QUOTE(famille @ 2013 03 08, 19:04)
Mes irgi už šiuos blokelius
. Tik, va, gal parašytumėte detaliau kaip tą garo barjerą iš vidaus padaryti, jei mes sienas tik tinkuosim?
Prieš tepant garo barjero sluoksnį geriausia būtų išdžiovinti blokelius per vasaros menesius nuo po tinkavimo likusios drėgmės.
Žiemą reikėtų pašildyti patalpas daugiau ir nusausinti orą paleidžiant rekuperatorių (plokštelinį), vėdinant per langus ar kitaip surenkant drėgmę iš patalpų.
Likusi drėgmė pasišalins lėtai per kelerius metus per apšiltinimo sluoksnį į išorę.
Sienos labiausiai šlampa žiemomis gyvenant name. To reikėtų vengti prieš įrengiant garo barjerą.
Nutinkuota išdžiūvusi siena paskui gruntuojama įprastu gruntu, glaistoma.
Tik tada, kai paviršius jau pakankamai lygus dažymui (nebereikia nieko šveisti) galima nutepti keletu sluoksnių garo barjero.
Kuo plonesni sluoksniai (atskiedžiant), tuo lygesnis paviršius. Bendra išeiga ~7m2/kg.
Susidariusio garo barjero sluoksnio negalima pažeisti švitriniu popieriumi ar kitaip.
Sluoksnis tarnauja kaip tvirtas pagrindas dažymui.
Visas vidinis patalpų paviršius turi turėti garo barjerą, įskaitant angokraščius, blokelių sienų plotą po grindimis ir virš pakabinamų lubų.
Jeigu naujai statomas namas tai net ir jungiant vidines sienas su išorinėmis geriau klijuojamą plotą prieš tai nutepti garo barjeru, kad barjeras būtų vientisas, nes vandens garai lengvai "keliaują" per patį akytbetinį ir suklijavimus. Iš vidinių sienų garai pateks į išorines ir žiemą kondensuosis arba sugers kondenstą iš putplasčio. Nors efektas nežymus ir nepastebimas, bet geriau to vengti.
Taip "terliotis" ne daug kas sutiks, bet paprašyti galima.
Vidinių ir išorinių sienų sujungimui sustiprinti galima naudoti armatūrą.
Vidinių sienų tepti barjeru nereikia, jos dalyvaus patalpos drėgmės apykaitoje.
Daug pagrindinių įmonių apskambinta ieškant garo barjero.
Deja, netgi hidroizoliacinės mastikos skirtos šlapiam vonios kambariui yra pralaidžios garui, patikino Ceresit inžinierius.
Vietinis laisvai prieinamas produktas garo barjerui yra Latexgrunt.
Jo pakaktų kai planuojamas vėdinamas fasadas su vata.
Kitais atvejais (putplastis) siūlau šį pigų produktą naudoti pirmam sluoksniui, o ant viršaus užtepti dar kažką patikimesnio.
Basf atstovai pasiūlė produktą PCI Wadian, kurio minimalus užsakymo kiekis 1 tona. Jeigu turite ryšių Vokietijoje, galite užsisakyti ir mažesnius kiekius ten.
Yra dar užatlantinis produktas iš Sherwin-Williams. Vadinasi tiesiog Moisure Vapor Barrier (B72W00001). Galima nupirkti kibirais po 5 galonus iš atstovų
UAB Rekesa po 32Lt/ltr, užsakinėjamas.
Perkant reikia įsitikinti, kad produktas nebūtų užšales transportuojant ar sandėliuojant Lietuvoje.
Yra ir kitų firmų.
Garo barjeras užkerta kelią bet kokiam galimam kondensatui ir išlaiko sienas sausas ilguoju laikotarpiu. Silikatinės sienos taip pat gana laidžios garui ir jeigu kyla abejonių dėl kondesato susidarymo sienos viduje (panaudotos medžiagos sienoje neišsidėstę nuo mažiausiai pralaidžios viduje einant link labiausiai pralaidžios garams išorėje) garo barjeras tikrai nepakenks.
Vonioje reiktų panaudoti storesnį sluoksnį, nes ten daugiau drėgmės ir šilčiau.
Skiediniu sumūryto akytbetonio blokeliai termovizorinėje nuotraukoje atrodo baisiai. Blokelius klijuokite, taip bus ir stipriau, ir šilčiau.