Įkraunama...
Įkraunama...

Kačių ligos

Sveiki,ateinu pasidalinti dziaugsmu,kad musu katyte jau galima sakyti sveika (Paskelbta: #324 zinute).Siule uzmigdyti,o dabar sake,kad reikia mums medali uzkabinti biggrin.gif .Zinoma dar leidziam vaistukus,bet jau kas 3 dienas ir dar girdau vaikiska miksturele.Buna,kad pakosija karta per diena,o buna ir ne.Tas kriokimas susitvarke,kvepuoja per nosite ir griauna namus biggrin.gif .Tiesa, saiko maistui tai nelabai jaucia,gal todel,kad ilgai badavo,o gal nuo vitaminu.Taciau cia ne beda,ridenasi po namus,kaip pagrandukas.Noriu dar karteli padekoti uz palaikyma ir patarimus.Gyvenimas tesiasi smile.gif Ir mes visiems linkime sveikateles.
Atsakyti
Sveiki,
Parsitempiau namo savo numylėtinę, laukinukę, sergančią katę. Savaitę kovojom su įtariama Panleukopenija. Deja, kovą pralaimėjom.
Planuose kačiukas iš veislyno.
Ar reikia ir kaip/kuo dezinfekuoti namus?
Skolinausi boksą (plastmasinį). Jį mest laukan? Ar galima išdezinfekuoti ir kuo?
Kada saugiausia naują gyventoją parsinešti?

Dėkavoju.
Atsakyti
QUOTE(Benicio @ 2013 11 18, 08:35)
Sveiki,
Parsitempiau namo savo numylėtinę, laukinukę, sergančią katę. Savaitę kovojom su įtariama Panleukopenija. Deja, kovą pralaimėjom.
Planuose kačiukas iš veislyno.
Ar reikia ir kaip/kuo dezinfekuoti namus?
Skolinausi boksą (plastmasinį). Jį mest laukan? Ar galima išdezinfekuoti ir kuo?
Kada saugiausia naują gyventoją parsinešti?

Dėkavoju.



Labas rytas,

Trumpai būtų taip: FPV virusas yra labai atsparus, aplinkoje gali išsilaikyti net ir ilgiau kaip metus. Išplovusi, išdezinfekavusi aplinką, nebūsite tikra, kad aplinkoje šio viruso neliko. Virusas atsparus ir daugeliui dezinfektantų (negalėčiau guldyti galvos net ir panaudojusi natrio hipochlorito, formaldehido tirpalus).
Iš kitos pusės, skiepytai katei pavojaus nėra. Išvada: laiku skiepykite savo augintinius.
Atsakyti
QUOTE(grazutee @ 2013 11 16, 20:30)
Sveiki,ateinu pasidalinti dziaugsmu,kad musu katyte jau galima sakyti sveika (Paskelbta: #324 zinute).Siule uzmigdyti,o dabar sake,kad reikia mums medali uzkabinti biggrin.gif .Zinoma dar leidziam vaistukus,bet jau kas 3 dienas ir dar girdau vaikiska miksturele.Buna,kad pakosija karta per diena,o buna ir ne.Tas kriokimas susitvarke,kvepuoja per nosite ir griauna namus  biggrin.gif .Tiesa, saiko maistui tai nelabai jaucia,gal todel,kad ilgai badavo,o gal nuo vitaminu.Taciau cia ne beda,ridenasi po namus,kaip pagrandukas.Noriu dar karteli padekoti uz palaikyma ir patarimus.Gyvenimas tesiasi  smile.gif Ir mes visiems linkime sveikateles.


Po plauciu uzdegimo kaciukas dar ilgai kartas nuo karto pakoses, bet tikrai cia nieko baisaus. Tiesiog reikia laiko, kad plauciai issivalytu. Maniskis, kiek prisimenu, gal net kokius metus kartais uzsikosedavo, jau zinoma ne kasdien.O del maisto, tai todel, kad ilgai badavo. Atsivalgys, o paskui apetitas nebus toks didelis.
Atsakyti
QUOTE(Benicio @ 2013 11 18, 08:35)
Kada saugiausia naują gyventoją parsinešti?

Imkit tik pilnai suskiepytą gyvūną - tiek neišsidezinfekuosit, kad viruso 100% neliktų (jei tikrai diagnozuota panleukopenija). Dėl to reikia, kad naujas kačiukas turėtų apsaugą nuo šios ligos.
Atsakyti
QUOTE(Benicio @ 2013 11 18, 08:35)
Skolinausi boksą (plastmasinį). Jį mest laukan? Ar galima išdezinfekuoti ir kuo?


Jeigu skolintas tai pasiklauskit ar jų gyvūnai skiepyti, kad bėdos žmonėm nebūtų. Na ir aišku deznfekantu kokiu gerai apdorot reiktų
Atsakyti
Dar kart visiems dėkavoju.
Daiktą žmonėms nupirkt galiu, o vat tokį pat šeimos draugą klonuoti nesugebėsiu. Naudotą boksą mesiu lauk.
Atsakyti
Sveikos. 4u.gif Aš su gan kvailu, keistu, bet man svarbiu klausimu. Noriu sušerti katinui vaistus nuo kirminų, o taip pat suduoti pastos nuo plaukų gumuliukų. Kurį duoti pirmiau? Nes tarp jų sakė daryti 3 dienų tarpą. Katinas gan keistas pasidarė, kur tik randa smėlio, tuoj pat jį laižo. Net kai bulves lupi, lipa į kibirą ir bando visą smėlį nulaižyt. Kirminus bando "išnaikint" ar gumulai pilve? blush2.gif
Atsakyti
kada prasideda skiepo povekis? Esme ta, kad noriu pasiimti globai is lauko kaciukus, bet mano kate neskiepyta kazkur antrus metus.
Atsakyti
QUOTE(Mazgelis @ 2013 11 19, 19:33)
kada prasideda skiepo povekis? Esme ta, kad noriu pasiimti globai is lauko kaciukus, bet mano kate neskiepyta kazkur antrus metus.

Man sakė, kad reikėtų 2 savaičių po skiepo, kad susidarytų imunitetas. Gal kas nors geriau žino.
Atsakyti
QUOTE(Colomba @ 2013 11 20, 00:29)
Man sakė, kad reikėtų 2 savaičių po skiepo, kad susidarytų imunitetas. Gal kas nors geriau žino.


Man irgi taip pat pasakė - kad imunitetas po 2 savaičių po antro skiepo, bet čia mažam neskiepytam kačiukui, gal suaugusiai kažkada skiepytai katei kitaip - geriausia paklausti veterinaro, kai paskiepys katę...
Atsakyti
QUOTE(meme @ 2013 11 19, 20:01)
Sveikos. 4u.gif  Aš su gan kvailu, keistu, bet man svarbiu klausimu. Noriu sušerti katinui vaistus nuo kirminų, o taip pat suduoti pastos nuo plaukų gumuliukų. Kurį duoti pirmiau? Nes tarp jų sakė daryti 3 dienų tarpą. Katinas gan keistas pasidarė, kur tik randa smėlio, tuoj pat jį laižo. Net kai bulves lupi, lipa į kibirą ir bando visą smėlį nulaižyt. Kirminus bando "išnaikint" ar gumulai pilve?  blush2.gif

Kad gal greičiau vitaminų/mineralų trūksta smile.gif
Pirmiau duokit vaistus nuo kirmėliukų, po kokių dviejų dienų - pastos nuo plaukų.

QUOTE(Mazgelis @ 2013 11 19, 20:33)
kada prasideda skiepo povekis? Esme ta, kad noriu pasiimti globai is lauko kaciukus, bet mano kate neskiepyta kazkur antrus metus.

Imunitetas po vakcinacijos pradeda formuotis praėjus 14 d., pilnai susiformuoja po 21 d.
Jei katė skiepyta pilna pirmine vakcinacija (3 ir 4 mėn. ir po to po metų), ji turi imunitetą ilgesniam laikui - iki trijų metų. Bet jei pirminė vakcinacija nepilna, tada jau tos apsaugos nėra.
Atsakyti