Minusą darau, kad neliktų nesureagavusių aliejų. Soapcalkas juk tik apytikris, vidurkis ten išvestas, kiekvieno aliejaus SAP indekso atskirai netiriu (t.y. pvz. alyvuogių iš skirtingų šalių, tiekėjų jei patikrinsim, nevienodas gausis, nuo 186 iki 196,
va čia apie ką kalbu gali pamatyti) , kad įmanoma būtų tiksliai apskaičiuoti. Galima daryt su nuliniu, bet jei liks aliejų, bus riebu ir neskaidru, tada teks pridėt šarmo... Paprasčiau kai reikia neutralizuoti. Dar šarmas yra ne 100 proc. grynumo, net ir mažas kiekis priemaišų irgi palieka laisvės aliejams, KOH priemaišų gali būti kiek pamenu nuo 2 iki 10 proc. Tai, kas susidaro neutralizavimo reakcijos metu, muilui tik į sveikatą. Neprisiruošiu nusipirkti natrio laktato... Reiktų pasigamint, bet irgi neprisiruošiu.
Į skalbyklę, jau rašiau kad iš kitų išmokau, beriu dar sodos į miltelių skyrelį, o į skalavimo - druskos. Reikėtų skalbti 40 ir aukščiau; baltiems, dėmėtiems dar įpilu šaukštą natrio perkarbonato (AZ jau turi).Visada skalbiu su pamirkymu. Patalynė, drabužiai švarūs; iš pradžių matuodavau švirktu, dabar pilu iš akies. du-tris valgomus šaukštus. Skalbyklė iki 6 kg., bet pilnos prikrauti nemėgstu, man atrodo tada greičiau dyla ir plyšta. Tiesiog pabandyk kada sau rankas pririšti ir įpilk bent per pus mažiau nei visada nelabai purviniems - o po skalbimo įvertink, ar gana. Sunku pasakyti kiekius, nes jie dar ir nuo vandens kietumo labai priklauso, juk net skalbimo miltelių kiekiai pagal tai nurodyti kiek reikia pilt. Priemonės skirtos skalbti rankomis būna labiau putojančios, skalbimo mašinai nebūtinas tas putojimas. Dukrytė, pas ją kietas Vilniaus vanduo, skalbia mano muilu geresnius drabužius rankomis, o skalbyklei naudoja miltelius, ji taip įpratusi. Na ir tonomis neprigaminu... Ar aiškiau?