QUOTE(Vilienė @ 2012 10 18, 21:21)
Pagalvokite apie atidirbtą kurą, apie neduok dieve avariją, arba bent jau kiek milijardų supūdome nepanaudotos biomasės
Biomasę geriau naudoti šildymui, t.y. centralizuotai šilumai gaminti. Tam ji būtų tinkamiausia.
Sutinku, kad VAE problemos yra tik trys:
1. Atliekų sandėliavimas/uždarymo kaštai.
2. Avarija.
3. Statybų kaina.
Dėl atliekų. Pasirodo, kad dabar statomoje Ignalinos atliekų laidojimo aikštelėje puikiai tilps ir VAE atidirbęs kuras, - tiesiog yra papildomos vietos. Be to, kuro atliekų nuo VAE liks mažiau nei nuo Ignalinos.
Avarija. Su Ignalina nebuvo jokių problemų, todėl jų neturėtų kiti ir su VAE, nes VAE yra naujesnė ir modernesnė. Diskutuojama ar 3, ar 3+ kartos, tačiau tikrai modernesnė už Ignaliną.
Be to, išskyrus Černobilį, kuris buvo žmogaus klaida (beje, ten buvo mano jau miręs tėvas, kuris padėjo likviduoti avarijos pasėkmes ir susirgo skydliaukės vėžiu), kitos atominių avarijos, kiek man žinoma, įvyko dėl gamtos kataklizmų. Šiuo atveju Lietuva yra Dievo užantyje. Jei Japonai turėtų tokias gamtines sąlygas, jie garantuotai elektrą gamintų tik iš atomo.
Kaina. Šiuo atveju didžiausias nežinomasis, kuris verčia ir mane abejoti VAE projektu.
Supraskite teisingai: aš už žalią energetiką, tačiau ji Lietuvai per brangi.
O iš tiesų, kur dabartinė koalicija sušiko reikalus (nors aš už juos vis tiek balsavau), tai šildymas, pastatų atnaujinimas.
Lietuva privalo, pabrėžiu PRIVALO, pereit prie to, kad didžioji dalis centralizuotai tiekiamos šilumos būtų pagaminta iš biokuro. Tiksliai nežinau, bet lygtai esu girdėjęs, kad biokuras galėtų patenkinti apie pusė šilumos energijos poreikio. O jei tuščius daugiabučius renovavus, tai ta pusė šilumos taptų visu šiluma. Tokiu atveju ir šildymo kainos kristų. Puikus pavyzdys galėtų būti, pvz., Utenos miestas, kur 1 kWh šilumos kainuoja apie 18-19 centų. O Anykščiuose ar Prienuose apie 36 centus. Štai kur yra esminis neūkiškumas.