderis fasadų šiltinimo srityje. Projektuojant šiltinimo sistemas su PP plokštėmis galima naudoti visas apdailos tinkų rūšis, tame tarpe ir polimerinius.
PP plokštės pasižymi didelėmis temperatūrinėmis deformacijomis, todėl technologiniai pažeidimai bei žema klijų, tvirtinimo elementų, armuojančių mišinių bei tinklelio kokybė labai greitai sukelia problemas sistemos ilgaamžiškumui. Problemos naudojant PP dažnai yra tiesiog užprogramuotos, nes tokia užsakovų bei statybininkų nuostata (o tam netrunka pataikauti ir medžiagų tiekėjai, kas jau tampa norma Rytų ir Centrinės Europos šalyse) - viskas aišku ir pigu, o to pasekoje visos neigiamos tolerancijos dažnai sueina į vieną pusę. Didelė bėda yra ir tai, kad dažnai norisi visko dar pigiau, nei pigu, todėl, spaudžiant rinkai ypač mažmeninėje prekyboje, didėja žemesnės tiek PP tiek ir kitų komplektuojamų šiai sistemai medžiagų kokybės pasiūla, nes vartotojų jautrumas kainai mūsų šalyje yra itin didelis, o vartotojo išprusimas, renkantis produktus pagal techninius parametrus dar nepakankamas.
PP plokštės nusileidžia vatai degumo klase, bei mažesniu garų laidumu. Tiesa, per eilę metų buvo sukurtas stiprus mitas, kad PP plokštės visiškai „nekvėpuoja", nors fasadinių PP plokščių garų laidumas maždaug prilygsta spygliuočių medienai.

Fasadinės akmens vatos (AV) pagrindinės teigiamos savybės, kurias reikia išskirti - aukštesnė, lyginant su PP gaisrinė klasė (tinkuojamos sistemos su akmens vata turi A2 gaisrinę klasę, o sistemos su PP - B gaisrinę klasę), ženkliai didesnis garų laidumas, AV geriau suderinta su cementiniais mišiniais - mažesnės temperatūrinės deformacijos. Dėl to, šiltinant su AV, galima rinktis šiek tiek intensyvesnes fasado apdailos spalvas, o didesnis garų laidumas padeda, kartu su kitomis priemonėmis, spręsti šiltinamos sienos susikaupusios ar kapiliarinės drėgmės problemas. Gaminant ir projektuojant sistemas su AV galima lengviau pasiekti aukštesnę atsparumo smūgiui klasę.
Fasadinės vatos kaina yra didesnė dėl sudėtingo ir energijai imlaus gamybos proceso. Šiltinimo sistema su 10 cm AV yra apie 20 Lt/m2 brangesnė, nei su tokio pat storio PP.
AV neitin mėgsta darbininkai (ypač dirbant karštomis dienomis), todėl darbo įkainiai, lyginant su PP instaliavimu, yra didesni. Fasadinė AV yra 6 ir daugiau kartų sunkesnė, nei PP plokštės, dėl savo mechaninių savybių AV privalomai tvirtinama prie fasado smeigėmis.
Papildyta:
QUOTE(tylaa @ 2013 03 16, 20:26)
iš serijos viea bobutė sakė.....

jei bijote graužikų, katinų pora turėkite. Šiais laikais yra ir el. prietaisų atbaidyti graužikams. Nuodai yra visur aplink mus, net ir Jūsų striukės sintetinės pagamintos iš naftos.....ar maksimos maišelis smile.gif


va cia klystate smile.gif ne bobute sake lotuliukas.gif o ir del katinu klystate, neatbaidys sienoje gyvenanciu grauziku. o ir del striukes velgi klystate, ne sintetine pas mane tongue.gif
Atsakyti
Na jo jeigu statybininku paklausti, tai daugumai. geriausi, kurie yra lengviausi.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2013 03 16, 20:50)
Ir ko čia raukaisi? Parašo nesąmonę, o po to - žiauriai tingiu ginčytis. Geriau jau visai patylėtų.


Kas pats busi, kad mane tildytum??? g.gif
Nesamone??? Velgi kas pats busi, kad galetum daryti isvadas samone tai, ar ne?
Pasikartosiu raskite bent viena zmogu vienaip ar kitaip susijusi su statybomis (zinoma ir su abiejom siltinimo medziagom), kuris pasakytu, kad putplastis yra geriau uz vata! Neradau nei vieno. O konsultavomes su DAUG KUOM!!! smile.gif Aisku klausite su kuom, ok. Su statybininkais is "MEDEINA HOUSE", su Povilu, kuris turi stambia statybu firma (daugiamete), kuri pastate daug namu Kaune, dabar persikele i Palanga. Tiek vieni, tiek kiti yra geri mano vyro pazystami. Nors tiek vieni, tiek kiti siltina putplasciu. Kodel? Todel, kad pigiau. O kaina jiems yra aktuali. Toliau, su DAUG musu klientu, kurie pasistate namus, arba siuo metu statosi. Taippat su architektu, kuris taippat turi patirti siuo klausimu. Taip pat su zmonemis, kurie parduoda mums medziagas. Ir t.t.
Zinoma kiekvienas renkasi kas jam yra geriau. As issakiau savo pozicija, o ne "varau ant putplascio".
Zmones come on, kas jums darosi, ko cia puolat? lotuliukas.gif Jei su nervais blogai, eikit pas gydytojus 4u.gif
P.S. as tikrai neesu niekaip susijus su akmens vatos prekyba, kaip cia kazkuris minejo lotuliukas.gif
Tai va, nematau reikalo gincytis. As statausi savo nama, Jus savaji. Sekmes visiems thumbup.gif
Atsakyti
[quote=santropez,2013 03 08, 14:14]
[quote=Oksana79,2013 03 08, 13:13]
Na kolkas tai matau tokį rezultatą:
Keramika 2 : 0 Silikatas.
Tiesa,jei rašot,kad keramika pasirinkot-prašymas -parašykite kokio gamint ir blokelio storį.Ačiū
O sakykite,koks armavimas naudojamas keramikai?Kažkokia speciali ar paprasta armatūra?Kokio storio?
Nepamirštame dalyvauti mažutėje aplausoje blush2.gif Silikatas vs Keramika
Prašome pareikšti savo nuomone thumbup.gif

Blokelių palyginimas:
Sienos tvirtumas: Keraterm - 15 Mpa, ARKO - 15 Mpa, Fibo - 3 Mpa arba 5 Mpa.
Išvada: 1 vieta - keramika Keraterm arba silikatas Arko.
Sienos blokelio šilumos laidumas: Keraterm - 0,22 W/mK, Arko - 0,68 W/mK, Fibo 3 MPa - 0,18 W/mK, Fibo 5 MPa - 0,23 W/mK.
Išvada: 1 vieta - Fibo 3 Mpa, 2 vieta - Keraterm, 3 vieta - Fibo 5 Mpa, 4 vieta - ARKO.
Sienos blokelio apšiltinimas, norint pasiekti varža ≥5: : Keraterm – 15 cm mineralinės vatos, Arko – 17 cm, Fibo 3 MPa – 15 cm, Fibo 5 MPa – 15 cm.
Išvada: 1 vieta - Keraterm ir Fibo, 2 vieta - ARKO.
Gelžbetoninio žiedo poreikis: Keraterm ir Arko, prieš perdangas g/b žiedas neįrengiamas, FIBO mūrui – rekomenduojamas ir įrengiamas.
Išvada: 1 vieta - Keraterm ir Arko, 2 vieta - Fibo.
Ekologiškumas: Keraterm – molis, pjuvenos ir vanduo, Arko – kalkės, smėlis ir vanduo, Fibo – keramzitas, vanduo, cementas.
Išvada: priklauso nuo jūsų pačių.
Bendra išvada: 1 vieta – keramika, 2 vieta – silikatas (nemaišant su dujų silikatu arba akytu betonu – jis čia nebuvo lyginamas, o jei lygintumėme, užimtų 4 vietą), 3 vieta – keramzitbetonis.
Keraminiai blokai išskiria patalpose susikaupusią drėgmę į išorę, o esant trūkumui papildo iki reikiamo kiekio, todėl pastate yra sveikas ir malonus mikroklimatas.
Keraminių blokelių minusai: prasta šilumos izoliacija, sunkiai apdorojama medžiaga.
Keramikos pliusai: atsparumas, stabilumas, ilgaamžiškumas.Iš keraminių blokelių geriausi šiai dienai yra "Lode". Paimta is http://www.ekspertai...eliai/patarimai
stai ka pavyko rasti skaitant apie savo blokelius smile.gif
[/quote]
Pritariu. Juos ir pasirinkome thumbup.gif
Atsakyti
Pagaliau šiek tiek daugiau teisingų faktų. Pradžiai atsakykite iš kur pažįstat tiek daug rimtų statybinių firmų sprendžiantį balsą turinčių žmonių? Tikrai su jais ne dalykiniais reikalais bendraujate? Pavyzdžiui kokias nors statybines medžiagas jiems parduodat?

Dėl degumo klasės, taip, putplastis degesnis, bet kur jūs matėt pastatą apšiltintą putplasčiu ir nenutinkuotą, ar nepaslėptą po kita apdaila? Nutinkuotas putplastis tenkina visus priešgaisrinius reikalavimus.

Dėl labai nuodingų skleidimo degant, tai labai geras šaltinis pateiktas, nesinori tikėti nei vienu ten parašytu žodžiu, pasigilinkit į tai, kas ten parašyta labiau.

Vienintelis "rimtas" putplasčio trūkumas, kad jį renkasi žmonės norintys taupyti lotuliukas.gif

Fasadinės akmens vatos (AV) pagrindinės teigiamos savybės, ženkliai didesnis garų laidumas, iš tikrųjų yra ne teigiama o neigiama savybė, tereikia labiau pasigilinti į šį procesą. Tikrai ne su apšiltinimo medžiagomis reikia spręsti šiltinamos sienos susikaupusios ar kapiliarinės drėgmės problemas.

Iš tikrųjų su putplasčiu yra viena problema, tai kai pietinė fasado pusė nudažoma saulę sugeriančiomis spalvomis ir karštą dieną įkaista iki 60C laipsnių ir daugiau. Putplasčiui tokios temperatūros yra ribinės, todėl tikrai galimos deformacijos. Kad to nenutiktų, rekomenduotina tinkuoti šviesiomis spalvomis ar naudoti ventiliuojamą fasadą.
Atsakyti