Įkraunama...
Įkraunama...

Kačių ligos

smile.gif+2013 04 26, 14:11-->
QUOTE(meskute smile.gif @ 2013 04 26, 14:11)
Na paziurejus video mano katyte ( brituke) irgi drebina kartais leteneles miego metu,bet niekada demesio neatkreipdavau ,kad tai kazkokios lgos simptomai butu. Jei tyrimai rodo viskas gerai,manau, kad gal neverta nevuotis.Galbut tai tiesiog nerviniai impulsai. g.gif


Ne miego metu ji taip daro, ankščiau taip nebūdavo, dėl to ir pergyenu sad.gif
Atsakyti
QUOTE(Marta.Placebo @ 2013 04 26, 13:39)
Sveikutės.....gal kuri būsit susidūrusi su panašiais dalykais ar patarsit pas kurį veterinarą nueiti. sad.gif Nebemiegu normaliai jau savaite, nes stresas begalinis dėl katytės.

Trumpai apie ją: Britukė, pirkta iš veislyno, naminė,skiepyta, sterilizuota, nukirminta, beveik 2 metukų. Maistas nekeistas, visad RC sausas ir šlapias ėdalas iš veterinarinių vaistinių.

Iki šiol jokių problemų, kol prieš 10 dienų pajutau ir pamačiau, kad trūkčioja jos kojytės, kai ji guli ant šono ar nugaros. ( ne miego metu, į epilepsiją irgi nepanašu). Pradėjau stebėti, tai ne pačios kojytės nevalingai trūkčioja, o visas kūnas galima sakyti, lyg silpna elektros srove pakratytų. Ritmiški nedideli spazmai....kurie yra pastovūs, kai ji guli.
Nuvežiau į vieną veterinarijos kliniką ( ten veždavau skiepyt, nuo kirminukų suduot visad), parodžiau ir video įrašą telefone. Esu nufilmavusi, bet kokybė nėra superinė sad.gif
Youtube radau identiškų atvejų, įdedu ir nuorodų:

http://www.youtube.c...h?v=uml6droxxmQ
http://www.youtube.c...h?v=Qr6fJwnZQBg

Veterinarė nežinojo atsakymo ir sakė pastebėti dar kelias dienas.
Katytė guvi, žaidžia, ėda (niekad nebuvo didelė ėdrūnė, tad gal jau imu įsivaizduoti, kad kiek mažiau). Per tas kelias dienas atsrado nervinis prausimasis, eina, sustoja, prausiasi, kasosi, vėl prausiasi, pakrato galvą, lyg ją kas pultų. Nuvežiau pirmadienį šį daryt profilaktinių tyrimų visų ir dėl viso pikto paėmiau nuo blusų erkių užlašint ( taip patarė vet, nors mano manymu, tai hyperesthesia).
Echoskopija insktų  ir kepenų - normaliai viskas, tikrino refleksus irgi viskas gerai, temperatūros neturi, paklausė širdutę, kraujo turimai kiek keisti- viskas normos ribose, išskyrus tai, kad  HGB , RBC, HCT rodikliai šiek tiek virš normos, tai rodo kiek tirštesnį kraują. Pvz RBC norma 10, pas ja 10.51.
Papildomai daryti parametrai- kalcio, glukozės t.t. vienintelis viršytas, magnio kiek per daug. Šlapimo tyrimas parodė, kad yra struvitų kristalų ir kiek leukocitų, kas rodo uždegimą. Nupirkau urinary gyd maisto ir pastos specialios. Šlapimo pūslės uždegimas - tokia diagnozė, bet raumenų spazmų sukelt negali.
Iš kitos pusės, ji nelaksto į dėžutę dažnai, kaip tik vietoj 3-4 kartų įprastai, 2 kartus per dieną šlapinasi....
Vakar vežiau į Vetą, nusivežiau tyrimus, dar apžiūrėjo, sakė patologijų nemato, bet pūslės uždegimo būt negali. Uždegimas kažkur kitur sad.gif
Dėl viso pikto buvo darytas ekstra kraujo tyrimas, kuris parodo insktų veiklą (kadangi yra leukocitų ir kristalų). Rezultatai geri, vadinas, ne inkstai.
Jokių antibiotikų, sakė stebėt, dėl drebėjimo irgi negali nieko pasakyt.
Aš esu neviltyje, nes tas drebėjimas nuolatinis ir net kiek stipresnis nei buvo sad.gif

Išleidau tyrimams nemažai, supraskit - man negaila pinigų gyvūnėlio sveikatai, bet aš finansiškai negaliu kas kart po 200-300 išleist, o diagnozės nėra. O ir katytė stresuoja, kai tiek tenka jai važinėti , vienas maigo, kitas kraują imą. Kad bent būtų aišku, kokį tyrimą/us daryti.
Mano pačios "įtarmai" prisiskaičius literatūros ir vet forumų. Gal kas su širdute, plaučiais, skydliauke, o baisiausia- auglys ( bet tada suprantu, kad kraujo tyrimai būtų priešingi ir būtų anemija) .
Gal kas turit minčių, patarimų, idėjų - būčiau be galo dėkinga.


Manau, kad kate taip elgiasi del niezulio. Gal kas sualergizavo? Blusos, erkutes, kirminai, chemikalai, maistas ar kita?Taip pat galvoju, kad jeigu slapime rado kristalu, tai kodel gi negali buti slapimtakiu uzdegimo?
Mano patarimas jums butu nemetyti pinigu veterinarams ir nestresinti katytes, nes jie vis tiek nieko neras. Be to, veterinarai kai nezino diagnozes, tai bando visaip eksperimentuot, o nuo tokiu eksperimentu tai katinas tikrai gali susirgt.
Siulyciau pakeist maista i gydomaji arba bent jau profilaiktini, skirta slapimo sistemai, priklausomai nuo to, kokios rusies kristalus pas ja rado. Taip pat kazkaip priverst kate gert kuo daugiau vandens, tada ir kraujas nebus toks tirstas, ir kristalai lengviau pasisalins. As tai pripildavau savo katinui vandens i konserva.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pujolis: 26 balandžio 2013 - 13:44
QUOTE(Pujolis @ 2013 04 26, 14:43)
Manau, kad kate taip elgiasi del niezulio. Gal kas sualergizavo? Blusos, erkutes, kirminai, chemikalai, maistas ar kita?Taip pat galvoju, kad jeigu slapime rado kristalu, tai kodel gi negali buti slapimtakiu uzdegimo?
Mano patarimas jums butu nemetyti pinigu veterinarams ir nestresinti katytes, nes jie vis tiek nieko neras. Be to, veterinarai kai nezino diagnozes, tai bando visaip eksperimentuot, o nuo tokiu eksperimentu tai katinas tikrai gali susirgt.
Siulyciau pakeist maista i gydomaji arba bent jau profilaiktini, skirta slapimo sistemai, priklausomai nuo to, kokios rusies kristalus pas ja rado. Taip pat kazkaip priverst kate gert kuo daugiau vandens, tada ir kraujas nebus toks tirstas, ir kristalai lengviau pasisalins. As tai pripildavau savo katinui vandens i konserva.


Maistas jau pakeistas į gydomajį, tirpdantį struvitų kristalus, vandens aš į konservus pilu, nes ji nemėgėja dažnai gerti iš savo indelių. Kirminukų nėra, tirtos išmatos, blusos, jei jų buvo - turėjo dingti nuo frontline vaistų. Tiesiog nesuprantu to drebulio, nes kartais tai rodo rimtas ligas.
Dar skambinaus su pažįstama veterinare iš kito miesto, siūlo ketvirtadalį nošpos duoti tabletės, nes ji nuima spazmus...
Atsakyti
QUOTE(Marta.Placebo @ 2013 04 26, 15:54)
Maistas jau pakeistas į gydomajį, tirpdantį struvitų kristalus, vandens aš į konservus pilu, nes ji nemėgėja dažnai gerti iš savo indelių. Kirminukų nėra, tirtos išmatos, blusos, jei jų buvo - turėjo dingti nuo frontline vaistų. Tiesiog nesuprantu to drebulio, nes kartais tai rodo rimtas ligas. 
Dar skambinaus su pažįstama veterinare iš kito miesto, siūlo ketvirtadalį nošpos duoti tabletės, nes ji nuima spazmus...


As tai saviskiui nuo skausmo daviau meloxicam. Kadangi maniskis turi problemele su viduriu uzkietejimu, o nospa nuima ne tik spazmus, bet letina ir zarnyno peristaltika. Nuskausminamieji gerai, nes struvitai pasisalindami su slapimu dirgina slapimtakius, slapimtakiai paburksta ir slapinimasis buna skausmingas. As tai dar leidau antibiotikus ir homeopatinius vaistus, bet maniskis tai jau sunkokai siusiojo.
Ismatu tyrimas kirminus ne visada parodo. As irgi tyriau, nerode, bet vis tiek karta i metus duodu profilaktiskai nuo kirminu.
Atsakyti
Mūsų istorija tokia - turim rusų mėlynojo ir lietuvaičio mišrūną. Patinėlis, 2 metų amžiaus, kastruotas, skiepijamas, guvus, judrus, gerai valgo, daug žaidžia, daug bendrauja su šeimininkais ir t.t. Atrodo viskas viskas gerai. Bet...

Kai buvo 1 metukų amžiaus, belakstydamas eilinį sykį užšoko ant durų ir pradėjo kniaukt kaip per morčių - gerai kad spėjau pribėgt, nes jis didelėm juodom akim krito man į rankas - ne kniaukė, bet tiesiog rėkė, kūnelis suglebo, sąmonė pas katuką buvo, bet paguldžiau jį ant žemės, pagulėjo, atsigavo ir nubėgo toliau žaist. Manėm gal ką užsigavo, ar šiaip kas.. Buvom tą istoriją ir pamiršę, bet...

Dabar jam dveji metukai, vakare sėdėjo ant palangės ir kvėpavo grynu oru. Staiga vėl pradėjo kaip per morčių kaukt, galvojau gal mato kokį katiną per langą, bet šiaip jis į katinus nereaguoja jei ir mato. Paėmiauų ant rankų, o jam vėl viskas pasikartojo - akys juodos, kūnelis suglebo.. paguldytas net galvą ant žemės pasidėjo. Bet paguilėjo kelias minutes ir vėl nuėjo savaų reikalų tvarkyt.
Jis nenualpsta, bet aiškiai kažkokie silpnumai būna. Galvojom gal mėšlungis sutraukia, bet tada kūnelis įsitemptų.. Taip kad kol kas ir nesuvokiam net ką daryt. Per dvejus metus antras kartas - sunerimę esam...
Atsakyti
Manyčiau, kad čia su nervų sistema kažkas darosi (gal kokia epilepsija?). Reikėtų pas gerą veterinarą kreiptis ir nebelaukti kol vėl pasikartos. Vetai dažnai susiduria su įvairiausiomis situacijomis ir galės galbūt nustatyti priežastį (ar bent jau numanyti).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo red40: 10 gegužės 2013 - 08:48
Musu katuke raisuoja su priekine letenute, neleidzia nei pagalveles paliesti, nei pirstuku isskleisti doh.gif
Atsakyti
QUOTE(kondr @ 2013 05 12, 20:58)
Musu katuke raisuoja su priekine letenute, neleidzia nei pagalveles paliesti, nei pirstuku isskleisti  doh.gif


bus uzsigavus (negalejo prisispaust su durim?), arba naga nusiplesus g.gif letena nepatinusi? butu gerai kad apziuretumet..
Atsakyti
Sveikutes, gal esat susidure su tokia problemele, kaip katytes nevalgumu. Mano katyte Kornish rex veisles . Sios veisles kates buna ir taip labai lieknos, bet ji isskirtinai nevalgi. Tas jos nevalgymas atrodo niekaip neatsiliepia jos elgesiui ir, atrodo, savijautai. Ji yra linksma , zaisminga. Keleta kartu per savaite isvemia edala. Maistas perkamas geros sudeties ir tam, kad atrasti dar geresni, jai tinkanti, bandau keleta rusiu , ziuriu, kuri pasirinks. Deja ji dazniausiai renkasi ta , kuri yra ipratusi valgyti. Tai tesiasi jau apie 9 menesius. Katytes amzius 18 men. Del to, kad ji nelabai entuziastingai eina paziureti maisto (ji yra ne viena kate) ir is karto jo labai nedaug paeda svarstyciau, ar katems gali butui koks nors negalavimas susijes su kepenimis? Vadovaujuos pagal zmoniu atvejus, kai zmogu pykina, tai buna padidejes tulzies issiskyrimas. Bet katytei tai Juk arbatos nesugirdysi verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Jisanta @ 2013 05 13, 16:48)
Sveikutes, gal esat susidure su tokia problemele, kaip katytes nevalgumu. Mano katyte Kornish rex veisles . Sios veisles kates buna ir taip labai lieknos, bet ji isskirtinai nevalgi. Tas jos nevalgymas atrodo niekaip neatsiliepia jos elgesiui ir, atrodo, savijautai. Ji yra linksma , zaisminga. Keleta kartu per savaite isvemia edala. Maistas perkamas geros sudeties ir tam, kad atrasti dar geresni, jai tinkanti, bandau keleta rusiu , ziuriu, kuri pasirinks. Deja ji dazniausiai renkasi ta , kuri yra ipratusi valgyti. Tai tesiasi jau apie 9 menesius. Katytes amzius 18 men. Del to, kad ji nelabai entuziastingai eina paziureti maisto (ji yra ne viena kate) ir is karto jo labai nedaug paeda svarstyciau, ar katems gali butui koks nors negalavimas susijes su kepenimis? Vadovaujuos pagal zmoniu atvejus, kai zmogu pykina, tai buna padidejes tulzies issiskyrimas. Bet katytei tai Juk arbatos nesugirdysi verysad.gif


Nu, mano nuomone, tai vemimas kelis kartus per savaite 9 menesius tai nera normalu, o priesingai - rodo, kad kate serga. Maisto kaitaliojimas taip pat nera gerai, jis gali sutrikdyti virskinima. Kate gali sirgti daugeliu zmogisku ligu, tame tarpe ir kepenu, inkstu bei kitomis, net ir onkologinemis. Taip pat kates serga joms budingomis infekcinemis ligomis, gali tureti ivairiausiu parazitu, kurie irgi kenkia sveikatai. Kepenu ir inkstu bukle parodytu biocheminis kraujo tyrimas. Slapimo tyrimas irgi leistu kai ka nustatyti, be to, jis neskausmingas katei ir nebrangus. Kakio tyrimas leistu nustatyti helmitu ir pirmuoniu buvima. Bet kokiu atveju, siulyciau daryti katei tyrimus ir aiskintis, del ko ji vemia.
Atsakyti
Sveikos,katukes vienos kojytes pagalveles zaizdotos,ta didzioji i vidaus puse ir pirstuku.....nesuprantam nuo ko....kambarine katyte,i lauka neinam.....
Atsakyti
Laba diena,
Noriu paklausti, gal patarsite - kažkuris iš katinų (abu sterilizuoti seniai, niekada nebuvo tokių problemų iki šiol) kelintą kartą prisisioja į vaiko lovą. Kaip manote, ar negali tai būti dėl kažkokių sveikatos problemų? Ar tiesiog kerštas?
Dėkinga už bet kokias įdėjas 4u.gif .
Atsakyti