Įkraunama...
Įkraunama...

Kačių ligos

Laba diena. Turiu neveisline kate, kuri gyvena namuose, bet daznai isleidziama i lauka. Viena diena pastebejau, kad ant nugaros jai kazkos dryzius- tarsi butu zirklem iskirpta plauku suke per mazdaug puse kailio ilgio. Apibariau vaikus, galvojau jie zirklem pasidarbavo, bet po kiek laiko ta vieta pradejo plikti, nes kate tiesiog drasko ta kaili nuo saves, o palietus oda tarsi tokie traukuliukai prasideda. Nuo blusu kas menesi gauna lasiuku, nuo kirtminu taip pat, kas galetu buti? pirmadieni vaziuojam pas veterinara pasirodyti
Atsakyti
Grybelis?...

Pas mūsiškę tai labai retėja plaukučiai ties ausimis ir šiaip visas klailiukas lanbai iššausėjęs. Ne grybelis, nes odytė lygi ir švari ir tas retėjimas ties abiem ausytėm tolygus. Kitas ilgaplaukis katinas maitinamas lygiai taip pat, kailis net blizga, o šitai va kaip...
Ir taip, ir taip mąstau, tai pati sau turiu du variantus:
1. Pasikeitus hormoninė pusiausvyra po sterilizacijos šitos katytės išvaizdai vis tik daro įtaką (iki jos kailiukas buvo vešlus ir sveikas), teks galvot su kokiu maistuku ar papildais bandyt padėt;
2. Alergija į "antiblusiinius" vaistus. Ką vis tik mūsų atveju būčiau linkus atmest, nes labai jau tolygus ir simetriškas tų plaukelių retėjimas.

Šiaip katė guvi, padykus, elgesyje pakitimų nėra.
Atsakyti
Sveiki, turiu katuli 8menesiu. Pastebejau, kad jau, kuris laikas bezaidziant labai isisiautejus ar siaip paemus paguldzius ant nugaros sau ant keliu, kazkaip sunkiau ikvepia, su tokiu lengvu kriuktelejimu lotuliukas.gif anksciau turejau katina, bet lyg nepastebejau ar jis irgi taip dare. Kadangi, as tokia linkus siek tiek viska perdeti, ir is muses ispust drambly, tai galvoju pasitarsiu pirma su jumis 4u.gif gal kas pastebejo savo katulius taip darant? Tiesa, jis valgo vien tik slapia maista - konservus, po skarbonke per diena. Na ir zalios mesytes prie progos biggrin.gif nieko kito neikisi, bandziau sausa maista duot - nevalgo, zuvies irgi ne, nebent tai velgi koks konservuotas tunas... tai galvoju gal cia nuo tu konservu kokie skrepliai ten pas ji kaupias, kad taip daro... blink.gif
Atsakyti
Laba diena,

Norėjau paprašyt čia esančių pagalbos ir konsultacijos. Turiu katytę 5 mėnesių, ji mano pirmas augintinis, todėl nesu susidūrusi ankščiau su panašiais atvejais ir geriau manau pasitarsiu su patyrusiom. Per kelias pastarasias dienas ji pradėjo skystai kakoti ir pastebėjau, kad tokie kaip išplaukiantys lyg kraujo lašiukai. Išangė irgi šiek tiek lyg rausva spalva patepliota. Skaičiau, kad gali taip būt, jei plaukų gumulai užkemša plonąją žarną ar kažkas panašaus. ji pusiau ilgaplaukė, dažnai laižosi kailį, nors bandau šukuoti kasdien, kartais net po kelis kartus, kad ji mažiau jų suvalgytų. Nupirkau tokių kaip žolių tablečių, nuo plaukų kamuolių susidarymo ir pasodinau katžolę. Mityba tokia, kad sauso yra visada, ryte ir vakare gauna konservų, o per pietus šviežios žuvytės. Beje prieš kelias savaites gavo pirmą skiepą, o po savaitės eisim daryt pakartotinį. Tai va tokia situacija ir aš nežinau, kas su jos tais viduriais pasidarė, pirmadienį eisiu pkaust vet, bet gal Jūs esate kuri susidūrusi ar numanote, nuo ko galėtų taip būti?
Atsakyti
Sveika Exie - gal pirmiausia apribokit maistelį, palikit tik vandenuką ir sausą maistą ir pastebėkit. Vet gydykloje manau galima nusipirkti virškinimo fermentų ir šiaip su veterinarais reiktų pasitarti nes ilgas viduriavimas tokio amžiaus kačiukams pavojinga.

Souk - man neteko su tokiu dalyku susidurti, bet jeigu tai ne vienkartinis dalykas ir kaskart tas pats kartojasi, reiktų pasitikrinti vet gydykloje, kad neuždelsti 4u.gif
Atsakyti
[quote=Magnuna,2014 05 09, 21:51]
Sveika Exie - gal pirmiausia apribokit maistelį, palikit tik vandenuką ir sausą maistą ir pastebėkit. Vet gydykloje manau galima nusipirkti virškinimo fermentų ir šiaip su veterinarais reiktų pasitarti nes ilgas viduriavimas tokio amžiaus kačiukams pavojinga.

Ačiū, reiks pastebėt smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Exie @ 2014 05 09, 19:53)
Laba diena,

Norėjau paprašyt čia esančių pagalbos ir konsultacijos. Turiu katytę 5 mėnesių, ji mano pirmas augintinis, todėl nesu susidūrusi ankščiau su panašiais atvejais ir geriau manau pasitarsiu su patyrusiom. Per kelias pastarasias dienas ji pradėjo skystai kakoti ir pastebėjau, kad tokie kaip išplaukiantys lyg kraujo lašiukai. Išangė irgi šiek tiek lyg rausva spalva patepliota. Skaičiau, kad gali taip būt, jei plaukų gumulai užkemša plonąją žarną ar kažkas panašaus. ji pusiau ilgaplaukė, dažnai laižosi kailį, nors bandau šukuoti kasdien, kartais net po kelis kartus, kad ji mažiau jų suvalgytų. Nupirkau tokių kaip žolių tablečių, nuo plaukų kamuolių susidarymo ir pasodinau katžolę. Mityba tokia, kad sauso yra visada, ryte ir vakare gauna konservų, o per pietus šviežios žuvytės. Beje prieš kelias savaites gavo pirmą skiepą, o po savaitės eisim daryt pakartotinį. Tai va tokia situacija ir aš nežinau, kas su jos tais viduriais pasidarė, pirmadienį eisiu pkaust vet, bet gal Jūs esate kuri susidūrusi ar numanote, nuo ko galėtų taip būti?

Visų pirma neduokite žuvies. Žuvies kasdien duoti negalima.
"Žuvis: Šeriant žalia žuvim yra parazitų tikimybė, žuvys dažnai būna užsikrėtusios kaspinuočiais, kurie pavojingi tiek žmogui, tiek ir gyvūnams. Kitas žuvų minusas yra toks, kad jos turi fermentą tiaminazę, kuris ardo tiaminą ( Vit. B1), todėl ilgainiui gali išsivystyti šio vitamino trūkumas (Vit. B1 hypovitaminozė). Jei žuvis yra termiškai apdorota - šios rizikos išnyksta."
Per daug skirtingų maistų maišote.
O šiaip tai pasitarkite su veterinaru. Jeigu neturite galimybės nueiti rytoj tai bent pasiskambinkite, nes skysčių praradimas labai pavojingas.
Atsakyti
QUOTE(semlina @ 2014 05 09, 22:41)
Visų pirma neduokite žuvies. Žuvies kasdien duoti negalima.
"Žuvis: Šeriant žalia žuvim yra parazitų tikimybė, žuvys dažnai būna užsikrėtusios kaspinuočiais, kurie pavojingi tiek žmogui, tiek ir gyvūnams. Kitas žuvų minusas yra toks, kad jos turi fermentą tiaminazę, kuris ardo tiaminą ( Vit. B1), todėl ilgainiui gali išsivystyti šio vitamino trūkumas (Vit. B1 hypovitaminozė). Jei žuvis yra termiškai apdorota - šios rizikos išnyksta."
Per daug skirtingų maistų maišote.
O šiaip tai pasitarkite su veterinaru. Jeigu neturite galimybės nueiti rytoj tai bent pasiskambinkite, nes skysčių praradimas labai pavojingas.

Ačiū. Šiandien jau žuvies neduodu ir kolkas tada neduosiu. Aš ją šaldikly laikau ir atlaidinu prieš duodama. Tai palikt tik sausą ir konservus?
Atsakyti
QUOTE(Exie @ 2014 05 10, 13:16)
Ačiū. Šiandien jau žuvies neduodu ir kolkas tada neduosiu. Aš ją šaldikly laikau ir atlaidinu prieš duodama. Tai palikt tik sausą ir konservus?


Vietoj konservu butu zymiai geriau zalia mesyte: jautiena, vistiena arba kalakutiena.Smulkiai supjaustyta.
Papildyta:
QUOTE(Exie @ 2014 05 10, 13:16)
Ačiū. Šiandien jau žuvies neduodu ir kolkas tada neduosiu. Aš ją šaldikly laikau ir atlaidinu prieš duodama. Tai palikt tik sausą ir konservus?


Vietoj konservu butu zymiai geriau zalia mesyte: jautiena, vistiena arba kalakutiena.Smulkiai supjaustyta.
Atsakyti
QUOTE
Vietoj konservu butu zymiai geriau zalia mesyte: jautiena, vistiena arba kalakutiena.Smulkiai supjaustyta.


Nu o kiek tos mėsos per dieną reiktų duot? Nes mes kartais palepinam stirnos duodami šviežios, bet žalią vištą bijau duot (o gal bereikalo?)

Atsakyti
QUOTE(Exie @ 2014 05 12, 13:25)
Nu o kiek tos mėsos per dieną reiktų duot? Nes mes kartais palepinam stirnos duodami šviežios, bet žalią vištą bijau duot (o gal bereikalo?)


pradekit nuo arbatinio sauksciuko ir pamazu didinkit. Jeigu duodat sausiako, tai manau, kad iki 100 g mesos per diena.
kas del vistos, tai man ji irgi ne kokia mesa atrodo, isskyrus namine, bet jos ne visada iseina gauti. Tenka man vistiena sert viena savo katina, nes jis kitokios mesos netoleruoja.Jau 5 metus as ji ta vistiena seriu ir katinas nesiskundzia. Tai matyt vistiena vis del to gera mesa...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pujolis: 12 gegužės 2014 - 12:25
QUOTE(Pujolis @ 2014 05 12, 13:21)
pradekit nuo arbatinio sauksciuko ir pamazu didinkit. Jeigu duodat sausiako, tai manau, kad iki 100 g mesos per diena.
kas del vistos, tai man ji irgi ne kokia mesa atrodo, isskyrus namine, bet jos ne visada iseina gauti. Tenka man vistiena sert viena savo katina, nes jis kitokios mesos netoleruoja.Jau 5 metus as ji ta vistiena seriu ir katinas nesiskundzia. Tai matyt vistiena vis del to gera mesa...

Na aš dėl vištos turiu omeny, kad na bent žmonėm jos žalios valgyt negalima, ar negresia katei kuomnors ten užsikrėst nuo neapdorotos vištienos?
Atsakyti