Įkraunama...
Įkraunama...

Kačių ligos

Na mes ją gavom dovanų turguje, manau ,kad ne daugiau kaip du mėnesiai.Bet šiaip tai ji labai linksma ir judri.Dieną pamiega nemažai, bet dar mažuliukė.Na va ,prieš porą dienų darytos foto user posted image
user posted image
Čia snaudžianti todėl,kad buvo ką tik parsinešta namo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo MamaDanute: 26 birželio 2013 - 13:36
Tada nieko nuostabaus - tokiems mažuliukams kačių gripas labai dažna liga. Pasirodykit veterinarijos gydytojui, geriau gydyti pradėti kuo anksčiau, kad liga neįsistiprėtų.
Atsakyti
Mano katė jau kurį laiką negaluoja, visai nevalgo ir negeria, o jei ir ką ir suvalgo iškarto išvemia. Lankėmės pas veterinarijos gydytojus, buvo leistos lašelinės tris dienas ir įvairūs vaistai bei vitaminai tarp jų ir antibiotikai. Bet praėjus kelioms dienoms vėl viskas pablogėjo. Atlikus kraujo tyrimą, veterinarai pasakė, kad sumažėjęs trombocitų kiekis.
Nebežinau, ką daryti.
Gal turit kokių patarimų?
Atsakyti
QUOTE(justicija @ 2013 06 26, 18:31)
Mano katė jau kurį laiką negaluoja, visai nevalgo ir negeria, o jei ir ką ir suvalgo iškarto išvemia. Lankėmės pas veterinarijos gydytojus, buvo leistos  lašelinės tris dienas ir įvairūs vaistai bei vitaminai tarp jų ir antibiotikai. Bet praėjus kelioms dienoms vėl viskas pablogėjo. Atlikus kraujo tyrimą, veterinarai pasakė, kad sumažėjęs trombocitų kiekis.
Nebežinau, ką daryti.
Gal turit kokių patarimų?
Ir jei neskyrė nieko trombocitams atstatyti?
Atsakyti
QUOTE(justicija @ 2013 06 26, 17:31)
Gal turit kokių patarimų?

O diagnozė kokia? Nuo ko galėjo katytė sunegaluoti? Kiti kraujo parametrai tvarkoje?

QUOTE(MamaDanute @ 2013 06 26, 21:37)
Ir jei neskyrė nieko trombocitams atstatyti?

Nebaisiai kas specialiai yra ax.gif Trombocitų sumažėjimas - tai antrinis požymis, gydyti reikia pagrindinę ligą.
Atsakyti
Šįryt nieko nebuvo, bet profilaktiškai pavaliau akytes.
Atsakyti
QUOTE(kykute @ 2013 06 27, 09:09)
O diagnozė kokia? Nuo ko galėjo katytė sunegaluoti? Kiti kraujo parametrai tvarkoje?
Nebaisiai kas specialiai yra  ax.gif Trombocitų sumažėjimas - tai antrinis požymis, gydyti reikia pagrindinę ligą.



Gal galit pasakyt, kokiu ligu pozymius rodo trombocitu sumazejimas? Mano katinui irgi trombocitai sumazeje, bet veterinare jokiu isvadu nepadare. Sake, kad nukrypimas nuo normos nedidelis, o kadangi kraujo tyrimas daromas zmoniu laboratorijoje, tai buna taip, kad trombocitai buna sulipe ir aparatas tikslaus kiekio neuzfiksuoja. Nezinau, ar verta man sunerimt del trombocitu paramentru? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Pujolis @ 2013 06 26, 10:41)
Plauciu uzdegimas sunkiai isgydomas. Mano suauges katinas juo sirgo, ilgai gydem, tikrai daugiau nei 10 dienu. Labai gerai, kad pagavote ji ir yra galimybe reguliariai leist antibiotikus ir slaugyt.
Maitinima reiketu duot pagerinta. Geri yra Hill's konservai a/d nusilpusiems gyvunams. Duokit putpeliu kiausiniu, po 2-3 per savaite, jie labai maistingi ir lengvai virskinami. Is mesos gerai smulkiai pjaustyta nuplikyta vistiena, gerai vistienos sultinys. Jeigu yra galimybe, serkit daznai ir po truputi. Mazdaug po arbatini sauksteli maisto. Jeigu atsisakytu valgyt, reiketu lasint laseline. Geras maistas ir poilsis daro stebuklus.
Dar gerai butu i maista imaisyt probiotiku zarnyno mikroflorai palaikyt, nes gauna daug antibiotiku. Yra milteliai, Fermactiv vadinasi. Jie nebrangus, patogu naudoti ir gerai veikia.


Na Iksas sparciai taisosi smile.gif Siandien jau 4 diena pas veta buvo ir dar ryt uzsirase pas jo gydytoja (siandien ji nedirbo) tai ziuresim kas bus toliau.

Kad gydymas bus ilgas, apie menesi kaip minimum cia aisku ir taip. 10 dienu cia tokia stadija kai jau "puse velnio". Bet siaip as galvojau kad taisysis ilgiau.

Trumpai apie eiga:
1 diena jis gavo 3 vaistus ir kvepavo uzretes galva. Valgyt teko vos ne gruste grust. Gert is vis nereagavo i vandeni ir tik piene suslapinta pirsta laizydavo.
Plius karsciavo.

2 diena jis gavo 4 vaistus plius nuo kirmeliu. Jau galejo prakvepuoti per nosi. Bet dar tebebuvo apatiskas. Bet jau i dienos pabaiga pats prieidavo prie bliudo ir valgydavo.

3 diena (vakar) temperratura buvo normali. gavo 3 vaistukus ir jau akites nebuvo apatiskos, plius jau pradejo dometis aplinka, pradejo su ja susipazinti. Jau net zaisti su vazonais bande. Lauke palakste, bande eiti bendrauti su suaugusiom katem, bet jos nelabai buvo suzavetos biggrin.gif

4 diena, siandien, vel gavo 4 vaistukus. Priaugo 100 gramu. Doroja po pora pakeliu slapio maisto per para. Geria ji praskesta piena, vandens nepripazista biggrin.gif
Ir siaip jau ir zaisti nori. Jau ir sokineja nuo stalo. Zodziu taisomes kaip reikalas.

Ryt vaziuosim pas savo vete, tai lyg dabar kas antra diena reiks lankytis.

Del maisto deje galiu sau leisti tik wiskesus sad.gif Zinau, kad cia nieko gero, bet.. mano situacija tokia: Name viena kate, lauke dar 4. Is kuriu pastoviai maitinu dvi, bet kartais ateina dar dvi. Cia pagal PSP programa sterelizuotos kates, kurios gyvena kieme. Suaugusi kate per para suvalgo didele skarbonke slapio maisto. taigi 2*4lt =8 lt kasdiena. O dar su Iksu kiekvienas vizitas po 30 lt... jau nekalbu kad gyvenu uz Vilniaus taigi dar benzo islaidos papildomai... Zodziu, man bankrotas, tiesiogine sio zodzio prasme biggrin.gif

Parasysiu, kaip viskas eisis toliau. O kol kas susipazinkit, Ponaitis Iksas:
user posted image
Atsakyti
QUOTE(Eroni @ 2013 06 27, 13:04)
Na Iksas sparciai taisosi smile.gif Siandien jau 4 diena pas veta buvo ir dar ryt uzsirase pas jo gydytoja (siandien ji nedirbo) tai ziuresim kas bus toliau.

Kad gydymas bus ilgas, apie menesi kaip minimum cia aisku ir taip. 10 dienu cia tokia stadija kai jau "puse velnio". Bet siaip as galvojau kad taisysis ilgiau.

Trumpai apie eiga:
1 diena jis gavo 3 vaistus ir kvepavo uzretes galva. Valgyt teko vos ne gruste grust. Gert is vis nereagavo i vandeni ir tik piene suslapinta pirsta laizydavo.
Plius karsciavo.

2 diena jis gavo 4 vaistus plius nuo kirmeliu. Jau galejo prakvepuoti per nosi. Bet dar tebebuvo apatiskas. Bet jau i dienos pabaiga pats prieidavo prie bliudo ir valgydavo.

3 diena (vakar) temperratura buvo normali. gavo 3 vaistukus ir jau akites nebuvo apatiskos, plius jau pradejo dometis aplinka, pradejo su ja susipazinti. Jau net zaisti su vazonais bande. Lauke palakste, bande eiti bendrauti su suaugusiom katem, bet jos nelabai buvo suzavetos biggrin.gif

4 diena, siandien, vel gavo 4 vaistukus. Priaugo 100 gramu. Doroja po pora pakeliu slapio maisto per para. Geria ji praskesta piena, vandens nepripazista biggrin.gif
Ir siaip jau ir zaisti nori. Jau ir sokineja nuo  stalo. Zodziu taisomes kaip reikalas.

Ryt vaziuosim pas savo vete, tai lyg dabar kas antra diena reiks lankytis.

Del maisto deje galiu sau leisti tik wiskesus sad.gif Zinau, kad cia nieko gero, bet.. mano situacija tokia: Name viena kate, lauke dar 4. Is kuriu pastoviai maitinu dvi, bet kartais ateina dar dvi. Cia pagal PSP programa sterelizuotos kates, kurios gyvena kieme. Suaugusi kate per para suvalgo didele skarbonke slapio maisto. taigi 2*4lt =8 lt kasdiena. O dar su Iksu kiekvienas vizitas po 30 lt... jau nekalbu kad gyvenu uz Vilniaus taigi dar benzo islaidos papildomai... Zodziu, man bankrotas, tiesiogine sio zodzio prasme biggrin.gif

Parasysiu, kaip viskas eisis toliau. O kol kas susipazinkit, Ponaitis Iksas:
user posted image


Na, puiku, kad kaciukas taisosi thumbup.gif Jam nabageliui, matyt, ir wiskas jau pagerintas maitinimas bigsmile.gif Puiku, kad juo is viso kas nors rupinasi.
Beje, tas wiskas nera pigus. Mano teta kiemo kates seria vistiena. Perka nugareles, kakliukus, sirdeles, skrandukus ir siek tiek mesos. Kartais duoda varskes, kefyro, jugurto, kiausini. Vasarom kaimynas sugauna zuvies, tai smulkia katem atiduoda. Anksciau teta irgi pirkdavo konservas, sausiakus, bet paskaiciavo, kad neapsimoka. Mano vienas naminis katinas eda tik vistiena. As jam turguj priperku blauzdeliu, file, subproduktu uz 20 Lt, tai savaitei maisto pilnai uztenka.Tai po 3 Lt per diena gaunasi. Kartais nuperku namines vistos, tai tada kerta per kisene.
Beje, Iksas atrodo neblogai. Nepanasus i dideli ligoni biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pujolis: 27 birželio 2013 - 13:08
QUOTE(kykute @ 2013 06 27, 08:09)
O diagnozė kokia? Nuo ko galėjo katytė sunegaluoti? Kiti kraujo parametrai tvarkoje?
Nebaisiai kas specialiai yra  ax.gif Trombocitų sumažėjimas - tai antrinis požymis, gydyti reikia pagrindinę ligą.

Tai nieko ir konkretaus ir nepasakė, tik kad reikia katei išsituštinti, nes lyg daugoka išmatų žarnyne. Bet lyg norėtų ji valgyti, nes kai mes valgom uostinėja, bet nieko jai nevirškina.
Papildyta:
QUOTE(MamaDanute @ 2013 06 26, 21:37)
Ir jei neskyrė nieko trombocitams atstatyti?


Neminėjo, tik vitaminus, antibiotikus bei virškinimą skatinančius vaistus.
Atsakyti
QUOTE(Pujolis @ 2013 06 27, 14:07)
Na, puiku, kad kaciukas taisosi thumbup.gif Jam nabageliui, matyt, ir wiskas jau pagerintas maitinimas bigsmile.gif Puiku, kad juo is viso kas nors rupinasi.
Beje, tas wiskas nera pigus. Mano teta kiemo kates seria vistiena. Perka nugareles, kakliukus, sirdeles, skrandukus ir siek tiek mesos. Kartais duoda varskes, kefyro, jugurto, kiausini. Vasarom kaimynas sugauna zuvies, tai smulkia katem atiduoda. Anksciau teta irgi pirkdavo konservas, sausiakus, bet paskaiciavo, kad neapsimoka. Mano vienas naminis katinas eda tik vistiena. As jam turguj priperku blauzdeliu, file, subproduktu uz 20 Lt, tai savaitei maisto pilnai uztenka.Tai po 3 Lt per diena gaunasi. Kartais nuperku namines vistos, tai tada kerta per kisene.
Beje, Iksas atrodo neblogai. Nepanasus i dideli ligoni biggrin.gif


Na Iksui is ties jau daug geriau. Ir jis ne tik sveiksta, bet ir darosi drasesnis. Jau nebega sleptis jei tik salimais koks zmogus, jau suprato matyt, kad zmones jam nieko blogo nepadarys. Oj, bus toks meilutis biggrin.gif jau dabar tik leisk tai is kart ant keliu uzlipa ir miega biggrin.gif O kai at stalo pasodini tai prieina i nosi pabuciuoja ir galvugaliu pasitrina biggrin.gif Zodziu, nei kiek nepanasus i ta apatiska kaciuka, kuris sedejo galva uzretes i virsu vos prakvepuojantis. Be to jau per nugara kai glostai jauciasi kad atsiranda biski riebaliuku.

Del maisto laukinukem reik paziuret, bet cia irgi kita problema. Viena kate nepripazista jei zuvies, nei kito maisto, jai duok konservus biggrin.gif Cia reikia matyti kaip ji bando palaizyti zuvi, letena ja pakrato, o paskui atsiseda ir ziuri i mane su klausimu "Kas cia per velnias, kur mano konservai?" biggrin.gif
Atsakyti
Na ka Iksas taisosi sparciai. Siandien buvome pas veta ir jau jam pamazino vaistu. Ryt dar suleis kazkokiu vaistuku o paskui jau pereisim prie tableciu.
Zodziu nuo pirmadienio kaciukas kuris vos pajudedavo ir vos prakvepuodavo jau pradejo lakstyti ir zaisti.
Priaugo 170 gramu ir dabar sveria 770 gramu. Siaip bailiukas po ruputi vis drasesnis ir drasesnis. Ir megstamiausias uzsiemimas tai miegoti ant keliu. Tik atsisedu jau uzsiruopscia biggrin.gif O paskui lenda buciuotis biggrin.gif Zodziu, labai mielas kaciukas. Taip pat laukinukas yra sparciai pratinamas nauduotis kraiko dezute ir kol kas sekmingai.

Parasysiu dar kaip viskas eisis. Gal kam nors bus naudinga suzinot kaip vyksta sios ligos gydymas. Jei taip ir toliau tai ziurek per 10 dienu ir pasveiks biggrin.gif O cia lygu stebuklui, nes liga uzleista, nes jis toks negydomas vaiksciojo apie pusantros savaites ir jau taip nusilpo, kad buvo galima ji pagauti. O dabar tas nepagaunamas kaciukas jau net nebega kai nori ji paglostyti ir pats ateina. Zodziu na ir permainos ir dar net savaite nepraejo smile.gif
Atsakyti