Įkraunama...
Įkraunama...

2012 metų dvynukų namukai

Sveikutes mamytes. 4u.gif O Mano dvynukai jau nebepasidalija demesiu,zaislais,vienas kita stumdo,uz zaislus ir teritorija kovoja. Mantas jau bando stotis,bet daugiau pavyksta tik klupeti : taip ir laikosi isikibes i lovytes tureklus biggrin.gif O sakykit, kodel taip skubate savo vaikus ismokyti daryti ant puoduko? Mano vyriausias vaikas viska padaryt nuo pradzios iki galo ismoko tik apie 3 metus,nors as ji pradejau mokinti nuo 2 metu. Juk metu vaikas dar fiziskai negali reguliuoti pusles-ji prisipildo ir automatiskai issitustina. Ir ar jis supranta,kam tas puodas reikalingas? Taip vaikas daro viska ant puoduko,nes taip yra iprates,bet ar jis supranta visa ta reikala,ar jis taip daro todel,kad mes taip norim? O gal delto, kad sauskelnes gali pakenkti vaisingumui-ypac bernams? Siap savo berniukus mokinsiu vasara,kai bus silta,kad jie geriau ir greiciau suprastu, kad nepatogu buti slapiems ir patys prasytusi.
Dar tos klausimelis butu : man vis neduoda ramybes tas cerebrinis paralyzius. Kokios priezastys gali ji issaukti? Kaip turi buti pakenktos smegenys,kad tas cerebrinis paralyzius atsirastu? Ar pavyzdziui isskritimas is lovytes,ar vyresnio brolio pastumimas ,ar jei tu netycia suspaudi per stipriai vaiko pirstus,galunes-tai jau gali buti paralyzius? Ar tai kad kai vaikas jau vaiksto ir pargriuna,susimusa-tai vel gali buti smegenu,nervu pazeidimas? Ar itakos turi dar ir daugiavaisis nestumas? ir tas per didelis, ar per zemas tonusas kodel atsiranda? g.gif
Atsakyti
QUOTE(gelmina21 @ 2013 02 21, 23:10)
O sakykit, kodel taip skubate savo vaikus ismokyti daryti ant puoduko? Mano vyriausias vaikas viska padaryt nuo pradzios iki galo ismoko tik apie 3 metus,nors as ji pradejau mokinti nuo 2 metu. Juk metu vaikas dar fiziskai negali reguliuoti pusles-ji prisipildo ir automatiskai issitustina. Ir ar jis supranta,kam tas puodas reikalingas?

O gal delto, kad sauskelnes gali pakenkti vaisingumui-ypac bernams? Siap savo berniukus mokinsiu vasara,kai bus silta,kad jie geriau ir greiciau suprastu, kad nepatogu buti slapiems ir patys prasytusi.


Dar tos klausimelis butu : man vis neduoda ramybes tas cerebrinis paralyzius. Kokios priezastys gali ji issaukti? Kaip turi buti pakenktos smegenys,kad tas cerebrinis paralyzius atsirastu? Ar pavyzdziui isskritimas is lovytes,ar vyresnio brolio pastumimas ,ar jei tu netycia suspaudi per stipriai vaiko pirstus,galunes-tai jau gali buti paralyzius? Ar tai kad kai vaikas jau vaiksto ir pargriuna,susimusa-tai vel gali buti smegenu,nervu pazeidimas? Ar itakos turi dar ir daugiavaisis nestumas? ir tas per didelis, ar per zemas tonusas kodel atsiranda? g.gif

dėl puodo - tai iš dalies sutinku su tavimi. Tokie metinukai nelabai dar nuraukia, kaip ten ir kas su tuo sisiuku, Tai daugiau sėkmingas mamyčių gaudymas vyksta. na, didesnio reikalo gal jau susigaudo, kad kazkas vyksta, nes buna kad duoda koki signala smile.gif Maniškis vienas, pvz. , dažnai atsitupia kur nors kampe ar šiaip prie sienos, kai kaku daro smile.gif Dėl šlapumo ir nepatogumo - ką žinau, ką jie ten jaučia ir supranta... Aš dabar kasdien uždedu jiem ir medžiagines sauskelnes, ir ką - pasisioja ir vaikšto šlapi, neateina pas mane zyzdami, kad kažkas negerai. Bet vis tiek manau, kad reikia juos kuo mažiau laikyti sauskelnėse. Kad šiuolaikinės sauskelnės kenkia vaisingumui nemanyčiau, na, nebent jau ten nekeisti visai piktybiškai ilgai.

Dėl cerebrinio - hmm, nežinau daug,bet nemanau, kad galėtų vystytis dėl nukritimo nuo lovos (jei ne kokia labai aukšta ar dviaukštė...) ar dėl to, kad kitas vaikas pastūmė. Daugiavaisis nėštumas gal ir gali turėti įtakos. Gana dažnai, kiek žinau, tai yra gimdymo traumos pasekmė, bet aišku, ne visada. Mano pusbrolis yra su cerebriniu , jis vienas iš dvynių. Kitas dvynys mirė gimdymo metu. Daug nežinau, tiesiog buvo gimdymo trauma ir nebesivystė tinkamai. O raumenų tonusai tai daugeliui kūdikių būna sutrikę, vieniem būna per žemi - tuomet guli kaip varliukai, tokie pasyvūs būna. O kai per aukšti tonusai, tai tuomet įsitempę nuolat. Mano vienam dvyniui irgi buvo padidinti, bet masažai ir mankštos padėjo, atsilaisvino, tai pradėjo judėti, kas priklausė pagal amžių. O kaip jum sekasi - ar gerėja po truputį? Jei jau bando stotis, tai vis tiek gerai.
Atsakyti
Del sodinimo ant puodo nesigincysiu yra daug skirtingu nuomoniu ir teoriju. Kiekviena mes savaip teisi. Man priimtiniausia ankstyvo sodinimo ant puoduko teorija. Neatsidziaugiu, kai nebereikia ismurzintu smirdanciu uzpakaliu plauti mirksiukas.gif Ir vyresnele mano anksti pradejo puodo reikalus suprasti. Pradejau sodinti metuku, o kai ji buvo 1.5 m sauskleniu jai jau nebereikejo... thumbup.gif Tikiuosi, kad panasiai bus ir su dvynukemis...

Del paralyziaus, tai manau yra 100 ir viena priezatis jam. Turiu drauge, kuri turi toki suneli, tai niekas negali pasakyti kodel. Gimes jis surinko 10 balu, o po 4 men pasirode bedos...
Kazkada per telika irgi maciau viena istorija, kur vaikui cerebrinis paralyzius pasidejo jam bunant 7 m, kai netycia buvo nuplikytas karstu vandeniu. Vat tau ir priezastis. Pries tai buvo tik mazos bedos su raumenukais, o va toks ivykis isprovokavo baisias pasekmes...

sveikas.lt pasteikia va tokias priezastis:
Cerebrinio vaikų paralyžiaus priežastys įvairios. Jį gali sukelti:
1.Nėštumo metu vaisių veikiantys žalingi faktoriai, pažeidžiantys galvos smegenis: kai kurios motinos persirgtos infekcinės, širdies ir kraujagyslių, plaučių, vidaus sekrecijos liaukų ligos; vartotos cheminės medžiagos, kai kurie vaistai, alkoholis; nėščiųjų toksikozė; traumos.
2.Gimdymo traumos, laikinas kvėpavimo sustojimas ir deguonies stoka, galvos smegenų kraujotakos sutrikimai gimstant.
3.Po gimimo įvykusios galvos smegenų traumos, apsinuodijimai kenksmingomis medžiagomis, infekcijos, kraujo ląsteles naikinanti gelta.
4.Kitos nežinomos priežastys.

Veikiant šiems faktoriams, sutrinka smegenų aprūpinimas deguonimi, organizme gaminasi kenksmingos medžiagos žalojančios galvos smegenis ir jų vystymąsi.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Hytka: 22 vasario 2013 - 10:50
gelmina- as daug skaiciau apie ta cerebrini,tai daugiausia nestumo komplikacijos,ir tt,gimdymo trauma kai pritruksta smegenims deguonies,ir kitos vat neznomos priezastys,bijojau del salomejos,nes isitempus buvo,nesivarte,bet kazkaip lb nebepergyvenu,tiesiog kitaip jinai viska daro,pati jau atsistoja isikibus,pradejo apsiverst nuo nugaros ant pilvo,sedi puikiai,pati riecias,uztenka siulo galo ka disikibus atsistotu,,,o dle to cerebrinio,,nu baisus jis man,,baisiausiai verysad.gif blink.gif

lb diena

puodo reikalas,maniskiai daro kol kas sekmingai i pampius,gal metu proga nupirksiu puodukus,bet negrusiu,visgi skaiciau,kad 3 metu jie supranta pati tustinimosi zodz jo esme,bet bandyti nieks nedraudzia,mgal zaidimo forma labiau is pradziu 4u.gif juolab kad liutika snet nenori sedeti,tai jam ta spuoda sbuve snebuves biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(joliukas27 @ 2013 02 22, 11:57)
bet negrusiu,visgi skaiciau,kad 3 metu jie supranta pati tustinimosi zodz jo esme,bet bandyti nieks nedraudzia,mgal zaidimo forma labiau is pradziu 4u.gif juolab kad liutika snet nenori sedeti,tai jam ta spuoda sbuve snebuves biggrin.gif

Cia tik viena is nuomoniu. Pritariu sakantiems, kad tokius gandus skleidzia sauskelniu gamintojai, kurie nori, kad kuo ilgiau butu naudojamas ju produktas, nesantis jiems milijonus. Beje, kaip tik velyvojo sodinimo ant puodo teorija ir atsirado, kai buvo pradetos gaminti sausklenes... Kazin ar bent viena is musu darem i vystyklus iki 3 m. biggrin.gif Labai patiko www.tevu-darzelis.lt esantys straipsniai apie puodo reikalus... Cia trumpai apie visas sodinimo ant puoduko teorijas:
http://www.tevu-darz...ikui-panorejus/
Ir aisku, kas tinka vienam, nebutinai tiks kitam vaikui...

Gelmina, as cia taip pagalvojau, o negali buti Mantuko bedos del preeklampsijos nestumo metu? Mamos aukstas spaudimas gi daro itakos ir vaisiaus kraujotakai ir pan... g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Hytka: 22 vasario 2013 - 11:30
QUOTE(Hytka @ 2013 02 22, 11:01)
Ir aisku, kas tinka vienam, nebutinai tiks kitam vaikui...


drinks_cheers.gif
einu paskaitineti apie tuos reikalus smile.gif
Atsakyti
QUOTE(joliukas27 @ 2013 02 22, 11:57)
visgi skaiciau,kad 3 metu jie supranta pati tustinimosi zodz jo esme,bet bandyti nieks nedraudzia,mgal zaidimo forma labiau is pradziu 4u.gif juolab kad liutika snet nenori sedeti,tai jam ta spuoda sbuve snebuves biggrin.gif

Dar i ta tema ax.gif Pazistamos vienos sunelis, kuris yra bendraamzis pagal gimimo data su mano dvynukemis, tai jau viska ant puodo daro, ir prasosi, ir net gi ryte pabunda sausas. 1 m ir 3 men, o viskas supranta. Kartais mes tevai nuvertiname savo mazuju sugebejimus ir per ilgai juos ciuciuojame. As jau su vyresnele buvau reikli savarankiskumo klausimu, bet su dvynemis busiu dar reiklesne. Auginant viena gal ir yra laiko ilgai zaisti, bet turint 2 ir daugiau, tai tas savarankiskumas didziule pagalba is paties vaiko, neikainojamas geris thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Hytka: 22 vasario 2013 - 14:13
QUOTE(Hytka @ 2013 02 22, 12:01)
Cia tik viena is nuomoniu. Pritariu sakantiems, kad tokius gandus skleidzia sauskelniu gamintojai, kurie nori, kad kuo ilgiau butu naudojamas ju produktas, nesantis jiems milijonus. Beje, kaip tik velyvojo sodinimo ant puodo teorija ir atsirado, kai buvo pradetos gaminti sausklenes... Kazin ar bent viena is musu darem i vystyklus iki 3 m.  biggrin.gif  Labai patiko www.tevu-darzelis.lt esantys straipsniai apie puodo reikalus... Cia trumpai apie visas sodinimo ant puoduko teorijas:
http://www.tevu-darz...ikui-panorejus/
Ir aisku, kas tinka vienam, nebutinai tiks kitam vaikui...


na a sknygoj skaiciau,kur apie sauskelnes dar kazkaipa nksti buvo pradet sneket,sena ji biggrin.gif mano liutikas nuo 4men kakojo tik man ant ranku,tik tada stenedavo,vadinas supranta,bet as ne apie supratima,o siuo atveju apie vaiko fizini stipruma,liuitas nesedi dar,nenori,tai kaip ji mokint biggrin.gif salomeja tikiu ir padarytu i puoda,zutai metu laiko ir pirksiu,bandysiu,jei ne tai ne,jei taip tai taip 4u.gif as dariau i vystyklus ilgiau nei 3metai,aisku ne dideli reikala,bet buna vaiku ir su ligom,uztai kiek vaiku tiek galimybiu mirksiukas.gif
Atsakyti
O kai per aukšti tonusai, tai tuomet įsitempę nuolat. Mano vienam dvyniui irgi buvo padidinti, bet masažai ir mankštos padėjo, atsilaisvino, tai pradėjo judėti, kas priklausė pagal amžių. O kaip jum sekasi - ar gerėja po truputį? Jei jau bando stotis, tai vis tiek gerai.
[/quote]
Na kineziterapeute sako,kad gereja,raidos centre sake,taip pat kad jam geriau,bet kazkokie pozymiai paralyziaus islieka verysad.gif Ropodamas jis labai skecia kojas i salis,liezuveli kaisioja,rankos i salis,mokomes dabar vaiksciot ir stovet su tokia specialia vaikstyne-su ratukais-viena koja gerai zengia, o kita kazkaip pristumia,siaip jis stipresnis,nei buvo 10 menesiu,ir sneka savaip daugiau, dabar jau ir pats nori imti sauksta,buteliuka ir bando pats valgyti. Mano vyresniam,kaip tik buvo gimdymo trauma,-gimdymo metu truko deguonies,bet nebuvo jokio paralyziaus,jokio tonuso padidejimo ar sumazejimo, o cia -ir smegenis abieju vaikuciu tyre israsant prie ligonines ir nieko nerado-man sake,kad viskas gerai g.gif
Atsakyti
Mano kelnes pilnos laimes biggrin.gif - Luize savo pietus suvalge pati thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Hytka @ 2013 02 25, 13:17)
Mano kelnes pilnos laimes  biggrin.gif - Luize savo pietus suvalge pati  thumbup.gif


bigsmile.gif thumbup.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Hytka @ 2013 02 25, 14:17)
Mano kelnes pilnos laimes  biggrin.gif - Luize savo pietus suvalge pati  thumbup.gif


Vau kaip sauniai! thumbup.gif Man cia kaip is fantastikos... Gal as kazka netaip darau, ar tiesiog mano vaikai tokie, nenori ne tik saukstelio laikyti, dar ir puodeli daznai prasosi kad palaikyciau, kol atsigers doh.gif
Atsakyti