QUOTE(DEU @ 2012 12 01, 15:44)
Drįsiu vėl pateikti keletą grubių paskaičiavimų.
Jei paduodamo oro temperatūra nustatyta ant 27 C tikėtina, kad rekupo tenas būna įsijungęs ilgai. O jei teno galingumas 1 kW x 24h x30 d turim 720 kW per mėnesį. Greičiausia įmontuotas galingesnis tenas, tačiau dažniau išsijunginėje.
Jei rekupo tenas turi pakelti temperatūrą nuo 17 iki 27 tai yra 10 laipsnių, o paduodama apie 200 kub/h. Tai turime 200 x 0,36 x 10 tuos pačius 720 kW per mėnesį.
Jei namo šilumos nuostoliai prie lauko -20 (kai temperatūrų skirtumas 40) yra apie 4 kW. Tai prie +10 (kai temperatūrų skirtumas 10) turėtų būti 4 kartus mažesni tai yra 1 kW. Kas per mėnesį yra tie patys 720 kW.
Taip, yra vidiniai pritekėjimai maždaug 0,3 kW arba 220 kW per mėnesį. Saulės kaip žinia buvo labai jau mažai.
Iš 720 kW nuostolių atėmę 220 kW vidinius pritekėjimus gauname apie 500 kW.
Visai nenustebčiau, jei Lemonos skaitiklis šiuo atveju rodo teisybę.
Rekupas ora sildo ne nuo 10, bet nuo 16-17, butent toks tiekiamas jei perjungiu i vasarini rezima. Su debitu yra nezinomybe, laikau 45% tiekiamo ir 42% istraukiamo, kiek kubu kol kas nezinau. Jei tiketi lemonos skaitikliu, kuris rodo srove galia itampa ir sanaudas, be teno, reiskia tik du varikliai dirba 44W galia - cia kaip ir labai neblogas parametras. Tenas veikia impulsiskai, ne nuolat.
Kas del nuostoliu - kol kas turiu tik projektinius, kai issigydysiu infiltracijas tai turetu priarteti prie realiu. Isitikinau, kad pritekejimus vertinau per daug optimistiskai, aisku prie to prisidejo ir gausus LED naudojimas (dabar yra vienas dienos sviesos sviestuvas ir 7 taupiosios lemputes,like isskirtinai led) . Dar pakentekim iki galutiniu termovizijos ir duru testo rezuotatu, leistite issilaizyti zaizdas
Pateiktas ES siurblys zinomas, turiu truputi geresni pasiulyma nei is pateiktos nuorodos. Ji naudoju kaip ribini pasirinkima, bet neskubu nors tas ES jau fiziskai gulintis Kaune yra labai viliojantis. Kas del kinu, tai nesureiksminu paties zodzio made in China, nes esminiai mazgai (konpresorius, issipletimo voztuvas, kartais valdiklis) yra ne kiniskos kilmes, copeland is statu, sanyo, hitachi japonai, emerson irgi statai. Grubiai: jei es 6kw cia 6500lt, tai kinai 9kw-12kw vidutiniskai 1500-1600usd fob uoste. Jei reiktu dar galingesnio siurblio, kainu skirtumas dar didesnis. Turiu daug pasiulymu, galesiu pasidalinti pasirinkimo rezultatais. Didziausia beda, kad kinai negamina mazesnio galingumo siurbliu, 3.5-9kW skirti siltam klimatui o pazangiausi su EVI prasideda nuo 9kW. Gamintoju labai daug, kainos labai ivairios, komplektacija irgi. Dabar didziausia dilema yra inverteris vs buferine talpa ir freonas, kaip ir ES dauguma gamintoju naudoja R407c, kuris gal ir labai efektyvus zemiau -15C bet yra dvikomponentis ir "nepapildomas" t.y. jei jo truksta likuti leidzia lauk ir pila is naujo is vieno baliono. Idealiausias butu R410a, tik keli gamintojai ji siulo su EVI technologija. Kas del inverterio, tai cia yra ne mazas kainos suolis, uzsisakyti siltinta buferine talpa gautusi per pus pigiau. Radau svedu tyrima, kad inverteris neigiamai itakoja siurblio COP, bet finale atseit taupo elektra. Kitoje svedu SS rinkos apvalgoje radau isskirtus hibridinius siurblius, kurie naudoja ne tik lauko ora kaip energijos saltini, bet ir salinama ventiliacijos ora, kuris mano atveju isskirtinai teigiamas. ZS dabar i rekupa tiekia 9,5-10C, pridedam nuostolius rekupe apie 3C tai ismetime bus garantuoti 12C. Todel isorini bloka noriu montuoti ant vedinimo ismetimo, tuo sukurdamas dar geresnes darbo salygas. Didziausia kinu beda yra triuksmas, kai europiniai superbrendai deklaruoja 39dBa, retas kinas pasiekia 50dBa, yra ir 55, ir 60. Labai nesinoretu plerpalo, dabar labai tyliai gyvenam. Bet kai pradedi galvoti apie finansus, kai 1600usd vs 20.000-40.000lt tai triuksmas patampa ne lemiamu veiksniu.
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2012 12 01, 15:04)
Labai patraukli kaina. O kaip šis renginys montuojamas. Ta dalis su ventiliatoriumi tikriausiai būna lauke, o kita dalis - namo viduje. Ar teisingai mąstau? Beje, kaip oras-vanduo COP krenta stipriai vėstant orams? Greičiausiai nuo kokių -10 ar -15 COP'as tampa artimas 1?
Jei naudojama EVI technologija, COP>2 nesunkiai islieka iki -15C, o kai kurie gamintojai zada ir iki -20C. Teigiama, kad COP>1 yra iki -25C.
Sekanti technologija labai tinkanti zemoms temperaturoms yra R744 (CO2) , cia cop siekia 8 ir zadamas darbas iki -35C. Kinai gamina tik promoninius irenginius, mazu, ala EcoCute, dar nera. Truputi gasdina slegis sistemoje, 100bar reikalaus ypatingos kokybes, o ir aptarnauti toki siurbli gali buti problematiska. Sanyo eco co2 siurblys 4.5kw musu dievo uzmirstam kraste kainuoja virs 22000