Ar nepagerėjo katinėliui? Vienintelis kelias tik pas veterinarą...jei laksto laisvas, tai bet kas galėjo nutikti, galėjo mašina partrenkti ar sumušė kas noras, o jis iš paskutinių jėgų grįžo į namus...o gal nesėkmingai ir nuo palangės nusileido, kad aukštis ir nedidelis, bet visko pasitaiko, o gal ir apsirgo. Galima vien spėliot, bet nuo to katinui nepagerės. Jei čia ir lankosi veterinarai, nepamačius katino jums nieko neatsakys, ne tas atvejis.
Ar nepagerėjo katinėliui? Vienintelis kelias tik pas veterinarą...jei laksto laisvas, tai bet kas galėjo nutikti, galėjo mašina partrenkti ar sumušė kas noras, o jis iš paskutinių jėgų grįžo į namus...o gal nesėkmingai ir nuo palangės nusileido, kad aukštis ir nedidelis, bet visko pasitaiko, o gal ir apsirgo. Galima vien spėliot, bet nuo to katinui nepagerės.
Jei čia ir lankosi veterinarai, nepamačius katino jums nieko neatsakys, ne tas atvejis.
Nepagerėjo vakar kaip paguldžiau ant lovos, taip ir tebeguli tokioj pat pozicijoj, apmiręs kažkoks, apatiškas, vyzdžiai išsiplėtę. Už pusvalandžio vešim pas veterinarą. Dukra sakė, kad jis prieš įleidžiant labai kniaukė, tai matyt kažkas lauke atsitiko.
Eina sau, vargšelis labai gaila...stiprybės jums, nieko nepadarysi, kad ir kaip mylėtumėm , bet atsitinka ir taip ,kad reikia atsisveikinti... Mano pažįstamų tarpe dar nepasitaikė tokios ligos tfu tfu tfu
Eina sau, vargšelis labai gaila...stiprybės jums, nieko nepadarysi, kad ir kaip mylėtumėm , bet atsitinka ir taip ,kad reikia atsisveikinti...
Mano pažįstamų tarpe dar nepasitaikė tokios ligos tfu tfu tfu
Aš taip pat pirmą kartą išgirdau apie tokią ligą. Skiepų nuo šios ligos nėra http://grynas.delfi....u.d?id=55300621 Gaila, katinėlis jaunas dar buvo, 4 metų. Jei nuspręsim įsigyt kačiuką, į lauką vesim tik su pavadėliu.. Greičiausiai pasigavo šią ligą nuo kitų katinų, buvo kastruotas, skiepytas, bet gavosi kaip gavosi.
Aš taip pat pirmą kartą išgirdau apie tokią ligą. Skiepų nuo šios ligos nėra http://grynas.delfi....u.d?id=55300621 Gaila, katinėlis jaunas dar buvo, 4 metų. Jei nuspręsim įsigyt kačiuką, į lauką vesim tik su pavadėliu.. Greičiausiai pasigavo šią ligą nuo kitų katinų, buvo kastruotas, skiepytas, bet gavosi kaip gavosi.
as tai laukausi tokios nuomones- kates yranaminia gyvunai, puikiausiai galintys gyventi be lauko. is ten - kirminai, blusos ir, kaip db matom, visokios kitokios baisios ligos parsinesamos. tai , kaip rusai sako " igra niestoit svech"... kas gero is to lauko katinui? ogi, nieko.
maniskis saugiai sedi namie ir yra patenkintas bei laimingas
bande pora kartu verztis , buvo pavaisintas vandens ciurksle is lauko ( kaip moke Nerealioji savo temose " Kaip uzauginti gera kate") ir baigesi jo vojazhai laukan
Sveikos, reikia patarimo. paemem katineli laikinai globai ir kita diena jis atkrito- jam diagnozuota kalciviroze- vazinejam pas veterinarus, leidzia vaistus, stato lasalenines. kaip suzinojau visi kiti katineliai buve tave narve mire- jiems atliko testa- maras, tai ko gero kovojam ne su viena liga klausimas del opeliu burnoje per kurias negali maitintis ir jam labai skaudus priverstinis maitinimas su svirkstu, geriausiua atveju sumaitinam 1ml konservu skiestu su vandeniu klinikoj mums sake patepti su saltalankio aliejum. viena is savanoriu sake kad tokiais atvejais naudoja heksorax purskala- zymiai greiciau sutvarko tas zaizdeles. bet man kazkaip baisu kad tik blogiau su juo nepadaryciau.. gal kas gali patart siuo klausimu?
Sveikos, reikia patarimo. paemem katineli laikinai globai ir kita diena jis atkrito- jam diagnozuota kalciviroze- vazinejam pas veterinarus, leidzia vaistus, stato lasalenines. kaip suzinojau visi kiti katineliai buve tave narve mire- jiems atliko testa- maras, tai ko gero kovojam ne su viena liga
klausimas del opeliu burnoje per kurias negali maitintis ir jam labai skaudus priverstinis maitinimas su svirkstu, geriausiua atveju sumaitinam 1ml konservu skiestu su vandeniu klinikoj mums sake patepti su saltalankio aliejum. viena is savanoriu sake kad tokiais atvejais naudoja heksorax purskala- zymiai greiciau sutvarko tas zaizdeles. bet man kazkaip baisu kad tik blogiau su juo nepadaryciau.. gal kas gali patart siuo klausimu?
p@uksTelis, labai užjaučiu Jus dėl netekties. Vis dėlto, norėčiau suabejoti, ar kačiuko negalavimai buvo dėl FIV.
Visų pirma, mane liūdina aklas žmonių pasitikėjimas veterinarais. Daugelio Lietuvos veterinarų kompetencija yra labai žema dėl motyvacijos tobulėti nebuvimo. Tūlam lietuviui tinkamas ir profesionalus gyvūnų gydymas yra, deja, neįkandamas. Retas kuris galėtų skirti tūkstančius gyvūno (iš)gydymui, todėl veterinarai tiesiog tenkina esamą paklausą. Jau nesistebiu, kad retas veterinaras žino apie naujausius gydymo būdus, priemones. Gliukomačiai (debeto atveju), respiratoriai (astmos atveju) Lietuvoje yra nenaudojami, dažnas veterinaras nesiūlo ir (arba) nėra girdėjęs apie tokius "stebuklus". Dėl esamos situacijos, dėl žmonių požiūrio į gyvūną ir finansinių galimybių, veterinarai dažniausiai apsiriboja prednizolonu, antibiotikais, insulinu... Net ir skirdami, pavyzdžiui, insuliną, nelabai gilinasi į tai, kad vienos rūšies insulinas, kuris tinka šuniui, nebūtinai yra pritaikytas katinui.
Galima kalbėti be galo, tačiau grįžkime prie FIV. Tai kačių imunodeficito virusas. Buityje žmonės kartais jį vadina "kačių AIDS". Tačiau, pabrėžtina, kad dauguma FIV virusą turinčių kačių (šio viruso nešiotojų kačių populiacijoje tėra iki 4 proc.) gyvena labai ilgai ir labai laimingai. Vakcina nuo FIV egzistuoja, lygiai taip pat kaip ir prieštaringos nuomonės apie ją. Katė, kuri yra FIV nešiotoja, taip paprastai neperduoda šio viruso kitai katei, todėl baimintis kontakto su aplinka nėra protinga (virusas perduodamas ne per išmatas, vandenį, maisto dubenėlius, tačiau per kraują). FIV nėra ir paprastai diagnozuojamas, nes FIV testas parodo tik FIV antikūnus, o ne patį virusą.
Didesnė tikimybė (nors ji taip pat yra labai maža) - FIP. Tai korona viruso (kuris pats savaime dar nieko nereiškia) mutacija, pavyždžiui, katinui patiriant didelį stresą. FIP gali paguldyti sveiką, žvalų kačiuką į mirties glėbį labai greitai - tai valandų, parų klausimas. FIP nustatymas taip pat yra netikslus, nešimtaprocentinis. Visi tie testai dažnai rodo tiesiog "pieno riebumą", o veterinarams juk yra daug paprasčiau pasakyti: jūsų kačiukui, FIV, FIP, FelV... ką šie "burtažodžiai" reiškia paprastam žmogui? Nieko. Deja, neretam veterinarui jie taip pat nedaug pasako.
Gydant reikia "vargti", reikia "terliotis", reikia išleisti krūvas pinigų, todėl tiesiog FIV ir užmigdom. Ir veterinaras prieš klientą pasirodo labai "kompetentingas ir išmanantis" šitaip greitai diagnozavęs negalavimo priežastį, ir šeimininkui belieka susitaikyti, nebevargti matant leisgyvį gyvūną, kurį galbūt... esant noro... ir pinigų... galima pastatyti ant kojų.
p@uksTelis, labai užjaučiu Jus dėl netekties. Vis dėlto, norėčiau suabejoti, ar kačiuko negalavimai buvo dėl FIV.
Man taip pat iškilo abejonės dėl FIV, bet kita vertus, tai visai tikėtina. Yra porą sykių grįžęs apdraskytas, gal karstydamasis apsidraskė, o gal mušėsi su kitu katinu, taip galėjo užsikrėsti. Prieš 4 mėnesius mes jį atgavom po 5 savaičių pertraukos, buvo uždarytas negyvenamam name, nusibadavusį ir išsekusį, jei jis iš tiesų turėjo FIV, tai jam tikrai tai į naudą neišėjo. Gan greitai atsigavo, šėrėm kokybišku maisteliu, priaugo svorio ir taip vieną dieną iš niekur nieko.. Aš dar pagalvojau, ar negalėjau jam pakenkti, kai išbadėjusį prišėriau kiek tik jam tilpo, o paskui pasiskaičiau, kad taip galima pakenkti inkstams. Mes Airijoje gyvenam, vet klinika, į kurią vedam atrodo patikima. Darė kraujo tyrimą, tai sakė, ne kraujas, o vanduo. Galiausiai po visko padarė skrodimą- vidaus organai nepažeisti.. Kaip išsireiškė vetas, dar kelios dienos, katinas būtų pats miręs, vilties pagydyt nebuvo. Ne piniguose esmė, jei būtų buvus galimybė jį išgydyt, būtume gydę. Gal tikrai per daug veterinaru pasitikėjom Tiesiog labai keista, kai vieną dieną katinas vaikšto sveikas, o kitą jau miršta. Yra kaip yra, belieka tik pasimokyt iš šios patirties.