Įkraunama...
Įkraunama...

Kačių ligos

p@uksTelis 4u.gif Abejonės nepakeis praeities (pati turiu jos įvairios ir gausios). Tiesiog norėjau pasakyti būtent tai, ką ir pasakiau: veterinarams (dažnai ir šeimininkams) lengviausias kelias yra "nustatyti ir diagnozuoti" kokį nors "baisų" FIV, FIP... Gyvūno šeimininkas tuo dažnai aklai patiki, liūdnai palinksi galva ir sutinka su "kompetentingo" veterinaro patarimu atlikti eutanaziją. Aš nežinau, galbūt tikrai Jūsų atveju tai buvo vienintelė išeitis.

Lietuvoje situacija liūdnoka šiuo klausimu. Apskritai, tai labai plati, "nesibaigianti" tema, kurioje nėra vieno teisingo atsakymo. Tiesiog, žmonės, netikėkite aklai diagnozėmis, stenkitės pasidomėti ir patys (tiek apie dominančias ligas, tiek apie gydymą, tiek apie prevencines priemones). Informacijos gausa šiais laikais yra prieinama kiekvienam, kas jos siekia, o neišmanančiais nesąžiningi asmenys nepraleis progos pasinaudoti. Ne visada yra reikalingi visi tyrimai, kuriuos yra siūloma atlikti ir labai dažnai yra reikalingi tyrimai, kurių atlikti nesiūloma.
Atsakyti
QUOTE(Snobė @ 2013 08 24, 21:19)
p@uksTelis  4u.gif  Abejonės nepakeis praeities (pati turiu jos įvairios ir gausios). Tiesiog norėjau pasakyti būtent tai, ką ir pasakiau: veterinarams (dažnai ir šeimininkams) lengviausias kelias yra "nustatyti ir diagnozuoti" kokį nors "baisų" FIV, FIP... Gyvūno šeimininkas tuo dažnai aklai patiki, liūdnai palinksi galva ir sutinka su "kompetentingo" veterinaro patarimu atlikti eutanaziją. Aš nežinau, galbūt tikrai Jūsų atveju tai buvo vienintelė išeitis.

Lietuvoje situacija liūdnoka šiuo klausimu. Apskritai, tai labai plati, "nesibaigianti" tema, kurioje nėra vieno teisingo atsakymo. Tiesiog, žmonės, netikėkite aklai diagnozėmis, stenkitės pasidomėti ir patys (tiek apie dominančias ligas, tiek apie gydymą, tiek apie prevencines priemones). Informacijos gausa šiais laikais yra prieinama kiekvienam, kas jos siekia, o neišmanančiais nesąžiningi asmenys nepraleis progos pasinaudoti. Ne visada yra reikalingi visi tyrimai, kuriuos yra siūloma atlikti ir labai dažnai yra reikalingi tyrimai, kurių atlikti nesiūloma.


Pasitiket aklai visais veterinarais tai nereikia, bet vis tiek reikia surast toki, kuriuo pasitiki. Kai pats nesi speciaistas, tai gali dometis kiek nori, pats diagnozes vis tiek nenustatysi, tik gali mazdaug itart, kada veterinaras smegenis pudrina verysad.gif
Atsakyti
gal yra kas niemiegantis ir gali man pasakyti del ko tokselgesys, sergantis kartinas prei tai guledavo dezutoj ant adijalo o dabar lenga gultis kur salta, vaistu nuo temperaturos jam suleista, pats atodolabi saltas.. atsigule ant grindu ir pasiklausiau kad jis murkia.. bet jis labai apatiskas.. kazkaip man baisu kadrytoj ryte pabudus jo neberasiu.. nezianu ka tas bandymas saltai atsigult reiskia
Atsakyti
Tuomce, įprasta sveikos katės kūno temperatūra yra apie 38,5 °C. Matuokite temperatūrą su žmogui skirtu termometru (termometro galiukas kišamas į išangę; idealu, jeigu turite elektroninį termometrą, nemaloni procedūra truks trumpiau). Jeigu temperatūra per aukšta, tai suprantama, kodėl kačiukas ieško vėsumos - jam reikia vėsinti organizmą. Jeigu temperatūra per žema - neškite ten, kur šilta. Iš pat ryto skubiai kreipkitės į vetą.
Sveikatos kačiukui 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Snobė: 25 rugpjūčio 2013 - 00:22
Dėja, kačiukas iškeliavo į vaivorykštės šalį cray.gif Savaitę statėm lašelines leidom vaistus, bet..
Atsakyti
Tuomce, man iš visos širdies gaila. Žinau, ką tai reiškia ir jokie žodžiai nepaguos. Žmonėms labai sunku priimti ir susitaikyti su netektimi. Stiprybės Jums.
Sakykite, o kas buvo kačiukui? Ar aiškios diagnozės nepavyko nustatyti?
Atsakyti
QUOTE(Snobė @ 2013 08 26, 12:10)
Tuomce, man iš visos širdies gaila. Žinau, ką tai reiškia ir jokie žodžiai nepaguos. Žmonėms labai sunku priimti ir susitaikyti su netektimi. Stiprybės Jums.
Sakykite, o kas buvo kačiukui? Ar aiškios diagnozės nepavyko nustatyti?


Tikrai labai sunku ir man ir MB. O kačiukui buvo diagnozuota kalcivirozė, bet prie jos bus ir maras, nes visi kiti kačiukai kurie buvo kartu jau mirę ir po mirties jiems buvo padarytas tyrimas- jie mirė nuo maro. Mūsų paimtam mažyliui maro testo nedarėm, nes gydymo eigai tai nebūtų darę įtakos. Paskutinę dieną jo temperatūra krito nuo 40 su viršum iki 35,5.. paakiai pagelto..
Atsakyti
Sveikos, pas mus gime 5 pukuotukai, susidurem su tokia beda, siandian jau 13d jiems, taciau nei vienas neatsimerkia doh.gif visi raso jog jau po 10d kaciukai atanka. Gal kazkas negerai? g.gif nerimaujam....
Atsakyti
Norėčiau sužinoti, kokias tabletes vetas paskyrė mano morčiuoti pradėjusiai katytei. Kažkaip iškart nepasidomėjau, o dabar visai neblogai būtų žinoti. Tabletės mažytės, baltos, ant jų įspausta VJ (kažkaip panašiai). Sakė duoti po 2 tbl. 3-5 dienas. O aš kvaila galvojau, ko čia ta katytė į lauką rėkdama lėkti nori. Katytei 6 mėn.
Atsakyti
SOS verysad.gif

Vakar mano siamo katinėlis nustojo ėsti ir lakti. Ir pradėjo labai seilėtis, burna kažkokia ištinus, išlindęs liežuvio galiukas ir bėga seilės. Nakčiai išsiprašė į lauką (gyvenam sodyboje), visą rytą tūnojo pasislėpęs, dieną išlindo, bet labai vangus. Aš savo nuožiūra sušėriau jam antibiotikų tabletę "Doksaciklino", o vakare dar vieną sudaviau. Į kambarį neina, guli pavėsinėje, padėjau vandens, nežinau, ką dar galiu padaryti verysad.gif pas veterinarą nuvežti neturiu nei galimybės, nei pinigų..
Atsakyti
O jei paskambintumet i veterinarijos klinika? musu katinelio klinikoj niekad nera atsake. pasakytumet visa situacija ir paaiskintumete, kad negalite atvezti, vistiek kazka patartu. aisku, ligos nustatyt telefonu neimanoma, bet vistiek jie geriau supranta.
Labai gaila katinelio verysad.gif
Papildyta:
QUOTE(giedruole @ 2013 08 30, 21:24)
SOS verysad.gif

Vakar mano siamo katinėlis nustojo ėsti ir lakti. Ir pradėjo labai seilėtis, burna kažkokia ištinus, išlindęs liežuvio galiukas ir bėga seilės. Nakčiai išsiprašė į lauką (gyvenam sodyboje), visą rytą tūnojo pasislėpęs, dieną išlindo, bet labai vangus. Aš savo nuožiūra sušėriau jam antibiotikų tabletę "Doksaciklino", o vakare dar vieną sudaviau. Į kambarį neina, guli pavėsinėje, padėjau vandens, nežinau, ką dar galiu padaryti  verysad.gif pas veterinarą nuvežti neturiu nei galimybės, nei pinigų..

o gal jusu katytei kokia sirse ar bite igele? ir jai alergine reakcija? gal koks tavegilis padetu? bet labai bijau ka siulyt, nes as tikrai nieko nenusimanau apie tokias ligas, nes vos tik supupsi musu kates, iskart pas veterinara lekiam...
Atsakyti
QUOTE(giedruole @ 2013 08 30, 20:24)
SOS verysad.gif

Vakar mano siamo katinėlis nustojo ėsti ir lakti. Ir pradėjo labai seilėtis, burna kažkokia ištinus, išlindęs liežuvio galiukas ir bėga seilės. Nakčiai išsiprašė į lauką (gyvenam sodyboje), visą rytą tūnojo pasislėpęs, dieną išlindo, bet labai vangus. Aš savo nuožiūra sušėriau jam antibiotikų tabletę "Doksaciklino", o vakare dar vieną sudaviau. Į kambarį neina, guli pavėsinėje, padėjau vandens, nežinau, ką dar galiu padaryti  verysad.gif pas veterinarą nuvežti neturiu nei galimybės, nei pinigų..

Vežkit katiną pas veterinarą, normaliai su žmonišku veterinaru galima susitarti dėl gydymo išsimokėtinai. Arba bandykit pasikonsultuoti telefonu. Žmogiškų antibiotikų duoti negalima nežinant kiek dozuoti.

QUOTE(DaliaS)
Norėčiau sužinoti, kokias tabletes vetas paskyrė mano morčiuoti pradėjusiai katytei. Kažkaip iškart nepasidomėjau, o dabar visai neblogai būtų žinoti. Tabletės mažytės, baltos, ant jų įspausta VJ (kažkaip panašiai). Sakė duoti po 2 tbl. 3-5 dienas. O aš kvaila galvojau, ko čia ta katytė į lauką rėkdama lėkti nori. Katytei 6 mėn.

Gal Perlutex? Atrodo taip jos vadinasi. Bet kokiu atveju, po morčiaus reikėtų sterilizuoti. Pastovus tablečių davimas gali sukelti sveikatos problemų.
Atsakyti